Badgastentoernooi TC Egmond aan Zee Inschrijvingen van start voor GCH Heiloo Open Europees Jeugd Olympisch Festival Maureen Groefsema wint goud op SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Van mijn familie heb ik geen last, zij zijn altijd ergens anders' stellenden kunnen gebruikmaken van het aanmeldingformulier via^ www.golfclubheiloo.nl. De leden krijgen een kleine voorsprong als zij inschrijven samen met een zoge naamde vrije GVB'er. Daarmee die nen ze echter wel snel te zijn, anders geldt het motto 'wie het eerst komt, het eerst maalt. Het inschrijfgeld is gesteld op 30,- voor negen holes zaterdag, plus €15,- voor diegenen die zich kwali ficeren voor de finalerondes over 18 holes op zondag. Behalve deelname aan de wed strijd, ontvangt iedere deelnemer een aantal extra's. HEIOO - Na het succes van vorig jaar wordt dit jaar voor de tweede keer de Rabobank GCH Heiloo Open gehouden, op 8 en 9 september. De uitslag van de gespeelde fina les van zondag 22 juli zijn als volgt: HE3 1 Rob Dekker/2 Roderik Franken 7-5 6-3. DE3 1 Jeldoii Jansma/ 2 Caroline de Vries 6-3 5-7 6-1. HD3 1 Rick van der Velden en R. Vis/2 Koos van Driel en Dennis Bank 6-4 6-1. DD3 1 Caroline de Vries en Nancy Schilder/2 Helen Smit en Yvonne Bakker 6-1 6-0. GD3 1 Caroline de Vries en Rob Dekker/ 2 Sharon Plattel en R. Vis 5-7 6-3 7-5. HE4 1 Nick Blaauw/2^ Jorn Postma 6-2 6-1. DE4 1 Elisa Overbeek/2 Kimm van der Meer 7-6 6-0. HE5 1 Johan van Bennekom/2 Arno Balk 3-6 6-4 6-4. DE5 1* HelenvanKeulen/2 MarliesBatterink 6-3 6-2. HD5 1 Robbert Heeremans en Bas Bruin/2 Martijn+Beerepoot en Gert Hoogland 2-6 6-3 6-0. DD5 1 Andrea Rijtema en Thessa van Amstel-Kiewiet/2 Mirjam Beek en Myrthe van Ravenzwaay 6-4 6-4. GD5 1 Britt Overmars en Arno Balk/2 Daisy van Leeuwen en Björn Kroone 6-3 6-1. HEILOO - Ze heeft een trots en ook een speciaal gevoel. Maureen Groefsema (15) is vorige week Jeugd Olympisch Kampioen Judo onder de 17 geworden tijdens het Europees Jeugd Olympisch Festival (EJOF) in Belgrado. „Het was echt enorm vet!" Vorige week woensdag was het zover. Na vijf wedstrijden gewonnen te hebben kwam Maureen in de finale. Zij speelde tegen de Kroatische judoka, Andrea Bekic, waar zij. tijdens het Europees Kampioenschap in Malta nog van verloor. „Ik speelde toen wat meer in dè verdedigende houding. Nu ging ik er echt voor. Ik had echt een judo- gevoel, ik voelde precies aan wan neer ik haar kon pakken." De Kroatische kreeg een strafpunt, een zogenaamde Shido. Maureen won uiteindelijk met een yuko, een val op de zijkant van het lichaam. Sinds haar vijfde jaar is Maureen aan het judoën. Zij komt uit een judofamilie, maar scoort het hoogst. „Ik ben ook gelijk de beste vrouw van de familie", lacht ze trots. Het gezin komt tijdens wedstrij den niet bij Maureen in de buurt. „Ik moet echt niemand in de burnt hebben. Van mijn familie heb ik geen last, zij zijn altijd ergens anders. Ik ben alleen met mijn coach en dat is maar goed ook, Dit jaar zal er meer aandacht zijn voor de vereniging. Deze kent veel facetten die nog niet voor iedereen even bekend zijn. De vereniging wil meer 'open huis' houden voor ieder een die belangstelling heeft voor golf in Heiloo. De inschrijving is inmiddels begonnen. De leden van GCH hebben een uitnodiging per brief ontvangen. Overige belang- want ik kan er niet tegen als iemand tegen mij praat tussen wedstrijden door. Goed bedoelde adviezen geven ze maar na de wedstrijd!" Maureen heeft geen vaste rituelen voor een wedstrijd. „Ik wil het liefst altijd mijn blauwe pak aan, maar dat komt omdat die het lekkerst zit. Niet omdat het bijgeloof is." De volgende wedstrijd is het EK in oktober. Maar voor het zover is, heeft ze nog heel wat trainingen te gaan. „Ik ben nu nog vrij om uit te rusten, maar over twee weken heb ik weer trainingskamp. Dan gaan we er weer tegenaan." Ondanks de véle overwinningen is Maureen nog niet klaar met de sport. „Het blijft een uitdaging om elke wedstrijd te winnen en er zijn verschillende leeftijdscategorieën. Pas als je dertig bent is het tijd om te stoppen. Daarna ben je wel over je top." Einar Hart in actie tijdens het Badgastentoernooi. Eigen foto EGMOND - Het 52ste Badgastentoernooi zit er weer op. De in totaal 150 partijen konden ondanks het wisselvalli ge weer over het algemeen toch gespeeld worden op tennispark De Duinpan. Maureen Groefsema heeft goud gewonnen op het Europees Jeugd Olympisch Festival. Foto: Mario Saksioni Voor Caroline de Vries was de finale dag een zware dag, met drie finale plaatsen in de 3. 's Ochtends speelde zij samen met Rob Dekker in de hal een driesetter tegen Sharon Plattel en R. Vis. Aan het begin van de middag begon ze aan haar single tegen Jeldou Jansma, weer een driesetter. En om kwart over vijf kon ze aan de damesdubbel te beginnen. Al met al een geslaagde finale dag, mede door de steun van de ver schillende sponsors, waarbij het pubhek onder het genot van een hapje en een drankje van menig spannende partij heeft kunnen genieten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 15