Boek Hortus lectuur voor hotelgasten Golden Tulip www nl H E I L O O VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD 9 OUD KERK ENSTEN INGEZONDEN MEDEDELING DIERENBESCHERMING UITKIJKPOST 9 MEI 2007 14041520. Protestantse gemeente Heiloo, Zaterdag REGIO - Vrijdag 25 april overhandigde Leslie Leijenhorst twee dozen met zijn boek Hortus Bulborum, schatkamer van historische bolgewassen aan Nick van der Kolk, directeur Golden Tulip Hotel Heiloo. Inmiddels ligt het in alle hotelkamers. Een bijzondere manier om 's werelds meest bijzondere bollenschatkamer onder de aandacht te brengen. Geïnspireerd door zijn vele reizen en hotelverblijven in de wereld besloot Leijenhorst tot deze actie over te gaan. Zelfs als polyglot moest hij vaak con stateren dat er prachtige boeken over regionale onderwerpen op zijn hotel kamer lagen, maar meestal alleen in de taal van het land. Dus bleef het regelmatig bij plaatjes kijken. Doordat dit boek tweetalig (Nederlands en Engels) is, kunnen ook buitenlandse hotelgasten tijdens hun verblijf kennis nemen van de achtergronden van dit levende museumjuweeltje in Limmen. Kwartje Koffie Helemaal vreemd is het niet dat de auteur juist voor dit hotel koos. De bloembollencollectie van de Hortus Bulborum stond voordat het begin jaren negentig naar de Limmense Zuidkerkenlaan verhuisde, decennia lang opge plant op de akkers van de bekende bollenkwekers en exporteurs Van 't Hof Blokker, achter het toenmalige café Kwartje Koffie waarvan de naam nu voortleeft in die van het café-restaurant van het hotel. Voorts wordt een korte passage aan de plek en de toenmalige uitspanning gewijd. Boekhandels Het boek is verkrijgbaar bij de boekhandels Laan, Scholte en The Read Shop (Castricum), Deutekom (Heiloo) en Dekker Dekker) in Egmond en tevens te bestellen via www.hetschrijflokaal.nl. Zaterdag Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rol- emmerverzamelplaatsen langs de weg, voor 09.00 uur. Zie alle wekelijkse acties op www.uitkijkpost.nl Vermist Zwarte gec. kater, witte onderkant, witte kin, voor witte voetjes, achter witte poten, 1 jr, Lola, Schuine Hondsbosschelaan/ Holleweg Heiloo. Bruingrys gemêleerd poesje, langharig, geschoren buikje, klein, 7 jr, Gizmo, Holleweg/ Ter Coulsterkerk Heiloo. Grijscypers met orar\je poesje, witte kin en voetjes,4 jr, Poes, Vrieswijk (flat) Heiloo. Zwarte gec. kater, witte bef, voor witte tenen en achter kniekousen, 1 jr, Nala, Kennemerstraatweg/Hollands Roem, Heiloo. Effen grijze ongec. kater, witte snuit, bef en voorkant, 4 witte voet jes, 1 jr, Kennemerstraatweg/ Nyenburgerweg, Heiloo. Gryscyperse ongec. kater, wit tussen ogen, witte bef, 4 witte poten, witte vlek tussen achter- en voorpoten, groot, 4 jr, Bert, Slootenslaan Heiloo. Gevonden Blauwe pers, gec. kater, oud, slechtziend en mager, Visweg Limmen. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Elke maand is er een vergadering van de -gemeenteraad van Heiloo. Hierbij doet Roelof Bos verslag van de vergadering van maandagavond 7 mei. De schrijver heeft een bureau voor redac tionele en journalistieke producties en is oud-wethouder van Heiloo. In een eerder stadium heeft de gemeenteraad het college gevraagd om een integrale visie over wonen, welzijn en zorg in ons dorp. Hiertoe heeft het college aan Primo Noord-Holland de opdracht ver strekt zo'n visie voor de gemeente Heiloo op te stel len. Primo is het Provinciaal Instituut voor Maatschappelijke Ontwikkeling te Purmerend. Daartoe zijn, in november 2006, in een viertal delen van Heiloo zogenaamde 'kwadrantbijeenkomst en' gehouden, waarbij alle burgers welkom waren. Verder zijn er the mabijeenkomsten geweest voor leden van de raadscom missie Maatschappelijke zaken, is er een studiebijeen komst voor professionals gehouden en zijn er advie zen uitge bracht door het Platform burgerparticipa tie Wet Maat schappelijke Ondersteuning en door vertegen woordigers van vragers van maat schappe lijke onder steuning. En nu lag er dan een 40 A4's tellend beleidsdocument onder de titel 'Wonen, welzyn en zorg, gemeente Heiloo, 2007-2015.' Een document met richtinggevende uit gangspunten, waarin twee begrip pen centraal staan, de woonserv- icezone en de woonzorgzone. Concreet stelt Primo voor om vier projectgroepen de volgende pro gramma's te laten uitwerken: - de ontwikkeling naar een woon- servicezone een woonzorgzone rondom de Loet - bestaande instellingen rond Trefpunt en Overkerck moeten verder vorm geven aan de woon- servicezone en woonzorgzone rondom Overkerck - het realiseren van een woon- servicezone in Ypestein waarbij het mogelijke dienstenaanbod van de GGZ betrokken wordt en - het Brede-schoolconcept als uit gangspunt om in de nieuwe wijk Zandzoom een woonservicezone en woonzorgzone te creëren. Op pagina 22 van het Primo-rap- port worden de volgende kenmer ken van een woonservicezone genoemd: - diverse samenstelling van de bevolking van een wijk: zowel mensen mét als mensen zonder zorgbehoefte - winkels, (zorg)voorzieningen en andere diensten op korte*, afstand veilig bereikbaar - integraal aanbod van wonen, wel zijn, zorg en dienstverlening; een aantal (aangepaste) woningen staat in directe verbinding met een zorgsteunpunt van waaruit inten sieve begeleiding en zorg geboden kan worden en - een dienstencentrum vormt een centraal kruispunt van diensten ten behoeve van de wijk; in dit cen trum staan ontmoeting, informa tieverstrekking en coördinatie van dienstverlening en zorg centraal. Binnen de servicewijk kan een kleiner gebied ontstaan waar het beschermd verzorgd wonen te vin den is, temidden van gewoon wonen, en waar de zorggarantie verder gaat en de cliëntdichtheid groter is: een zogenaamde woon zorgzone. De discussie in de gemeenteraad Caj Oosters (WD) had voor de bedoelde zones in de literatuur een gemiddelde gevonden van zo'n 10.000 inwoners en vroeg waarom Heiloo er met zijn (vooralsnog) 22.000 inwoners vier zou moeten hebben. Zou twee niet genoeg zijn, met de spoorüjn als scheiding? Wat is ver in Heiloo? Elly Beens (CDA) bracht hiertegen in dat bij de 'kwa drantbijeenkomsten' in november nu juist gebleken was hoezeer men sen hechten aan voorzieningen in hun eigen (woon)wijk, en dat het dus kleinschaliger zou moeten. Protestantse gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds Appers uit Castricum. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds. WE Koelee uit Alkmaar. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: woord- en Communieviering mmv de Zanggroep, voorganger ds. Marius Braamse. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 Uur: Woord- en Communieviering met De Brug, voor ganger J. Oiling. Zondag 10.00 uur: Viering van de 1ste Communie. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, Vrijdag 8.30 uur: eucharistieviering; 10.30 uur: bedevaart verpleeghuis Oldenstate; 16.00 uur aanbidding/ves pers/rozenkransgebed. Zaterdag 12.00 uur: eucharistieviering; 16.00 uur a/v/r. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering, voorganger rector Wagemaker; 15.00 uur: lof. Maandag 12.00 uur: eucharistie viering; 16.00 uur a/v/r. Dinsdag 10.00 uur: Bedevaart KBO Heiloo; 12.00 uur: eucharistieviering; 16.00 uur: a/v/r. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: eucharistievie ring met liturgisch koor, voorganger oud Vicarus G. Geukers. Zondag 10.00 uur: Woord- en com munieviering met Gemengd koor, voorganger pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan de Westerweg 263, Heiloo. Voor kinde ren is er een aparte dienst. Info: 06- 14041520. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Aglow Nederland, afd. Heiloo Interkerkelijke wereldwijde organisa tie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van.de maand bijeen komst om 09.15 uur in het Open Huis, tegenover de Witte Kerk, 't Loo 22. Kinderopvang tijdelijk niet aanwezig Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 10.00 uur: eucharistieviering, donderdag 10.00 uur: communieviering. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: Communieviering Zondag 10.00 uur: eucharistieviering. Donderdag 10.00 uur: eucharistieviering OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: communieviering. Woensdag 19.00 uur: eucharistieviering. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: Taizé avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: Stille Mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Hervormd/Gereformeerde Federatie U itgeest-Akersloot Zondag 10.00 uur: dienst in Akersloot, voorganger ds W Westerveld. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: euch.viering, voorg. W van Schie. Zondag 10.00 uur: Slotviering eerste communie, voorganger pastor W van Schie. Wethouder Jacob Ouderkerken (PvdA) verraste enigszins met de mededeling dat een indeling van Heiloo in vier zones zeker nog niet vaststaat: daar is nader onderzoek voor nodig en daar worden nu juist de projectgroepen voor ingesteld. John Daas (Heiloo-2000) noemde als punt van zorg het aantal verzor- gings- en verpleeghuisplaatsen (v+v) in Heiloo, dat volgens het Primo-rapport ee#n derde onder gemiddeldes van de regio ligt: 'We zijn sterk onderbedeeld'. De koppe ling van een zone aan een Brede School in de Zandzoom vond hij ongelukkig. Ook André Czeyki (PvdA) en Robert Bosman (GroenLinks) wezen op het tekort aan v+v-plaatsen in Heiloo. Nadat wethouder Ouderkerken had her haald dat onderzocht wordt hoe de zones worden ingericht spitste de discussie zich toe op het tekort aan v+v-plaatsen. Hierover zei de wethouder dat hij regelmatig overleg heeft met de Viva Zorggroep, waar de Loet en Overkerck onder vallen, en dat deze plannen heeft 'om dat voortvarend op te pakken', maar dat zij te maken heeft met 'de grootste bureaucraten van Europa', zijnde de hogere colleges die over bouw en sanering van zorgvoorzieningen gaan. Toen Gré Ris (Heiloo-2000) aan de wethouder vroeg of de gemeente niet van de Viva Zorggroep af zou kunnen, wees Ouderkerken erop dat de gemeente in elk geval nooit zelf v+v-plaatsen kan bouwen, omdat zij daartoe niet bevoegd is, en er dus ook geen AWBZ-gelden voor zou krijgen. Unaniem en zonder hoofdeüjke stemming ging de raad vervolgens akkoord met het collegevoorstel om- kennis te nemen van het Primo- document, in te stemmen met daar in geformuleerde beleidsuitgangs punten en een en ander in projectgroepen uit te gaan werken. Voor vijfjaar plannen voor speel plaatsen "t Speelt ook in Heiloo' is de titel van een kadernota speelruim- tebeleid voor de periode 2007- 2011, die onlangs is gereedgeko men en die de gemeenteraad nu ter vaststelling kreeg voorgelegd. In deze nota zijn normen opgeno men, waarbij planniveaus, doel groepen, aantal kinderen per speelplek, actieradius en opper vlakte per speelplek gedefinieerd zijn. Zo worden blokniveau, buurt- niveau en wijkniveau onderschei den en is bijvoorbeeld bij wijkni veau te lezen: voor 12 'ers moet er een speelplek zijn van 700 a 1500 m2, als er in een actieradius van 1000 meter 150 kinderen in die leeftijdsgroep zijn. In de nota is een plan van werkzaamheden opgenomen voor de jaren tot 2011, waarbij rekening is gehou den met wensen van bewoners. Zo is voor dit jaar, 2007, de aanleg gepland van een speelvoorziening voor 0-12 in de omgeving De Wildtlaan (wijk Noord-West) en idem in de omgeving van De Biender (wijk Stationsomgeving). In 2008 moet er onder meer een speelvoorziening voor 0-6 komen in de omgeving Mariënstein (wijk West) en wordt er een jongeren ontmoetingsplaats aangelegd bij de Oostkanter, aan de (oost)rand van Plan Oost. Waar het gaat om speelvoorzie- ningen voor oudere jeugd, uitte John Daas (Heiloo-2000) een punt van zorg. Hij ziet van zulke voor zieningen üever geen hangplekken worden. Hoe voorkom je dat? Daar bleek verantwoordelijk wethouder Hero Veger (CDA) zijn eigen gedachten-over te hebben. Hij ant woordde dat je jongeren niet kunt dwingen zich op bepaalde plekken wel of niet op te houden. Bij de 'eigen' ontmoetingsplaats bij de Oostkanter in Plan Oost zouden jongeren wel zelf verantwoording willen dragen, maar overigens, zei Veger, 'kunt u van mij geen garan tie krijgen dat er op speelplekken niet gehangen zal worden'. Hierna werd ook de kadernota "t Speelt ook in Heiloo' door de raad unaniem en zonder hoofde lijke stemming aanvaard. De nota staat op de website .van de gemeente Heiloo onder de beleids nota's.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 9