Zon, zee, strand en... lekker lezen Oud redactrice Uitkijkpost schrijft boek Lammetjes te zien in Limmen regio 19 Strandbibliotheek geopend aan de kust van Noord Holland BIOSCOOP RES E R V E R E N0251 - 65 2291 Programma 12 juli t/m 18 juli 2007 "Harry Potter: The order of the Phoenix" "Pirates of the Caribbean III" "ZOOP in Zuid-Anterika" "Mr. Bean's Holiday" "Transylvania" "Shrek III" (NL) www.corsobioscoop.nl De strandbibliotheken zijn vanaf 7 juli tot 2 september geopend Aan een vervolg op Naar de Noorderzon wordt gewerkt Naar de Noorderzon' boek over emigratie naar Zweden Wethouder Else Trap verricht de opening van de strandbibliotheek. Foto: Carolien Breed REGIO - Een dagje strand en lekker onbekommerd lezen? Deze zomer hoeft u niet te sjou wen met boeken en tijdschrif ten. Gestart in de zomer van 2005 aan de Zuid-Hollandse kust en wegens succes uitge breid met de kust van Noord- Holland. De 'Strandbibliotheek' biedt op zo'n 14 locaties haar gratis dien sten aan. Nu ook op de stranden van Egmond aan Zee (ter hoogte ADVERTENTIE donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.00 uur maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.00 uur zondag 20.00 uur woensdag 20.00 uur 14.00 uur zondag 15.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur maandag dinsdag 20.00 uur vrijdag 18.30 uur zaterdag 14.00 18.30 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 van de vuurtoren) en Castricum aan Zee (50 meter links van de hoofd strandopgang). De 'Strandbibliotheek' is een ini tiatief van 'Probiblio', de serviceor ganisatie voor openbare bibliothe ken in Noord- en Zuid-Holland. Ze hoopt op deze verfrissende manier het lezen te bevorderen. Onder de motto's: 'Lenen zonder pasje' en 'Meer leesplezier aan de Hollandse kust', vindt u in de strandbibliotheken een aanbod van boeken, tijdschriften, strips Ipods en een E-book, die u gratis kunt lenen tijdens een dagje strand. Lia Eekhout, vestigingscoördinator van de bibliotheek van Egmond: ,,De afgelopen twee zomers was het project in Zuid-Holland heel succesvol. Reden voor Noord- Holland om dit project over te nemen. In totaal hebben we zo'n dui zend banden in de strandbiblio- theek van Egmond staan, gericht op een breed pubüek van jong tot oud. Ook aan de buitenlandse bad gast is gedacht. Daarnaast organi seert de strandbibliotheek van Egmond regelmatig activiteiten gericht op de jeugd." Lia: „De strandbibliotheken zijn vanaf 7 juli tot 2 september geopend. De vaste ploeg medewerkers bestaat uit studenten. Daarnaast zullen collega's van de bibliotheken en vrijwilligers extra aanwezig zijn tij dens de jeugdactiviteiten." De behuizing is een tijdelijke accom modatie en verschilt per locatie, maar is in ieder geval te herken nen aan het opvallende logo: Twee zanderige voeten met een boek als bescherming tegen de zon. Ze zijn dagelijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Meer informatie vindt u op www.strandbibliotheek.nl, of u loopt er gewoon eens even binnen. Lia besluit: „We gaan voor een geweldig strandbibliotheeksei- zoen!" Activiteiten strandbibliotheek Woensdag 11 juli om 14.00 uur: kinderboekenschrijfster Els Behage komt op bezoek bij de strandbiblio theek van Castricum. Els Behage zal voorlezen uit en vertellen over haar boek 'Ana en de wonder schelp'. Het boek gaat over Ana die uit een ver land komt en naar zee gaat. Op een dag ziet ze een heel mooie schelp in de zee. Het lijkt wel of er een beetje licht uit komt. Ze pakt de schelp, maat hem open en dan gebeurt er iets.... De schrijfster neemt de originele teke ningen mee die in het boek staan en als je het boek hebt kun je het deze middag laten signeren door Els zelf. Zaterdag 14 juli van 14.00 tot 15.00 uur: alle kinderen kunnen gezellig komen knutselen in de strandbibliotheek. Het thema is strand en zee. Voor knutselspullen wordt gezorgd. Elke zondag van 14.00 tot 14.30 uur: voorlezen: kinderen tot 6 jaar kunnen zich laten mee slepen door een boeiend verhaal, met vertelplaten. Woensdag 18 juli van 10.30 tot 12.30 uur: beeldend kunstenaar Rick Paauw verzorgt een workshop 'Werken met strandmateriaal'. Doel van de workshop is kleine beeldjes maken van takjes, schelpen, kralen, stof en andere zaken die je op het strand kunt vinden. Kinderen uit alle leeftijdscategorieën kunnen meedoen. De strandbibliotheek is 50 meter links van de strandopgang te vinden naast de reddingsbrigade. REGIO - In het voorjaar van 2005 emigreerden Ben en Nicole Heerland naar Zweden. Zij verruilden hun huis in het Noord-Hollandse Castricum voor een oude boerderij in de Zweedse bossen. Zodoende verwezenlijkten zij hun droom om het dichtbevolkte Nederland te verlaten en in een rustige omgeving met veel natuur te gaan wonen. De verhuizing naar Zweden betekende een confronta tie met een andere cultuur en een andere taal alsmede een omscha keling naar een totaal andere levenswijze. Wonen op een afgele gen plek in de Zweedse bossen is namelijk heel iets anders dan wonen in een nieuwbouwwijk in de drukbevolkte Randstad. Bovendien gaven Ben en Nicole de 'zekerheid' van hun carrière op voor een wat dat betreft onzekere buitenlandse toekomst. De veran dering bracht een aaneenschake ling van avonturen en een aantal merkwaardige situaties met zich mee. Over het eerste jaar van hun ver blijf in Zweden hebben Ben en Nicöle onder de titel Naar de Noorderzon een boek geschreven. In dit boek geven zij op een open wijze weer hoe zij hun emigratie, en alles wat hen daarbij is overko men, beleefden. Het is een, vaak amusant, ervaringsverhaal over een van oorsprong nuchter stel, dat op een positieve manier en met een glimlach omgaat met alle 'verschrikkingen' waaraan zij in hun nieuwe thuisland ten prooi vallen. Het boek is via de website www.lilla-laggasen.com te bestellen. De levering wordt afgehandeld door Uitgeverij VanDorp Educatief in Leersum. Op bovengenoemde web site is tevens veel aanvullende infor matie en fotomateriaal te vinden. Bovendien kunnen de belevenissen van het tweetal middels de weblog dagelijks worden gevolgd. Inmiddels wonen Ben en Nicöle ruim twee jaar in Zweden en hebben zij het er nog steeds enorm naar hun zin. „In korte tijd maakten en maken wij veel meer mee dan je 'normaal' in je hele leven mee maakt. Dat is in onze ogen dan ook het allerleukste gevolg van onze emigratie naar Zweden." Aan een vervolg op Naar de Noorderzon wordt gewerkt. Naar de Noorderzon, emigreren naar Zweden - ons ver haal, ISBN 978-90-77698-20-4, auteurs Ben Nicöle Heerland, genre ervaringsverhaal en amuse ment, te bestellen via de website www.lilla-laggasen.com. Nicöle en Ben zijn inmiddels helemaal thuis in Zweden. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 17