Chippen kan in Dierentehuis Alkmaar Cl000 steunt nationale collecte Handicap.nl Kaartenactie 15 jaar Paulusschool H E I L O O VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD 13 INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 13 JUNI 2007 REGIO - Onder het motto 'Maak van je kat geen asielzoeker' is op 1 juni een voorlichtingsactie begonnen over het enorme aan tal katten dat in het asiel belandt zonder te zijn gechipt. De actie, die door een aantal orga nisaties waaronder de Dieren bescherming wordt georganiseerd, duurt de gehele maand juni. Onder meer via radiospotjes, de website www.chipjedier.nl, posters op NS-sta- tions en flyers, willen we de Nederlandse katteneigenaren atten deren op het belang van chippen en registeren van huiskatten. Ook Dierentehuis Alkmaar onder streept het belang van chippen van huisdieren. Sinds kort kan men ook daar een huisdier laten chippen. Het Dierentehuis zorgt mede voor het aanmelden bij de databank. Als een dier gechipt is en wegloopt of ver dwaalt, is aan de hand van de chip de eigenaar te traceren via de databank waar het dier aangemeld staat. Ieder dierenasiel, dierenarts en dierenam bulance heeft een reader waarmee men de chip kan aflezen. Chip je dier! Bel meteen voor een afspraak Dierentehuis Alkmaar (Bergerweg 185), tel. 072-5114861. Bij het Dierentehuis kost een chipingreep 20.-. Kijk voor meer info op de geheel vernieuwde website www.die- rentehuisalkmaar.nl. (Nog geen kwart van de Nederlandse katten heeft een chip, waardoor het zeer moeilijk is een weggelopen of ontsnapte kat te herenigen met de eigenaar. Uit onder zoek van Blauw Research blijkt dat maar liefst 80 procent van de Nederlandse kattenbezitters om uit eenlopende redenen niet van plan is zijn dier op korte termijn te laten chippen. Bijna een derde van de kat tenbezitters geeft aan niet te laten chippen omdat de kat 'toch nooit bui tenkomt' en 15 procent is ervan over tuigd dat zijn kat nooit wegloopt. Daar staan schokkende cijfers van de Nederlandse asielen tegenover, die zeggen dat in 2006 van de 33697 opgevangen zwerfkatten slechts 13 procent (4476 dieren) kon worden teruggebracht bij de eigenaar. In totaal vingen de asielen 47235 katten op.) U kunt de Dierenbescherming op vele manieren helpen. Via een dona tie, door lid te worden of door vrijwil ligerswerk te doen: alles is mogelijk! Neem voor meer informatie contact op met Dierenbescherming Alkmaar en omstreken, 072-5150071/ info@dierenbeschermingalkmaar.nl HEILOO - In de week van 11 tot en met 16 juni ziet u bij een groot aantal vestigingen van Cl000 de collectebus staan bij de kassa of treft u de collec tant in de winkel aan. Ook uw lege flessenbonnen kunt u kwijt in de collecte bus. De opbrengst van de collecte is bestemd voor het Ango Fonds, Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisatie. De Ango heeft gekozen om met Cl000 samen te werken omdat zij vindt dat deze winkels ruim schoots voldoen aan de toegankelijkheid voor mensen met een lichamelijke beperking. In veel winkels zijn speciale kassa's te vinden waar rolstoelge bruikers en scootmobielen gebruik van kunnen maken. Ook wordt in de winkel rekening gehouden met het opstellen van stellingen op de vloer zodat er in de paden voldoende doorgang is. HEILOO - De 'Paulusschool in Heiloo geeft op donderdag 14 juni op 'eigen wijze' het start sein voor de kaartenactie 15- jaar Paulusschool. De opbrengst van deze actie zal bestemd zijn om straks in oktober het 15-jarig bestaan groots te vie ren. De kaarten zijn foto's van uit eenlopende werkjes van kinderen uit alle groepen. Deze werkjes zijn vervolgens op professionele wijze gestyled en op de gevoelige plaat vastgelegd. Het resultaat is er dan ook naar, vier verschillende sets van vijf kaarten. De kinderen kunnen met een trots gevoel op pad sturen! U kunt de kinderen van de Paulusschool bij u aan de deur ver wachten tussen 14 en 27 juni voor de verkoop van de kaartensetjes. sprake van een 'meningsverschil' met de ontwikkelaar en over Campina vindt volgende week een gesprek plaats. Stedenband in het spoor van Willibrord? Gisteravond, dinsdag, stond in de raadscommissie Bestuurlijke zakén een discussie gepland over de toekomst van de gemeentelijke stedenband met Swietochlowice en eventuele alternatieven hiervoor. Zoals de Uitkijkpost al vermeld heeft, is het college niet gelukkig meer met de bestuurlijke band die we hebben met de oude Poolse industriestad. De culturele en soci ale contacten blijven waardevol, maar bestuurlijk zou het college graag - letterlijk - een andere rich ting inslaan. Wellicht zou er naar de Derde Wereld, en misschien naar Afrika gekeken kunnen wor den. Omdat de WD hier zorg over heeft, kwam zij maandagavond in de raadsvergadering met een schot voor de boeg: een motie over een nieuwe stedenband voor Heiloo met een westerse, ja zelfs weste lijke oriëntatie. In de motie was te lezen dat Heiloo er goed aan zou doen het spoor van de apostel Willibrord terug te volgen en te denken aan plaatsen als Ripon in Engeland en Meifort in Ierland, waar Willibrord respectievelijk is opgegroeid en van waaruit hij is vertrokken naar het Europese vasteland. 'Eventueel kan ook gedacht worden aan andere gemeenten die een relatie met Willibrord hebben, zoals Echternach in Luxemburg.' In zijn reactie in de raad onder streepte portefeuillehouder Hans Romeyn nog eens dat het college de stedenband met Swietochlowice formeel wil laten bestaan. Verder verwees hij graag naar de discussie op dinsdagavond. Hierop trok de VVD haar motie (vooralsnog) in. Tenslotte vermeld ik nog: - dat in de raadsvergadering met bericht afwezig waren: de raadsle den Aris de Wit (Heiloo-2000) en Willem Gomes (NCPN). haar nieuwe schooL, 'want er komen steeds meer kinderen met blijvende of tijdelijke lichamelijke beperkin gen'. Voordat de poütieke partijen in de raadsvergadering hun opvatting over konden geven, kreeg eerst wet houder Jacob Ouderkerken (PvdA) het woord. Het verschil tussen de eisen van het Bouwbesluit en de bepalingen van de verordening onderwijshuisvesting noemde hij een 'gevoelsmatige discrepantie' en daarom wilde hij de lift alsnog voor vergoeding door de gemeente in aanmerking brengen. Extra kosten: 25.000 euro, en daarvoor heb je dan een echte lift voor tenminste 2 personen, geen stoeltjes- of plateau- lift. Iedereen blij zou je denken, maar zo pakte het maandagavond niet uit. Naast lof voor zijn tegemoetko ming, kreeg de wethouder van ver scheidene kranten kritiek. Moet hier niet voor alle openbare gebou wen een regel van worden gemaakt, vroeg Gré Ris van Heiloo-2000. Sjoerd de Jager van het CDA vroeg waarom deze tegemoetkoming pas vanavond was gekomen. De feiten waren toch al eerder bekend? René van Splunteren van de WD was het om dezelfde reden 'droef te moede'. Waarom was er geen nader schrifte lijk voorstel - gedaan? Van Splunteren onderstreepte hetgeen daarvoor al door John Daas van Heiloo-2000 was opgemerkt, name lijk dat de financiële dekking voor het voorstel onvoldoende was. Hierbij stond namelijk te lezen dat met het ISOB-schoolbestuur nog overlegd moest worden hoe de voordelen van een lager energiever bruik in de toekomst verdeeld zou den moeten worden. Er vielen nog enkele pittige uit drukkingen, zoals van Van Splunteren die sprak van 'een dilemma dat mij opvreet' en van wethouder Ouderkerken 'dat het in deze raad vreselijk werd opgeklopt'. Maar uiteindelijk werd het voorstel van Cees Rootjes van de PvdA gevolgd, die stelde dat het college het voorstel beter terug kon nemen en dat in de volgende raadsvergade ring, 2 juli, over een aangepast schriftelijk voorstel besloten zou kunnen worden. Wel werd nog even gediscussieerd over de vraag welke of het voorgenomen besluit over de lift precedentwerking zou kunnen hebben. Wat het onderwijs betreft, was de conclusie van niet, met name krijgt de nieuwe Benedictusschool immers geen derde bouwlaag. Discussie over precedentwerking voor openbare gebouwen in het algemeen werd door de voorzitter, Hans Romeyn, kortgehouden. Vervolg - en waar schijnlijk dus definitief besluit - in dé raad van 2 juli. 1,85 miljoen euro toegevoegd aan de spaarpot Wel stelde de gemeenteraad maandagavond de rekening over het jaar 2006 vast. Deze rekening sluit met een overschot van onge veer 2 miljoen euro. Een overschot dat onder meer besteed wordt aan actualisatie bestemmingsplannen, handhaving beleid recreatiewonin gen, vervanging kleding voor de afdeling Beheer Openbare Ruimte en een mobiel jeugdhonk. Het leeuwendeel van het overschot, 1,85 miljoen euro, gaat naar de reserve 'Nader te bepalen bestem mingen', waaruit dus later, al naar behoefte, nog geput kan worden. Cees Rootjes (PvdA) beklaagde zich dat de rekening zo weinig beleidsmatige verantwoording bevatte. Voor John Daas was dit reden om over de stand van zaken bij een flink aantal onderwerpen vragen te stellen. Wanneer wordt de eerste paal voor het bedrijven terrein Boekelermeer geslagen? Hoe staat het met de zogenaamde revitalisering van het bedrijventer rein Oosterzij? Doet het college zijn best voor behoud van de Campina- fabriek in Heiloo? Zal er aan het Maalwater nu eindelijk gebouwd gaan worden? Wanneer krijgt win kelcentrum Hoekstuk een face lift? Enkele antwoorden vanuit het col lege: bij de Boekelermeer is het wachten op de uitslag van een milieutoets, bij het Hoekstuk is Elke maand is er een vergadering van de gemeenteraad van Heiloo. Hierbij doet Roelof Bos verslag van de vergadering van maandag avond 11 juni. De schrijver heeft een bureau voor redactionele en journalistieke producties en is oud-wethouder van Heiloo. Op de agenda stond de verlening van het bouwkrediet voor de nieuwe school, pre ciezer gezegd het bedrag dat de gemeente voor de nieuwbouw ter beschikking stelt, als vergoeding aan het schoolbestuur, dat bouwheer is. Dit bedrag wordt vastgesteld aan de hand van de gemeentelijke verordening onderwijshuis vesting, die is afgeleid van de landelijke voor beeldverordening van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Nu is de gemeente vol gens deze ver ordening niet verplicht om - bij gewoon basis onderwijs - voor een lift te betalen. Maar in de voorbereidende raads commissievergadering van 14 mei bepleitte de bouwheer, het ISOB- schoolbestuur, dat de gemeente deze voorziening voor haar reke ning zou nemen en verscheidene politieke partijen leken dit pleidooi te willen ondersteunen. Zeker toen duidelijk was geworden dat het zogenaamde Bouwbesluit, op grond waarvan de gemeente een bouwver gunning verstrekt, vereist dat gebouwen met meer dan twee bouwlagen en een oppervlak van meer dan 400 m2, een lift moeten hebben. Aan het begin van de raadsvergadering pleitte de direc teur van de Springschans, Jetty Haagsma, nog eens voor de lift in Gemeente betaalt lift in de nieuwe Springschans Het nieuwe schoolgebouw van de openbare basisschool De Springschans aan de Breedelaan krijgt een lift en die wordt betaald door de gemeente: Dat is het opvallendste nieuws dat de raadsvergadering van maandagavond heeft opgeleverd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 13