Huck de Haas uit Heiloo beste Disc Golfer Golftoemooi Gouden Karper Open succes Heren 7 TC Heiloo united sluit tennisseizoen in stijl af SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Edward Appelman wint bosloop Schoorl Loopgroep Vennewater Stevige wind maakt het velen lastig op Gouden Karper Open EGMOND - Wilt u meedoen aan de halve of kwartmarathon van Egmond en de unieke ambiance zelf meemaken? Dan biedt de loopgroep het Vennewater een uitstekende voorbereidingsmogelijkheid. m In Heiloo organiseren zij een cursus voor beginnende en gevorderde hardlopers. Deze cursus bestaat uit 17 trainingen waarin u op een pro fessionele manier wegwijs gemaakt wordt, wat hardlopen op een ver antwoorde manier precies inhoudt. Vanaf 3 september begint de specia le serie trainingen op de maandag- avond. Op deze cursus krijgt u informatie over: het gebruik van trainingssche ma's, trainen met een hartslagme ter, opbouwen en verbeteren van de algemene conditie. Het voorkomen en/of omgaan met blessures, voor lichting over voeding, kleding en schoenen. Daarnaast kunt u eens ervaren hoe het is, om in een hard loopgroepje te lopen. De cursus omvat een trainingsbij eenkomst om de conditie verder op te bouwen. Voor meer informatie kun je bellen met Rens Veerman, m tel. 06-23625966 of mailen naar rensveerman@orange.nl. De 12-jarige Huck de Haas uit Heüoo is de beste Disc Golfer van de Lipton Hole in One Challenge. Foto: Capital Photos Gerald van Dalen HEILOO/AMSTERDAM - De 12- jarige Huck de Haas uit Heiloo is de winnaar van de Lipton Hole in One Challenge op De Dam in Amsterdam. Al moet Huck nog een kleine vier jaar wachten voordat hij zelf kan wegrijden, is hij erg blij met de fel gele scooter die hij won met zijn prestatie. Ter voorbereiding van de finale sliep Huck met vijf discs in bed. Disc Golf is een variant op golf, maar in plaats van met clubs wordt het spel met discs, een soort fris bees, gespeeld. De deelnemers pro beren deze in zo weinig mogelijk worpen in een basket of 'pole-hole' te krijgen. Tienduizenden bezoekers deden een poging. Daarvan namen zondag 13 finalisten het afgelopen zondag tegen elkaar op in de grote finale. Het evenement op De Dam is onderdeel van de 'Lipton Hole in One Challenge'. Deze zomertoer staat in het teken van Disc Golf en is onderdeel van een competitie waarbij Lipton Ice Tea op zoek gaat naar de meest doeltreffende Disc Golf-spelers van Nederland. Spelers kunnen daarmee prijzen winnen en de allerbeste disc golfers doen op zaterdag 11 augustus mee aan de 'Final Challenge' in Amsterdam. HEILOO - Trias atleten hebben de door Kerngroep Zaanstreek georga niseerde bosloop in Schoorl gedo mineerd: Edward Appelman won bij de jeugd de vier kilometer. Kort na hem finishte Leon Duineveld van Trias als tweede. Om het Trias-feest compleet te maken eindigde Jean Paul Helderman als derde. Op de acht kilometer debuteerde Trias A-junior Arnold Vreeker sterk door achter Arie Visser als tweede te eindigen. By de dames eindigde Trias A-junior Eileen Groenland op een derde plaats tijdens de acht kilomer. GOLF HEILOO - Op zaterdag 14 juli werd op de golfbaan aan de Lagelaan een van de meest populaire toernooien van het jaar gespeeld, te weten het Gouden Karper Open. Het rijkelijk met vis gelardeerde golftoernooi, dat bekend staat om zijn ludieke en sfeervolle opzet, en dat immer met goed weer wordt gespeeld. Een clubje van 8 golfende Hollandse mannen besloot medio 1999, na amper beraad op het zon overgoten terras van golfclub Spaarnwoude, verder door het golf- leven te gaan onder de naam Gouden Karper. De naam werd deels ontleend aan het feit dat de heren toen nog veelvuldig naar hun bal moesten vissen en deze verder weinig'associaties met het golfspel opriep. De Gouden Karpers zijn: Ger Jan Apeldoorn, Leo Gouwerok, Kees Kaandorp, Jaap Kossen, Aad Ranzijn, Jaap Scholten, Johan Steenhoek en Menno Weehuizen. Hoewel de toemooidag qua tempe ratuur en zon aangenaam was, was aan de scores te zien dat de zeer stevige wind het velen knap lastig had gemaakt. Slechts weinigen he pen in hun buffer. Na afloop vond er daarom een csa bijstelling plaats van 2 stablefordpunten. De uitslag: Eric Peter Niesert 37 punten, Coen Ouweltjes 37, Menno Weehuizen 36. Neary: (dames) Corrie Roda, (heren) Jaap Scholten. Longest Drive: (dames) Corrie Roda, (heren) Menno Weehuizen. TENNIS HEILOO - Afgelopen zaterdag heeft het heren 7 tennisteam van TC Heiloo United het ten nisseizoen afgesloten met de Simon Kaandorp Parkgolf Cup in het Maalwater. Deze cup werd aan het eind van de dag door Niels Mossel en Robert Verschoten als winnaars in ont vangst genomen. Deze dag gold als afsluiting voor een succesvol tennis seizoen in de zesde klasse van de voorjaarscompetitie. Door een behaalde derde plaats werd mede door een in goede vorm verkerende Lars Ursem promotie afgedwongen naar de vijfde klasse. Na de laatste hole geslagen te hebben zijn de heren door clubhuisbeheerder Jos van der Voort gastvry ontvangen. Met ingang van het nieuwe seizoen wordt het team gecoached door Jos Houtenbos. De heren 7 van TC Heiloo hebben het seizoen in stijl afgesloten met de Simon Kaandorp Parkgolf Cup. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 21