Yu intratuin Opheffingsuitverkoop! Poolse kinderen in Heiloo op vakantie 'Oscarregen' op de Paulusschool Brouwers nemen afscheid H E I L O O 3 20% korting op het gehele assortiment, aanbiedingen uitgezonderd. UITKIJKPOST 4 JULI 2007 20% HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond, www.intratuin.nl. Poolse begeleiding is gedurende deze periode ook aanwezig. „De vakantie betekent heel veel voor deze kinderen. De onderwijzers in Swietochlowice bevestigen ons elk jaar weer, dat zij de kinderen er zo uit kunnen pikken, die hier geweest zijn. Die presteren maandenlang veel beter dankzij hun verbeterde weerstand." Van der Schuyt ver volgt: „We hebben gelukkig weer voldoende gastouders bereid gevon den kinderen in huis te nemen en zij kunnen ervan overtuigd zijn dat zij de kinderen een ervaring voor het leven meegeven.. Vaak wordt er tij dens het verblijf een band gecre ëerd. Voor velen is het afscheid dan ook emotioneel". Heeft u belang stelling om het werk van de Stichting 'Een Hart voor Polen Heiloo' te ondersteunen, dan kunt u contact opnemen met mevrouw Hanny Kaan, tel. 072-5334829. Als een bijdrage wilt leveren om de kosten, met name de reiskosten te drukken, dan is uw bijdrage welkom op Rabobanknummer 120513900 of Postbanknummer 521266. Als rasechte Hollywoodsterren poseren Evi, Bianca, Sophie, Ivor, Guus en Jochum op de rode loper. Foto: Carolien Breed De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.00 t/m 16.00 uur vrijdag 11.00 t/m 13.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.301m 17.00 uur dinsdag 08.301 m 13.00 uur donderdago8.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijkvoor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd HEILOO - In het Hollywood van de Lage Landen, het Mekka van de filmwereld, Heiloo vond op woensdag 27 juni een heuse filmpremière en aansluitend de 'Oscaruitreiking' plaats. Vol verwachting en een tikkeltje nerveus verschenen de sterren, gekleed in prachtige avondkle ding van wereldbekende kle dingontwerpers, op de rode lpper. De genomineerde acteurs en •actrices moesten zich door een wil- denthousiaste menigte wringen, om uiteindelijk plaats te kunnen nemen in de uitverkochte zaal, waar de uit reiking gehouden zou worden. De presentatie was in handen van de uiterst bekwame Vera en Joppe. De spanning was te snijden toen uitein delijk het doek openging voor de vertoning van de eerste film! De genomineerde films waren: 'Black Night'een bloedstollend spannende thriller. Vervolgens: 'Star', door de makers een 'echt drama over oma's, drugs en andere ellende' genoemd. En tot slot de films: 'Wees in Love 1en 'Wees in Love 2', een tweedelig hef desdra ma, dat zich afspeelt in een wees huis. Alle films zijn bedacht en uit gevoerd door de leerlingen van groep 7a van de Paulusschool, in het kader van het eindejaarsthema: Film. De klas werd verdeeld in vier groepjes, die elk het schrijven van het script, kiezen van de locatie, het filmen en de eindmontage voor hun rekening namen. Üiteraard met dank aan ouders, oma's, opa's en andere aanverwanten, die met hun welwillende medewerking hebben geholpen aan de totstandkoming van dit project. De juffen van 7a, Helen van der Veer en Marjolein de Langen, zijn trots op hun enthousiaste klas. Helen: „Wij werken op de Paulusschool met thema's, waarin een lesprogramma is verweven. Bijvoorbeeld aan de hand van dit eindejaarsthema, film, kunnen leer lingen op een creatieve en speelse manier leren. Ze kunnen er hun eigen verhaal in kwijt en werken samen om een idee uit te voeren. Ze moesten in dit geval zelf een plan opstellen over 'wie doet wat'. Ondertussen zijn ze ook bezig met taal." Ook de jurering van de films was in handen van de leerlingen zelf. De zelfgemaakte, schitterend glimmen de awards stonden ongeduldig op de winnaars te wachten. De felbe geerde beeldjes gingen naar: 'Wees in Love 2', voor 't beste verhaal/script; Guus de Backker (Star) voor mannelijke hoofdrol; Bianca Kareis (Star), voor vrouwe lijke hoofdrol. En er waren nog vele •andere winnaars! Na een intensieve eindsprint naar het einde van het schooljaar, wacht de acteurs en actrices een welverdiende holiday. HEILOO - Zaterdag worden 22 kinderen in de leeftijd van 8 tot 10 jaar verwacht in Heiloo, en dat is dit jaar alweer voor de twintigste keer. De kinderen worden twee aan twee onder gebracht bij gastgezinnen. Vaak wordt er gevraagd: „Is het nou nog wel nodig? Polen is nu bij de EU en het gaat daar toch beter?" Tom van der Schuyt, van stichting 'Een Hart voor Polen Heiloo' geeft antwoord: „Niets is minder waar. Hoewel er in Polen zelf veel wordt gedaan om de levensomstandighe den te verbeteren, zijn er nog steeds groepen mensen, die niet van de vooruitgang profiteren. Met name in delen van Swietochlowice zijn de omstandigheden vaak uiterst beroerd. Het werkeloosheidscijfer in die regio behoort tot het hoogste van Polen. Probleemsituaties met werkeloze vaders en moeders zjjn geen uitzondering. Grote gezinnen op slechts enkele vierkante meters, soms zonder eigen sanitaire voor ziening. Eén toilet op de begane grond voor het hele trappenhuis. Daarnaast spelen de kinderen vaak op de vervuilde grond, restanten uit de mijnen, veelal zware metalen en giffen bevattend. Er worden veel ziektegevallen geconstateerd en het is opvallend hoeveel mensen al voor hun zestigste overlijden. Onvolledige gezinnen en kinderen bij pleegouders komen dan ook steeds vaker voor. Gelukkig kunnen wij een aantal van deze kinderen een gezonde vakantie aanbieden in Heiloo." De Stichting Een Hart voor Polen Heiloo heeft een leuk programma samengesteld, zoals een sport- en speldag, pannenkoeken eten met optreden van een heuse clown, een dagje Drievliet, een strandwande ling, t-shirts verven bij de Hobbyfarm, en een afscheidsbarbe- cue in Zwembad Dampegheest. Vervolg van de voorpagina Dat heb je in het onderwys nu eenmaal: dan ben je 24 uur per dag met je vak bezig," verklapt Klaasje, die met Piet twee dochters kreeg. Piet is een man van het vaste stra mien. Elke morgen zei hij tegen zijn klas: 'goede morgen, zonder zor gen.' Op het bord kon hij de mooiste vlaggen tekenen en elke ochtend weer liet hij zijn bakkie leut koud worden. „Van koude koffie word je knap," kennen 38 jaargan gen van Heilooër kinderen de inge slepen one-liner uit him hoofd. Meester Brouwer droeg vroeger al ruiten-blousen en nu hij als Meester Piet door het leven gaat, is dat nog altijd zo. Meester Piet weet het best van zichzelf. Juf Klaasje weet ook hoe de buitenwereld tegen ze aan kijkt. Al twintig jaar gaan ze naar hetzelfde dorp op wintersport en 's zomers hobbelt de caravan achter de Toyota aan. „Met kinderen weet je ook precies waar je aan toe bent," zegt Klaasje vertederd. „Je hoort en ziet jezelf er vaak in terug." De jeugd hield ze jong en het onderwijzers-paar bruist dan ook nog van het leven. Met moeite nemen ze beiden afscheid van het lerarenbestaan. „Maar nu 'begint voor ons het Genietèn met grote let ters," zégt Klaasje. „Wij gaan met de caravan naar het zuiden, de zon achterna. We zijn zo vrij als een vogeltje en hoeven gelukkig niet meer weg als de schoolvakantie begint. Misschien Portugal, wie weet. En volgend jaar willen we ook nog een keer naar Nieuw-Zeeland." De aardrijkskunde-lessen op de Meander en Zuidwester zullen er een stukje saaier op worden, nu Piet en Klaasje de droge leerstof van de geografie niet meer verlevendigen met hun zelfbeleefde avonturen. Het is afgelopen met alle leven in de Brouwer(ij). Foto: Mario Sacksioni Klaasje en Piet Brouwer, het onderwijzers-echtpaar dat in juli de schooldeur voor het laatst achter zich dicht trekt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 3