Kindermiddag Hoeve Nijenburg één groot feest Scholenproject: Ontdek het verleden van Heiloo Dolfijntherapie voor Kevin werpt vruchten af H E I L O 0 5 'Kinderen genoten van alle activiteiten' Dit was een ervaring om nooit te vergeten' U ITKIJ KPOST 4 JULI 2007 HEILOO Op zaterdag 30 juni vond de jaarlijkse kindermid dag plaats voor kinderen met een handicap, op het terrein van Hoeve Nijenburg aan de Kennemerstraatweg te Heiloo. Voor de achtste keer organiseer den Edwin en Diana Bos met een grote groep vrijwilligers deze goed bezochte middag. Zo'n 350 kinde ren met een handicap, hun broers en zusjes, ouders en zelfs opa's en oma's waren naar Hoeve Nijenburg gekomen. En daar was het feest! De firma Interaction uit Opmeer had het land omgetoverd tot een waar speelparadijs! Er waren verschillen de luchtkussens, een ballengooi- kraam, schiettent, een Mister Kees, die de prachtigste dieren maakte van ballonnen, twee dames die kwa men schminken, een ijscokar, pop- cornkraam en een suikerspin! Verder genoten de kinderen van het rijden op de paarden en pony's. Voor de kinderen die niet op een paard kunnen zitten was de firma Dupla aanwezig, die met een huif- bed de kinderen rondreed. Voor veel kinderen met een handicap is dit de enige manier om te kunnen genieten van het paardrijden en dat deden ze dan ook! De kindermiddag op Hoeve Nijenburg komt helemaal tot stand door vrijwilligers en met behulp van veel sponsors. Alle sponsors ston den op het sponsorbord bij de ingang van het feestterrein en alle bezoekers konden een financiële bij drage doen, zodat er ook volgend jaar weer een kindermiddag georga niseerd kan worden. Wilt u meer informatie over de kindermiddag of wilt u dit fantastische initiatief vol gende jaren sponsoren, dan kunt u contact opnemen met Diana of Edwin Bos, tel. 072-5207540. Steeds als Kevin zijn oefeningen goed deed, mocht hij met 'zijn' dolfijn Mateo zwemmen. Eigen foto Tenslotte volgt een royale gift van stichting Dolfinn, waarna de grote reis kan beginnen. Na de eerste therapiedag wil Kevin minder in zijn rolstoel zitten en neemt hij spontaan de beslissing om een schuine helling bij het hotel omhoog en naar beneden te lopen. Voor Kevin een enorme prestatie, omdat zijn balans matig is. Monique: „Dat had hij nog nooit gedaan en ik wilde bij hem blfiven voor het geval hij zou vallen. Daar moest hij niets van weten en maakte een gebaar van 'dat kan ik zelf wel'. Ik stond met tranen in mijn ogen," zucht Monique. Maar ook bewegin gen maken met zijn mond leert Kevin spelenderwijs. „Zijn broer Jordy heeft hem leren drinken met een rietje. Eerst bleef het bij bellen blazen en nu drinkt hij zelfs een heel glas leeg." De therapie werkt met een beloningssysteem. Steeds als Kevin zijn oefeningen goed deed, mocht hij met 'zijn' dolfijn Mateo zwemmen of kiezen hem iets te laten doen. Naast de lichamelijke vooruitgang merkt de familie ook mentale vooruitgang op. Monique: „Hij heeft veel meer zelfvertrouwen gekregen, is communicatiever ge worden en momenteel volledig zin delijk. Hij is minder angstig voor nieuwe ervaringen en slaapt beter dan voorheen". De therapie heeft zijn uitwerking, maar wat het geheim precies is weten vader en moeder Croon niet. „Hét is denk ik het hele plaatje. De prachtige omge ving, de professionele therapeuten van het Curasao Dolphin Therapy Research Center [CDTC], twee weken intensieve training en even geen gehaast. Daarnaast is het spe ciale broertjes en zusjes programma door Jordy als erg leuk ervaren. Het was van begin tot eind in één woord geweldig", straalt Monique. De familie denkt nog vaak terug aan Curasao en aan de vele warme reak- ties die zij ontvingen. Dion: „Wij willen iedereen nogmaals bedanken voor het mogelijk maken van deze zeer bijzondere belevenis." Het reisverslag van dag tot dag is na te lezen op de weblog: http://decroon1jes.blogspot.com HEILOO - Na de zomervakantie gaat op tien basisscholen in Heiloo een spannend project van start. Op initiatief van de basisscholen is bij de provincie Noord-Holland een subsidieaan vraag voor een scholenproject gehonoreerd. Thema van het project is de archeologie en geschiedenis van Heiloo. Op speelse wijze zullen de leerlin gen kennis maken met de lokale en regionale geschiedenis dié terug gaat tot in de Bronstijd, zo'n 3500 jaar geleden. Ook de lokale erfgoed instanties, zoals de Stichting Bahuhenna en de Vereniging Oud Heiloo, hebben hun medewerking toegezegd. De gemeente Heiloo is positief over dit initiatief. Het past in het beleid van de gemeente om de kennis van de bewoningsgeschie- denis van Heiloo voor een groot pubüek toegankelijk te maken. In dit geval gaat het om kinderen van basisscholen in het kader van cul tuureducatie. Doel is kinderen te laten ervaren hoe leuk het is sporen uit het verleden te herkennen in hun eigen omgeving. Zo wordt interesse voor archeologie en geschiedenis al op jonge leeftijd gewekt. Kinderen leren zelf vragen te stellen en op zoek te gaan naar antwoorden. Door middel van een Magische Speurtocht door Heiloo, ontwikkeld door kunstenares Irene Mulder, kunnen de leerlingen op verkenning gaan. Daarnaast wordt voor elke basisschool in de gemeente een les kist samengesteld. Elke leskist bevat materialen en informatie over de archeologie en geschiedenis van Heiloo. In de kist zitten verschillen de dingen, waarmee de kinderen zelf kunnen experimenteren. Er lig gen oude kaarten in de kist, een kompas en een dvd over archeolo gen aan het werk. Daarnaast gaan allé scholen mee doen met bikkelwedstrijden. De kindermiddag is een feest zonder 'drempels'. Alle activiteiten zijn toegankelijk voor elke kind, met of zonder beperking. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Eind april van dit jaar is het dan eindelijk zover. De familie Croon kan, na ander half jaar voorbereiding, naar Curasao. Kevin (7) volgt daar twee weken dolfijntherapie. „Het was een ervaring om nooit te vergeten", vertelt moeder Monique Croon. Om te kijken of Kevin geschikt is voor dit soort therapie, wordt in juni 2006 een intake gesprek gehouden by stichting DocDolphin in Den Haag. Kevin heeft spraak-, taal- en motorische problemen en de therapie blijkt goed bij hem aan te sluiten. De therapie is kostbaar en wordt niet vergoed door de offi ciële instanties. Een eerste initiatief in het prille begin betreft de 'Pindahut actie', georganiseerd door buren en kinderen. De eerste honderd euro wordt binnen gehaald. Later wordt door buren en goede vrienden een sponsorloop georganiseerd, waarbij een groot deel van de therapiekosten door 92 kinderen bijeen wordt gelopen. Bikkelen is een soort werpspel met kootjes van een schaap of geit, dat werd gespeeld in de vorige eeuw. Het is de bedoeling dat de kinderen op de basisscholen zelf aan de slag gaan met het bikkelen. Dit eindigt in een grote bikkelfinale tussen de schoolwinnaars. Een belangrijk aspect van het scholenproject is dat niks wordt opgelegd. Samen met de scholen wordt gekeken in hoeverre het thema archeologie en geschie denis aansluit bij de leerdoelen van de school. Hoe diep elke school in de materie wil duiken, is helemaal afhankelijk van de school zelf. Aan het eind van het schooljaar 2007/2008 zullen meer dan 2100 leerlingen kennis gemaakt hebben met archeologie en geschiedenis. Aan het eind van het schooljaar 2007/2008 wordt het project afge sloten. Wie meer wil weten over het scholenproject, kan contact opne men met de projectleider, mevrouw Lange, tel. 072-5337525. Symbolisch geven Jan Zonneveld van de Elckerlyc en Adrie Floris van de Willibrord elkaar een hand over het hek dat tussen de scholen staat. Zij vertegenwoordigen het directeurenoverleg van de basisscholen tijdens het project Magisch Heiloo. Foto: Silke Lange

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5