Fun-Drive Autoverhuur Echtpaar Koomen viert bruiloft H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 JPRZ-66 Nog steeds veel interesse in eikaars leven' EHKklaverjasclub n&SbMié :^ÊÊÊf^È I A WINKELHOF Antiquariaat Kordula al meer dan vijf jaar in Winkelhof 't Loo CDA fietst door Heiloo Spreekuur Heiloo20oo Samen begonnen ze in de hongerwinter een huiscabaret UITKIJKPOST 9 MEI 2007 Fun-drive Autoverhuur, Kermemerstraatweg 105, 1851 BC Heiloo, tel. 072-5325558, e-mail Fun-Drive@planet.nl, www.Fun-Drive.nl HEILOO - Heeft u er altijd van gedroomd om ooit eens in een Porsche 911 SC Coupé rond te rijden, een klassieker met hedendaagse rijkwalitei- ten en volgens velen de beste sportwagen ter wereld ooit? Of heeft u een partner wiens droom dit is? Aanschaf van een dergeüjke wagen is niet voor iedereen weggelegd en huren is dan de optie die voor een gewone sterveling overblijft. Maar ook huren van een dergelijk raspaardje is meestal een kostbare aangelegen heid. Vaak krijg je daar dan ongewild een begeleider bij ,,En daar zit je natuurlek niet op te wachten", aldus Arthur van den Heuvel, eigenaar van Fun-drive Autoverhuur. Arthur en auto's! Sinds zijn jeugd is hij lyrisch van de merken Porsche, Ferrari en Rolls-Royce. Zijn eigen huurervaring zette hem er toe aan in september 2005, samen met zijn vrouw Irene een bedrijf te starten waar bij de droom van de autohuurder centraal staat: „We willen mensen een onvergeteüjke rijervaring laten meemaken. Rijden in een superauto, zon der hinderlijke begeleider en tegen een heel betaalbaar tarief" vertelt hij enthousiast. De tarieven zijn zeker schappelijk. Betaalt u bij een ander autoverhuur bedrijf al gauw 99,- per uur, bij Fun-Drive mag u de Porsche voor 129.,- en 0,50 per kilometer (boven de 100 vrije kilometers) 23 uur mee uit toeren nemen. „Uit heel Nederland komen de mensen naar ons toe, zoals laatst dat stel uit Maastricht. Die hadden een gevulde picknick mand mee. Ze hadden een rustige route uitgestippeld en zijn onderweg op een mooi plekje in de berm gaan zitten genieten." De Porsche die u bij Fun-Drive Autoverhuur kunt huren is er eentje uit 1981 in brons metallic met schuifdak. „Topsnelheid is 235 kilometer per uur en hij heeft 204 pk onder de motorkap" glundert de ondernemer en hij vervolgt: „Veel mensen geven hun partner een ritje cadeau. Die rijden helemaal gelukkig hier met de wagen weg en komen hem dan later met een gevoel van spijt weer inleveren." Verrassend vinden zijn klanten vaak de aandacht die ze onderweg krijgen van al die mensen die him nek ver draaien: „De auto is namelijk helemaal 'blanco'. Je kunt nergens aan zien dat het om een gehuurd exemplaar gaat. Onze huurders zijn liefhebbers die er voorzichtig en respectvol mee om gaan. Onze Porsche is met z'n 26 dienstjaren dan ook nog steeds in topconditie." Begint het al een beetje te kriebelen bij u? Kijk dan op www.fun-drive.nl voor meer informatie én natuurlijk om even te luisteren naar een geluids fragment van de startende wagen. Rijden in een Porsche 911 is een gewel dige ervaring! Speciaal voor lezers van de Uitkijkpost: tegen inlevering van dit artikel krijgt u 10% korting op de huurprijs (geldig tot eind juni 2007). In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Op 14 mei is iedereen, met of zonder partner, welkom op de open Drive van de EHK Klaverjasclub. Van 20.00 tot 23.00 uur in het Open Huis boven 't Loo. Inlichtingen bij mevrouw Geerlings, tel. 072- 5339345 of mevrouw van Toorn, tel. 072-5336038. HEILOO - Het echtpaar Klaas (85) en Puck (82) Koomen kon op 17 april tijdens hun 60-jarig huwelijksjubileum terugkijken op hun kleurrijke en creatieve gezamenlijke leven. Geboren in respectievelijk Assendelft en Amsterdam, verhuis den ze allebei in hun jeugd naar Heiloo. Hoewel ze elkaar al snel leerden kennen via de Ulo aan het Slimpad, was het de Heilooër Revue die hen samenbracht. Daar zat zij in het ballet terwijl hij zong, musiceer de en komische rollen speelde in de revues die Jaap van de Kommer schreef. „We woonden bij elkaar om de hoek, dus was het logisch dat we na de repetitieavond samen naar huis liepen" vertelt Klaas. Het stel verloofde zich in 1942 en hoewel Klaas was vrijgesteld van de Arbeidseinsatz, werd hij van de ene dag op de andere op transport gesteld naar kamp Ommen: „Dat was verschrikkelijk. We hebben toen anderhalf jaar niets van elkaar gehoord!" Klaas werkte als ver pleegkundige hulp in het kamp en ontkwam aan verder transport naar Duitse kampen: „Ik kon in Ommen blijven en bouwde goede contacten op met de nonnen uit het ziekenhuis van Zwolle. Na Dolle Dinsdag ben ik naar hen gevlucht en heb een week met een nep-gipsbeen in bed gele gen." Via allerlei omzwervingen kon hij eind september 1944 zijn ver loofde in de armen sluiten. Samen met onder meer Niek Akkerman begonnen ze in de hon gerwinter een huiscabaret: „We tra den overal op, voor een pannen koek of een pakkie boter", lacht Puck. Ze trouwden in 1947 en kre gen hun zoons Wim en Rob: „Eerst woonden we in, maar in 1950 werd ons Blokhuis De Specht toegewe zen, een knoeperd van een huis, waar wij zeventien heerlijke jaren hebben gewoond", vertelt Puck. Klaas werkte in die tijd als maga- Wim Heijnen weet het niet zo pre cies meer. Dat het meer dan vijf jaar is dat hij zijn tafels opbouwt op het plein bij Albert Heijn, dat weet hij zeker. Wim runt samen met zijn vriendin, mevrouw Huber, een zoge naamd gesloten antiquariaat. Dit betekent dat er geen winkel is maar dat alleen boeken worden verkocht op markten en via internet. Naast Kordula heeft hij ook een antiquari aat Academica met uitsluitend aca demische boeken. Je kunt Kordula door het hele land vinden. Op de beroemde boe kenmarkten in Deventer, Dordrecht, Zutphen en Maastricht en verder overal in winkelcentra. In Heiloo is het goed zakendoen. De inwoners van Heiloo zijn zeer geïnteresseerd in literatuur en de core-business van Wim Heijnen - de moderne litera tuur - vindt hier dan ook snel een nieuwe eigenaar. Ook de winkelier van Winkelhof 't Loo maakt graag een rondje om de tafels om te kijken of er iets van zijn gading bij is! HEILOO - Op zaterdagochtend 12 mei stappen de fractie-en bestuursleden van CDA Heiloo op hun fiets voor een rondje Heiloo. Wilt u met hen een onderwerp bespreken of iets in uw omgeving laten zien, neem dan contact op met Elly Beeris tel. 072-5338208 of e-mail ellybeens@quicknet.nl. Op donderdag 10 mei houdt de CDA-fractie een info-uur. Aanvang om 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang). HEILOO - Op donderdag 10 mei kunt u met de fractie van Heiloo2000 zaken bespreken, welke u als inwoner van Heilöo bezighouden. Daarvoor bent u welkom tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf even mel ding van uw komst en wel aan: Gré Ris, tel. 072-5332429 of Jan Valkering, tel. 072-5640300. zijnbediende en etaleur voor Jaco, een Heiloose rijwielgroothandel, maar het huiskamercabaret kwam steeds meer op de voorgrond te staan. Terwijl Puck op kantoor werkte by hetzelfde bedrijf, ontwikkelde Klaas een tweetal cabaretnummers, waarmee hij professioneel optrad samen met artiesten als Rita Corita, Anneke Grönloh en Willeke Alberti. Puck maakte furore bij toneelvere niging 'Het ontluikende roosje' en stapte later over naar Falkland: De rode draad in het leven van het artistieke echtpaar Koomen is muziek en theater. Foto: Machteld Wiegmans „Daar ben ik altijd gebleven. Ik moet nog regelmatig een gek oud wijf spelen. Enorm leuk!" en haar man vult aan: „Om in de beginjaren de verdiensten wat aan te vullen, runden we in de zomermaanden hotels in bijvoorbeeld Italië en Oostenrijk. Maar de rode draad in ons beider leven is altyd muziek en theater gebleven." Het is wat rustiger aan het wor den in het leven van dit artistieke paar. Ze genieten van hun zoons, zeven kleinkinderen en vier achter kleinkinderen. „We hebben geluk gehad samen. Onze interesses slui ten goed op elkaar aan" verklaart Puck hun geslaagde huwelijk en Klaas besluit: „Fysiek wordt het natuurlijk wel ietsje minder, maar als ik het over kon doen, deed ik alles precies hetzelfde." En Puck sluit zich daar volledig bij aan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5