Ben Lieferink gaat met pensioen Hortus Limmen neemt historisch besluit CORSO regio 19 BIOSCOOP RESERVEREN: 0251 -652291 Programma 10 mei t/m 16 mei 2007 "Das Leben der Anderen" "Mr. Bean's Holiday" "La Vie en Rose" "The Queen" "Spiderman III" "Beestenboel" (NL) www.corsobioscoop.nl Benieuwd hoe het is om niet meer op maandag naar mijn werk te hoeven' Molen Gemalendag in Akersloot Poort bijzondere bollentuin dit jaar eerder dicht Gevoel voor eigenwaarde is zo belangrijk!' LIMMEN - Sinds de Hortus Bulborum begin jaren negentig zijn eigen plek heeft naast het oude NH-kerkje in Limmen, was de tuin altijd zo'n zes weken in het voorjaar toegankelijk. ADVERTENTIE donderdag 20.00 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag 18.30 uur zaterdag 14.00 18.30 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum «Tel. 0251 - 65 22 91 Soms waren de eerste weken guur, dan was er weer plezierig en warm lenteweer. Inmiddels opent de tuin steevast op 6 april en sluit op 16 mei. Weer of geen weer. Door de aanhoudende droogte en de hoge temperaturen voelt het stichtingsbe stuur na rijp beraad zich genood zaakt de poorten van de tuin dit jaar eerder te sluiten. De laatste moge lijkheid de tuin te bezoeken was maandag 7 mei. De ongekende weersomstandighe den - de laatste regen in ons land van betekenis viel rond 21 maart - hebben de schitterende bloemende- kens die stuk voor stuk weer bestaan uit honderden verschillende bloemenveldjes en rijtjes met de meest uitlopende soorten tulpen, narcissen, hyacinten, keizerskronen en enkele andere voorjaarsgewassen te snel doen verbleken. Ook de nieuwe beregeningsinstal- latie mocht niet baten. Alleen de laatbloeiende tulpen, zoals de legen darische Rembrandttulpen, waarvan de oudste uit 1620 stamt ('Zomerschoon'), en de fraaie Breeder-tulpen, waren nog de moei te van het aanschouwen waard, maar ook die verhezen met het aan houdende droge en warme weer razendsnel hun magische schoon heid. Daarmee is het aanbod van historische bloemjuwelen voor het pubhek te beperkt om de tuin nog langer open te houden. Bezoekers die tevergeefs aan de poort komen, treffen een informatie- bordje aan. Volgend voorjaar opent de Hortus haar poorten weer tradi tiegetrouw op 6 april en hoopt opnieuw vele duizenden bloemhef-v hebbers te mogen verwelkomen in deze unieke bloembollenschatkamer. LIMMEN/HEILOO - Na veertig dienstjaren bij GGZ Noord- Holland-Noord mag Ben Lieferink gaan genieten van zijn welverdiende rust. Bijna ambivalent klinkt het: ,,Ik heb niet het gevoel dat ik er echt aan toe ben, ik doe nog van alles en heb het druk, maar ik ben toch ook wel benieuwd naar hoe het zal zijn om niet meer op maandag naar mijn werk te hoeven." Aan het woord is een man die zijn hele leven nieuwe uitdagingen aan is gegaan, die geniet van de ver wondering, bij zichzelf, maar zeker ook bij anderen. Ben Lieferink verhuisde als acht tienjarige jongeman van Apeldoorn naar Heiloo: „Na mijn gymnasium opleiding wilde ik net als mijn vader verpleegkundige worden. De oplei ding in Heiloo stond bekend als de beste in heel Nederland en daarom kwam ik hier terecht. Als kathoheke jongen voelde ik me hier bij Sint Wilhbrord meteen helemaal thuis. De patiënten waren allemaal man nen en de meeste verpleegkundigen ook. We hadden veel plezier, maar moesten hard werken. Werkweken duimden 45 uur en daar bovenop kwam nog de opleiding. Verdienen deden we niet veel, want we kregen kost, inwoning en 'bewassing'. We hielden net een zakcentje over", herinnert Lieferink zich. De tijden veranderden, Lieferink trouwde in 1971 zijn Ciska, vestigde zich met haar in Limmen en bracht zoons Bart en Maarten groot. De broeders van Sint Wilhbrord gingen lekenkleding dragen, de psychiatrie ontwikkelde zich: „Van grote afde lingen met 40 patiënten met nauwe lijks privacy werd het allemaal veel individueler. Niet alleen kwam er betere zorg, maar ook betere medi catie en voeding." Lieferink ziet nog steeds regelma tig vrienden uit die beginjaren, die voor een deel over Nederland zyn uitgewaaierd. Hij bleef Heüoo trouw en deed de kaderopleiding en docentenopleiding. In 1977 werd hij praktijkbegeleider en opleider. Vervolgens maakte hij in 1980 de overstap naar de functie van hoofd ziekenzaal: „Dat vond ik een boei ende functie door de combinatie van somatiek en psychiatrie. Ik heb kunnen meewerken aan de ontwik keling van een hele nieuwe interne afdeling." Na de reorganisatie in 1991 ging hij deel uitmaken van het centrale intake team: „Op basis van verhalen van verwijzers, zorgden wij er voor dat patiënten de juiste zorg kregen toegewezen." In 2003 sprak hij de wens uit 'nog wel iets leuks te willen doen' gedurende de laatste jaren van zijn carrière. Die wens werd gehonoreerd: „Er was een dagbe stedingsproject dat niet goed hep, namelijk drukkery De Dijk. Na onderzoek bleek dat er vakmensen nodig waren om die drukkerij goed te laten draaien. Die zyn er geko men en de aansturing ben ik gaan doen. Nu hebben we een goed lopende drukkerij waar 60 patiën ten part time werken. 'Werken met psychiatrische patiënten is zijn lust Wat gaat de toekomst hem bren gen? „Mijn vrouw en ik zijn dol op reizen. We willen met onze camper een mooie rondreis maken door Frankrijk, Spanje en Portugal. Een cursus Spaans wil ik gaan volgen. En tja, ik ben eigenlijk al voor een aantal dingen gevraagd, rondleidin gen geven in musea en wat bestuur lijk werk. Mijn werk bij AZ blijf ik ook zeker doen! Nu mijn laatste werkdag dichterbij komt, gaat het wel wat kriebelen", besluit Lieferink. Maar eerst is daar nog het afscheid op donderdag 24 mei: om 15.00 uur een Dienst uit dankbaar heid in de Kapel van GGZ Noord- Hohand-Noord en aansluitend van 16.00 tot 18.30 uur een receptie in het ontmoetingscentrum ter plaat se. Iedereen die Ben Lieferink wil uitzwaaien is welkom! Werken met psychiatrische patiënten is zijn lust en zijn leven, maar toch is de tijd gekomen om te stoppen. Foto: Mario Sacksioni Helaas is het aanbod van bloemjuwelen voor het publiek te beperkt om de tuin nog langer open te houden. Foto: Mario Sacksioni en zijn leven: „Ik vind dat je moet uitgaan van wat iemand nog wel allemaal kan en dan proberen dat er uit te halen. Gevoel voor eigen waarde is zo belangrijk!" klinkt het stellig. Lieferink is een gepassioneerde man, die naast zijn werk op nog zoveel andere terreinen actief was en is: als stadionspeaker bij AZ, spe aker bij nationale en internationale ijsmarathons, bij wielrenevenemen- ten, maar in het verleden ook jaren lang als prins Carnaval in Limmen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 17