contact Goede afspraken, onvoorwaardelijk vertrouwen HEILOO Buurten met de burgemeester en wethouders GEMEENTE Openingstijden Mededeling Heeft u vragen? Bel meteen!! U ITKIJ KPOST 4 JULI 2007 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Achter het landelijke alarmnummer 1-1-2 schuilen 3 hulp diensten; de brandweer, de ambulancedienst en de politie. Deze drie disciplines werken vaak zeer nauw met elkaar samen. Over deze samenwerking zijn duidelijke afspraken gemaakt en regelmatig wordt er gezamenlijk geoefend, zodat de brandweer, ambulance en politie in tijden van nood onvoorwaardelijk op elkaar kunnen vertrouwen. Bij ernstige calamiteiten waarbij deze 3 hulpdiensten samenwerken, is een duidelijke taakverdeling aanwezig. Een duidelijke taakverdeling is erg belangrijk voor een suc cesvolle operatie. Soms is dat voor omstanders onduidelijk en vraagt men zich af wie nou eigenlijk wat doet. Ook kan het voor diezelfde omstander vreemd overkomen dat er (veel) hulpverleners ogenschijnlijk niets doen. Dit alles is weer terug te voeren op de uiteindelijke taakverdeling tus sen de disciplines. Niemand loopt elkaar in de weg, iedere hulpverlener weet wat hem/haar te doen staat. Bij verkeersongevallen staat het slachtoffer of de slachtof fers centraal. Er wordt door de eerst aankomende dienst dan ook direct eerste hulp verleend aan slachtoffers, mits dit uiteraard mogelijk en verantwoord is. Tijdens een red ding is er steeds overleg tussen de hulpdiensten om de gehele operatie snel en vakkundig uit te voeren. Ambulance Bij het arriveren van de eerste ambulance heeft deze dienst een duidelijk leidinggevende rol aan de andere hulpdiensten op medisch gebied. Ook heeft de eerstko mende ambulance een hoofdrol ten opzichte van andere ambulances. Dit wordt kenbaar gemaakt door het in werking zetten van een groen zwaailicht. De medische kant is een duidelijke taak van het aanwezige ambulance personeel en als het aankomt op de eigenlijke redding c.q. het bevrijden van de slachtoffers dan is het de brandweer die een hoofdrol speelt. Politie De politie heeft een belangrijke rol als het gaat om de vei ligheid voor de hulpverleners. Deze wordt bij een ongeval op de openbare weg verkregen door bijvoorbeeld (tijdelijke) afzetting. En bij een brand zorgt de politie dat er voor omstanders geen gevaar is door een veilige afstand te bewaren en ze zorgen ervoor dat de hulpverlenging onge hinderd kan doorgaan. Ook is de politie het aangewezen aanspreekpunt voor de media en zorgt zij voor het veilig stellen van de eigendommen van slachtoffers. Brandweer Bij de brandweer zijn alle kennis en redmaterialen in huis voor een professionele bevrijding/redding van slachtoffers. Dit gebeurt verder onder toeziend oog van het ambulance perso neel om uiteindelijk het slachtoffer in een stabiele conditie over te dragen aan het ambulance personeel. Omdat elk incident weer anders is, heeft een bevelvoerder of een officier van dienst gedegen opleidingen gevolgd. Toch is er nooit sprake van een standaard scenario en moeten brandweer mensen naast hun opleiding ook over een grote mate van improvisatietalent beschikken om de juiste beslissingen te nemen. Om de taakverdeling te optimaliseren worden landelijk gezien erg veel studies gedaan en (ramp) scenario's geoefend om uiteindelijk zeer vakkundig te hulp te kunnen schieten bij een brand of ongeval. En mocht u dat ooit overkomen, dan kunt u es op vertrouwen: De Nederlandse hulpverlening is goed voorbereid! GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AAHeiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AAHeiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 -16.00 uur zaterdag 09.00 -12.00 uur Nieuwe gemeentegidsen worden verspreid De nieuwe gemeentegidsen 2007-2008 worden gelijk met deze Uitkijkpost huis-aan-huis verspreid. Mocht u de gids toch niet hebben ontvangen, dan kunt u de nieuwe gemeentegids vanaf vandaag afhalen bij de receptie van het gemeentehuis tussen 08.00 en 16.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Vanaf woensdag 11 juli a.s. is de gemeente- gids ook verkrijgbaar bij de bibliotheek. Inhoud In de gemeentegids vindt u informatie over de gemeentelijke organisatie, de leden van de raad en de commissies en 'meer informatie over' een aantal veelvoorkomende onderwerpen. Er is een aparte milieuwijzer opgenomen met onder meer informatie over het scheiden van afval en afvalinzameling. Het gedeelte van de gids waarin de milieuwijzer is opgenomen, is herken baar aan de gekleurde pagina's en bevat veel informatie over alle zaken die met afval(scheiding) en milieu te maken hebben. Website Alle informatie uit de gemeentegids kunt u ook raadplegen op de website van de gemeente Heiloo (www.heiloo.nl). Op de website worden de wijzigingen regelmatig bijgehouden en u kunt daar dus meer recente infor matie vinden. Meer informatie Voor informatie kunt u contact opne men met mevrouw JA van der Stok van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnum mer 072 535 66 41. Burgers en bestuur vinden elkaar op de jaarmarkt Mensen vorig jaar enthousiast over laagdrempelig initiatief Het bestuur van de gemeente Heiloo wil graag meer contact met u. Dat lijkt soms gemakkelijker dan het is. Want hoe vindt u de gemeente en hoe vindt de gemeente u? Volgende week is het jaarmarkt. Net als vorig jaar staan daar leden van het college van burgemeester en wethouders voor u klaar in het kader van 'buur ten met de burgemeester en wethouders'. U kunt deze bestuurders aanspre ken over allerlei onderwerpen. Mensen waren vorig jaar enthousiast over dit idee. Zij ervoeren het als laag drempelig. Onderwerpen die onder andere besproken werden waren verkeer, openingstijden van het gemeentehuis, bomen, campings, jeugdbeleid, Heiloo als zelfstandige gemeente en parkeren. Op de jaarmarkt op 11 juli 2007 van 10.00 uur tot 12.00 uur staan de bestuur ders voor u klaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 15