Jubilarissen transportbedrijf Winder Uitreiking Egmondse cultuurprijs Excursie: Rond de put Museum van Egmond Bibliotheek over mooier dan ooit op nieuw systeem REGIO 25 POLITIEBERICHTEN Vrouw vermist Verkeerscontrole Fietstocht door Egmonds dreven Historische wandeltocht POLITIEBERICHTEN Man aangehouden na mishandeling Doorrijder na ongeval aangehouden Rijden onder invloed van alcohol U ITKIJ KPOST 13 JUNI 2007 De neven Henk (links) en Jan Winder vieren deze maand hun 40- jarig jubileum. Foto: Mario Sacksioni LIMMEN - Op zaterdag 9 juni vierden Jan en Henk Winder hun 40-jarig jubileum bij trans portbedrijf Winder. Beide neven waren als jongeman al vaak te vinden op het terrein van hun vader en ooms en hiel pen de chauffeurs en monteurs met allerhande klusjes. Henk werkte de eerste jaren als administratief medewerker en kreeg daarna de beschikking over een 'eigen' vrachtauto. Najaren op de vrachtwagen te hebben gezeten, kwam hij op de planning en vervult sinds 1995 zijn huidige functie als hoofd planning. Jan kwam drie jaar na de techni- CASTRICUM - Vanaf maandag 11 juni, 19.15 uur, wordt de 73-jari- ge Anna Catharina Konijn uit Castricum vermist. De vrouw, die aan de ziekte van Altzheimer lijdt verliet gisteravond lopend haar woning aan de Sokkerwei in Castricum. Vanaf dat moment lijkt de vrouw spoorloos verdwenen te zijn. De vrouw heeft een lengte van ongeveer 1,65 meter en heeft een normaal postuur. Zij heeft sluik grijs haar tot over haar oren. De vrouw droeg een korte bruine jas, een rok en had een bruine handtas bij zich. Getuigen die de vrouw hebben gezien of weten waar zij verbluft, worden verzocht contact op te nemen met de politie in Castricum, tel. 0900-8844 (lokaal tarief). AKERSLOOT - Op donderdag avond 7 juni, tussen 19.00 en 21.00 uur, werden op de Geesterweg in Akersloot tijdens een controle met een handlaser- apparaat negen bestuurders bekeurd op snelheid en twee op bellen in de auto. sche school bij Winder werken als monteur en was, samen met neef Piet Vessies, verantwoordelijk voor het reilen en zeilen van de garage aan de Rijksweg in Limmen, waar hij in 1979 chef werd. Inmiddels was zijn broer Joep ook bij het bedrijf komen werken als monteur. Het kranen- en wagenpark breidde zich verder uit en in 2000 werd besloten te ver huizen naar de Boekelermeer in Alkmaar. Jan gaat begin volgend jaar genieten van een welverdiend pensioen, terwijl neef Henk er nog een aantal jaartjes aan vastplakt. Afgelopen zaterdag vierden beide mannen hun jubileum op het ter rein van Winder in het bijzijn van familie, vrienden, collega's en bekenden. EGMOND - Op zondag 17 juni zal in Hoeve Overslot aan de Slotweg te Egmond aan den Hoef de jaarlijkse Egmondse cultuurprijs uitgereikt worden. Gebruikelijk is dat de jaarlijkse cultuurprijs uitgereikt wordt tijdens de opening van de Egmondweek. Dit jaar kon dat niet doorgaan. De Egmondse cultuurprijs zal nu overhandigd worden tijdens het Slotconcert van de Egmondweek. De Egmondse cultuurprijs bestaat uit het beeld Ogen op Steeltjes, een geldbe drag van 500,-, een oorkonde en de vermelding op 'Het wapen van Egmond'. Het beeld Ogen op Steeltjes zal voor de achtste keer in andere handen overgaan. Degenen die het beeldje al in hun bezit gehad hebben zijn: 2000 - Theo de Vré en Wim Noteboom (oprichters Musical vereniging Horizon), 2001 - Cees Broersen (organisator jaarlijkse Kunstmarkt Egmond aan de Hoef), 2002 - Museum van Egmond, 2003 - Toneelgroep Spiegel Egmond Binnen, 2004 - Muziekvereniging Lamoraal van Egmont, 2005 - Muziektent Egmond Binnen, 2006 - Jeugd- musicalgroep De Hanswij ckers uit Egmond aan den Hoef. Stichting Kunst en Cultuur Egmond verzorgt jaarlijks de organisatie rond de uitrei king van de cultuurprijs. Het geldbe drag is beschikbaar gesteld door de gemeente Bergen. Na de uitreiking van de Cultuurprijs zal Egmondweek dit jaar afgesloten worden met het inmiddels traditionele jazzconcert. EGMOND - Op 19 juni kunt u onder leiding van de boswachter een wandeling maken met als thema 'water', waarin het heilige water van de Adelbertusput in Egmond-Binnen een rol speelt. De wandeling start om 19.30 uur op de Adelbertusakker in Egmond- Binnen en gaat afwisselend door open duin en bos. De wandeling duurt ongeveer twee uur en is voor volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar, die van een stevige wandeling Ook dit jaar zal een Egmondse musi cus op het podium staan. Saxofonist Fred Berkemeier zal in een verrassen de combinatie geïmproviseerde jazz in zomerse sferen ten gehore bren gen. Zondag 17 juni in Hoeve Overslot, Slotweg te Egmond aan den Hoef (tegenover de Slotgracht) vind van 16.00 tot 16.30 uur de uitreiking plaats, waarna Fred Berkemeier tot 19.00 uur een concert zal geven. houden. De kosten bedragen 3,50 per persoon. Aanmelden kan via www.pwn.nl/activiteiten of 0800- 7966288. Het verhaal begint bij de heilige Adelbert en het ontstaan van de naar hem genoemde bron. Dan gaan we richting het Liobaklooster, over de oude duinlandjes. Na de Bleek kómen we via een uitkijkpunt in het open duinlandschap. Daar speelt water ook weer een belangrijke rol voor de vegetatie. Via de Lage weg en Middenweg komen we weer terug bij de Adelbertusakker. EGMOND - Het Museum van Egmond heeft haar deuren weer geopend, deze keer onder andere met een tentoonstelling over de vuurtoren(s) van Egmond. Vroeger stonden er namelijk twee aan de Egmondse kust. Top-attractie van het museum is de prachtig verweerde roeireddings- boot van Jaepie Jaepie en het vis serskamertje is een en al nostalgie. Ook zijn er bijzondere vondsten te zien uit de Slotgracht van het Slot op den Hoef die nog nooit eerder in Egmond zijn vertoond. Het museum is knus en sfeervol en» ademt de sfeer van zeelieden, vissersvrouwen, men senredders en koloniekinderen. Voor de jeugd is er onder andere een zoektocht door het museum. Laat u verrassen op Zuiderstraat 7. Elke dag van 14.00 tot 16.00 uur, behalve op maandag. Tevens geopend op dinsdag- woensdag- en donderdag avond van 19.00 tot 21.00 uur. In september en oktober alleen de mid dagen. Voor groepen gaat het museum speciaal open. Bel voor informatie: Cootje Bronner, tel. 072- 5064108. Tijdens de visserijdag op zaterdag 16 juni is het museum geo pend van 11.00 tot 17.00 uur. maar bijvoorbeeld ook geleende materialen verlengen of een verlo ren pasje blokkeren. De catalogi van de bibliotheek zijn makkelijker te raadplegen en bieden veel extra mogelijkheden. Ook kunnen leners het eigen leenverleden bekijken, bij voorbeeld om te checken of zij een bepaald boek al gelezen hebben. Kortom het nieuwe systeem biedt meer interactiemogelijkheid. De bibliotheek in Castricum is vanwege de overgang op zaterdag 16 juni gesloten voor publiek. Ook de speel-o-theek is die dag gesloten. EGMOND - Een gids van historisch Egmond fietst met u mee langs historische plekken van de Egmonden zoals de Abdij en de Adelbertusakker. U gaat langs eeuwenoude dijkjes, polders en dui nen en bent zo'n drie uur onder weg. Verzamelen bij de Slotkapel op donderdag, 14 juni om 13.30 uur. De kosten zijn 4,50 per persoon. Neem een duinkaart mee als u die heeft. Zie ook www.historischegmond.nl REGIO - De bibliotheken in Castricum, Akersloot en Limmen gaan in het weekend van 16 en 17 juni over op een nieuw automatiseringssysteem BICAT. Inmiddels is dit systeem al in ruim honderd bibliotheken in Noord- en Zuid-Holland geplaatst. De service aan de lener wordt door het nieuwe systeem uitgebreid. De klant kan straks via de website van de bibliotheek niet alleen recht streeks reserveringen plaatsen, Het museum van Egmond. Eigen foto EGMOND - Op donderdag 14 juni kunt u een rondwandeling van 1,5 uur maken door Egmond aan den Hoef met een gids van Historisch Egmond. Kijk eens met andere ogen naar oude geveltjes en hoor de verhalen over de heren van Egmond op de fundamenten van het grootste en mooiste kasteel van Nederland. Verzamelpunt is de Slotkapel om 11.00 uur. De kosten zijn 3,50 per persoon inclusief koffie of thee. Zie ook www.historischegmond.nl CASTRICUM - Een 35-jarige man uit Castricum is zaterdag rond 16.30 uur in zijn woning aangehouden. Hij wordt ervan verdacht een 19-jarige inwoner uit Zaandam te hebben mishan deld. Dat gebeurde op een ter ras van een horecagelegenheid aan de Van der Mijleweg. Het slachtoffer had een paar woor den uitgewisseld met de nogal beschonken man, en het hem daarna met rust. In een onbe waakt ogenblik begon de man te schreeuwen en viel hij het slachtoffer aan. Hij trapte tegen het slachtoffer aan en sloeg hem in het gezicht, daarbij doodsbe dreigingen uitend. Vervolgens stapte de man in een auto en reed slingerend weg. Op grond van zijn kentekenplaat wist de poütie de man te achterhalen. Bij controle op alcohol blies de man 980 ug/L Dat is ruim vier maal meer dan de maximaal toe gestane waarde van 220 ug/1. Hij is in verzekering gesteld en zal ten minste drie dagen wor den vastgehouden voor onder zoek. AKERSLOOT - Een 31-jarige autobestuurder uit Alkmaar is zaterdag aangehouden nadat hij rond 14.10 uur een ongeval ver oorzaakte op de A9. Door verkeersgevaarlijk gedrag, zoals bumperkleven en plotse ling op de rem gaan staan, is een achterop rijdende auto tegen een vangrail aangereden. De 34-jarige automobiliste uit Zuid-Scharwoude verklaarde dat de man opeens volop op zijn rem ging staan en zij dus ook moest remmen om een aanrij ding te voorkomen. Door het sterke remmen raakte de auto in een slip, botste tegen de vangrail en keerde een halve slag om met de neus tegen de richting van het verkeer in. Een 41-jarige automobilist uit Heemskerk zag het gebeuren, hij reed achter de onfortuinlijke auto. Hij kon zelf zijn auto op tijd naar de linkerbaan sturen, waar op dat moment niemand reed. Vervolgens is hij achter de ver dachte aangereden die het onge luk veroorzaakte, maar door reed. Ondertussen schakelde hij de poütie in. Pas in IJmuiden bij de sluizen kon de verdachte worden aangehouden door de poütie. De verdachte moest zijn rijbe wijs inleveren en hij krijgt een proces-verbaal. De automobi liste^ zij klaagde over pijn aan haar rug, en een 47-jarige vrou- weüjke passagier uit Zuid- Scharwoude zyn met verwondin gen naar het MCA gebracht. De getuige zei na zijn optreden dat hij agressief gedrag in het ver keer niet tolereert en daarom de poütie belde. CASTRICUM - Zondagmiddag werd een 78-jarige bestuurder van een personenauto uit Castricum aangehouden op de Puikman. Bij controle bleek dat hij alcohol had gedronken. Hij bües 555 ug/1. Dat is ruim 2,5 maal de toegestane hoeveelheid van 220 ug/1.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 25