Nieuw seizoen in theater de Beun Hanswijckers spelen Sjakie en de Chocoladefabriek H E I L O 0 J* S Parijs, de verborgen geschiedenis DEUTEKOM Corso Bioscoop Transylvania BOEK VAN DE WEEK Parijs, de verborgen geschiedenis door Andrew Hussey Boek van de week 'De Spettershow'van Muziek- en Dansschool Zomerfeest zorgcentrum Overkerck U ITKIJ KPOST 13 JUNI 2007 De slotfilm van het filmfestival Cannes 2006 en winnaar van de Georges Delerue Award voor beste filmmuziek. Zingarina is zwanger van haar grote liefde, een Roemeense muzikant. Hij is plotse ling uit Frankrijk vertrokken en zij besluit hem achterna te reizen samen met haar vriendin Marie. Aangekomen in Transsylvanië, har tje Roemenië, geven ze zich over aan het betoverende land. Als Zingarina haar vriend heeft gevon den, blijkt hij echter niets van haar te willen weten. Gek van verdriet verlaat ze Marie en zwerft ze een zaam door de vreemde, winterse contreien. Tot ze de avonturier Tchangalo ontmoet, een man die haar geüjke is en van wie ze mis schien kan houden. In de films van Tony Gatlif is muziek de grote motor. Met een overdadige filmstijl vol heftige muzikale hoogtepunten en koortsdromen jaagt Gatlif ons een roes in die beleefd moet wor den. Hij eist totale overgave van zichzelf, zijn acteurs, musici én kij kers. Laat je je meevoeren, dan is dit een zeer indringende film. Of zoals Zingarina zegt: 'Zo sterk dat het hart er pijn van doet'. Vanaf 21 juni in Corso Bioscoop. Andrew Has ERBQRCEN GES loövmtofma od.clkc «tfil.ul Pet Th< Times Andrew Hussey belicht de duistere kant van Parijs, de stad van de opstanden en opstootjes, revolutio naire ideeen en onmogelijke verlan gens. In meer dan 500 bladzijden met levendige personen, verwijzin gen en details, gaat hij in dit meesterlijke, buitensporige onder houdende boek op zoek naar het Parijs achter het cliché van de ansichtkaart. Hij legt de rauwe wer kelijkheid bloot van de petits gens, de gewone mensen in de straat, die de geschiedenis van Parijs groten deels hebben bepaald, op de barri caden, in de bars, kunstsalons en bordelen, van de prehistorie tot de rellen in de hete herfst van 2005. Hussey vertelt de gewelddadige anti-geschiedenis van Parijs vanuit het perspectief van de zwervers en de immigranten, hoeren en crimi nelen, onrustzaaiers en anar chisten. Iedereen die het onbeken de Parijs wil ontdekken zal 'Parijs. De verborgen geschiedenis' voor taan als zijn lijfboek beschouwen. door Andrew Hussey voor 34,95 HEILOO - Onlangs is het nieu we programmaboekje van thea ter de Beun in Heiloo versche nen. Het boekje is in Heiloo huis-aan-huis verspreid. Losse exemplaren zijn op te halen bij het Gemeentehuis Heiloo of de bibliotheken van Heiloo of Castricum. Het programmaboekje heeft een nieuwe, eigentijdse vormgeving gekregen. Naast een overzicht van de theatervoorstellingen door beroepsartiesten in het seizoen 2007-2008 is een compleet jaar overzicht van alle activiteiten in the ater de Beun opgenomen. Theater de Beun is het kleine, maar zeer sfeervolle theater in Heiloo met een gevarieerd theateraanbod. Het alweer 25-jarige jubileum van het theater is afgelopen november groots gevierd met onder andere een voorstelling door Daniel Wayenberg. Ook voor het seizoen 2007-2008 heeft de programma commissie weer een gevarieerd pro gramma samengesteld met 17 voor stellingen van bekende en minder bekende artiesten. Ronald Goedemondt, Wende Snijders en Thé Lau maar ook de finalisten Cameretten 2007 zijn te zien in de Beun. Door het intieme karakter van het theater met driehonderd zit plaatsen wordt je als toeschouwer heel nauw betrokken bij dat wat zich op het podium afspeelt. Vrienden van de Beun Er zjn inmiddels ruim 600 Vrienden en Steunpilaren: particu lieren en bedrijven die het met hun jaarlijkse bijdrage het financiële platform zijn voor de voorstellin gen door beroepsartiesten. Na een aantal jaren zonder subsidie keerde het tij: dankzij een waarderingssub sidie van de gemeente Heiloo kan sinds enkele jaren een extra (rela tief kostbare) voorstelling op de planken komen. Dit jaar is gekozen voor de toneelvoorstelling Una Giornata Particulare met Linda van Dyck en Tom Jansen. Iedereen kan Vriend van de Beun worden met een bijdrage van minimaal 12,50 per jaar. Vrienden hebben voor rang bij het de toewijzing van de kaarten en worden uitgenodigd voor de jaarvergadering met aan sluitend een speciale zondagoch tendvoorstelling op 20 januari 2008: Jatten! door klezmerband Mazzeltov met zangeres Rolinha Kross. Al het werk in de Beun, zoals het opbouwen van het decor, de zaalwacht, het uitzoeken van de voorstellingen en de organisatie wordt gedaan door vrijwilligers. Die heeft het hard nodig om een gevarieerd theateraanbod te kun nen blijven bieden. ,0% HEILOO - Vrijdag 8 en zaterdag 9 juni speelden de Hanswijckers Sjakie en de Chocoladefabriek in Theater de Beun. Gestoken in prachtige kostuums, gemaakt door Patricia Lasooy en haar moeder, en met enorme over gave lieten alle musicalsterren zich drie voorstellingen van hun beste kunnen zien en horen. De voorstellingen waren volledig uitverkocht en de reacties van het publiek waren na afloop zeer lovend. Monique Dekker, secretaris van de Hanswijckers vertelt enthou siast: „Het aanwezige zangtalent van de kinderen en dan vooral dat van de solisten werd enorm gepre zen. We hebben nog nooit zoveel complimenten gekregen als na deze musical. De staande ovaties waren gemeend en terecht. En waren de spelers vrijdag en zaterdagmiddag nog behoorlijk zenuwachtig, op zaterdagavond gingen ze helemaal los. Veel kinderen zouden die avond hun laatste voorstelling spelen en stoppen als lid van de Hanswijckers. Maar het succes van Sjakie en de Chocoladefabriek smaakt naar meer en een aantal van hen heeft uitein delijk besloten toch mee te blijven doen. Door alle spelers en de men sen achter de schermen is ontzet tend hard gewerkt om een vlekkelo ze voorstelling neer te zetten en daar zijn ze beslist in geslaagd!" Door alle spelers en de mensen achter de schermen is ontzettend hard gewerkt om een vlekkeloze voorstelling neer te zetten en daar zijn ze beslist in geslaagd! Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Zaterdag 16 juni wordt door het musicalkindérkoor van de muziekschool, de musical 'De Spettershow' uitgevoerd. De muzikale leiding is in handen van Jan Jaap Langereis en de regie is in handen van Madeion Kooij. Muziek- en Dansschool Heiloo doet een gooi naar de hoogste seizoensscore in 'De Spettershow' van de commercië le omroep 'Bampo'. Ze proberen aan de hand van een modeshow, een quiz, toneel, en zingend zoveel mogelijk punten te beha len. De musical 'De Spettershow' wordt zaterdag 16 juni om 19.30 uur uitgevoerd aan Het Veld 1 te Heiloo, kaartjes vooraf te bestel len a 2,50 bij de adminstratie van de Muziek- en Dansschool Heiloo, tel. 072-5332460. Voor meer informatie: info@muzieken dansschoolheiloo.nl of www. muziekendansschoolheiloo.nl. HEILOO - Het zaterdag 2 juni gehouden zomerfeest van Woon- en Zorgcentrum Overkerck, bestaande uit onder andere een rommel/curiosa- en boekenmarkt, was een enorm succes. De verkoop van handwerken, zelfgemaakte kaarten en het raden van de naam van de pop kon buiten worden gehouden. De naam van de pop Jacintha, is echter niet geraden. De verse aardbeien, slaatjes, vis en tompouces werden succesvol ver kocht. De opbrengst van deze dag komt ten goede voor de activiteiten van de bewoners van het zorgcen trum. Mede door het inbrengen van spullen door inwoners van Heiloo, de geschenken beschik baar gesteld door relaties en niet te vergeten de inzet van alle vrijwilli gers, is deze dag weer een groots festijn geworden. Heerenweg 67-69, 1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11