Sprookjes uit 1001 Nacht siert Timmerdorp Strand van Castricum overspoeld door verhalen uit zee Verschillende activiteiten in Strandbibliotheek Nieuwe activiteiten bij Jeugd- vakantiecocktail regio 17 Het dorp werd dag en nacht bewaakt door ouders en jongeren Burgemeester Emmens opent 'Zomersprookjes' BIOSCOOP RESERVEREN: 0251 -652291 Programma 19 juli t/m 25 juli 2007 "Harry Potter: The order of the Phoenix" "Pirates of the Caribbean III" "Z00P in Zuid-Amerika" "Transylvania" "Shrek III" (NL) www.corsobioscoop.nl 18 JULI 2007 m EGMOND - Ondanks de slechte weersvoorspellingen is het Timmerdorp Egmond aan den Hoef de afgelopen week een daverend feest geweest voor meer dan 200 kinderen. Dit vooral omdat dat alle regen en onweersbuien langs het gebied heen trokken zodat het een praktisch droge week bleef. De kinderen had den zich op het thema 'Sprookjes uit 1001 nacht' uitgeleefd. Op woensdag was een dag met heel veel spellen waarby de hindernis- baan favoriet was, maar ook de verfcentrifuge tot grote rijen wach tenden leidde. Donderdag werd het Timmerdorp afgesloten met een vossenzoektocht en met de traditionele vrymarkt op het Timmerdorp. Een by zonder aspect van dit Timmerdorp was dat het dorp dag en nacht bewaakt werd door ouders en een kleine groep jongeren. Deze jongeren organiseerden ook een jump mani festatie. Onder deskundige leiding van jumpmasters Nicky en Roy wer den eerst de basispassen ingestu deerd waarna op donderdag een grote wedstryd werd gehouden met als resultaat een zestal Hoever kam pioen jumpers. Foto's van Timmerdorp zijn binnenkort te zien op de site van Welzijn: www. welzijnbergen.nl/jongerenwerk. Er is dringend behoefte aan ver sterking van Timmerdorp werk groep om volgend jaar weer eenzelf-> de feest te organiseren. Jeugdbelangen vraagt daarom iedereen die zich hiervoor wil en kan inzetten om zich te melden bij" Jakob Pronk, tel. 072-5065432 of Anneke Koopman, tel. 072- 5066852. Gisteren is de de expositie Zomersprookjes officieel geopend. Eigen foto CASTRICUM - Burgemeester Emmens opende gisteren de reizende expositie 'Zomer sprookjes' aan het strand van Castricum. ADVERTENTIE donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.00 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.00 uur zondag 20.00 uur donderdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 14.00 18.30 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur donderdag 20.00 uur maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur 14.00 uur vrijdag zaterdag 14.00 18.30 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 Vier dagen biedt de reizende expositie verhalen gemaakt door meer dan zestig schryvers, dichters en klankkunstenaars. Zeventig gla zen schelpen trekken symbolisch als boodschappers van de zee langs de kust. Na Terschelling, Vlieland, Texel en Bergen spoelen de zomer sprookjes aan op het strand van Castricum. De interactie tussen beeldende kunst, literatuur, poëzie, klankkunst en landschapskunst moet tot een intrigerend resultaat leiden. Het project ontstond na een reis door Noord-Afrika van initia tiefnemer Bruno Doedens. Hy vroeg zich af hoe het zou zyn als de 'oude wyze zee' verhalen kon vertellen over de relativiteit van onze mense lijke acties, de drijfveren voor geluk, de waarde van menselijke interacties, het belang van kunst en haar verbeeldingskracht, hoop en kwetsbaarheid. De schelpen vertel len verhalen die een brede kijk op de wereld geven en passen bij de tijdloosheid en de wijsheid van de zee. Luchtige verhalen moeten vra gen oproepen en tot de verbeelding spreken. Eén van de klankkunstenaars, Hubert-Jan Horrocks, is afkomstig uit Castricum. Alle verhalen zijn gebundeld in het boek 'Zomersprookjes' en er wordt een luister-dvd uitgegeven. Ook wordt een videodocumentaire gemaakt, die samen met het boek, de luister- dvd en de site www.zomersprook- jes.nl, als educatiemateriaal aan het voortgezet onderwijs wordt aange boden. De expositie duurt nog tot en met 20 juli en vindt plaats links van Paal 45, voorbij Club Zand. CASTRICUM - Kinderen vanaf 6 jaar kunnen op zaterdag 21 juli van 11.00 tot 12.00 uur met een echte metaaldetector het zand rond de Castricumse strandbi bliotheek afzoeken naar kost baarheden. Zorg datje er op tyd by bent want er kunnen maximaal 20 kinderen meedoen. Op zondag 22 juli wordt in de strandbibliotheek spelletje van Wii sports gespeeld. Wii sports is een nieuw spel van Nintendo. Het bestaat uit een compilatie van een vijftal sporten: honkbal, tennis, bowlen, golf en boksen. De games zyn erg simpel opgezet zodat ieder een ze kan spelen. Je kunt hier tus sen 11.00 en 17.00 uur terecht. Op woensdag 25 juli wordt met behulp van vértelplaten een mooi verhaal voorgelezen. Kinderen tot 6 jaar kunnen hier van 14.00 tot 14.30 uur naar komen kijken en luisteren. Kinderen uit Egmond leefden zich uit op het thema 'Sprookjes uit 1001 nacht'. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 15