Limmer j aarmarkt groot succes Houten beelden bij de Abdijwinkel Speelgoedmarkt in Castricum IVN natuurwandeling REGIO 19 Orgelconcert in Castricum Een luchtig slot Egmonds Luchtpost Creatief schrijven voor kankerpatiënten Ouderwets koken in De Hoep UIT-KIJKPOST 18 JULI 2007 ■Éts 'v-w» - Stanghangen en broodbakken op de jaarmarkt. Foto: Mario Sacksioni LIMMEN - Ondanks het slechte weer van de afgelopen dagen bleek ook dit jaar de Limmer jaarmarkt een groot succes. De organisatie van de Scoutingbijdrage voor de jaar markt was in handen van de grote welpenleiding. Naast stanghangen kon ook brood gebakken worden door de kinderen. Bewapend met 25 kilo brooddeeg en twee tonnen vuur begonnen de kinderen te bakken. De eerste emmer met brooddeeg was dan ook binnen een half uur leeg. De Limmer jeugd kon ook hun kracht en uithoudingsvermogen testen op de jaarmarkt. Onder lei ding van de Limmer IJsclub dedenl70 kinderen deel aan een wedstrijd stanghangen. Dit jaar waren de omstandigheden extra zwaar; een gladde stang zorgde voor zweet in de handen van de jeugd. De winnaars kunnen hun prijzen ophalen by J. Stuifbergen, Kerkweg 42 te Limmen. Er bleek grote interesse voor de scoutingver- eniging en voor het nieuwe seizoen zijn nog enkele plekken by de ver schillende steltakken beschikbaar. Het seizoen start de tweede week na de schoolvakantie. Uitslagen stanghangen: Jongens tot en met 9 jaar: 1Stef de Wildt 1.13,27 2. Joey Levering 27.52 3. Dennis Krook 23,49. Jongens van 10 tot 12 jaar: 1. Bas de Wildt 1.01,48 2. Rico Kleef 33,99 3. Maurice Rijs 27,88. Jongens ouder dan 12 jaar: 1. Joost Nussy 27,45 2. Boyd Vleugel 16 min. Meisjes tot en met 9 jaar: 1. Silke Sassen 1.01,54 2. Solen de Goede 1.01,28 3. Nina Burgering 55,25. Meisjes van 10 tot 12 jaar: 1. Maud Burgering 59,25 2. Nikki Schaaf 45,38 3. Lara Kamminga 28,75. Meisjes ouder dan 12 jaar: 1. Annemiek Welboren 43,41 2. Angela van der Vlaar 30,94 3. Yaelle Vleugel 19,51 CASTRICUM - Wim Madderom uit Bergschenhoek geeft maandag 23 juli, in de Dorpskerk te Castricum een orgelconcert geven. Hij speelt op het unieke kabinetorgel. Deze is gebouwd omstreeks 1740 door Christiaen Müller uit Amsterdam. Naast werken van componisten uit de 17e, 18e en 20e eeuw, staat ook een improvi satie van de organist op het programma. Wim Madderom werd geboren in St.Pancras en is nu woonachtig in Bergschenhoek. Er worden in de regio orgelconcerten door hem gegeven en de laat ste jaren ook orgel/vleugel combinatie concerten. Aanvangstijd is om 20.00 uur. De kerk opent oml9.30 uur. Kaartverkoop vindt voorafgaande aan het concert in de kerk plaats. Toegangsprijs is 5 euro. EGMOND - Tijdens de expositie van schildersgenootschap Hallem in de kunstgalerie van de Abdijwinkel van de Abdij van Egmond, zijn er ook houten beelden te bezichtigen van Jos Apeldoorn. Met Huug Zentveld en Erik Baart vormt Apeldoorn nu 15 jaar een genootschap. Hij begon in 2002 met het maken van houten beelden. Zijn eerste project waren drie manshoge beelden op de Adelbertusakker aan de voet van de duinen in Egmond. Deze beelden vertellen in grote lij nen de geschiedenis van deze histo rische streek. Het eerste beeld is de monnik Adelbert. Hij verkondigde in de achtste eeuw het christelijke geloof in Egmond en werd in het jaar 740 begraven op de Adelbertusakker in Haecmunde. Het tweede beeld is graaf Dirk I. Hij het in het jaar 922 een klooster bouwen in Hallem, het huidige Egmond- Binnen. Het derde beeld is Dirk Schuit. Hij was stroper, tuinder en werkte later als koddebeier op deze plek en staat symbool voor de 'gewone' burgerman. Jos Apeldoorn heeft naast dit project nog meer beelden gemaakt en exposeert deze regelmatig samen-met zijn schilde ryen. Er staan nul5 beelden in de kunstgalerie in Egmond. Sinds twee jaar geeft hy ook workshops 'Hakken in Hout' in de bloemenkas van Simon en Vera Kramer aan de Limmerweg. Hiervoor kan men zich opgeven bij Jos Apeldoorn: 072- 5062410 en bij de tentoonstelling zelf, deze duurt nog tot 11 augustus. Ook zijn er beelden te zien in de eta lage op de Krijt 2 in Egmond. De galerie en de Abdijwinkel zijn geo pend van maandag tot en met zater dag van 10.30 tot 16.30 uur. Voor nadere inlichtingen: www.abdijkaar- sen.nl en www.hallem.nl Jos Apeldoorn geeft een workshop 'Hakken in hout' Eigen foto CASTRICUM - Donderdag 19 juli houdt het comité Vakantie Kindervreugd weer de traditio nele speelgoedmarkt. Het win kelcentrum Geesterduin biedt hiervoor gastvrij onderdak. Kinderen die uitgekeken zijn op hun speelgoed of er te oud voor zijn geworden, kunnen dit aan anderen verkopen en eventueel ander speel goed aan schaffen. Er is geen leef tijdsgrens aangehouden, maar er wordt wel op toegezien dat het geen rommelmarkt of een kleding- of die renmarkt wordt. Alleen sportkle- ding is toegestaan. Om 09.00 uur kunnen de kinderen tegen betaling van een euro een deelnemers-band ophalen bij de ingang van het cen trum. De verkoop duurt tot 12.00 uur. Het is de bedoeling dat de kin deren zelf verkopen, maar als het kind nog te klein is om een goede zakenman of vrouw te zijn mag de ouder een oogje in het zeil houden. Om het verdiende geld op te bergen kan het best een portemonnee om de hals gehangen worden. Ook een doosje of blikje werkt goed. Aangeraden wordt om thuis alle artikelen vast te pryzen en zelf een kleedje mee te nemen om de spullen op uit te stallen. Inlichtingen over de speelgoedmarkt zijn te verkrij gen By mevrouw De Groot, tel. 0251-655637 of mevrouw Knebel, tel. 0251-650198. BERGEN - Op zondagochtend 22 juli wandelt IVN-gids Ton van der Putten in de binnenduinen van Bergen. De wandeling, die ongeveer twee uur duurt, begint om 10.00 uur en vertrekt vanaf de parkeerplaats aan het begin van de Zeeweg naar Bergen aan Zee, vlak na de rotonde aan het eind van de Eeuwigelaan. Verzamelpunt is by het PWN infor matiebord aan de Uilenvangersweg, by de ingang van het duingebied. De gids zal aandacht besteden aan de vraag waaraan men het echte hoog- zomergevoel herkennen als men door de duinen wandelt. Komt het door de temperatuur, door de lucht vochtigheid, door de lichtval, door de geluiden, door de plantengroei, of is het een combinatie van al die fac toren? De wandeling eindigt bij het IVN Natuurcentrum De Uilenvanger, waar tegen een geringe vergoeding een consumptie gebruikt kan wor- _den. De kosten zijn 2 euro per vol wassene, kinderen mogen gratis mee. Graag van tevoren aanmelden, bij voorkeur per e-mail: IVNNKL@hotmail.com of tel. 072- 5894435. EGMOND - Met als thema 'Een zee van mensen' wordt zondagavond 22 juli in de Slotkapel te Egmond de tweede van een serie korte meditatieve zomerbijeenkomsten gehouden. Er zal een zomervertel- ling in beeld, poëzie, zang en muziek plaats vinden met mede werking van de groep 'Achterom' met Henk Engel, Henk van Meegen, Hans van der Laan en Jan Tulp. Vooraf en na afloop is de mogelijkheid om de Slotkapel en bloemschikking te bekijken die spe ciaal voor deze avond is gemaakt door Ans Zwart. De bijeenkomst begint om 20.00 uur aan de Slotweg 19. De kapel is al geopend vanaf 19.30 uur. Na afloop kan een gratis drankje gedronken worden v en ook de toegang is gratis. EGMOND - Zaterdag 13 juli werden jonge duiven om 07.00 uur gelost in Nyvel, 228 kilometer. De eerste duif van de vereniging, arriveerde om 9.12.47 uur op het hok van Louis Schuit. Tien minuten later klokte Henny Liefting de tweede, gevolgd door Nico Ory, Nic Groot, Antoon Hopman, en combinatie De Groot Leijen. Uitslagen van Barcelona: 1. Martijn de Groot, 2. Jos Pepping, 3. John Schoemaker. Van Tarbes, 1100 kilometer: 1Jos Pepping, 2. Martijn de Groot, 3. Henny Liefting. Vanwege de vogel griep is donderdagavond inkorven voor Offenburg, Duitsland in plaats van Chateauroux in Frankrijk. Vrijdag is inkorven voor Chimay in België, een jonge duivenvlucht over 288 kilometer. ALKMAAR - Vrydag 20 juli is er in 't Praethuys voor mensen met kan ker, hun naasten en nabestaanden creatief dagboekschryven. De cur sus moet, door middel van creatief schrijven, het contact met het innerlijke bevorderen en moet de creativiteit stimuleren. Schryfervaring is niet noodzakelijk. Het gaat om de betekenis en het plezier, niet om de mooie tekst. Graag pen en papier meenemen. De workshop vindt plaats in 't Praethuys, Wilhelminalaan 8, Alkmaar, van 10.00 tot 12.00 uur. Voor info, tel. 072-5113644. CASTRICUM - Op donderdagmid dag 19 juli kunnen kinderen van 8 tot 12 jaar met de boswachter op pad om planten te zoeken die eet baar zijn of andere bijzondere of geneeskrachtige eigenschappen hebben. In het bezoekerscentrum De Hoep in Castricum gaan de kin deren aan de slag om er een echte maaltijd van te maken. De middag begint om 14.00 uur en eindigt om ongeveer 16.00 uur. De Friezen die in de periode lang voor onze jaar telling hier woonden, zorgden ook op die manier voor hun eten. De mensen van die tijd, maakten gebruik van wat de natuur te bie den heeft. De bedoeling is dat de kinderen een idee krygen hoe deze vroegere bewoners eten maakten. Ook Hilde, de vrouw die in het bezoekerscentrum De Hoep te zien is in een tentoonstelling over de eerste Friezen in de kuststreek, heeft op deze manier geleefd. Er kunnen maximaal tien kinderen meedoen. Opgeven kan via www.pwn.nl onder het kopje Mijn vrije tyd; er op uit met PWN; Activiteitenkalender.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 19