Strandbibliotheek van Castricum Eensgezindheid sluit seizoen af Zomerexpositie in Galerie De Kapberg I CORSO REGIO U I T NIEUWS Piratendag voor de jeugd bij de bibliotheken regio 21 Wandelroute doorHeiloo en Limmen verregend Tr- SÉ IMC& B|0SC00P Programma 5 juli t/m 11 juli 2007 "Harry Potter: The order of the Phoenix" "Pirates of the Caribbean III" "Mr. Bean's Holiday" "La Vie en Rose" "Transylvania" "Shrek III" (NL) www.corsobioscoop.nl Kunstenaars die nationaal/ internationaal hun sporen hebben verdiend 4 JULI 2007 -U:.- REGIO - Van woensdag 27 tot en met zaterdag 30 juni werd de eerste Plus Wandelvierdaagse Alkmaar gelopen. In de verschillende routes waren ook Limmen en Heiloo opgenomen. Helaas voor de organisatie en alle deelnemers viel deze route volledig in het water: op vrijdag 29 juni bleef het hemelwater met bakken naar beneden vallen. De echte doorzetters onder de wandelaars kwamen doorweekt en soppend in de schoenen aan bij winkelcentrum 't Loo. Daar kon men ein delijk even bijkomen en wellicht wat opdrogen onder de overkapping of in de verschillende restaurants, onder het genot van kop warme koffie en een lekker broodje. Foto: Mario Sacksioni ADVERTENTIE RESERVEREN: 0251 -652291 woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.00 uur zondag dinsdag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur vriidaq zareraag 21.00 uur zondag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag 18.30 uur zaterdag 14.00 18.30 uur zondag 15.00 uur maandag 20.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 CASTRICUM - Eindelijk is het zover. In navolging van Zuid- Holland kunnen bezoekers van de Noord-Hollandse stranden vanaf zaterdag 7 juli ook terecht in de strandbibliotheek. Een bibliotheek speciaal gevuld met heerlijk leesvoer voor op het strand. De strandbibliotheek van Castricum wordt op zaterdag 7 juli om 11.00 uwe officieel geopend door wethouder Christel Portegies. De bekende Alkmaarse straatmuzi kant, Bertje Doperwtje, zal de ope ning op zijn geheel unieke wijze muzikaal opluisteren. De strandbibliotheek van Castricum is vijftig meter links van de hoofdopgang te vinden naast de Reddingsbrigade en de EHBO. De Castricumse strandbibliotheek bevindt zich in een leuk aangeklede portocabin, die goed gevuld is met een schat aan verhalen. De collectie omvat duizend boeken en andere materialen voor volwassenen en kinderen. In de strandbieb zijn niet alleen boeken te leen, maar ook leuke populaire tijdschriften en EGMOND - Een concert, onder het mom van een 4 zwoele zomeravond', zal het seizoen van dit jaar afsluiten. Muziekvereniging Eensgezind heid uit Egmond-Binnen treedt nog één keer op voor de zomer stop. Het fanfareorkest en het oplei dingsorkest spelen deze avond in de dorpskern van Egmond-Binnen. Bij het opleidingsorkest zullen de volgende stukken de revue passe ren; Admiral spirit, Free world fan tasy, Anitschka en Caribbean varia tion om in de zomerse sferen te komen. Het fanfareorkest speelt muziek uit onder andere de films; Tarzan, the Incredibles, Dances with wolves en Once upon a time in the west. Het fanfareorkest staat inmiddels een jaar onder leiding van Jeroen Drenth. Het eerste concert onder zijn lei ding, was op 25 juni 2006 in de kloostertuin van de Abdij. Het afsluitende concert vind plaats op donderdag 5 juli in de Abdijlaan en vangt aan om 19.30 uur. Bij slecht weer zal het concert geen door gang vinden. kranten. U kunt in de strandbiblio theek nieuwe media als een e-Book en i-Pod uitproberen. Het elektroni sche boek, dat ook prima te lezen is met fel zonlicht, is geladen met allerlei leesboeken, zoals detecti ves, romantische verhalen en korte zeeverhalen. De iPod staat al helemaal vol met muziek, films, video's, luisterboe- ken, podcasts en vodcasts. U leent een boek op vertoon van uw legiti matiebewijs en brengt het aan het eind van de dag weer terug. De uit leentermijn van een item is een dag. U hoeft geen lid te zijn van een strand- of andere bibliotheek. Vooral voor kinderen worden er acht weken lang op elke woensdag, zaterdag en zondag leuke activitei ten georganiseerd, zoals voorlezen, knutselen, theater, een piratenfeest en werken met een metaaldetector. De activiteiten worden georgani seerd in samenwerking met lokale organisaties als Toonbeeld, PWN en lokale auteurs. De strandbiblio theek is zeven dagen per week geo pend van 11.00 tot 17.00 uur (en bij mooi weer langer). U kunt er terecht vanaf 7 juli tot 2 september. EGMOND - Een bijzondere ten toonstelling: van 30 juni tot en met 26 augustus exposeren in Galerie De Kapberg vier kun stenaars die nationaal en inter nationaal hun sporen hebben verdiend. Tom Eyzenbach toont etsen en litho's, Anneke van der Mandele etsen, Nesrin During keramiek en Dieter Schubert werken in gemeng de techniek. Dieter Schubert is vooral bekend als illustrator van kinderboeken. Het vrije werk dat in De Kapberg wordt getoond laat een heel andere kant van deze kunste naar zien. De composities hebben een enigzins mysterieus karakter als gevolg van het toepassen van een gemengde techniek waarbij dichte en transparante lagen elkaar afwisselen. Tom Eyzenbach is een bekende illustrator van dagbladen en tijdschriften. In een scherpe, per soonlijke tekenstijl portretteert hij mensen, soms krijgt het werk de lading van een scherpe politieke spotprent. Anneke van der Mandele heeft een grote reputatie als etser. Kenmerkend voor haar zijn eigen zinnige, abstracte composities. Schilderachtige grijze of bruine vlakken worden soms onderbroken door een helder gekleurde vorm, die in geen enkel opzicht gelijkenis vertoont met een bestaand voor werp maar toch een zekere herkenning oproept. Nesrin During is keramist en schrijft ook artikelen in keramiek- tijdschriften. In De Kapberg is veel nieuw werk van haar te zien. Meest recent zijn vormen met de onge naakbare schoonheid van een ruige rots. Dit werk is als nauwe lijks bedwongen gestolde lava. Galerie De Kapberg, Slotweg 17, Egmond aan den Hoef. In juli en augustus open op don derdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak. Tijdens openingsuren, tel. 072-5062645. Meer informatie op www.galeriedekapberg.nl. Nesrin During, keramiek Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 19