Keijserlijke Carrousel verovert tweede plaats op NK Synchroonspringen wordt beloond met goud Laatste kans op inschrijving Parkgolf Heiloo sport 28 De opbrengst gaat naar verschillende goede doelen Oosthonk Darten Succes op het NK trampolinespringen gingen als vierde de finale in. In de finale, waarin de teller op nul wordt gezet, wordt door alle paren nog een keuze oefening gesprongen. Tijdens deze finale sprongen Nadia en Pascal een prachtige oefening met een synchroniteitcijfer van 9.7! Dit is een uitzonderlijke hoge waarde, want dat betekent dat je nagenoeg de tien sprongen tegelij kertijd springt. De finale sprong werd beloond met een puntentotaal van 41.8. Dit was genoeg voor de eerste plek. Zaterdag 2 juni waren de Nederlands kampioenschappen voor de B en de C-lijn. Ook plaatsgenoot Tim de Moor, uikomend in de C-lijn veroverde met zijn synchroonpart- ner de gouden plak. In de B-lijn sprongen Danique Keijzer en Lois IQamer, beide uit Heiloo. Danique werd individueel derde en Lois ein digde met haar synchroonpartner op eep tweede plek. Trampoline vereniging Triffis kan weer op een goed seizoen terugkijken. TRAMPOLINESPRINGEN HEILOO - Tijdens de Neder landse kampioenschappen tram polinespringen op zondag 3 juni, gehouden in Heerenveen, is het Nadia Keijzer en Pascal Wiebering uit Heiloo weer gelukt om Nederlands kampioen trampoline synchroonspringen te worden. Vorig jaar waren zij ook als eerste geëindigd tijdens de Nederlandse kampioenschap pen in Apeldoorn. Sprongen zij vorig jaar nog in de B-lijn, dit jaar kwamen zij voor het eerst uit in de A-lijn. Dit is de hoog ste lijn in het trampoline springen. Nadia en Pascal komen uit in de junior klasse. Vanaf je 18de kom je uit voor de senioren. Pascal is 14 en Nadia is 15 jaar oud. Zij trainen gemiddeld zo'n 15 uur per week onder leiding van trainer Sven Mooij bij trampolinevereniging Triffis in Alkmaar. Dat zij kampioen werden was een verrassing, want zij GO L F HEILOO - Via de website www.heiloo-online.nl/parkgolf kunt u zich inschrijven als deel nemer aan Parkgolf 2007. Er is nog ruimte voor maximaal acht flights met vier spelers. U kunt zich zowel individueel als met een team met meerdere spelers (vrienden, familie, buren, collega's) inschrijven. Meedoen is mogelijk voor geoefende en voor minder ervaren golfers. Met uw deelname aan dit unieke evenement bent u verzekerd van een leuke dag én u steunt daarmee het goede doel. Parkgolf Heiloo vindt plaats op zondag 24 juni. De Lionsclub Heiloo, Limmen en de Egmonden organi seert dan de zesde editie van dit fun- draising evenement. Het hoofddoel van Parkgolf 2007 is het herstel van de historische parktuin van het land goed Nijenburg. Sinds 1928 is Natuurmonumenten schatbewaarder van dit bijzondere landgoed. De tuinen bevatten vele cultuur historische elementen uit de 18de en 19de eeuw en daarmee is Nijenburg uniek en zeldzaam in de regio. Daarnaast vormt het land goed, met de Kattenberg voorop, een geliefde recreatieplek. Wie komt er nu niet graag voor een wan deling in het Heilooër Bos? Dit unieke landgoed wil Natuur monumenten herstellen en behou den. Hiervoor is veel geld én steun nodig! Het parcours van Parkgolf is in overleg met Natuurmonumenten ingrijpend vernieuwd. De eerste vijf edities van Parkgolf werden gespeeld op 18 holes in het mooie groene buitengebied van Heiloo: in de Noorderneg en de Zuiderneg. Dit jaar worden er voor het eerst negen tijdelijke holes aangelegd in het Heilooër Bos. Zo kunt u als deelne mer bijvoorbeeld een afslag maken vanaf de Kattenberg en genieten van de lunch in het bos. Zondag 24 juni begint en eindigt op hole 19: Klein Varnebroek. Hier is gelegen heid tot napraten en netwerken. De catering is top en de band G-string zorgt voor een muzikaal feest. Op de 19de hole vindt rond 19.00 uur de prijsuitreiking plaats. Opbrengst voor goede doel Deelnemen aan Parkgolf Heiloo kost 125,- per deelnemer inclusief de door restaurant Klein Varnebroek verzorgde maaltyd. Met de opbrengst vanuit sponsors en deelnemers kunnen de Lions net als vorige jaren weer een cheque over- handigdigen aan verschillende goede doelen. In 2006 was de opbrengst 15.000,- die ten goede kwam aan Kindertehuis De Hobbits in Heiloo, Timmer dorp Heiloo, het G-team van sportvereniging HSX de Voedselbank Alkmaar, Stichting Veldwerk, 't Praethuys en Jesse Keyzer uit Limmen (Dolfijn therapie). HEILOO - Zoals vorige week al aangegeven in de Uitkijkpost wordt er aanstaande zaterdag avond vanaf 20.00 uur gedart in het Oosthonk. Het betreft een darttoernooi dat is verzet van 23 juni naar 16 juni. Naar aanleiding van vorige week kwamen er bij de wedstrijdleider vragen binnen of het wel door ging. Hierbij meldt de organisatie dat de wedstrijd doorgaat. Verplaatst betekent dus niet afge last. Dus iedereen die de pijlen naar het bord kan gooien is welkom vanaf 19.00 uur in het Oosthonk aan de Oostkanter 14 te Plan Oost. Er wordt een winnaars- en verliezers ronde gespeeld en de spelsoort is 601. Dat betekent dus 100 punten meer gooien dan de bekende 501. ZVoor vragen kunt u bellen met met Paul Pesser, tel. 072-8505126. De 16 ruiters van de Keijserlijke Carrousel vormen een hechte, gezellige club en samen trakteren zij het publiek tijdens de wedstrijden op een prachtig schouwspel. Eigen foto RUITERSPORT EGMOND - De Keijserlijke Carrousel Club heeft zondag 3 juni met succes aan het NK Carrousel meegedaan en sloot daarmee een mooi carrouselsei zoen af. Het kampioenschap vond plaats in Capelle a/d IJssel waar de Keijserlijke uit kwam in de hoogste poule van Nederland. De carrouselgroep nam het op tegen negen andere carrouselgroe- pen uit het hele land en wist uitein delijk tweede van Nederland te wor den. De Keijserlijke Carrousel bestaat uit 16.ruiters en paarden die synchroon allerlei figuren op muziek rijden en onder leiding staan van hun commandant Dirk Jan Dekker. Al jaren rijdt dit succesvolle team in de top van Nederland en daar wordt wekelijks hard voor getraind. De carrouselgroep van Manege Groot uit Egmond aan den Hoef trakteerde het pubhek op een waar schouw spel; veel figuren werden perfect uitgevoerd in zowel draf, stap als galop. Het vergt een grote concen tratie van ruiter en paard omdat het soms maar net past. Veel toeschou wers vielen dan ook regelmatig in verbazing over het hoge niveau van de groep en de getoonde figuren. Het applaus met een staande ovatie na de manoeuvre by de ereronde was overweldigend en terecht. Het carrouselrijden wordt door twee juryleden beoordeeld op inhoud, de uitvoering, algemene indruk, het artistieke aspect en de muziek, ter wijl een derde jurylid de verzorging van ruiter en paard beoordeeld. De concurrentie van de andere groepen was groot, waardoor het een span nende middag werd; met de prijsuit reiking als grote ontlading. In okto ber start de Keijserlyke Carrousel met trainen voor het nieuwe sei zoen. Het is de bedoeling dat de groep volgend voorjaar weer klaar is voor de stryd op diverse onderlinge wedstrijden en het NK van mei 2008. Meer informatie over carrou selrijden vindt u op www.vcncarrou- sel.nl en op www.manegegroot.nl. Onder leiding van trainer Sven Mooij (rechts) behaalden Pascal Wiebering en Nadia Keijzer de eerste plaats in Heerenveen. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 27