Veel belangstelling voor nieuwe basisschool Kunstfietsroute Limmen en omgeving Burgemeester maakt tijd vrij voor débat CORSO Geslaagde Akersloter Avondvierdaagse regio 23 BIOSCOOP Programma 14 juni t/m 20 juni 2007 "Pirates of the Caribbean lll"_ "Mr. Bean's Holiday" "La Vie en Rose" "The Queen" "Spiderman III" "Beestenboel" (HL) www.corsobioscoop.nl Er wordt gelachen bij het presenteren van deze werkwijze Op 18 juni is er een extra informatieavond aan de Oosterzijweg 8 in Limmen ledereen deed mee, van brandweer tot professional 13 J U N I 2 0 0 7 J REGIO - Op zaterdag 23 en zon dag 24 juni houdt Limmen Cultuur voor de twaalfde keer een Kunstfietsroute door Limmen, Bakkum, Castricum, Uitgeest en Akersloot. ADVERTENTIE RESERVEREN: 0251 -652291 donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.00 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag 18.30 uur zaterdag 14.00 18.30 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur vrijdag zaterdag 21.00 uur zondag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 REGIO - Op een mooie zonnige dag in Castricum is de tijd rijp voor debat. In de morgen een besloten debat met college van B&W onder leiding van Hannie van Leeuwen voorzitter Task Force Handicap en Samenleving (TFHS). En in de middag een welkom aan iedereen in een open debat onder leiding van het Nederlands Debat Instituut in de persoon van Roderick van Grieken. Iedereen deed mee: een mix met burgers, beleidsmakers, brandweer, profes sionals die werkzaam zijn in en om Castricum en mensen vanuit het college en de raad. Uniek dus. Werkwijze is, middenvak is het vak der waarheid, men mag van te voren stemmen over de stelling die in beeld komt. Linkervak is ver plicht voor de stelling, rechtervak is verplicht tégen de stelling, en ieder vak heeft een eigen aar\jager. Er wordt gelachen bij het presen teren van deze werkwijze, want ineens ben je je vrienden of collega 's kwijt omdat je gedwongen tegen stander bent van een stelling. Je leeft je als het ware in het standpunt van een ander als het zo uitkomt. Degene die het beste debat voerde kon de debatbeker winnen. De mensen yan de jury die dit bepaalden waren Jan Troost, vice voorzitter TFHS, burgermeester mevrouw Emmens- Knol, en Peter Jonker, voorzitter van het platform. Monique van Rooijen TFHS deed de strenge tijdsbewaking. Tijdens deze middag komen er drie prikkelende stellingen aan de orde: Stelling 1: Er moeten aparte ram penoefeningen komen voor mensen met een handicap Stelling 2: Het nieuwe stadshuis moet ongeacht de kosten volledig toe uitgankelijk zijn. Stelling 3: Sportsubsidie voor gehandicapten moet regionaal wor den aangestuurd. Lees vervolg op pagina 23 LIMMEN - Zaterdag 9 juni hield basisschool het Kleurenorkest een open middag voor geïnte resseerde ouders en kinderen. Voor het eerst kon men een kijkje nemen in het pand waar deze nieuwe school, die na de zomer zal starten, gehuisvest zal zijn. De drie leerkrachten, te weten Paul Hager (tevens directeur), Ina Fhbritius en Mariëtte Konijn, heb ben vele positieve gesprekken gevoerd met belangstellende ouders. Het Kleurenorkest is een nieuwe unieke basisschool doordat deze het Natuurlijk Leren zal vormgeven vanuit drie jarenlang beproefde pij lers, namelijk NLR Systemische benadering en Oplossingsgericht Werken. De ervaren leerkrachten zijn, in aanvuling op de Pabo-oplei ding, in bovenstaande methodieken opgeleid bij NTI-NLP Het is de mis sie van de school om kinderen hun natuurlijke levenspad te laten vorm geven. Het 'leren' zal worden benaderd als een vanzelfsprekend proces waarbinnen het kind op verschillen de manieren begeleid en geholpen zal worden: inspirerend, uitdagend, met verbazing, met ruimte en met grenzen en structuur. Zolang de aanvraag van bekosti ging nog loopt zal het Kleurenorkest als particuliere school draaien. NTI- NLP en andere maatschappelijk bewuste sponsors verzorgen de financiering. De gemeente Castricum is bezig met het verzoek van het Kleurenorkest om op het Plan van Scholen te komen. Op 18 juni is er een extra informatieavond aan de Oosterzijweg 8 in Limmen. Voor meer informatie: Paul Hager, tel. 06-20265042, Ina Fhbritius, tel. 06- 16820945 of info@kleurenorkest.nl. Net als vorig jaar kan ook dit jaar weer worden genoten van de ideale combinatie van fietsen en kunst. Archieffoto De deelnemers fietsen door het prachtige Noord-Hollandse polder landschap met de duinen op de achtergrond en stapt een aantal malen af om te genieten van ten toonstellingen en concerten (alleen op zondag). In de route zijn opge nomen: in Limmen: Tineke's Atelier, Galerie De Boerderij, Atelier Nella van Os, Atelier Zonnewende, Cultureel Centrum Vredeburg, Atelier Tiny van der Velden, in Bakkum: de ateliers Perspectief en Achterom en Studio 23, in Castricum: Galerie 17, Toonbeeld, Atelier Maria Heideveld en Atelier Zgodan, in Akersloot: Het Gemaal 1879 en Akermare, in Uitgeest: Atelier Meldijk en Stichting de Nieuwe Kuil. De tocht is 35 kilometer lang èn de openingstijden van de tentoon stellingen met muziekoptredens (alleen op zondag) zijn van 11.00 tot 17.00 uur. De deelname is gra tis. Folders met daarin een beschrij ving van de route en de evenemen ten zijn vanaf begin juni, onder andere verkrijgbaar bij de gemeen tehuizen, bibliotheken en VW-kan- toren'van Limmen en omstreken. Op zaterdag 23 en zondag 24 juni zyn folders verkrijgbaar bij Tineke's Atelier, Rijksweg 176 te Limmen, Het Gemaal 1879, Fielkerweg 4 te Akersloot, Stichting de Nieuwe Kuil (Cultureel Centrum) Hogeweg 8 Uitgeest, Atelier Perspectief, Van Oldenbarneveldtweg 37, Bakkum en bij Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6, Castricum. Informatie tevens verkrijgbaar op www.limmencultuur.nl. Een groot Wit doek deed dienst als gastenboek, waarop de bezoe kers van de open middag hun naam konden zetten. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 21