Langs de randen van het Heilooër Bos Fysiotherapie De Moor Rehab Centre Wat doet de jeugd met zwerfvuil? Opruimen! H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Gepromoveerd Gepromoveerd Natuurlijk wandelen Alzheimer Café Alkmaar UITKIJKPOST 13 JUNI 2007 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksioni Fysiotherapie De Moor, tel. 072-5333398, Rehab Centre (secretariaat: 0251-231900), e-mail: info@rehabcentre.nl, website: www.rehabcentre.nl Sinds kort is het mogelijk om in Heiloo deel te nemen aan uitgebreide fysiotherapeutische hersteltraining. Deze mogelijkheid komt voort uit de onlangs gestarte samenwerking tussen de Heiloose fysiotherapeut Joost de Moor en Rehab Centre, een instituut dat zich heeft gespecialiseerd op het gebied van fysiotherapie, manuele therapie, preventie en re-integratie. Edwin Glerum, eigenaar van Rehab: ,,Wij hebben elkaar gevonden in onze gemeenschappelijke visie: Wij willen patiënten die behandeling geven, die het meest duurzame resultaat oplevert. Bij ons kunnen mensen niet alleen terecht voor manuele therapie, maar we willen ze ook graag op hun eigen niveau in beweging krijgen en in beweging houden. De bedoe ling is echter dat cliënten uiteindelijk los komen van ons en zelfstandig verder kunnen." Joost de Moor vult aan: „Vroeger was het gebruikelijk om als fysiotherapeut met een cliënt door te gaan tot het moment waarop deze zelf zei, dat het wel weer ging. Door de samenwerking met Rehab is het nu ook mogelijk geworden met specialistische apparatuur exact te meten hoe ver de genezing is gevorderd, want pijn is niet te meten, maar kracht wel. Vervolgens kan door gebruikmaking van speciale fitnessappa- ratuur onder onze begeleiding voorzichtig gestart worden met het stap voor stap opnieuw leren belasten van kwetsbare spieren." Individuele fysiotherapeutische behandelingen blijven zoals gebruikelijk plaatsvinden aan de Kerkelaan 69 in Heüoo. Prettig om te weten voor de vele ouderen in de praktijk, die prijs stellen op hun privacy. Maar De Moor en Rehab hebben ook enkele ruimtes betrokken in Heaïthclub Dorssport aan het Maalwater: „Iemand met pijnklachten gaat vaak 'compenseren' en komt daardoor vast te zitten. Nadat dan de eerste nood door ons ver holpen is met fysio- en manuele therapie, kan zo iemand zijn behandeling vervolgen aan het Maalwater met onze fitnessapparatuur die daar is opge steld. Nadat onze behandeling dan is beëindigd, is de drempel om daar of elders door te gaan met fitness een heel stuk lager geworden" legt Glerum uit. Over de samenwerking zijn de beide mannen bijzonder positief gestemd: „We vormen een prima aanvulling op elkaar. We combineren de klassieke fysiotherapie met een moderne, technische aanpak. Door onze kwaliteiten op deze manier te bundelen ontstaat er een verdieping en ver breding in onze dienstverlening, waarvan we vinden dat die zinvol en belangrijk is." De manueel therapeuten en fysiotherapeuten die bij het samenwerkingsverband van Rehab en Joost de Moor zijn aangesloten, verzorgen behandelingen en medische trainingen voor patiënten die zijn doorverwezen door medische specialisten, huisartsen, bedrijfs- of verze keringsartsen. De behandelingen vallen onder de noemer 'fysiotherapie' en kunnen op verwijzing van een medische specialist of huisarts plaats vinden, maar sinds 1 januari 2006 kunt u zich ook direct tot de fysiothera peut wenden. HEILOO - Peter Elsman, oud leerling van de Rehobothschool in Heiloo, is 6 juni aan de Universiteit van Groningen gepromoveerd tot doctor in de medische wetenschappen. Peter is als interventie-cardioloog werk zaam in het Universitair Medische Centrum te Utrecht en als cardio loog in het Jeroen Bosch Ziekenhuis te 's-Hertogenbosch. HEILOO - Vandaag, 13 juni, pro moveert dorpsgenoot Erik Couzijn, oud-leerling van de Vondelschool en het Willem Blaeu, aan de Vrije Universiteit tot doctor in de Exacte Wetenschappen (Scheikunde), op zijn proefschrift getiteld 'High- valent silicone and low-valent phospheros compounds'. HEILOO - Staat uw natuurlijke wekker ook op 06.00 uur afge steld? En houdt u van de natuur, van wandelen, zo'n anderhalf tot twee uur? Dan wordt u uitgeno digd om mee te wandelen om op de zaterdag(en) om 07.00 uur om, deels in stilte, de natuur met elkaar te delen, afwisselend op het Noord Hollandse strand, in het bos en de duinen. Voor info en deelname: Neeltje, tel. 072- 5338017. REGIO - Het Alzheimer Café is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, familiele den en vrienden. Ook hulpverle ners en andere belangstellenden zijn daar welkom. Iedere bijeen komst staat er een onderwerp centraal, en wordt ingeleid door een deskundige. Woensdag 20 juni is dat 'Levensboek; terugbla deren in Herinnering'. Plaats is Wijkcentrum Overdie, Ruusbroeckhof 97. Aanvang: 19.30 tot 21.30 uur, inloop om 19.00 uur. Entree is gratis, even als koffie en thee. Voor inlichtin gen: M. Steenhoek - Gravesteijn, tel. 072-5337612 of E. Schoutsen - Bolten, tel. 072-5334319. HEILOO - Tijdens de maande lijkse IVN-wandeling van zon dag 17 juni worden de randen van het Heilooër Bos opge zocht. Weet u, waar de kunst schilder Heeck met zijn Tintoretto-leden de schilders ezel neerzette? Via de Delenslaan gaan de deel nemers het bos in dat rond Nijenburg ligt en komen enkele bijzondere naaldbomen tegen, lanen met machtige beuken, een reigerkolonie, een pril essenlaan- tje, en dan is het even schrikken als je een felrood bastion zo dicht bij ziet liggen. Maar er gaat daar iets gebeuren, in het weiland ten oosten van de 'Zondagskrocht'. Men stapt over een zandpad naar de eerste huizen van het Blockhovepark en komen mis schien enkele zeldzamere planten tegen nabij de ijsbaan. Zullen ze de spechten en de boomklevers hoog in de eiken te zien en te horen krijgen? Het is altijd weer een verras sing, want het landgoed Nijenburg heeft wel veel te bieden. Zoals HEILOO - De werkgroep Bewust Anders had tijdens de Avondvierdaagse een speciale zwerfvuilactie op touw gezet. De gemeente Heiloo stelde 19 papiergrijpers en een verzamel- container beschikbaar en een aantal kinderen heeft zwerfvuil opgruimd tijdens het lopen van de Vierdaagse. De eerste papiergrijper en bijbe horende zak, werd uitgereikt aan de 7-jarige Jaro Klamer. Hij bracht aan het einde van de tocht een zak vol rommel mee, net als de andere kinderen die hebben opgeruimd wat anderen onderweg en op het schoolplein van de Radboudschool hadden neergegooid. De eerste avond kon Tjeerd Melchers door heel hard achter een jongen aan te fietsen nog voorkomen dat er een knijpstok werd meegenomen, maar .de tweede en derde avond kwamen er twee niet terug. De afdeling Beheer Openbare Ruimte ruimt dagelijks zwerfvuil op in de gemeente. Uiteraard is wethouder Opdam erg te spreken over het ini tiatief van de werkgroep Bewust Anders. „Deze actie maakt inwo ners hopelijk bewust van de hoe veelheid afval die tijdens een eve nement als de Avondvierdaagse wordt achtergelaten. Het is een taak van de gemeente op zwerfvuil op te halen, maar uiteindelijk zijn we gezamenlijk verantwoordelijk voor een Heiloo zonder zwerfvuil." De door de firma GP Groot gesponsorde container zou op de laatste avond symbolisch worden overgedragen aan Opdam. Jammer genoeg viel dat moment letterlijk en figuurlijk in het water door de enorme regenbui. De overdracht vond daarom binnenshuis plaats. gebruikelijk begint de wandeling om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg en duurt ongeveer twee uur. Een donatie (richtlijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlich tingen kunt u bellen, tel. 072- 5325110. Op de eerste avond van de Avondvierdaagse reikte de voorzitter van de Werkgroep Bewust Anders de eerste zwerfvuilknijper aan de die dag 7 jaar geworden Jaro Klamer. Foto: Mario Sacksioni Via de Delenslaan gaan de wandelaars het bos in. Foto Paul ten Have

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5