Zomervoorleesochtenden in het Rode Kruisgebouw Vakantieactiviteiten bij Jeugd en Techniek Spannende activiteiten bij Reddingsbrigade Thema-onderwijs valt in de smaak bij leerlingen Voorlichtingsfolder over Jacobskruiskruid REGIO mmm 22 f^ydil Kinderen kunnen een kijkje nemen bij de Reddingspost op het strand Op de fiets naar Afie's Nobelhuis Ontroerende gedichten en rake verhalen U ITKIJ KPOST li jULI 2007 CASTRICUM - Voorgelezen worden blijft een ontspannende en leuke activiteit. Daarom gaan de Zonnebloem en het Rode Kruis voorleesochtenden organiseren in samenwerking met de voorlezers van Gilde Castricum voor alle belangstel lende senioren van Castricum en omstreken. Deze vinden plaats vanaf 13 jüli tot eind augustus op de vrijdag morgen in het Rode Kruisgebouw. Om 10.30 uur staat de koffie klaar. De entree is gratis en het enige dat men mee moet nemen, is geld voor de koffie of de thee. Wellicht vin den mensen het wel leuk om voor gelezen te worden, maar dan liever thuis? Ook dat is mogelijk. Dan regelt Gilde Castricum een vrijwilliger die de krant, een goed boek of een leuk verhaal of gedicht bij u thuis komt voorlezen. Belangstellenden die één, meerde re of alle voorleesochtend(en) wil len bijwonen of thuis voorgelezen willen worden, worden verzocht contact op te nemen met het Gilde van de Stichting Welzijn Castricum, tel. 0251-656562, of aanmelden per e-mail naar vcc@welzijncastricum.nl De kinderen van de Jeugdvakantiecocktail kunnen meedoen met de reddingsbrigade. Eigen foto CASTRICUM - De Castricumse knutselclub Jeugd en Techniek, gespecialiseerd in houtbewer- ken en techniek, staat op maan dag 16 juli klaar voor jongens én meisjes van 7 tot en met 12 jaar. De begeleiders van het JeT helpen bij het bouwen en in elkaar zetten van grappige bouwsels die je kunt gebruiken of ter decoratie op je kamer kunt zetten. Zo worden kinde ren bij het JeT eigenaar van super mooie creaties! Naar keuze kan deel genomen worden van 10.00 tot 12.00 uur of van 14.00 tot 16.00 uur. De kosten bedragen 2,50 per activiteit. Opgave: Stichting Welzijn Castricum, Opbouwwerk, Geester duinweg 5 in Castricum, tel. 0251- 673793 (tussen 13.30 en 15.00 uur). CASTRICUM - Een echte lijn- redding uitvoeren, een sportief spelletje touwtrekken en een spannende quiz staan onder meer op het programma van de Reddingsbrigade voor de kin deren van de Jeugdvakantie cocktail. Vanuit de uitkijkpost op het strand kunnen kinderen ook door de heel speciale marineverrekijker kijken om te zien of alles veilig is in de zee. Kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar kunnen op dins dag 17 juli, maandag 23 of 30 juli van 10.00 tot 12.00 uur meedoen met deze activiteit van de Reddingsbrigade op het strand. De kosten bedragen: 2,50. Opgave bij Stichting Welzijn Castricum, Opbouwwerk, Geester duinweg 5 in Castricum, tel. 0251- 673793 (tussen 13.30 en 15.00 uur). kunnen worden opgerakeld, waardoor iemand beschadigd kan raken. Het COC Alkmaar gaf invul ling aan het thema 'respect' door leerlingen welkom te heten in hun pand aan de Bierkade. 'Hoe gaan jongeren om met homoseksualiteit' en 'wat doet het met iemand als hij zichzelf niet kan zijn' bleken goed, aansluitende thema's te zijn. Ook vertegenwoordigers van de Stichting Down Syndroom en de Bond tegen Vloeken gingen aan de slag met de leerlingen. Het thema- onderwijs sloeg bijzonder aan bij de leerlingen. De verwerkingsopdrach ten leverden ontroerende gedichten, prachtige muurkranten, rake verha len en schitterende collages op. EGMOND - Wilt u eens iets anders dan een 'gewoon museum', dan moet u beslist eens gaan kijken bij Afie's Nobelhuis. Zij is een groot kunstenares die u; op een manier een groot cabaretier waardig, een rondleiding geeft door haar Nobelhuis met na afloop een glaas je fris of een drankje. Een unieke kans want Afie's Nobelhuis is alleen nog maar te bezichtigen op afspraak. Op 17 juli om 12.45 uur wordt met de fiets vertrokken vanaf wijksteunpunt Hanswijk in Egmond aan den Hoef naar Egmond- Binnen. De kosten zijn 7,- per persoon. Voor meer informatie over deze activiteit of aanmelden (op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur): Stichting Welzijn Bergen, wijksteunpunt Hanswijk tel.: 072- 5065204. Dieren die teveel Jabobskruiskruid binnen krijgen, kunnen gezondheidsproblemen oplopen. De gifstoffen van de plant worden uit het bloed gehaald en in de lever opgeslagen. De lever kan het gif niet afbreken en daarom hoopt het op. Dieren kunnen hier uiteindelijk aan sterven. Vooral paarden blijken gevoelig, maar ook voor koeien, schapen, geiten en var kens kan het binnenkrijgen van te veel gifstoffen van Jacobskruiskruid ernstige gevolgen opleveren. Ongeschikt hooi Jacobskruiskruid heeft gele bloe- REGIO - Het is de schrik van veel vee- en paardenhouders: Jacobskruiskruid. De laatste jaren is er veel onrust ontstaan over de opmars van dit voor graasdieren giftige kruid. Reden voor de provincie om een brochure uit te geven over de verschillende soorten kruis- kruid en adviezen over het beheer van de plant. De folder is te vinden op het internet. men en wordt ongeveer 30-100 cen timeter hoog. De plant is een waardevolle nectar- en stuifmeeUe- verancier en de Jacobsvlinder is geheel afhankelijk van de plant. Grazende dieren mijden van nature het kruid vanwege de onaangename geur en de bittere smaak, maar een maal gemaaid verliest de plant deze afwerende eigenschappen. Ook hooi waarin veel Jacobskruiskruid zit, is ongeschikt voor vee. Een zinvolle afsluiting van een schooljaar volgens de leerlingen. De Onderwijsinspectie die de school onverwacht bezocht voor een steek proefcontrole van de onderwijstijd, was het daar mee eens, getuige de positieve beoordeling die de school kreeg. De gekozen thema's hadden een grote maatschappelijke relevantie en vielen daarom bijzonder in de smaak bij de leerlingen: het omgaan met schulden (grip op je knip), goede- en slechte- eetgewoonten (weet wat je eet), techniek (science en fun), het milieu (milieu en veilig heid), maar ook respect (Flair Play). Onder jongeren wordt verhou dingsgewijs veel gescholden, bleek ook uit een enquête onder de leer lingen. Vaak gebéurt dit uit gewoon te, of om stoer te doen, maar meest al is er nauwelijks of geen besef van wat er precies wordt gezegd. Onder leiding van Het Praethuys, klank bord voor mensen die met kanker te maken hebben, zagen de leerlingen in dat door elkaar akelige ziektes toe te wensen, ongewenste emoties Landschap Noord-Holland heeft in opdracht van de provincie Noord-Holland een folder gemaakt. De provincie wil met de folder vee- en paardenhouders en natuurbe heerders wijzen op de gevaren en de mogelijkheden om het kruid onder controle te houden. Wie ver standig met het kruiskruid in zijn grasland omgaat, hoeft geen pro blemen te verwachten. Door zorg vuldig maaien, afvoeren en uittrek ken kan de plant worden teruggedrongen. De folder is te downloaden op zowel www.noord- hoüand.nl (onder digitaal loket) als De leerlingen zijn trots op hun werkstukken www.landschapnoordhoUand.nl. Eigenfoto De knutselclub JeT in Castricum. Eigen foto REGIO - Derdejaarsleerlingen van het Petrus Canisius College aan de Vondelstraat volgden in de laatste periode van het schooljaar ruim twee weken 'thema-onderwijs'. Onder lei ding van onder meer de Stichting Down Syndroom, Het Praethuys, COC Alkmaar en de Bond tegen Vloeken gingen ze dieper in op thema's die jonge ren bijzonder aanspreken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 22