Weer Akerpop op het Wilhelminaplein Nationale Molen Gemalendag Opbrengst actie voor India Bonhoeffercollege Vlinderdag in Heemtuin De Wielenmaker College wijst verzoek Sportfondsen Egmond af Wie was 'de Nieuwe Nierep'? REGIO 19 In april tot en met september worden er exposities gehouden Oproep 't Dierenduintje Egmonds Luchtpost U ITKIJ KPOST 9 MEI 2007 EGMOND - Volgens een oud gebruik in Egmond aan Zee leg den de kinderen op de tiende dag na Pinksteren 'rijsjes' (wil gentakjes) uit het duin onder een stoel. De volgende morgen vonden ze er een 'snaaitje' (lek kernij) voor terug, zogenaamd afkomstig van 'de Nieuwe Nierep'. Albert van der Zeij den vertelt hierover in het vooijaarsnummer van 'Geestgronden', Egmonds historisch tijdschrift. Hij is op zoek naar mensen die nog iets weten van dit unieke volksgebruik (tel. 072- 5064082). In het handzame boekje staan nog meer mooie verhalen, oude foto's en tekeningen van de Egmonden, zoals de vroegste geschiedenis van Egmond, de Adelbertusakker en de Abdij en de herkomst van de straatnaam Mosselaan. Veel vermaak gaf hon derd jaar geleden een glijbaan vanaf de Boulevard en verder het sappige commentaar van een Derper voer man op een hondenkar. Abonnee worden kan via Jessica van Gend, tel. 072-5067773. Of ga naar www.historischegmond.nl. AKERSLOOT - Goede muziek en veel gezelligheid voor jong en oud. Akerpop, Akersloots enige openlucht popfestival op het Wilhelminaplein zorgt daar in het weekend van zaterdag 12 en zondag 13 mei weer voor. Op zaterdag 12 mei treedt 's avonds Bob en de Blueband op. Op zondagmiddag 13 mei staan de bands Blitz, Bad Medicine en Mindfield op het podium. De hele middag zijn er daarnaast vele kinderactiviteiten. Je kunt bij voorbeeld een rondje achterop de motor meerijden, blikgooien, mee doen aan de kruiwagenrace, lekker springen op het springkussen of je laten schminken. Akerpop wordt gedragen door vrijwilligers, van de bar tot aan het schminken. En hoewel het pas de tweede keer is, wil de organisatie nog vele jaren door. Jongeren centrum de Storey Club, café 't Voorom en café De Vriendschap, allemaal gelegen aan het, Wilhelminaplein, zijn de initiatiefne mers van Akerpop. Kijk op www.akerpop.nl voor een volledig overzicht Akerpop. Zondag 13 mei zendt Radio Castricum (105FM) Akerpop live uit. Op zaterdag 12 mei is het Gemaal 1879 te Akersloot geopend Molen Gemalendag. ter gelegenheid van de Nationale Eigen foto AKERSLOOT - Op zaterdag 12 mei is het Gemaal 1879 te Akersloot geopend ter gelegen heid van de Nationale Molen Gemalendag. Er is gelegenheid om het Gemaal te bekijken en er worden maaldemonstraties gegeven. Na veertig jaar dienst te hebben gedaan als stoomgemaal, werd de stoommachine vervangen door elektrische aandrijving. In 1990 werd overgegaan op automatische, op afstand aange stuurde bemaling. Om sloop te voorkomen heeft een groep vrijwil ligers de koppen bij elkaar gestoken en besloten om het Gemaal te gaan restaureren en er een museum van te maken. Er wordt nog steeds aan gewerkt. De voormalige stoomketelruimte heeft een galerie funktie gekregen. In de maanden april tot en met sep tember worden er exposities gehou den. In de maand mei wordt er ten- CASTRICUM - De inzameling van sponsorgeld voor de actie EDUKANS Going Global/India door de leerlingen van het Bonhoeffercollege heeft totaal 25.000 euro opgebracht! De kids hebben flinke inspannin gen geleverd tijdens onder andere de strandloop, de sponsorfietstoch ten, de triathlon en de 12uurs-mara- thons. Familie en vrienden hebben de activiteiten van de leerlingen financieel gesteund, en leerlingen legden ook huis-aan-huis hun spon soronderdeel voor om zoveel moge lijk geld voor deze actie bijeen te brengen. Op de 12uurs-actiedag was het nog spannend of alle mara- thongangers het vol konden houden met het warme weer, vooral de leer lingen die twaalf uur non-stop dansten hadden het zwaar, maar iedere deelnemer heeft de eind streep (gezond) gehaald. De opbrengst gaat naar EDUKANS, de stichting die kansarme kinderen in ontwikkelingslanden naar school helpt en voor de juiste voorzienin gen zorgt. Het geld wordt verdub beld door ICCO, organisatie voor ontwikkelingssamenwerking, zodat uiteindelijk 50.000 euro kan wor den besteed in India. Naast de optredens is er ook voor de kinderen volop te doen, zoals de kruiwagenrace of paardrijden. Archieffoto: Mario Saksioni EGMOND - Op zondag 13 mei van 14.00 uur tot 17.00 uur is er vlinderdag in Heemtuin De Wielenmaker. Je kunt je laten schminken als een vlinder, er is een vlinderspeurtocht waar je de vlinders die je tijdens je wandeling in de Heemtuin tegen komt moet tellen en een expositie over rupsen en vlinders. Als specia le gast komt broeder Frans Melkert (de 'vlinderbroeder' van de Abdij van Egmond) van 14.00 tot 16.00 uur zijn vlindergedichten voorlezen. Heemtuin De Wielenmaker vindt u aan Sint Adelbertusweg 38 Egmond-Binnen. m toongesteld door Els Dekker. Els Dekker (Alkmaar) maakt onder andere objecten, foto's, schilderij en, beelden en sieraden. Gemaal 1879 is te vinden 100 meter voorbij Hotel Akersloot en is zaterdag 12 mei geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Verder elke zondagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur. Voor de instandhouding van dit 'Museumpje in de polder' wordt een entree gevraagd van 1,- per per soon. Kinderen tot 12 jaar gratis. Voor bezoek buiten de openingstij den door groepen en/of scholen kunt u kontakt opnemen met tel. 0251-313286 of tel. 0251-313253. Zie ook www.gemaall879.nl CASTRICUM-Aan de Duinenboschweg, achter het NS- station in Castricum bevindt zich kinderboerderij 't Dierenduintje. Het Dierenduintje wordt onder houden door vrijwilligers, samen met de eigenaars Fred en Willa Bakker. Om het terrein van de kin derboerderij mooi te houden wordt een oproep gedaan aan serieuze vrijwilligers voor het groenonderhoud. Neem contact op met Fred Bakker, tel. 06-20745693 of kijk op www.dierenduintje.nl. EGMOND - Zaterdag 5 mei wer den de duiven gelost in Chimay, gemiddelde afstand: 288 kilome ter. Louis Schuit klokte de eerste duif, die de afstand volbracht met een snelheid van ruim 70 kilome ter, 2Jos Pepping, 3Hennie Liefting, 4. Hans van de Berg, 5. Nico Ory, 6. Marco Groot, 7. Ineke van Tuyl. Zaterdag wordt de laatste vitessevlucht vervlogen vanaf Nijvel (225 kilometer), de strijd om het vitessekampioen- schap belooft zeer spannend te worden. Ook worden de fonddui ven gelost in Ablis voor de eerste fondvlucht van dit seizoen. De inkorving voor Ablis is donderdag en voor Chimay vrijdag. EGMOND - Het college stelt aan de gemeenteraad voor om het verzoek van Sportfondsen Egmond BV voor het openbreken van de exploitatie- en huurover eenkomst niet in te willigen. Als dat leidt tot het beëindigen van de overeenkomsten met Sportfondsen Egmond By dan stelt het college de raad voor een variant uit te werken, waardoor De Watertoren nog een periode van maximaal vijf jaar open kan blijven. Deze periode van maximaal vijf jaar wordt dan gebruikt en is nodig om de locatie te ontwikkelen voor woningbouw en plannen hiervoor verder uit te werken. In deze perio de kan De Watertoren dus in gebruik blijven. Aan het eind van deze periode wordt De Watertoren gesloopt en wordt het gebied ont wikkeld. Op donderdag 10 mei wordt in een raadsbrede commissie vergadering de problematiek rond de Watertoren besproken. Deze bijeen komst wordt gehouden in Dorpshuis Hanswjjk en begint om 20.00 uur. De vergadering is openbaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 19