Tweede IVN vogelluisterwandeling Ellen van der Dussen exposeert beelden Groei en Bloei Heiloo en omstreken Geraniummarlct plantenkas GGZ NHN Center Disc HEILOO kWgfA DEUTEKOM Ziekzoekers From this moment on 11 Corso Bioscoop Das Leben Der Anderen BOEK VAN DE WEEK CD VAN DE WEEK Falkland in Heilooër Bos Taart en rozen voor moederdag Ziekzoekers door Anne-Gine Goemans From this moment on Van Diana Krall UITKIJKPOST 9 MEI 2007 In Das Leben der Anderen krijgt Stasi-officier Gerd Wiesier opdracht het appartement van toneelschrijver Georg Dreyman (Sebastian Koch, bekend uit Zwartboek) van afluisterapparatuur te voorzien. Wiesier vestigt zich op de zolder van het wooncomplex, waar hij via zijn koptelefoon wordt ingevoerd in het behaaglijke leven van Dreyman. De eenzame Wiesier wordt verliefd op de vriendin van Dreyman, die ook op het voor keurslijstje van een minister staat. Het brengt hem in een lastig par ket. Loyaliteit - aan de partij, aan zijn meerderen - en integriteit staan bij Wiesier hoog in het vaandel. Wanneer die twee waarden zich niet meer laten rijmen, begaat de onkreukbare stasiman een uitzon derlijke daad. Das Leben der Anderen vertelt een intrigerend verhaal over de vluchtwegen van individuele vrijheid en ethiek binnen een repressief systeem. Henckel von Donnersmarck dient het op in de vorm van een meesle pende thriller, op smaak gebracht met een vleugje romantiek. Zijn stijl is sober en rechtdoorzee. HEILOO - Nachtegalen, fitissen, zwartkoppen, tuinfluiters, ze waren allemaal te horen tijdens de eerste IVN vogelluisterwan deling in Heiloo. Voor de tweede (en laatste) wan deling moet u wel vroeg opstaan, want die vindt plaats om 06.00 uur in de ochtend, op Hemelvaartsdag 17 mei, want in de vroege ochtend zingen de vogels het meest. Er wordt verzameld op de parkeer plaats van zwembad Het Baafje, De Omloop 11 in Heiloo. Als u een ver rekijker heeft is het goed om die mee te nemen. Een donatie (richt lijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Om goed te kunnen luisteren moet de groep niette groot zijn, daarom wordt u verzocht zich van te voren op te geven, bij voorkeur via e-mail: IVN-Heiloo@hccnet.nl of tel. 072- 5325110. HEILOO - In juni zal een voorstel ling van toneelvereniging Falkland plaatsvinden in het Heilooër Bos onder de titel Welkom in het bos'. Uit waardering voor de keuze van de locatie heeft het college besloten om op basis van de subsidieveror dening de helft, hetgeen 400,- is, van de aangevraagde subsidie toe te kennen. Daarnaast zullen in het kader van 'B&W helpen mee' burge meester Romeyn en wethouder Veger broodjes smeren tijdens de boeren- maaltijd die voorafgaand plaatsvindt. De voorstellingen zijn op vrijdag 1, zaterdag 2 en zondag 3 juni. HEILOO - Ellen van der Dussen (1947) woont en werkt in Heiloo. Zij is ooit begonnen met keramiek, waarbij zij zoekt om een emotioneel beeld heel dun en fijn te maken, met spanning of een onverwachte wending. Met het vormen in klei maakt Ellen het beeld wat er in haar hoofd zit: het glazuur accentueert haar idee. Turkoois is de kleur die vaak terugkomt, subtiel aangebracht of juist fors aangezet. De uitdaging om in weerbarstig steen te gaan hakken kon zij niet weerstaan en hierbij laat zij zich veelal leiden door de vorm en de structuur van de steen. Beeldhouwen in marmer, serpentijn en albast zijn tot een passie uitge groeid. Toch is het werken in was ook een heerlijke manier van vorm geven. De wassen beelden, in de bronsgieterij tot brons gegoten kun nen vervaarlijk overhellen of op bovennatuurlijke manier uit het lood staan. Zo zijn er dansers, viool vrouwen, een geabstraheerde tors, een liefdespaar, alle met kleine ken merkende details. In 1997 won zij een Sara Lee-prijs met een mono- druk in het Singer Museum in Laren. In 1999 kreeg haar beeldje 'Vioolvrouw' de eerste prijs bij Oude muziek -Nu. Ellen van der Dussen exposeert regelmatig en werkt tevens in opdracht. Ellen van der Dussen toont van 7 mei tot 2 juli een selectie van haar werk in de expositieruimte van de bibliotheek. HEILOO - Groei en Bloei houdt op vrijdagmiddag om 16.00 uur, voorafgaand aan moederdag, bloemschikken voor kinderen. Voor dit jaar lijkt het de vereni ging leuk om kinderen met hun opa's of oma's uit te nodigen. De kinderen maken dan met hulp van de grootouders een taart voor de moeders, een 'rozëntaart'. Dit werkstuk is voor alle leeftijden, dus ook de jongste, goed te maken. Tussendoor wordt er wat fris gedronken en iets lekkers geknab beld. Groei en Bloei hoopt dat er heel veel taarten voor moeders gemaakt zullen worden. Indien u geïnteresseerd bent kunt u uw (klein)kind opgeven bij Mercedes Docter. Locatie: De Ypsalon in Ypestein. Kosten: 9,- inclusief alle materialen en hulp middelen. Zelf meenemen: snoei- schaar. Aanmelden per e-mail: benz- docter@hotmail.com. Telefonisch opgeven: 072-5336827 of 06- 51414862. Voor de organisatie is het plezierig als u zich zo spoedig mogelijk opgeeft. Ziekzoekers is een meeslepend en hilarisch familiedrama tegen een oer-Nederlandse achtergrond. Roelof Zeevoet volgt dan wel zijn vader op als directeur van een groot internationaal bollenbedrijf, maar zijn bestaan blijft even doel loos. Hoe moet een nietsnut met vüegangst een miljoenenconcern leiden? Tegen ieders verwachting in blijkt hij wel degelijk een onderne mersgeest te hebben. Hij laat een zestig meter lang bloemenpanora- ma schilderen in de hoop zijn neer slachtige moeder op te vrolijken. Ook krijgt hij streekbewoners weer aan het eten van bloembollen. Als Roelof ziet hoe projectontwikke laars zijn geliefde Bollenstreek wil len asfalteren, krijgt zijn leven een bizarre wending. Gedreven door woede en wellust eist Roelof Zeevoet de hoofdrol op in een schimmig tulpenbeleggingsspel. Anne-Gine Goemans (1971) groei de op in de Bollenstreek. Zij werkt als journalist, is getrouwd en heeft drie kinderen. Ziekzoekers is haar eerste roman. Diana Krall is zonder twijfel één van 's werelds 'leading ladies of jazz'. Met haar tiende album 'From This Moment On' levert de Canadese weer een prachtig en volwassen album af. Het feit dat zy momenteel zwanger is van echtgenoot Elvis Costello, heeft volgens haar alles te maken met het upbeat karakter van From This Moment On. Zoals u van haar gewend bent, zingt Diana niet alleen maar speelt zij ook piano en tekende voor een aan tal arrangementen, hetgeen goed terug te horen is in de subtiliteit van de songs: simpel en harmoni eus. Al met al bewijst Diana Krall met deze elf songs dat zij met recht al jarenlang aan de top van de inter nationale jazzwereld staat. Dit keer mét een aantal prachtige oude liedjes in een nieuw jasje gestoken, terwijl ze wordt begeleid door het prachtige Clayton/ Hamilton Jazz Orchestra. Het album verschijnt in een limited edi tion met bonustrack! Een fantastische Moederdag-cd! Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl dé cd vankedov Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde)072-5334906 www.centerdisc.nl door Anne-Gine Goemans voor 19,90 door Diana Krall van 21,95 voor 17.95 HEILOO - Zaterdag 12 mei opent om 08.00 uur in de plan tenkas op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord (voorma lig Willibrord) de jaarlijkse geraniummarkt. De geraniummarkt wordt georga niseerd in samenwerking met de afdeling van de vereniging voor par ticuliere tuinbezitters Groei en Bloei uit Heiloo. Zaterdag 12 mei zijn er van 08.00 uur tot 10.00 uur specia le kriekkortingen en is de kas te bezoeken tot 17.00 uur. Vanaf maandag is de geraniummarkt open van 10.30 uur tot 16.30 uur. De markt duurt tot en met vrijdag 18 mei 2007. Op Hemelvaartsdag is de kas gesloten. In de plantenkas wer ken cliënten van GGZ Noord- Holland-Noord in het kader van dagbesteding en arbeidsrehabilita tie. Zij hebben ervoor gezorgd dat de plantenkas er bloeiend bij staat. Naast de perkplanten zijn er meer dere soorten vaste planten te koop zoals zelfgekweekte Buxus in diver se maten. Een geschikte plant voor het maken van een haag. Maar er zijn ook grotere modellen in diverse vormen gesnoeid. Verder kan men er terecht voor vele soorten bemesting en potgrond. Voor het De cliënten van GGZ Noord Holland Noord hebben ervoor gezorgd dat de plantenkas er weer bloei end bij Staat. Eigen foto eerst is er dit jaar een stand van de houtbewerking van GGZ Noord- Holland-Noord, waar ook cliënten werkzaam zijn. Zij verkopen ver schillende soorten houtproducten. Omdat er op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord een nieuw activiteitencentrum gebouwd wordt, is de plantenkas dit jaar bereikbaar via een andere röute. Deze route wordt met borden aangegeven. Na de geraniummarkt is de plan tenkas op werkdagen open van 10.30 uur tot 16.30 uur. Voor infor matie kunt u de plantenkas bellen op tel. 072-5312710 of 06- 51171304.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11