Ouderenadviseur ook per e-mail te bereiken Zomerwandeling in het Heilooër Bos Chatten met bibliotheek vraagbaak al@din Klassiek ballet voor ouderen in Trefpunt H E I L O O 9 0 U KERK DIENSTEN Digitale vraagbaak van de bibliotheek DIERENBESCHERMING DOKTERS DIENSTEN AFWEZIG E. GIANOTTEN, HUISARTS van 30 juli t/m 17 augustus Dr. Willeboordse en Dr. den Engelsen nemen waar KORTOM Geslaagd Maalwater zeskamp spektakel INGEZONDEN BRIEF Poolse straatschoffies Goede daad UITKIJKPOST 11 JULI 2007 HEILOO - Wilt u eens praten over de mogelijkheden op het gebied van wonen voor ouderen of vraagt u zich af waar uw moeder ondersteuning bij het huishouden en de tuin kan krij gen? Zo maar twee voorbeelden waar de ouderenadviseur uit Heiloo voor geconsulteerd kan worden. Behalve telefonisch of in het Trefpunt is zij ook per e-mail te bereiken! De ouderenadviseur, Margit Kooter, is een professionele kracht die goed overzicht heeft van de vele instellin gen en instanties in Heiloo en de regio. Dankzij de subsidie van de gemeente Heiloo zijn er aan haar dienstverlening geen kosten verbon den. Wilt u graag informatie of advies, bel dan met 072-53312 97 of kom langs op de Abraham du Bois-hof 2. Maar mailen kan dus ook via mkooter @ouderenwerkheiloonl De ouderenadviseur is op vakantie van 16 juli tot 6 augustus. HEILOO - Het lijkt soms alsof er in de natuur een hutspot van de seizoenen wordt gemaakt, maar toch blijven die seizoenen in de natuur nog goed herken baar. Het weer lijkt vaak een beetje herfstig, met veel regen en wind, maar toch is het echt wel zomer in de natuur. In het Heilooër bos is het donkerder dan een maand of wat geleden, door het dichte bladerdek. Op lichtere plekken bloeien er nog verschillende kruiden, zoals dag koekoeksbloem, nagelkruid en bosandoorn. Er zingen minder vogels, maar de merels, zanglijsters en tjiftjafs geven nog niet op. Soms hoor je de bedelroep van jonge vogels. De lijsterbessen kleuren al en er zijn al aardig wat paddestoe len. De maandeüjkse IVN-natuur- wandeling begint zondag 15 juli om 10.00 uur bij de Kattenberg, aan de Kennemerstraatweg, en duurt onge veer twee uur. Een donatie (richt lijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u bel len: 072-5325110. HEILOO - Vanaf 1 juli beant woordt al@din, de digitale vraagbaak van de bibliotheek, ook vragen via chat. Daarnaast kan al@din nog steeds bevraagd worden via een web formulier, met antwoord via e- mail. Al@din is de persoonlijke vragen- dienst van de openbare bibliothe ken. Deze service wordt verzorgd door het landelijke netwerk van bibliothecarissen: deskundigen op het gebied van selecteren en toe gankelijk maken van informatie en het herkennen van betrouwbare bronnen. Wanneer je een vraag stelt aan al@din krijg je gratis een persoon lijk antwoord van een bibliotheca ris. In het antwoord staat alle infor matie mét bronvermelding van websites, tijdschrift- of krantenarti kelen, boeken of andere informatie dragers, zodat direct duidelijk is waar de informatie vandaan komt. Na een uitgebreide test hebben de openbare bibliotheken besloten de mogelijkheid van chat met al@din in ieder geval tot eind 2007 via Chatfone aan te bieden. Chatten heeft als voordeel dat direct interac tie over de vraag mogelijk is. Vragen die nader onderzoek ver eisen worden doorgegeven aan een netwerk van specialisten. Naast deze- eigentijdse manier van, communiceren blijft ai@din ook vragen per e-mail beantwoorden, onder andere via www.bibliotheek- heiloo.nl. Vragen per e-mail kunnen 24 uur per dag worden gesteld. Chatten kan op alle werkdagen van 09.00 uur tot 17.00 uur, en op dinsdag- en vrijdagavond tot 20.00 uur. Uitgezonderd zijn maandag- en don derdagochtend. Chatten met al@din kan op www.aladin.bibhotheek.nl. HEILOO - Greet je Klaase bal letdocente, afgestudeerd aan de Nel Roos academie in Amsterdam, wil speciaal voor de oudere dames en heren, die klassieke muziek en klassiek ballet een warm hart toedra gen, een korte cursus klassiek ballet geven. Laat u door uw leeftijd niet weer houden, daar is uiteraard rekening mee gehouden. Laat u niet door uw handicap weerhouden, of door uw rolstoel! U leert enkele onderdelen van de basistechniek kennen, en danspassen. Dit zal leiden tot een klein balletstuk. Er is geen speciale bahetkleding nodig: wel gemakke lijke lange broek, een T-shirt en een paar sokken. Een eenmalige acti viteit die bestaat uit: vijf weken les, op woensdagmiddag van 15.00 tot 16.00 uur. De eerste les is op 5 sep tember. Kosten 25,-. Er kunnen maximaal tien personen meedoen. De laatste les is op 3 oktober. Meld u aan vóór 15 augustus bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297. Zaterdag Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rol- emmerverzamelplaatsen langs de weg, voor 09.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (by de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSY container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw - De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. - Container op de parkeerplaats by zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingalkmaar.nl, www.dierenbeschermingalkmaar.nl. Vogel-/ egelopvang De Strandloper: 0226-343495 Landelyk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900-2021210 Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e-mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: mat/mvr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, www.dierentehuisalk- maar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701Alarmnummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Vermist Donkergrijscyperse poes, klein wit beije, roodbruin ringetje in staart, gechipt, 3 jr, Nono, Kennemerstraatweg tegenover het Blockhovepark Heiloo. Schildpadpoes, witte bef, witte voetjes, op de kop roodachtige vlekken, ca. 8 jr, De LagheWeydt, Heiloo. Zwarte poes, rood bandje magneetje, paar witte haartjes op borst, gechipt, 10 jr, De Vlei, Heiloo. Gevonden Siamees, kater, wit met bruine kop, poten en oren, gec., De Krommert, Heiloo. Informatie vermiste en gevonden die ren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds EJ. van der Wind. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger drs. J. Bouma uit Bilthoven. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: Woord- en Communieviering mmv zomerzingen, voorganger pastor M.J. van Bolhuis. Bezichtiging Witte Kerk Woensdag 18 juli, 11.00 - 16.00 uur. Orgelbespeling, 12.00 - 13.00 uur, Adrie Steenhoek. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: Woord- en Communieviering met dameskoor, voorganger J. Oiling. Zondag 10.30 uur: woord- en com munieviering met herenkoor, voor ganger J. Oiling. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Woensdag en vrijdag 8.30 uur: eucha ristieviering; dinsdag, donderdag en zaterdag: 12.00 uur: eucharistieviering. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering; 15.00 uur: lof. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: Eucharistie vie ring met spontaan vakantiekoor, voorganger Oud Vicarus G. Geukers. Zondag 109.15 uur: Woord- en Communieviering, geen koor. Voorganger J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan de Westerweg 263, Heiloo. Voor kinde ren is er een aparte dienst. Info: 06- 14041520. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Aglow Nederland, afd. Heiloo Interkerkelijke wereldwijde organisa tie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand (behal ve juli en augustus) bijeenkomst om 09.30 uur in het Open Huis, tegen over de Witte Kerk, 't Loo 22. Info: 072-5335455. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur Eucharistieviering. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur Communieviering HEILOO - Ineke de Gee - de Ridder, geregistreerd Bekkenfysiotherapeut uit Heiloo, is op 29 juni geslaagd voor het examen Master Specialized Physical Therapy, aan de Master Erasmus MC Opleiding Bekkenfysiotherapie in Rotterdam. HEILOO - Zaterdag vindt voor het eerst een groot luchtkussenspek takel plaats. Op die dag is er voor de tieners van Heiloo een fan tastisch spring-, klim-, fiets-, glij- en loopactiviteit. De entree is geheel gratis en de eerste 300 bezoekers krijgen een suikerspin. Deze dag is mogelyk gemaakt door Tienercentrum Tendenz, de Denktank en de gemeente Heiloo. Tieners tussen de 10 en 15 jaar zijn zaterdag 14 juli vanaf 13.00 uur welkom aan het Maalwater. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur Communie vie ring met Samenzang. Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met Soli Deo Gloria. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds W Keuning. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger R Hays. Tevens zondagsschool. Gebouw Wijk waard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5321266/ www. ekvriendschapnl Hervormd/Gereformeerde Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur: dienst in Akersloot, voorganger S. Kurtzahn. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: geen viering. Zondag 10.00 uur: communievie ring/samenzang. Voorganger pastor W van Schie. Ook dit jaar hebben wij weer even twee Poolse kids in onze familie. Het verlangen om onze weelde te delen knaagde weer dus kwam er een bus vol, half in een cultuur shock verkerende achterbuurtschof fies naar Heiloo. Ook dit jaar is er weer een programma vol met acti viteiten voor ze geregeld: van strand tot Hobbyfarm, Efteling, jas sen uitzoeken, uit eten: het kan niet op. En het mooiste is dat al deze dingen geheel belangeloos verstrekt worden door de plaatselijke middenstand, die daar overigens niet op aangesproken wensen te worden. In een tijd waar de 'eigen ik' voorop staat is dat toch zeker hartverwarmend? Als de poütiek nu ook eens zou begrijpen dat alles wat er van onze kant naar Swietochlowice gaat meer dan wel kom is, en dat als onze steun weg valt, ze nog minder hebben! Volgens de gemeente heeft Swietochlowice inmiddels een vergelijkbare levens standaard, waardoor onze steun niet langer nodig zou zijn. Nou, ik ben er zelf geweest, en kan zeggen: het is er rampzalig. De kinderen hebben er allemaal longproblemen, him ouders zijn aan de drank of be ver gezegd: ouder, want de meeste kinderen hebben alleen een moeder thuis. Dus 'onze schoffies' zijn nu even vrij van de dagebjkse misère, en over twee weken is het sprookje voor hun weer voorbij. Voor ons is het een kleine moeite, maar voor hun is het een heleboel. Gemeenteraad Heiloo, durft u ze dat echt af te nemen? Kees Hagemari Heiloo Mevrouw de Ruijter leerde dit versje als kind van haar moeder, en wil dit graag met de lezers van de Uitkijkpost delen als een goede raad: 'Het is goed in eigen hart te kijken, 's avonds voor het slapen gaan. Of je van dageraad tot avond, geen enkel hart hebt zeer gedaan. Of je geen ogen hebt doen schreien, geen weemoed op het wezen lei. Of je aan hefdevolle mensen, een woordje vol van befde zei! En vind ik in het huis, mijns harte, dat ik een droevenis genas. Dat ik mjjn armen heb gevonden rondom een hoofd dat moede was. Dan voel ik op mijn warme hppen, die goedheid als een avondzoen. Het is goed in eigen hart te kijken, en zo de ogen toe te doen!' Mevrouw de Ruijter Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 9