Ttoeede prijs Kunstbende Majella Stuifbergen Gezelschapsbank Heiloo Pastor Helsloot viert 25-jarig jubileum Buurtbus Ontmoetingen H E I L O O 'Als ik mijn been breek, gaat het bedrijf gewoon door' Met de buurtbus voor de wind naar een duurzame toekomst UITKI j KPOST 9 MEI 2007 HEILOO - Zondag 29 april vond alweer de zeventiende editie van de Kunstbende plaats in P3 te Purmerend. Majella Stuifbergen deed hier ook aan mee, en met succes. De 14-jari- ge Heiloose sleepte zondag met haar kunstwerk in de categorie Expo de tweede prijs in de wacht. „Ik had het nooit verwacht! Dit was de eerste keer dat ik mee deed." Reageert Majella enthousiast na de prijsuitreiking. Ze greep net naast de eerste plaats, waarmee ze zich had kunnen kwalificeren voor de landelijke finale. De eerste plaats ging naar Wouter Vastenouw en de derde plaats was voor Layla van der Oord. Het thema dit jaar was Liefde! Majella had daarbij twee handen gekleid met daarin een gezin. Houden van is ook houden van je familie." De handen zijn licht/don ker geschilderd. „Dat heb ik bewust gedaan. Om te laten zien dat het voor iedereen geldt." HEILOO - De Gezelschapsbank is een initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en bestaat nu bijna vier jaar. Zo zijn er een aantal mensen op zoek naar wandel- en fietspartners. Andere mensen zoeken iemand om in het weekend samen uitstapjes te maken, een theater te bezoeken, stadswandelingen te maken, et cete ra. Ook is er een meneer die graag nog met iemand in de maand mei op ski-vakantie wil naar een gebied waar nog voldoende sneeuw ligt. Mensen die het leuk vinden om nieuwe men sen te leren kennen om samen op vriendschappelijke basis wat te ondernemen zijn welkom om zich in te schrijven. Belt u even naar 072- 5331297 of ga donderdag 10 mei tussen 10.30 tot 11.30 uur langs bij de Gezelschapsbank. Info: www.ouderenwerkheiloo.nl. HEILOO - Herman Helsloot, pastor van de Willibrordus- arochie, werd op 20 mei 1982 tot priester gewijd. Deze maand viert hij samen met parochianen, familie en vrien den zijn 25-jarig jubileum. De uit Amsterdam afkomstige Herman Helsloot wist op z'n twaalf de al wat hij wilde worden: priester. Toch kwam hij pas via een omweg op zijn bestemming. Na het klein seminarie studeerde hij theologie en deed hij zijn pasto raatsopleiding: „De roerige zestiger jaren dienden zich aan, met niet alleen veel maatschappelijke maar ook kerkelijke turbulentie. Studentenopstanden in Parijs, Maagdenhuisbezetting, priesters kozen er voor om te trouwen zonder het ambt neer te leggen. In die ver warrende tijd maakte ik voor het eerst kennis met het pastoraats- werk." Na zijn afstuderen in 1977 ging Helsloot als pastoraal werker aan de slag in de parochies van Zwaag en Zwaagdijk-West. Ook begeleidde hij als districtscatecheet leerkrachten van het basisonderwijs: „Dat was een gelukkige tijd en ik voelde goed hoe mijn verbondenheid met het werk, de mensen en God zich ont wikkelde." In de jaren '70 en begin jaren '80 haakten enerzijds veel mensen af als het ging om regelmatig kerkbe zoek, maar aan de andere kant ont stond een veel grotere betrokken heid van parochianen bij zowel de inhoud als de organisatie van de kerk: „Dat was nou precies wat het basispastoraat voor mij zo enorm aantrekkelijk maakte. In die jaren groeide ik langzaam toe naar mijn besluit om priester te worden." Op Hemelvaartsdag 1982 werd hij door bisschop Th. Zwartkruis in zijn eigen parochiekerk in Zwaag gewijd. In oktober 1990 streek hij neer in Heiloo, waar hij pastoor werd van zowel de Willibrorduskerk als de Moeder Godskerk (tegen woordig Ter Coulsterkerk). Helaas moest die laatste toch slui ten: „Dat was een moeizame perio de, waarin pijnlijke keuzes moesten worden gemaakt. De keerzijde was wel dat er middelen vrijkwamen om de Willibrorduskerk en de pastorie te verbouwen. Ook kon toen de nieuwe Kerkstraat worden ge bouwd, met de schitterende ont moetingsruimte waarmee we enorm blij zijn!" Tegenwoordig gaat veel van zijn Pastoor Helsloot, een vertrouwd gezicht binnen de kerkelijke gemeenschap van Heiloo. Foto: Mario Sacksioni aandacht en energie uit naar samen werking met andere parochies in de regio: „Samen met onder meer de Protestantse Gemeente hebben we het Oecumenisch Leerhuis 'rond de waterput' opgezet, een breed en zeer gewaardeerd programma van lezingen, cursussen en discussiebij eenkomsten." Daarnaast vindt hij het belangrijk er voor te zorgen dat kindéren de weg naar zijn kerk weten te vinden: „Sinds kort heb ben we een succesvolle 'kleuter- kerk', waar. maandelijks zo'n 80 kleuters met hun ouders komen." Blij is hij met de beweging dat het steeds meer een 'zelfdragende paro chie' wordt, met 350 vrijwilligers die in totaal 500 functies vervullen: „Dat maakt dat ik me steeds meer met mijn eigenlijke taken kan bezig houden. Als ik mijn been breek, draait het bedrijf gewoon zonder mij door. Het leuke is, dat ik van een heleboel organisatorische zaken helemaal geen weet meer heb!" lacht hij. Dat geldt ook voor zijn eigen jubi leum: „Wat er gaat gebeuren, weet ik niet precies, maar ik heb er ver trouwen in dat het een mooi feest wordt." De 14-jarige Heiloose sleepte zondag met haar kunstwerk een prijs in de wacht. Foto: Mario Sacksioni Het ligt ter hoogte van Egmond aan Zee, ruim tien kilometer uit de kust: het eerste Nederlandse Off shore Noordzee Windmolenpark. Vanaf de boulevard kun je de 36 windmolens bij helder weer goed zien en al üjken ze vanaf de kust niet groot, in werkelijkheid zijn ze 115 meter hoog en de machtige wieken draaien met een doorsnee van 90 meter. De een vindt het lelijk, terwijl de ander het niet echt storend noemt of het zelfs ziet als een mooi stuk Hollands Glorie. Het project van Nuon en Shell gaat schone electriciteit op een unieke en duurzame manier opwek ken voor 100.000 huishoudens. Enkele weken geleden heb ik al eens geschreven over de expositie in het vernieuwde VW-kantoor in Egmond aan Zee. Toen had ik te weinig tjjd om er over te vertellen, maar nu wil ik dat goed maken, want een bezoekje aan deze kleine tentoonstelling is beslist de moeite waard. Als je buiten staat, valt er eigenlijk bitter weinig te zien, maar als je binnenkomt kan de expositie van het offshore windmolenpark je niet meer ontgaan. Ruim de helft van de ruimte is ingericht met pane len, apparatuur en ook foto's in de kleuren van de zee, de lucht en het strand. Het eerste paneel vertelt over het waarom van het park en de doelstelling van de Nederlandse overheid om in 2010 ongeveer 10% van het totale energieverbruik op een duurzame manier op te wek ken. Even verder zie ik een toestel waaraan je zelf kunt zien hoe een windmolen werkt en je kan daarbij de windkracht voelen. Daarnaast een windturbine waaraan je zelf kunt draaien en vervolgens zien wat de wind doet. Ook is er een filmpje over het windpark in drie verschil lende talen. Techneuten komen gegarandeerd aan hun trekken bij het zien van de binnenkant van de masten en het inwendige van een windturbine. Kortom voor elk wat wils en echt leuk, als je wat langer op de bus moet wachten of als het minder mooi terrasweer is. De foto van deze week is gemaakt op de boulevard van Egmond waar mevrouw Funnekotter uit Lent bij Nijmegen aan Leida, onze beste klant, vertelt over haar wandelplan nen en training voor de aanstaande vierdaagse van Nijmegen. (Tekst en foto: Tim van der Lans, chauffeur van de Buurtbus)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7