Jacobus aan Akersloot teruggegeven Nieuwste gemeentegids is uit Rekenkamer: 'Castricum scoort voldoende' 40 jaar braderie in Egmond aan Zee REGIO 19 Lammetje zet eerste stapjes in de wei Jeu de boules voor kinderen POLITIEBERICHTEN Jongen aangehouden na vernieling aan auto U ITKIJ KPOST li JULI 2007 LIMMEN - Donderdag 5 juli werd er aan de Oosterzij in Limmen op het veld een lammetje geboren. De familie Westerbeek keek uit het raam en daar stonden moeder en lam. Het lammetje zette net zijn eer ste stapjes in de wei. Ei8en foto REGIO - Deze week is begon nen met de verspreiding van de Gemeentegids 2007-2008. Inwoners op bijna alle adressen in de gemeente ontvangen vóór 15 juli de nieuwste gemeente gids gratis thuis. De gids bevat net als voorgaande jaren ook het afvalophaalschema, platte gronden van alle kernen, en drie themakaternen. Daarmee is het weer een uitgave om goed te bewaren. De gids verschijnt wederom op A4-formaat en geheel in kleur. De ouderenpagina's zijn in groter letter type gezet. De inhoud is geheel geactualiseerd. Net als vorig jaar is de informatie over sporten in de gemeente, lokale cultuur in de breedste zin van het woord, en alle sociale informatie op een rij, in aparte katernen ondergebracht. Wederom heeft de uitgever uit klapbare plattegronden van de ker nen opgenomen. Ook het ophaal- schema van het huisvuil, dat loopt tot en met juli 2007, is in de gids te vinden. Het geeft een overzicht van wanneer in welke wijken het afval wordt opgehaald. Informatie die dus CASTRICUM - Het tweede rap port van Rekenkamer Castricum/Langedijk is klaar. Voor dit rapport onderzocht de Rekenkamer hoe de gemeente Castricum omgaat met schrifte lijke bouwaanvragen en aanvra gen op grond van de Wet voor ziening gehandicapten (Wvg). Daarnaast stond de klanttevre denheid van de aanvragers cen traal. De resultaten zijn goed. Castricum scoort een voldoen de op de kwaliteit van het afhandelingproces van zowel de bouwaanvragen als de Wvg-aan- vragen. Dat neemt niet weg dat het onder zoek voldoende aanknopingspunten heeft opgeleverd voor verbeterin gen. De Rekenkamer doet de volgen de aanbevelingen: - Verbeter het interne beheer door de registratie van de doorlooptijden te verbeteren en de wijze waarop de advisering verloopt. Wijzig de inrichting van de van belang is voor alle inwoners. Eind juli is de informatie ook digi taal beschikbaar via de gemeente lijke website www.castricum.nl Gemeentegids. Hier vindt u het hele jaar door de meest actuele versie van de gegevens. Deze digitale dienst is voorzien van interactieve cartografie, zodat het gezochte adres tevens in een plattegrond wordt getoond. De gemeentegids door dit jaar verspreid door het Werkvoor zieningschap N oor ckKennemerland Er wordt alleen niet bezorgd bij die adressen, waar de bewoners via een sticker hebben aangegeven geen ongeadresseerd reclamedrukwerk ('nee/nee-sticker') te willen ontvan gen. Bewoners op deze adressen kunnen de gids afhalen by de recep tie van het gemeentehuis in Castricum, de gemeentelijke locatie in Limmen en bij de bibliotheken in Castricum, Limmen en Akersloot. De gemeentegidsen worden ver spreid in de periode van 1 tot en met 14 juli. Wie na 15 juli nog geen gemeentegids in de bus heeft gekre gen, kan dat melden by de receptie van het gemeentehuis. U kunt de gids daar ook na de 15de afhalen. organisatie rondom bouwaanvragen, zodanig dat deze minder ingewikkeld wordt. Dit bevordert een kortere doorlooptyd en leidt tot minder coördinatielasten. - Verbeter de communicatie met en informatie aan de burgers door inzichtelijk te maken hoe het besluit vormingsproces rondom een bouw plan verloopt. Motiveer met het oog op het belang van de derde-belang hebbende, die bezwaar wil aanteke nen, ook positieve besluiten - vooral bouwbesluiten - voldoende. - Wees duidelijk inzake legeshef fing; hef leges voor een Wvg- beschikking of beslis om beschik kingen op basis van de Wvg vrij van leges te stellen. By eventuele vragen - of als u een exemplaar van het onderzoeks rapport wilt ontvangen - kunt u contact opnemen met het secretari aat van de Rekenkamer, p/a gemeente Castricum, Raadhuis plein 1, 1902 CA Castricum, elsbeentjes@castricum.nl. REGIO - Op donderdag 19 juli wordt van 14.00 tot 16.00 uur op de echte wedstrydbanen van de Stetters op Sportpark Wouterland een spannende wedstryd Jeu de boules met prijzen gehouden. Op de 13 meter lange banen wordt het butje (kleine balletje) uitge gooid en dan is het zaak zo goed mogelyk te mikken met de boules (grote ballen) om zo dicht moge lyk in de buurt van het butje te komen. De spelregels van het Jeu de boules zijn niet moeilijk, erva ren begeleiders helpen ieder om tot topprestaties te komen. De kosten bedragen 2,50 voor het Jeu de boulen. Opgave: Stichting Welzijn Castricum, Opbouwwerk, Geesterduinweg 5 in Castricum. Telefoon 0251 673793 (tussen 9.00 en 12.30 uur). LIMMEN - In de nacht van dinsdag op woensdag 4 juli werd een 15- jarige jongen uit Heiloo aangehou den op de Hogeweg. Hy wordt er van verdacht, samen met drie ande re jongens, vernielingen te hebben gepleegd aan een personenauto die geparkeerd stond op de Hogeweg. De eigenaar zag dat de vier jongens een spiegel van zijn auto verniel den. Na een korte achtervolging kon hij één van de jongens aanhou den. De andere drie wisten te ont komen. De aangehouden verdachte is voor verder onderzoek ingeslo ten. Het bleek dat van drie andere auto's die geparkeerd stonden op de Hogeweg de spiegels waren ingeklapt. Voor zover bekend ont stond hierdoor geen schade. EGMOND - Vanavond (11 juli) wordt er van 17.00 tot 22.30 uur een mega midzomeravond braderie georganiseerd ter vie ring van het feit dat de braderie in Egmond aan Zee 40 jaar bestaat. Een dorpsomroeper zal de officië le opening van 17.00 uur aankondi gen. De opening geschiedt aan het einde van de Voorstraat tussen de AKERSLOOT - Tijdens een sfeervolle viering heeft afge lopen zondag 1 juli het prachtig gerestaureerde beeld van Jacobus Major (de Meerdere) opnieuw een prominente plek in de R.K. kerk van Akersloot gekregen. Het oude houten beeld was afkom stig uit de vorige kerk, die in de 70- er jaren het veld moest ruimen voor een nieuw, modern kerkgebouw aan de Kerklaan. In die periode is veel van het kerkinterieur verkocht of aan liefhebbers weggeschonken. Maar dankzij de oplettendheid van de toenmalige koster Velzenboer ble ven enkele bijzondere objecten, zoals het oude beeld van Jacobus, voor de gemeenschap behouden. De patroonheilige van de kerk kreeg een plek in het parochiecen trum, hoog op een console, zodat niemand in de gaten had, hoezeer de kwaliteit van het beeld te wensen overliet. Tydens een grote schoon maak een jaar geleden werd Jacobus van zyn sokkel gelicht. Toen pas bleek, dat het oude beeld helemaal opgevreten dreigde te worden door de houtworm. Met groot vakman schap en heel wat 'engelengeduld' heeft de restauratrice, Hanneke van restaurants Westenwind en Mira Mare door twee bekende Egmonders die een grote rol hebben gespeeld in Ondernemersvereniging Eendracht. Voor de kinderen is er een springkussen met clown. Op het parkeerterrein bij de hoofdstrandaf- gang is Kermis en er zal levende muziek zijn. De braderie is dit keer megagroot met wel 170 kramen en diverse standwerkers en breidt zich voor één keer uit tot op de boule- Leeuwen, een jaar lang aan het her stel van het oude beeld gewerkt. Maar afgelopen zondag, op 1 juli ty dens het feest van de parochie, was het zover. Op eerbiedige en feeste lijke wyze werd het kleurrijke beeld de kerk ingedragen. Na afloop van de viering kreeg Jacobus zijn wel verdiende plaats in de doopkapel. De R.K. kerk van Akersloot is weer opnieuw in het kostbare bezit van haar patroonheilige, die vooral populair is vanwege de talloze pel grims die jaarlijks zyn graf bezoeken in Santago de Compostella. Ook vanuit Noord-Holland vertrekken ieder (voor)jaar tientallen wande laars en fietsers voor de tocht van zo'n 2800 kilometer naar Noord- Sparye. In Akersloot ontvangen zij vaak hun eerste stempel, als bewijs van hun deelname aan de tocht. Vanaf deze week kunnen de pel grims weer een bezoekje brengen aan de apostel Jacobus in Akersloot, om een veilige reis en behouden terugkeer te verkrygen. Het biedt geen garantie, maar een gerust idee is het wel! Op de website van de R.K. kerk in Akersloot (sintjacobusmajor.nl) vindt u een uitgebreide fotoreporta ge van de plechtige installatie van het Jacobusbeeld. vard. Rond 23.00 uur volgt dan als klap op de vuurpyl op het strand het jaarlijkse vuurwerkspektakel. Daarna zal in het gehele centrum de door OV Eendracht nieuw aange schafte sfeerverlichting branden! Dit alles wordt mogelijk gemaakt door horeca en winkeliers van Egmond aan Zee, verenigd in Ondernemersvereniging Eendracht. De vereniging die de braderie al 40 jaar organiseert. Het beeld van Jacobus Major heeft een prominente plek gekre gen in de R.K. kerk van Akersloot. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 19