Gymnasiasten per luxe limo naar diploma-uitreiking Protestantse kerk present tijdens jaarmarkt Geslaagden Middelbare school in Heiloo is 'geen optie' De WMO toegelicht H E I L O O 9 Bibliotheek Heiloo: lezen en luisteren Vanaf i juli Juweeltjes in Bibliotheek Heiloo Inloop nabestaanden Rommelmarkt heeft buien vrolijk doorstaan UITKIJKPOST 4 JULI 2 0 0 7 De geslaagde gymnasiasten van het Murmelius College togen in vol ornaat richting de diploma-uitreiking in Alkmaar. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Afgelopen donderdag 28 juni zijn 14 leerlingen van het Murmellius Gymnasium, afkomstig uit Heiloo, op hele luxe wijze vervoerd naar de diplomauitreiking in Alkmaar. Naar een initiatief van één van de ouders hadden alle geslaagden een uitnodiging gekregen om rond 17.15 uur aanwezig te zijn in restaurant de Loocatie aan de Heerenweg. Nietsvermoedend kre gen zij daar een hapje en een drankje aangeboden, om vervol gens als verrassing geheel in stijl per luxe limousine met een omweg naar de Kapelkerk in Alkmaar gere den te worden. Hier kregen zij hun diploma uitgereikt en was er na afloop nog een borrel in de aula van de school. De namen van de geslaagden zijn: Joran Aalders, Floris Blok, Sofie Bolten, Amber Froberg, Floris Kegel, Matthijs Keuning, Elody Klein Velderman, Violet Klein Velderman, Merel Manshande, Marcella Mul, Joost van der Sande, Leonie Sengers, Jessica Winder, Anne Wisman, Marieke Van Zeist. HEILOO - Op de jaarmarkt van woensdag II juli langs de Heerenweg in Heiloo, zal ook de Protestantse Gemeente met enkele kramen ruim vertegen woordigd zijn. De markt loopt van de Witte Kerk, die van 10.00 tot 16.00 uur te bezichti gen is, vlak langs de Ter Coulsterkerk, waar diverse activiteiten plaatsvinden tot de rotonde hij de Stationsweg. Enkele organisten uit de regio zul len tussen 10.00 en 15.00 uur het orgel van de Ter Coulsterkerk bespe len. Muzikaal hoogtepunt, tussen 11.30 en 13.00 uur, is het optreden van de 12-jarige trompettiste Marissa Venema uit Zaandam. Zij krijgt haar opleiding in de Jong Talentenklas van het Amsterdamse Conservatorium en zal in augustus als soliste meewerken aan het Prinsengracht concert. Op het terras voor de Ter Coulsterkerk zal koffie worden aangeboden, terwijl de jeugd mee kan dóen aan allerlei spelletjes. In de omloop van de kerkzaal is een gevarieerde expositie ingericht, waaronder schilderijen over de schepping. In de kramen vindt u materialen als posters, kaartensets, boekenleggers, leesboekjes, kleur platen en pennen. Verder zullen medewerkers van de GGZ Plantenkas bloemen en planten ver kopen. De (landelijke) Protestantse Kerk heeft sinds begin juni de beschikking over een 'rijdende kerk' REGIO - In het tweede tijdvak hebben nog meer leerlingen hun diploma gehaald. Hulde aan deze doorzetters! Daarmee zijn zowel aan het Bonhoeffer- college als het Jac. P. Thijsse College dit jaar zo goed als alle examenkandidaten geslaagd. Aan het Bonhoercollege is op het Gymnasium en VMBO-tl zelfs honderd procent geslaagd. Bonhoeffercollege VMBO-TL: Steven Out (Heiloo). HAVO: Iris Lodewijks, Joris Schek- kerman (Castricum), Tom Limmen (Egmond-Binnen), Stephanie Abdelrazek, Paola Loggen, Maik Schreurs (Heiloo), Thijs Witkamp (Limmen). ATHENEUM: Aijan van die voor het eerst in Heiloo is te bezichtigen. Ze ziet eruit als een kerk, compleet met toren en klok. In de wagen is plaats voor drie of vier mensen. Er is ruimte om even stil te zijn, een meditatieve tekst te lezen, een gebed op te schrijven of een gesprek te voeren. Het gaat om informele ontmoetingen en om informatie-uitwisseling. Tussen 10.30 en 16.00 uur zal ook het orgel van de Witte Kerk worden bespeeld. Heel bijzonder is de bespeling van het 'kabinetorgel' door cantor-orga nist Gerard Leegwater, van 13.00 tot 14.00 uur. In de hal ligt informatie materiaal over de geschiedenis van de kerk, die teruggaat tot evangelie prediker Willibrord, omstreeks 700. Zie ook de website www.ter-coulsterkerk.nl/activiteiten Orgelbespeling Ter Coulsterkerk: 10.00 tot 11.00 uur Jacob Wakker uit Wormer. 11.30 tot 13.00 uur Dub de Vries uit Zaandam met Malissa Venema uit Zaandam. 13.00 tot 14.00 uur Dick Vermeulen uit Landsmeer. 14.00 tot 15.00 uur Gerard Leegwater, cantor-organist. Orgelbespeling Witte kerk: 10.30 tot 11.30 uur Dick Vermeulen uit Landsmeer 12.00 tot 13.00 uur Jacob Wakker uit Wormer, 13.00 tot 14.00 uur Gerard Leegwater bespeelt kabinetorgel, 14.00 tot 15.00 uur Dub de Vries uit Zaandam, 15.00 tot 16.00 uur Ensemble Se Pihce uit Heiloo, met medewerking van Frits Sandkuyl, luit en Pieter van IJkelenborg, fluit. den Brink, Marijn Grimberg (Castricum), Nathan Blanchard, Kim ten Böhmer (Heiloo). Jac. P. Thijsse College MAVO 4: Adbije Omerova (Akersloot), Thom Groenendal (Egmond aan den Hoef), Jennique Pinas (Limmen). HAVO 5: Elbert Frantsen (Akersloot), Jane Brouwer, Alwina Gulian, Amanda Hilarius, Thomas Mous, Wouter Plasse, Lisa Tervoort, Koen Touber, Sjoerd Uiterwijk Winkel, Peter Verbeek (Castricum), Anne Mallekoote (Hei loo), Vivian van Kessel (Limmen). VWO 5: Laura van der Geest, Rakhshan Hanrahan (Castricum), Maarten Tervoort (Heiloo), Ralf Donker, Dennis Gijzen (Limmen). HEILOO - Vakantie betekent lek ker ontspannen en genieten, maar ook vaak lange autoritten en wachten op dat vliegtuig dat flink vertraagd is. Voor al deze momen ten heeft Bibliotheek Heiloo de juiste materialen in de collectie. Als u niet in de gelegenheid bent te lezen (zoals tijdens het autorij den), dan kunt u een keuze maken uit de steeds groeiende collectie luisterhoeken. Dit zijn boeken die worden voorgelezen op een aantal cd's. U leent deze kosterboeken net als romans zonder kosten, en tijdens de hele maand juli, auto matisch voor zes weken. Tot medio juli staat bij de tentoonstel ling naast de ingang van de biblio theek het thema 'Zomerlezen' centraal, waarbij het reisboek een belangrijke plaats inneemt. HEILOO - Boeken van populaire auteurs worden in de regel vaak door de bibliotheek uitgeleend. Titels van minder bekende schrij vers hebben echter meer moeite 'de bibliotheekkast uit te komen'. Dit is heel jammer, omdat hiertus sen heel mooi en goed materiaal zit. Om u te verleiden deze boeken ook eens te pakken introduceert Bibliotheek Heiloo ook dit jaar met ingang van 1 juli de 'Juweeltjes'. Ze zijn gemerkt met een 'juweeltje-sticker' en staan apart in de themakast in de romanafdeling. Of het Juweeltje ook echt een juweeltje blijkt te zijn, bepaalt u natuurlijk helemaal zelf. Dit kunt u ook aangeven op het formulier dat in ieder Juweeltje zit. REGIO - Donderdagavond 5 juli is er in 't Praethuys een inloopavond voor nabestaanden van kankerpa tiënten. Het doel: elkaar op een vrijblijvende manier te ontmoeten en ervaringen te delen. De inloop avonden voor nabestaanden wor den elke eerste donderdagavond van de maand van 19.30 tot 21.30 uur gehouden. U vindt 't Praethuys op Wilhelminalaan 8 in Alkmaar. Aanmelding is niet nodig. Voor meer informatie kunt u bellen naar 't Praethuys, tel. 072-5113644. HEILOO - Er komt vooralsnog geen volwaardige school voor voortgezet onderwijs in Heiloo. 'Serieus' onderzoek heeft dit duidelijk gemaakt. „Het college van Heiloo vindt deze uitkomst teleurstellend", aldus wethou der Jacob Ouderkerken. Heiloo heeft nu slechts een zoge noemd junior-college van het Petrus Canisius College (PCC). De vesti ging van een volledige school voor voortgezet onderwijs leeft al langer, zeker met het zicht op de komst van de nieuwe wijk De Zandzoom. Maar voorlopig zit het er niet in. Ouderkerken: „We hebben onlangs met de besturen om tafel gezeten en toen bleken met een middelbare school in Heiloo alle leerlingenstro men anders te gaan lopen." Voorzitter Anke Harteveld van het PCC: „Zo'n school trekt te veel leer lingen weg van de scholen in Castricum en Alkmaar. Het aantal (jonge) inwoners van Heiloo is bovendien ook na de bouw van de Zandzoom niet spectaculair genoeg om die school te rechtvaardigen." HEILOO - Op donderdag 28 juni gaf wethouder Jacob Ouderkerken een goed inzicht in inhoud en toepassing van de Wet Maatschappelijke Onder steuning in het programma Heiloo Centraal, gepresenteerd door Bob van Unnik. Ouderkerken gaf uitleg over het functioneren van beide zorgloketten op het gemeentehuis en op het Trefpunt. Deze loketten dienen voor informatie en behandeling voor WMO-gevallen. De vragen die daar binnenkomen, geven een duidelijk beeld van de .wensen die men heeft. Bij de de zorgloketten wordt gewe zen op diverse zorgaanbieders waaruit men kan kiezen. Bevalt een zorgaanbieder niet, dan kan men overstappen naar een ander zorg aanbieder. Deze staan vermeld in de WMO Zorgcatalogus, die door de gemeenten van Noordkennemerland zijn samengesteld. De zorgcatalogus is verkrijgbaar bij de gemeente en bij de zorgloketten. HEILOO - Ondanks de heftige regenbuien is de rommelmarkt op de Werkendelslaan afgelopen zaterdag een denderend succes geweest. Vooral ook de zomerse klanken van de muzikant Henk Vasbinder hebben voor een uitgelaten sfeer gezorgd. De dames van de organisatie zijn blij met de zonnige afloop van het evenement en de enthousiaste inzet van de deelnemers. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 9