'Ik heb altijd een kleurrijke dorpsonderwijzer willen zijn' Kinderen rennen geld Kikarun bij elkaar Informatiebijeenkomst voor slechtzienden Medaille-uitreiking avondvierdaagse H E I L O 0 3 Ik wilde de kinderen het gevoel geven dat ik kon toveren' u I TK IJ-K PO ST 13 JUNI 2007 HEILOO - Pim Bronkhorst zet na 39 dienstjaren op basis school de Springschans een punt achter zijn schoolloop baan. Na in totaal zo'n 1000 kinderen in de hoogste klassen van het basisonderwijs te heb ben gecoacht en begeleid op zijn hele eigen energieke wijze manier, vind hij het genoeg geweest. Bronkhorst is een energieke man, heldere oogopslag, krachtige stem, stralende lach. Meer type topspor ter dan een senior en zo voelt hij zich dan ook niet: „Mijn leven heeft altijd in het teken gestaan van spor ten. Tot mijn 25ste jaar was ik intensief met sport bezig dus het liefst was ik sportdocent geworden. Mijn vader vond dat te riskant. Stel De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.00 t/m 16.00 uur vrijdag 11.00 t/m 13.00 uur dat je je benen zou breken, dan had je niks. Zodoende kwam ik op de kweekschool terecht." Aan de oplei ding tot onderwijzer heeft hij geen geweldige herinneringen: „Pas na mijn diploma te hebben gehaald, kreeg ik de kans het vak echt te gaan leren." Het vak kreeg hij dan ook perfect in de vingers. Lastige leerlingen kent hij niet en van lesmethodes houdt hij niet. Liever kijkt en voelt hij hoe je een kind het beste kunt aanpakken: „Er wordt tegenwoor dig ontzettend geklaagd over kinde ren die zich misdragen, maar vol wassenen zouden zich moeten afvragen aan wie het ligt dat kinde ren dat doen." Humor is altijd een belangrijk bestanddeel van zijn leven geweest: „Vanaf mijn jeugd vond ik het al leuk om mensen aan het lachen te maken. Geweldig hoe de tranen over mijn moeders' wangen konden stromen." Met zijn humor en enor me fantasie zal het vaak feest zijn geweest in zijn klassen. Dat blijkt wel uit het feit dat zijn leerlingen hem niet vergeten; de wanden in zijn klaslokaal hangen vol met foto 's, tekeningen en krantenknipsels. Trots is hij zeker op de leerlingen die het in de topsport weten te red den, een jongen die mee rijdt in de- tour de France, een meisje dat judo kampioenschappen heeft gewon nen. Bronkhorst gaat er prat op dat hij de dingen altijd op zijn manier heeft gedaan: „Tienminuten- gesprekken hield ik niet. Ik ben altijd ouderwets op huisbezoek blij ven gaan. Nieuwe ouders mochten dan kiezen tussen 'categorie k' of 'categorie b'. Als ze me vroegen naar de betekenis, dan legde ik uit: de categorie koffie of de categorie bier. In 90% van de gevallen werd dan natuurlijk gekozen voor catego rie b." De klas is eigenlijk zijn theater geweest waar hij zijn voorstelling perfectioneerde en steeds verder bijsleep. „Natuurlijk doe je het elk jaar weer anders, maar het was geweldig om te doen. Ik wilde de kinderen het gevoel geven dat ik kon toveren, ik heb er altijd naar gestreefd om op mijn eigen manier een heel kleurrijke dorpsonderwij zer te zijn, de tijger van Heiloo, niet te verwarren met de hijger van Twello" grapt hij. Nog een maandje voor de klas. En dan? ,,Dat kan van alles worden. Misschien ga ik wel op een markt staan, of word ik taxichauffeur. Ik rol wel ergens in. Maar in septem ber als de scholen gaan beginnen, vertrekken mijn vrouw Raymonde en ik eerst voor een week of zes richting Frankrijk en Spanje." Op vrijdag 29 juni tussen 16.30 en 18.30 uur wordt Pim Bronkhorst op de Springschans uitgezwaaid. Alle oudleerlingen en ouders die deze onderwijsman pur sang een warm hart toedragen, zijn welkom! Jens en Sterre uit Heiloo haalden veel geld op voor Kika. Eigen foto HEILOO - Op zondag 10 juni werd in Spaarnwoude de Kikarun gehouden. Er kon gelopen worden op 5 en 10 kilometer en was er een kid- srun van een kilometer. Bekende Nederlanders die mee liepen waren onder ander Dolf Jansen en Caroline Tensen. Deelnemers konden vooraf zich laten sponsoren door familie en vrienden om op deze manier geld in te zamelen voor de stichting Kika (Kinderen Kankervrij). Jens (7 jaar) en Sterre (5 jaar) hadden ieder 225,- opgehaald voor het goede doel. Zonder dat zij dat wisten, bleek dat het hoog ste bedrag te zijn dat was ingeza meld onder de kinderen.Om die reden mochten zij samen op het podium de cheque uitschrijven en aan Inge de Bruin (ambassadeur van Kika) overhandigen. Daarna hebben ze zelf meege lopen aan de kidsrun van één kilo meter; binnen zeven minuten waren ze allebei over de finish, een superprestatie. Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.00 uur dinsdag o8.30t/m 13.00 uur donderdago8.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijkvoor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Ofi&z. Ditkraritenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces De 'Tijger van Heiloo' met zijn kinderen. Foto: Mario Sacksioni Vervolg van voorpagina De scholen hebben afgelopen maandag de medailles alsnog uit gereikt. De individuele wandelaars kunnen op vertoon van hun start kaart hun medaille op dinsdag 19 juni ophalen bij het secretariaat van ^de Avondvierdaagse: Nanda de Jong, De Kleine Kanne 6, tel. 072-5337150. Van de 1782 deelnemers hebben 1122 wandelaar(tje)s de vijf kilo meter gelopen, circa 629 wande laars de tien kilometer en 31 wan delaars hebben het 15 kilometer traject gelopen. De organisatie vermeldt speci aal dat de heer W Alleman met 78 jaar de oudste deelnemer was. De jongste deelneemster was Jans Flipse, zij wordt deze maand vier jaar. De heer C.R Woutersen deed dit keer voor de 42ste keer mee. Ondanks de verregende slotdag, is de Avondvierdaagse een prachtig evenement geworden, zonder vervelende incidenten. Een evenement dat uitsluitend moge lijk is dank zij de inzet van veel vrijwilligers: op de scholen, bege leidende ouders en de verkeersre gelaars. Wilt u volgend jaar ook één of meer avonden besteden aan de Avondvierdaagse? Of misschien wilt u een nieuw parcours 'test- wandelen'? Opgave bij het secreta riaat of e-mail naar a4daagsehei- loo@hotmail.com. Uw hulp is altijd welkom! Noteert u vast de datum: van 3 tot en met 6 juni 2008 is de volgende A4daagse! HEILOO - De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo organiseert op dinsdag 26 juni, van 10.30 tot circa 12.00 uur een bijeenkomst rond het thema 'hulpmiddelen voor slechtzienden en slechthoren den'. Moeite met zien en horen kan lei den tot een sociaal isolement. Er zijp echter een aantal belan gengroeperingen, die zich speciaal voor deze mensen inzetten. Twee daarvan zijn de Stichting Visio (die zich inspant voor slechtzienden) en Oorakel (voor slechthorenden). Deze beide organisaties geven con sultatie, voorlichting en advies. Alles is erop gericht de slechtziende of slechthoren-1 de mens, door op de persoon gerichte aanpassingen, zoveel als mogelijk zelfstandig te laten functioneren. Op dinsdag 26 juni zullen alleen medewerkers van Visio aanwezig zijn in de bibliotheek van Heiloo. Uiteraard geven zij informatie over de dienstverlening van Visio. Daarnaast zullen zij ook ingaan op de verschillende moge lijkheden van de dienstverlening van Oorakel. Tijdens deze ochtend is er ook ruime gelegenheid voor het stellen van persoonlijke vragen. Gezien het karakter van de bijeenkomst wordt een ieder die deze bij wil wonen ver zocht om 10.30 uur aanwezig te zijn. De informatieochtend is gratis te bezoeken. Graag wel voor 22 juni opgeven bij de klantenservice van de Openbare Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250, tel. 072-5330670. ADVERTENTIE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 3