contact Veilig er op uit met de caravan 13 HEILOO MttÜttli Geef brand geen kans GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Raad en (raads)commissies Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST li JULI 2007 •'"V-f Veel Nederlanders trekken er in de zomervakantie op uit met een caravan of camper. Uit de vele ongevallen en ongelukjes onderweg of op de camping blijkt dat de (brand) veiligheid van zo'n 'tweede huis' nog wel eens te wensen overlaat. Hieronder hebben we een aantal belangrijke zaken voor u op een rijtje gezet. Gasflessen Plaats een gasfles nooit los in de caravan, maar op een voor gasflessen bestemde plaats, zoals de disselbak. Zet daarbij de fles altijd rechtop en zorg voor voldoende ventilatieopenin gen. Gebruik geen slangen die langer zijn dan 1 meter. En let erop dat dit goedgekeurde hoge drukslangen zijn. Vernieuw de slangen minstens eens per twee jaar. Zorg voor deugdelijke slangverbindingen: gebruik slangtule en slangklemmen. Het gebruik van LPG(autogas) in gasflessen is levensgevaar lijk en bovendien verboden. In tegenstelling tot een (auto)gast- ank voor LPG hebben gasflessen namelijk geen overvulbevei- liging. Ga ook niet zelf zitten knoeien met verloopstukken en dergelijke, maar laat het vullen van gasflessen over aan erkende vulstations. Gebruik altijd de juiste drukregelaar tussen gasfles en gasap- paraat. De vereiste gasdruk vindt u op het typeplaatje van het betreffende gasapparaat. Gaat u op één fles apparaten met verschillende druk aansluiten, dan moet u ook verschillende drukregelaars gebruiken. Uiteraard monteert u de regelaar die de hoogste druk doorlaat het dichtst bij de gasfles. Vervang een drukregelaar na 5 jaar in verband met slijtage aan het membraan. Elektriciteit Gaat u zelf werkzaamheden aan de elektrische installatie van uw caravan verrichten, doe het dan veilig en conform de voor schriften. De spanningswaarden in een caravan zijn 220 Volt en 12 Volt. Een spanning van 12 Volt is niet altijd ongevaar lijk. Brandgevaar kan ontstaan, bijvoorbeeld als de bedrading niet in orde is. Of wanneer u extra lampen of apparaten op de 12 Volt-installatie aansluit. De aansluiting van de caravan op een 220 Volt-installatie is het veiligst als u de blauwe, spatwaterdichte CEE-stekker en een neopreenkabel (van maximaal 20 meter lang) gebruikt. Rol de kabel altijd helemaal af: zo voorkomt u warmteontwik keling. Caravans met CEE-aansluiting zijn geaard. Als uw caravan geen CEE-aansluiting heeft, moet u een aardlekscha- kelaar plaatsen. Zorg er ook voor dat de metalen delen van caravan (wanden, chassis, aanrechtblad, enz) geaard zijn. Pas tot slot op met water en elektriciteit. Zo moet de buiten verlichting van uw caravan spatwaterdicht zijn. Tips Trucs Laat installeren van elektriciteits- en gasleidingen bij voorkeur over aan vakmensen. Lees van alle materialen, toestellen en gereedschappen die u gebruikt eerst de gebruiksaanwijzing. In de caravan mag een brandblusser natuurlijk niet ontbreken. Uw doe-het-zelfzaak heeft een ruim assortiment. Vul gasflessen nooit zelf, maar laat dit over aan erkende vul stations. Sluit tevens gasflessen af als u ze niet gebruikt en bewaar gasflessen op een koele, goed geventileerde plaats, buiten het bereik van kinderen. Meer informatie Voor meer informatie over dit onderwerp of andere vragen over brandveiligheid kunt u contact opnemen met de brand weer van Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 50. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 -12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 16.00 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Welstandscommissie Op maandag 16 juli a.s. vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is openbaar. Op verzoek van belangheb benden kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de wel standscommissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreek recht, met uitzondering van een planin diener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goedgekeur de notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 2 juli 2007. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen: - Goodeslaan 35, vergroten woning: - Jan Schuijtlaan 14, vergroten woning; - J.P. Hasebroekweg 21, nieuwbouw openbare basisschool: - Westerweg 370a, nieuwbouw bedrijfswoning. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda, inclusief de inge plande afspraken en de volgorde van de behandeling, en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet open baar zijn, op maandag 16 juli a.s. tus sen 08.00 en 12.30 uur op het gemeen tehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen en receptie. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt op 16 juli a.s. hoorzittingen voor de behandeling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaar schriften tegen de volgende besluiten: 19.45 uur: uitritvergunning Oosterzijweg 13 20.15 uur: toekennen van een per soonsgebonden budget 20.45 uur: toekennen van een bijdrage gemeentelijk minimabeleid 21.15 uur: toekennen van bijzondere bijstand Deze hoorzittingen worden gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De hoorzittingen zijn, voor zover niet anders vermeld, in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belang hebbenden kan de zitting om persoonlij ke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de uitritvergunning Oosterzijweg 13 liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichti ge redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage bij de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, mevrouw C.H. Venhuis, afdeling Bestuursondersteuning. Buiten deze bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secretaris van de com missie worden ingezien. Meer informatie Voor nadere informatie over het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u terecht bij mevrouw C.H. Venhuis, secretaris van de commissie, telefoon (072) 535 66 48.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 13