Bouw je eigen starterwoning Timmerdorp Egmond aan den Hoef Open debat over prikkelende stellingen Organisaties ongerust over Kuituurhuis REGIO 23 Amak wandelt Geslaagde Akersloter Avondvierdaagse UITKIJKPOST 13 JUNI 2007 AKERSLOOT - Net als in veel andere dorpsgemeenten zijn er in de gemeente Castricum wei nig woningen voor starters beschikbaar en trekken jonge ren weg. Met deze jongeren verdwijnt ook het draagvlak voor veel collectieve voorzie ningen en komt de leefbaarheid onder druk te staan. Door de fusie en nieuwbouw van twee scholen, komt de locatie van de sint Johannesschool, op de hoek van de J. Strauszlaan en de Buurtweg in Akersloot vry. De gemeente Castricum heeft besloten dat op deze locatie twintig starterswoningen gerealiseerd worden. De kopers ver vullen als groep zelf de rol van opdrachtgever. Woningcorporatie De Wonerij fungeert als achtervang, waardoor de risico's voor de deelne mers zeer beperkt zijn. Daarnaast investeert De Wonerij zelf ook in het project. Door deze opzet krijgen de deelnemers uiteindelijk zeer veel woning voor hun geld. De woningen zullen maximaal 153000,- vrij op naam gaan kosten. Hiervoor moet een woning tussen 75 en 80m2 te realiseren zijn. De uiteindelijke kosten, woninggrootte en organisatie worden grotendeels door de deelne mers zelf bepaald. Door de opzet van het project kunnen niet alleen goed kope woningen gerealiseerd worden, maar krijgen de deelnemers ook heel veel zeggenschap over het ontwerp en de uitvoering. De woning wordt zoveel mogelijk naar hun wensen gebouwd, en hoeft hier niet achteraf aan aangepast te worden. Door de toepassing van koopgarant blijven de woningen ook in de toekomst voor starters beschikbaar. Als alles vol gens plan verloopt zal in het najaar van 2008 met de bouw worden gestart. Deelnemers voor het project worden geloot uit de geïnteresseer den die zich op het project inschrij ven. Op dinsdagavond 29 mei was er een informatieavond in De Lelie in Akersloot waar circa vijftig geïnteres seerde bezoekers uitleg kregen over de opzet van het project. Aansluitend is de inschrijving op het project gestart. EGMOND - De zomer nadert en dus organiseert Jeugdbelangen weer een Timmerdorp in Egmond aan den Hoef. Het thema is deze keer: 'Sprookjes van 1001-nacht'. De Timmerdorp werkgroep is druk bezig met de voorbereidingen van dit mooie spektakel. Timmerdorp Egmond aan den Hoef AKERSLOOT - Zondag 17 juni is er weer een wandeling van Amak. De wandeling is de NHWB-jubi- leum wandeltocht in Heemskerk en is 15 kilometer. Vertrek is om 09.00 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg, op de fiets. Belangstellenden zijn welkom. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Cock Snijder, tel. 0251-313956. Vervolg van voorpagina regio Er wordt hevig over en weer debat gevoerd, overtuigd, gehoond en gelachen. Wat is er mooier dan op een ongedwongen manier met elkaar te praten over beleid die allen aangaat. De burgermeester en de voorzitter zijn van mening dat het een zeer zinvolle dag was. Programma VCP en TFHS die ondersteuning leverden aan de voorbereiding van het debat, zijn zeer tevreden over de openheid en de medewerking van gemeente Castricum er was daarin in ieder geval geen drempel te hoog. Ambtenaren en professionals zagen de waarde van deze dag ook in, en dat kan in de toekomst veel tijd en hoge onkosten besparen. Het laat ste woord is aan de voorzitter van het platform, die zeer benieuwd is wat het oplevert, er zijn tenslotte al diverse toezeggingen gedaan door de politiek en het bedrijfsleven. De burgemeestér voegt er aan toe verder in gesprek te willen over beleid en de nieuwbouw van het gemeentehuis. En er is dus nog meer werk aan de winkel voor het lokale platform gehandicaptenbe leid. De beker wordt tenslotte uitge reikt aan Peter van Linden, en de peper aan Frank Sluiter en Rosemarie Hermans want zij waren zeer scherp en verhelderend tijdens het debat. Dit jaar duurt het Timmerdorp in Egmond maar liefst vier dagen! Eigen foto is traditioneel weer in de eerste week van de zomervakantie; dit jaar zelfs vier dagen van maandag 9 juli tot en met donderdag 12 juli. Op de don derdag wordt het Timmerdorp afge sloten met de avond vrijmarkt. Het wordt weer vier dagen timmeren, zagen, verven, versieren en leuke en spannende spelletjes. De werkgroep is er klaar voor en een groot aantal lokale sponsors heeft zich reeds financieel of in natura garant gesteld. Het Timmerdorp is bedoeld voor alle kinderen van Egmond aan den Hoef vanaf 6 jaar tot en met groep 8. Maximaal kunnen er 160 kinderen deelnemen. De kosten zijn 8,- per kind. De inschrijving is op woensdag 13 juni in Dorpshuis de Hanswyk vanaf 19.00 uur. Het inschrijfformulier is inmiddels ver spreid op de plaatselijke scholen of zijn te krijgen bij het Dorpshuis. De inschrijving verloopt in volgorde van aanmelding en vol vol! Verder zal bij de inschrijving direct ook de voor dit festijn noodzakelijke ouderhulp ingedeeld worden. Het is daarom noodzakelijk dat een van de ouders meekomt om te beslissen op welke nog vrye dag zij mee kunnen helpen. Voor inlichtingen: Anneke Koopman tel. 072-5066852 of Jakob Pronk, tel. 072-5065432. CASTRICUM - In een open brief aan raadsleden en inwoners van Castricum, uit Peter Brouwer, directeur van Toonbeeld, zijn ongerustheid over de planvor ming omtrent het Kuituurhuis. Hij doet dit namens de toe komstige gebruikers van het Kuituurhuis. De afgelopen periode is er in de media regelmatig gesproken over de planvorming omtrent het Kuituurhuis. Met de open brief wil len de toekomstige gebruikers van het Kuituurhuis en de betrokken organisaties - waaronder bijvoor beeld de Stichting Kunstzinnige Vorming Castricum (Toonbeeld), Stichting Geesterhage, Stichting Openbare Bibliotheek Castricum en Stichting Thuiszorg IJmond en stichting Jeugd en techniek - graag benadrukken hoe belangrijk het Kuituurhuis voor hen is. Op de locatie waar nu Geesterhage, het gezondheidscen trum en de bibliotheek gesitueerd zijn, zal een gebouw/combinatie van gebouwen gerealiseerd worden voor de huisvesting van een gezond heidscentrum, een wijksteunpunt, een Centrum voor Jeugd en Gezin en organisaties met primair een sociaal maatschappelijke en culture le bestemming. Behalve het delen van één dak zijn gezamenlijk beheer, gezamenlijke programme ring en de onderlinge samenwer king belangrijke elementen. Door het multifunctioneel gebruiken van de ruimtes wordt er een enorme efficiëntie behaald. Zo worden er onder andere een theaterzaal, een nieuwe bibliotheek, een bijbehorend café en genoeg parkeerplaatsen gerealiseerd waar elke Castricummer gebruik van kan maken. Er zullen ook, mede ter financiering van het project, wonin gen ontwikkeld. Volgens de briefschrijvers is het onderhouden van de huidige socia le, maatschappelijke en culturele voorzieningen een lastige opgave. ,,Voor vele organisaties ontbreekt zelfs geschikte huisvesting. Er is veel (subsidie) geld en inzet van vrijwilligers nodig om de diverse activiteiten in stand te houden en de huisvesting te onderhouden. Het is van wezenlijk belang dat het voor zieningenniveau van de gemeente op peil blijft. Door het gezamenlijk nemen van dit initiatief kunnen de krachten gebundeld worden. Hierdoor wordt het voor alle initia tiefnemers mogelijk in nieuwe, ade quate huisvesting hun activiteiten voort te zetten zonder financiële steun". De ongeruste organisaties begrijpen de bezorgdheid van de omwonenden en het feit dat er zorg vuldig met hun belangen rekening moet worden gehouden. „Wij ondersteunen het initiatief voor een Kuituurhuis, hetgeen een waarborg is voor het voortbestaan van de cul turele, maatschappelijke en medi sche voorzieningen. Er zullen zo'n veertig verenigingen en organisaties hun intrede doen in het Kulturhuis, waar u allemaal wel eens gebruik van zult maken. Wij vragen de raad dan ook haar goedkeuring te verle nen aan het voorgelegde schetsont werp en haar positieve houding uit te spreken, zodat de verdere ont wikkeling van het totale project doorgang kan vinden." AKERSLOOT - De organisatie en de 375 wandelaars van de Avondvierdaagse kunnen terugkijken op een geslaagd en warm evenement. Doordat de start van de vierdaagse in Akersloot op maandag 4 juni begon, werd onbewust voorkomen dat hun finale-avond in het water viel. Alle vier de routes werden gelopen onder perfecte omstandigheden. Op de laatste avond ontvingen alle deelnemers hun verdiende medaille of een nieuw nummer dat op de eerder ontvangen medaille gespeld kan worden. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 23