Kapsalon Bijwaard weer in halve finale!! Elckerlyc dansend het schooljaar uit H E I L O O VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 4 JULI 2007 HEILOO - Opnieuw zijn ze er bij Kapsalon Bijwaard in geslaagd om met hun model in de halve finale van de Color Trophy te komen. De Color Trophy is een heel belangrijke wedstrijd in de kapperswereld, waar iedere L'Oreal kapper aan deel kan nemen. Twee jaar terug was een werknemer de gelukkige, nu is het eigenaresse Emmy de Graaff die het verlossende tele foontje kreeg dat ze op 3 september, samen met haar model (zie foto) naar de halve finale mag komen. ,,Nu begint het echt span nend te worden", aldus Emmy. „De Color Trophy gaat uiteraard om het cree- ëren van een mooie kleur, met de nodige technieken, maar het totaal plaatje is het belangrijkste. Dat wil zeggen make-up, het stylen en de kleding." Om tot een zo goed mogelijk resultaat te komen, volgen Emmy en haar medewerkers zo veel mogelijk cursussen en trai ningen, en heeft zij zich ver diept in wat de mode het volgende seizoen gaat doen. „Gewoon constant je ogen en oren openhouden", ver klaart Emmy. Volg hoe het verder gaat op www.kapsalonbijwaard.nl. HEILOO- Op woensdagavond 27 juni vierden leraren, leerlin gen en ouders van basisschool Elckerlyc het jaarlijkse eind- feest. Op het schoolplein kon den de kinderen hun energie kwijt op het springkussen en smullen van een versgeschept ijsje. Vanwege de slechte weersverwachtingen vond de rest van de activiteiten binnen plaats. Thema van dit jaar was 'Dansend het schooljaar uit'. Dit thema werd duidelijk onderstreept door de aanwezigheid van Dj Nelson Stavenuiter en Bob van Leeuwen. Twee enthousiaste jon gens die de avond op ongedwon gen wijze muzikaal begeleidden. Tien uiteenlopende acts van de leerlingen passeerden de revue, nadat de leerkrachten hun team lied ten gehore hadden gebracht. Er werd gedanst, gejumpt, gezon gen én gesmuld van alle lekkernij en die de ouders en kinderen thuis hadden bereid. In één van de kleu terlokalen kon jong en oud mee doen in een 'levend' toneelspel met zeerovers, waarbij iedereen zijn fantasie naar hartelust kon laten gaan. De dag na het eind- feest mocht groep acht, in theater De Beun, twee keer de musical 'Tijdreis in Toga' opvoeren. Als volleerde toneelspelers zetten deze bovenbouwers een welhaast pro fessionele voorstelling neer, waarin Tijdens het levende' toneelspel kon iedereen zijn fantasie laten gaan. Foto: Mariëlle van Gemert twee Griekse slaven een reis door de tijd maken, om antwoord te krij gen op de vraag: 'Wat is liefde?' Hierbij doet Roelof Bos verslag van de vergadering van de gemeenteraad van maandagavond 2 juli. De schrijver heeft een bureau voor redactionele en journalistieke producties en is oud wethouder van Heiloo. Junicirculaire van het ministe rie bevat blijde boodschap In deze laatste vergadering voor het zomerreces kwam de actuele financi ële situatie van de gemeente Heiloo uitgebreid aan de orde. Vrijdag middag 29 juni verscheen - einde lijk, op de laatste werkdag van de maand - de zogenaam de Junicirculaire van het ministerie van Binnenlandse zaken, waaruit de gemeenten kunnen opma ken hoeveel geld zij voor de jaren vanaf 2008 van het rijk toe gescho ven krij gen. Eerder was al de verwach ting ont staan dat de gemeenten er op vooruit zouden gaan, ook omdat het rijk zelf meer uitgeeft en de ge meenten volgens afspraak in die groei meelopen. Maandag avond kwam wethouder van financi ën Hero Veger (CDA) in de raads vergadering met de daadwerkelijke bedragen voor Heiloo. 'De middelen vallen geweldig mee', aldus Vegen Op een totale uitkering vanuit het rijk voor Heiloo van jaarüjks I ongeveer 12 miljoen euro komt er door de Junicirculaire in 2008 294.000 euro bij, in 2009 455.000, in 2010 298.000 en in 2011 597.000. Dit betekent dat de meerjaren begroting van Heiloo vanaf 2009 overschotten laat zien van jaarüjks zo'n half miljoen euro. Voor 2007 en 2008 zijn nog hogere overschotten voorzien, maar daarbij spelen inci dentele inkomsten een voorname rol. By 'meevaüers' van deze orde komen poütieke partijen graag met wenserüijstjes. Het coHege had trou wens zelf in de schrifteüjke voorbe reiding van de vergadering al om wensen gevraagd, om daar bij toe komstig beleid rekening mee te kun nen houden. Welnu, de coaütiepartij- en WD, CDA en PvdA vroegen vooral om het coaütieakkoord voort varend uit te voeren. René van Splunteren van de WD pleitte voor het (terug)geven van meevallers aan de burgers door verlaging van de onroerendzaakbelasting. Daar viel Henk van der Werf van het CDA hem in bij. Robert Bosman en Martha Klein van GroenLinks vroegen extra aandacht voor duurzaam bouwen en duurzaam inkopen. Heüoo-2000 vroeg bij monde van fractievoorzit ter John Daas om de 'helpende hand te bieden' bij het aanstellen van een beheerder voor het Trefpunt voor ouderen (nu deze baan niet meer als gesubsidieerde baan kan doorgaan). En om overgewicht bij jongeren tegen te gaan zou een vakleerkracht voor gymnastiek op onze basisscho len welücht goed zijn, aldus Daas. Alle partijen onderstreepten de urgentie van het uitvoeren van plan nen voor woningbouw. Toen Gré Ris van Heüoo-2000 hierbij opmerkte dat de gemeente dan zelf maar eens betere plannen moest maken, dat wü zeggen acceptabeler voor omwonen den, reageerde wethouder Rob Opdam (WD) enigszins getergd: 'U stelt het simpel voor, tegen het naïe ve aan. Er zullen altijd bezwaren zijn, welk plan je ook maakt.' Ris noemde als voorbeeld overigens het bouwplan voor de locatie van de Rehoboth-school aan de HoHeweg, dat het coüege onlangs heeft inge trokken. Bouwkrediet voor nieuwe Springschüns definitief Over bouwen gesproken, de nieu we school van de Springschans aan de Breedelaan kan wat de gemeente raad betreft, gebouwd gaan worden. Lukte het in de vorige raadsvergade ring nog niet om een definitief besluit te nemen, maandagavond stemde de raad in met een bouwkre diet van 2.175.930 euro, inclusief allerlei voorzieningen voor duur zaamheid, en inclusief lift. Toch wqs ook nu nog niet iedereen gelukkig met dit eindbesluit. De fractievoor zitters Van Splunteren van de WD en Daas van Heüoo-2000 bleven moeite houden met de wijze waarop de uitgaven gedekt worden. Daas gaf het voorstel daarom 'een zes min, die eigenlek een onvoldoende is'. Maar wethouder Jacob Ouderkerken (PvdA) vond dat hij zelf 'een acht' verdiend had, 'want eindeüjk kunnen we nu een goede school gaan bou wen'. Als hamerstuk stond geagendeerd: Vaststeken beleidsnota gezondheids beleid Heüoo 2008-2011. Maar dit ging niet zomaar. Caj Oosters van de WD had gelezen dat er 30.000 euro zouden worden uitgegeven om bij een bepaalde categorie ouderen overgewicht te bestrijden. Deze doelgroepcategorie zou bestaan uit 64 personen. Is dit niet veel geld voor een zeer kleine groep, vroeg Oosters zich hardop af. Maar erger nog vond hij het dat op deze wijze ouderen 'betutteld' zouden worden. Toen Gré Ris van Heüoo-2000 hem hierin bijviel, leek er meteen een meerderheid in de raad tegen deze maatregel te zijn. Toen een schrifte- üjk amendement hierover in hoofde- üjke stemming werd gebracht, bleek behalve die twee partijen ook het CDA zo te denken. Het amendement werd met 12 stemmen voor en 5 tegen aangenomen. Verder werd de beleidsnota met algemene stemmen aanvaard. Omgaan met vertrouwelijke stukken Maandagavond werd ook een gewijzigde Gedragscode voor gemeentebestuurders 2007 aange nomen. Was er een vorige keer bij dit onderwerp flinke discussie over de verenigbaarheid van raadsüd- maatschap en bestuurderschap bij gesubsidieerde instellingen, nu werd daarover niet gesproken. In de gedragscode is als artikel 6 üd 1 blij ven staan: 'Een bestuurder vervult geen nevenfuncties waarbij strijdig heid is of kan zijn met het belang van de gemeente.' Deze keer ging de discussie over een ander deel onderwerp, nameüjk het inzien door raadsleden van vertrouweüjke of geheime stukken. Hiervoor was bedacht dat zulke stukken moeten worden gelezen in bijzijn van de griffier of de gemeentesecretaris. Mede namens de WD en GroenLinks meldde Jan Valkering van Heüoo-2000 dat dit te ver ging. Hij kwam met een amendement van deze drie partijen, dat inhield dat vertrouweüjke (niet: geheime) stuk ken gedeponeerd worden in een afgesloten kast in de leeskamer voor raadsleden. Dit amendement werd met steun van Willem Gomes (NCPN) met ruime meerderheid aangenomen. CDA en PvdA waren tegen het amendement. Tenslotte vermeld ik nog: dat na een (zeer) lange voorge schiedenis is besloten tot het star ten van een procedure voor het legaliseren van de bestaande bebouwing tot woning op de Hoogeweg 42 en het bouwen van een woning naast het agrarische bedryf op Hoogeweg 40 B dat op initiatief van de PvdA een verordening is aangenomen inza ke zogenaamde burgerinitiatie ven; hierdoor krijgen burgers meer rechten om zelf direct onderwerpen op de (lokale) poü tieke agenda te plaatsen dat als externe leden van de Rekenkamercommissie door de gemeenteraad benoemd zijn: mevrouw H.M. Zonneveld-Kramer uit Uitgeest en de heer E. Thomas uit Heüoo dat in deze raadsvergadering met bericht afwezig waren: de raadsle den EUy Beens (CDA) en Cees Rootjes (PvdA) dat Wülem Gomes (NCPN) na een lange afwezigheid weer aan de vergadering deelnam en dat Arie-Jan Vennik, de bode die bij vele raadsvergaderingen van de partij was en nu gaat uittreden, namens de raad door voorzitter Hans Romeyn hartelijk werd bedankt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7