Voetballers van Zeevogels moeizaam langs Üpendam Alkmaarsche Hockey Club start G-hockeyteam Foresters wint buitenlands avontuur SPORTNIEUWS UIT DE REGIO In een geweldige ambiance genoten ze van een mooie wedstrijd Toch naar Parijs dankzij inspanningen van AZ sport 24 Boscrossers scoren goed met de eerste twee EK ronden VOETBAL ILPENDAM - Zeevogels heeft de eerste stap voor promotie gezet naar de vierde klasse. De Hoevers hadden alle moeite om de hard werkende gastheren aan de kant te zetten. Na een 0-0 ruststand sloegen de withemden toe. Zeevogels moet momenteel alle zeilen bij zetten om wedstrijden te win nen. In de competitie werd er heel vaak en heel makkelijk gescoord. In de slotfase ging het wat moeizamer. In de nacompetitie telt dit niet meer en moet er, hoe dan ook, twee keer achter elkaar gewonnen worden. Tegen üpendam, op een zeer slecht veld, konden de Hoevers in de eer ste helft het minimale krachtver- schil niet in doelpunten uitdrukken. Trainer Ranzijn kon geen beroep doen op de geschorste Dennis de Waard en de geblesseerden Rene Hopman, Hans van der Werf en Paul Gerrits. Ook na de pauze bleef de wedstrijd lang zonder grote mogelijkheden en dus zonder doel punten. Gijs de Waal brak uiteinde lijk de ban. De middenvelder legde ziel en zaligheid in een afstand schot. Zijn strakke schot met links werd heel even van richting veran derd. De üpendammer doelman was prompt volstrekt kansloos; 0-1. De thuisclub ging meer risico nemen en was ook een aantal keren angstig dicht by de gelijkmaker. De scheidsrechter keurde een doelpunt terecht af wegens buitenspel. Zijn neutrale assistent vond het wel een geldig doelpunt. In de slotfase schoot Brian Tromp zijn ploeg in veilige haven; 0 - 2. De opluchting en de vreugde over de goede afloop, van deze eerste ontmoeting in de nacompetitie, was groot bij de selectie en de meegereisde suppor ters. Zeker van promotie Op zondag 13 mei kan Zeevogels rustig achterover leunen bij de wed strijd Meervogels - üpendam. Onafhankelijk van dit resultaat is Zeevogels bij een overwinning tegen- Meervogels zeker van promo tie. Of een gelijkspel dat ook is zal na 13 mei bekend zijn. HOCKEY REGIO - Na een jaar van voor bereidingen, is op initiatief van oud-voorzitter Jos de Moei, De Alkmaarsche Mixed Hockey Club (AMHC) op woensdag 18 april begonnen met G-hockey. G-hockey is bedoeld voor kinde ren van 6-18 jaar met een verstan delijke beperking. Tijdens het hoc- keyseizoen wordt op woensdag gespeeld/getraind van 16.00 tot 17.00 uur in Alkmaar. „Inmiddels hebben we al drie trainingen achter de rug en aües loopt op roüetjes", zegt Bor van den Bergh, de trai ningscoördinator, en fysiotherapeut bij Waal' in Heiloo. „Iedereen geniet op het veld, de kinderen en trainers, en naast het veld, de ouders. Hopelijk kunnen we vol gend seizoen met één of twee teams met de competitie starten. In ieder geval zijn er plannen om tegen het G-hockey team van Castricum te spelen. We hebben dus nog wat enthousiaste kinderen nodig. Maar ook enthousiaste ouders, want ik realiseer me ook dat het een opgave kan zijn tussen aüe drukte door, je kind naar het hockeyveld te bren gen en te halen. Maar als er een paar uit Heiloo komen kan er weer gepoold worden! We hebben al kin deren uit Alkmaar, Heerhugowaard en Bergen. Kom dus aanstaande woensdag eens kijken!" Wedstrijden kunnen pas gespeeld worden als het team een bepaald niveau heeft. De Koninklijke Nederlandse Hockey Bond (KNHB) organiseert ieder jaar voor alle G-teams een landelijk veld- hockeytoernooi. Ook erg belangrijk: ouders spelen een belangrijke rol by het inlichten van de trainer en de staf over de medische situatie van hun kind, zodat er bij de trainingen rekening mee kan worden gehouden. Ook zijn er extra spelregels toegevoegd aan het reglement om de veiligheid van (enkele) spelers te waarborgen. Het is mogelijk eerst vrijblijvend mee te doen met een proeftraining. Dit jaar zijn er nog drie gratis proef- trainingen. Vanaf volgend seizoen kan er daarnaast ook altijd één of twee keer vrijblijvend worden mee- getraind. Sticks worden ter beschik king gesteld door de club, voor sportkleding en schoeisel moeten de spelers zelf zorgen. De contributie van een G-lid is gelijk aan de laagste contributie binnen de vereniging, bij onvoldoende draagkracht is subsidie door de club mogelijk. De oudercommissie bestaat uit Ria Hoogkamer (info@inzicht-overzicht- uitzicht.nl), Gijs van Wijk (jetgijs@hotmail. com)Maaike Warmoltz (m.warmoltz@quicknet.nl). Zij hebben zelf kinderen, die aan G- hockey in Alkmaar deelnemen. Zy kunnen worden benaderd over moge lijkheden en verwachtingen van het kind, maar zijn ook aanspreekpunt bij vragen of opmerkingen. VOETBAL HEILOO - Tijdens het vorige voetbalseizoen werden de wed strijden van AZ tijdens de rust gebruikt voor de Wanadoo chal lenge. Aan deze competitie namen een groot aantal regio nale voetbalverenigingen deel. Het doel was om in een korte periode op verschillende wijze op goal te schieten. Het team met de meeste doelpunten en de snelste tijden werd winnaar. De stand werd het hele seizoen bijgehouden. De Cl van De Foresters presteerde hierbij byzon- der goed, ze kwamen meteen bovenaan in het klassement. Na de winterstop bleek geen enkel team deze prestatie meer te kunnen even aren. Het winnende team mocht naar Parys om daar deel te nemen aan de internationale versie van de Wanadoo challenge. Helaas voor de spelers van De Foresters bleef de uitnodiging uit, Wanadoo was nameüjk overgeno men door Orange en de challenge kreeg geen vervolg meer. Gelukkig schoot AZ te hulp en begon er een lange periode van onderhandelin gen met de nieuwe eigenaar. Dankzij de inspanningen van AZ vertrok op zaterdag 5 mei een bus met de spelers en begeleiders van de Cl naar Noord Frankrijk. De spelers bezochten daar het trainingskamp van RC Lens, kregen een rondleiding door het stadion en mochten de topwedstryd van Lens tegen Toulouse bekyken. In deze geweldige ambiance genoten de spelers van een spannende wed strijd die uiteindelijk door Lens met 2-0 werd gewonnen waardoor Lens de tweede plaats in de Franse com petitie bereikte. Na het hapje en het drankje volgde een hotelovernach ting en kon de Cl een dag later vol daan naar huis terugkeren. Iedereen geniet van G-Hockey; de kinderen en trainers, en naast het veld ook de ouders. Eigen foto De Cl van De Foresters presteerde bijzonder goed tijdens de Wanadoo challenge in de rust van de thuiswedstrijden van AZ. Eigen foto i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 21