Oplevering woningen De Blinken Dierenbescherming start Tour de France Statiegeldactie Geslaagden Zwembad Loos Prijsuitreiking bij Deutekom Boekhandel Activiteiten zomerschool Stichting Ouderenwerk Veldwerk Open dag Stichting Veldwerk en opening van het Nepal project H E I L O O stichting INGEZONDEN MEDEDELING Trots met een diploma op vakantie UITKIJKPOST 11 JULI 2007 HEILOO - Vrijdag 29 juni werden de eerste woningen van het apparte mentencomplex De Blinken aan het Stationsplein te Heiloo opgeleverd aan de kopers. Op dit moment wordt er nog druk gewerkt aan de daktuin en ook de dakranden zijn nog niet geheel gereed. De aannemer verwacht de dak tuin en ook de andere algemene ruimten nog voor de bouwvak te kunnen overdragen aan de Vereniging van Eigenaren. Komende weken zullen de resterende appartementen aan de respectievelijke kopers worden overge dragen. De bouw van het Stationsgebouw vordert ook gestaag. Inmiddels is ook hier het hoogste punt gepasseerd. Alle woningen in het Stationsgebouw zijn inmiddels verkocht en alle winkelruimten zijn verhuurd. Komende maanden zal ook het plein zijn definitieve vorm gaan krijgen, waarbij in de laatste fase de bomen geplant worden op het Stationsplein. Op dit moment zijn er nog enkele woningen te koop in het appartementencomplex De Blinken. Voor nadere informatie, kunt u zich wenden tot Ouwejan Vastgoedadvies, tel. 072-5338717. REGIO - De Dierenbescherming afdeling Alkmaar en omstreken houdt in samenwerking met elf supermarkten in de regio de Tour de France Statiegeldactie. In de periode van 7 tot en met 29 juli worden groene zuilen geplaatst waarin het winkelende publiek de statiegeldbon kan deponeren. De opbrengst van de bonnetjes komt geheel ten goede aan het Dierentehuis Alkmaar en het Knaagdierencentrum Heiloo. De groene zuilen zijn te vinden bij de flessenautomaat in een aantal fili alen van Albert Heijn, Spar Groen, Cl000, Plus, Vomar en Ekoplaza. Draagt u asieldieren een warm hart toe? Deponeer dan uw statiegeldbon in de groene zuil met affiche. Zorg dat asieldieren ook tijdens de volgen de etappe 'n zetje in de rug krijgen! Dierentehuis Alkmaar en het Knaagdierencentrum Heiloo vangen jaarlijks vele zwerf- en afstandsdie- ren op. Ze worden liefdevol verzorgd en herplaatst. Dat kost veel geld. U kunt de Dierenbescherming op vele manieren helpen. Via een donatie, door lid te worden of door vrijwilli gerswerk te doen: alles is mogelijk! Neem voor meer informatie contact op met DB Alkmaar e.o., 072- 5150071 of info@ dierenbeschermingalkmaar.nl. HEILOO - Op 9 juli vond de prijsuitreiking plaats van de prijsvraag in het april magazine van Libris. Klanten van de Libris-boekhandels maakten kans op diverse mooie prijzen in het kader van de verfilming van het boek Timboektoe van Carry Slee. Boekhandel Deutekom mocht een setbezoek bij de verfilming van Carry Slee's Timboektoe weggeven aan de gelukkige win nares Maartje Brink uit Heiloo. HEILOO - De komende maan den vinden weer volop acti viteiten plaats bij de Stichting Ouderenwerk. 'Glasschilderen': Tijdens deze workshop worden kleine glasobjec ten beschilderd. U kunt zelf een object meenemen van thuis of voor 1,- een object bij de docente kopen. Datum en tijd: maandag 6 augustus van 09.30 uur tot 12.30 uur. Docente: Antonia Klip, prijs: 10,-. 'De Maan als Vrouwelijke Essentie': elke vrouw bezit een magische en mysterieuze kern. Dinsdag 24 en donderdag" 26 juli van 09.30 tot 12.00 uur. Docente: Afra van Diepen. Prijs: 20,-. 'Leer de landschappen rond Heiloo ken nen'. Tijdens deze dag wordt aan dacht besteed aan de geestdorpen van Bergen en de oude middeleeuw se dijken tussen Alkmaar en Bergen. Donderdag 16 augustus 09.30 tot 12.00 uur (theorie) en van 12.30 tot '16.30 uur (excursie auto/wandelen)Docente: Lia Vriend, prijs: 15,-. 'Kennismaken met Kleur': tijdens deze workshop laat de docente u zien wat kleuren met u doen. Zij zal stijltips geven en iets vertellen over de belijning van de kleding, over kapsels en kleur van het haar, over make-up en over brilmonturen. Dinsdag 4 september van 09.30 uur tot 12.00 uur. Docente: Sandra Bolten, prijs: 10,-. Alle activiteiten vinden plaats in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 te Heiloo. Informatie kunt u verkrijgen via tel. 072-5331297. HEILOO - De leerlingen van zwembad Loos hebben maan dagavond, voor de laatste keer van dit seizoen, afgezwommen voor het A- B of C diploma. De verplichte banen en vaardig heden werden zonder probleem gezwommen. De heer Mol, aanwe zig namens de Nationale Raad Zwemdiploma's, was dan ook zeer tevreden. Woensdag moesten de kinderen voor het kleuterbrevet extra vroeg hun bed uit. Met T-shirt, korte broek en waterschoenen aan mochten ze laten zien dat ze zich in het water al goed kunnen redden. Een week eerder werden de jongste kinderen beloond met het Teddybeer diploma. Deze kinderen hebben er al veel plezier in, om in het water opdrachten uit te voeren. Nu maar hopen op een mooie zomer zodat iedereen volop van zijn of haar diploma kan gaan genieten. De geslaagden zijn: Teddybeer: Donna Deijlen, Koen Wijchers, Ronan Weijsenborn, Astrid Schouten, Jesper Schaap, Gino Koper, Tom op de Weegh. Kleuterbrevet: Eva Bonhoff, Michelle Valkering, Boyd Weijkamp, Britt Luesken, Laura Seegers, Daphne Beentjes, Anna Hartman, Julia Leeuwenkamp, Lotte Rijs, Sterre Wingelaar, Jurre van Tiel, Tessa Ory, Twan Bosschaart, Frouke Nagel, Dionne Munsterman, Milou Treuning, Julia Hegeman, Femke Mossinkorf, Pien Griffioen, Job Hartjes, Koen Olij, Jasper van de Blom, Kevin Baltus, Brechtje van Haneghem, Isa Verell, Chiel Dijkman, Robin Buur, Fonteijn Branbergen, Anna Tendijck, Meike Jongen. Diploma A: Jeroen van Aalst, Max Adrichem, Esmay Dekker, Romy van Diest, Julius Haverkamp, Emily Jiwa, Femke van de Kamp, Emma Klaver, Timor Leegwater, Julia Leeuwenkamp, The Mastenbroek, Thomas Moggré, Isa Rood, Mousar Saidov, Luuk Schipper, Mike Schouten, Iris Serrarens, Job Swart, Karlijn Verdwaald, Marit Visser, Ziad van der Wal, Isam van der Willige, Thijs Zonneveld. Diploma B: Fabian Avis, Mercedes de Bruijne, Pieter Buur, Lesley Cornet, Stan Eijlander, Daniel Genet, Jip de Graaf, Brian Gul, Jimmy Klaver, Wieland de Kruif, Marijn Kuyl, Lotte de Lint, Roos Metselaar, Luc Nederstigt, Esmee de Nijs, Tim Olgers, Nicky Prins, Noah van Riet, Luc Schiphorst, Jim Stad, Julian Verweij, Mike de Wildt. Diploma C: Johanna Bult, Nathan Harlaar, Larissa van der Most, Caya van de Sluis, Martijn de Visser, Luuk Wagter, Sietse van de Wal. Hallo allemaal, Ik ben weer even terug in Heiloo na een uiterst drukke peri ode in Nepal. Vorige week is het eerste gedeel te van ons Hamro Gaun project geopend, wat een hoop bedrijvig heid met zich meebracht. Hamro Gaun betekent 'ons dorp' alwaar ons huis voor de 50 weeskinderen is gepland, een eco logische boerderij in combinatie met een vak-trainingsproject voor vrouwen van de laagste casten en, juist vorige week düs geopend, een schooltje voor de arme kinde ren uit de directe woonomgeving van ons dorpje. Tijdens onze voor bereidingen de dag voor de ope ning, brak er een enorme wolk breuk los. Want de moessonperiode in Azië is begon nen en wij spoelden bijna weg. Gelukkig was het de dag erna een stuk aangenamer en droger, en verliep de opening van het dayca- recentrum annex schooltje voor arme kinderen volgens plan. Maar behalve de nieuwbouw van ons dorpje, gebeuren er nog veel meer activiteiten in Nepal. De tien jaar durende burgeroorlog is afgelopen en het is nu tijd voor de wederop bouw. Het mankeert de bewoners van dit Himalaya koninkrijkje aan basis gezondheidszorg, schoon drinkwater en goede scholing. Vrouwen en kinderep waren het meest kwetsbaar in deze oorlog, en nog steeds zijn zij de onder drukten in het Hinduïstische caste systeem. Vandaar dat Stichting Veldwerk zich focust op deze groe pen. Voor de moeders organiseren wij vak- en inkomenstraining, na hun opleiding en met wat micro krediet, kunnen, deze vrouwen weer voor zichzelf zorgen. Voor de armste kinderen bieden wij gratis onderwijs, en voor de vele wees en verstoten kinderen biedt Stichting Veldwerk een veilig onderdak, zover als dit binnen ons vermo gen ligt. Al het werk wat wij met elkaar daar hebben verzet, staat op onze website die weer tot aan vandaag is geactualiseerd; zie hier de voortgang van Stichting Veldwerk in Nepal. Informatie: www.stichting-veldwerk.org/nieuws- brieven02/juli_2007.html. Voor nu een fijne vakantie toegewenst en met groeten, René Veldt, Stichting Veldwerk Nepal: veldwerk@gmail.com

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7