Bolbloemententoonstelling Egmond stopt voorlopig CORSO B|OSCOOP RESERVEREN: 0251 -652291 www.corsobioscoop.nl Programma 9 aug t/m 15 aug 2007 "Harry Potter: The order or the Phoenix" "Fantastic Four: rise of the silver surfer" ZOOP in Zuid-Amerika" "Ratatouille" (NL) "Shrek III" (NL) Geen animo voor bestuur Stichting Egmonds Bloemenzee Sport, spel, zon en gezellig druk tijdens Egmond op z' n Kop regio a Flamenco in de Tuin van Kapitein Rommel Grote drukte op het strand van Castricum aan Zee Dorpsstraat 70 Castricum «Tel. 0251 - 65 22 91 donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.00 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.00 uur maandag dinsdag 20.00 uur donderdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur zondag woensdag 20.00 uur donderdag, vrijdag zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 14.00 18.30 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur CASTRICUM - De Tuin Van Kapitein Rommel zal tijdens het zomeravondconcert met Spaanse klanken worden gevuld. Het fla menco gezelschap van John Fillmore komt op vrijdagavond 17 augustus een concert vanaf het eiland geven. -John Fillmore is een bekende in de flamencowereld. Hij speelt over de hele wereld en heeft na zijn studie in 'Centro Flamenco' in Cordoba een zesjarige opleiding aan het con servatorium te Rotterdam gevolgd. Hij is cum laude geslaagd als fla menco gitarist en als leerkracht. De laatste jaren heeft hij concerten gegeven in Engeland en Schotland en maakte van Amsterdam zijn thuisbasis, waar hij les geeft en stu diowerk doet. Momenteel schryft hij de filmmuziek voor een Spaanse productie. Zijn gitaarspel wordt deze avond ondersteund door een basgitarist en een Cajon speler. Een Cajon is een 'houten kist' waarmee het ritme wordt aangegeven. De Tuin is tijdens het concert sfeervol verlicht. In de Tuin is beperkt zitplaats, dus zelf een kleed of vouwstoeltje mee brengen is handig. Zo kan iedereen genieten van de muziek en gebruik maken van een kop koffie, een kop kruidenthee uit eigen tuin of een goed glas wijn. De Tuin ligt schuin tégenover het NS-station te Castricum. Vanaf 19.30 uur is de Tuin open en het concert duurt van 20.30 tot 22.30 uur. De entree is gratis, maar een vrij willige bijdrage wordt op prijs gesteld. By twijfelachtig weer is het verstandig om voor uw komst te bellen naar de Tuin, tel. 0251- 672356. Thomas Pepping is voorzitter van de stichting. „Binnen drie jaar zou den vier leden, waaronder ik, stop pen. Er zyn zeker acht leden nodig en dat redden we nu gewoon niet. Ik ben vyftien jaar bezig geweest met de bolbloemententoonstelling en ik wilde nu wel wat anders. Het is ook belangrijk dat er nieuwe mensen in het bestuur komen, dat er verloop is. Helaas is dat niet het geval." CASTRICUM - Badpakken, bikini's en zwembroeken werden zondag massaal tevoorschijn gehaald op het strand van Castricum aan Zee. Er werd genoten van de eerste mooie dag van deze zomer. Temperaturen stegen tot een maximum van 28 graden in De Bilt. De komende dagen wordt het weer wisselvallig. Foto: Mario Sacksioni EGMOND - Er is een tekort aan mensen binnen het bestuur van de Stichting Egmonds Bloemen zee. Dat is de reden dat er de komende jaren geen bolbloe mententoonstelling in Egmond gehouden zal worden. Vorig jaar werd nog de 25e tentoon stelling gehouden. Nu heeft het voltallige bestuur besloten ermee te stoppen. derd procent ingezet. Dat moet ook wel want er zijn veel dingen die geregeld moeten worden. Het doet wel zeer dat de tentoonstelling i u niet meer te realiseren is, maar je moet wel verantwoord bezig zijn." Stichting Egmonds Bloemenzee blijft bestaan en organiseert nog steeds de open dagen op kwekerij en. Er-bestaat, binnen het bestuur, goede hoop dat er binnenkort weer een nieuwe generatie opstaat om de tentoonstelling voort te zetten. Marcel Zonneveld is inmiddels elf jaar bestuurslid en geeft de moed zeker niet op. ,,Ik denk niet dat er de komende jaren een tentoonstel ling komt, maar over vier of vijfjaar moet het wel weer lukken. Er is weer nieuw kwekersjeugd in aan tocht. Ik zie mezelf dan ook nog wel een jaar of twee de tentoonstelling helpen organiseren, als het zover is." Hoge druk De stichting wijdt dit aan de hoge druk die op de kwekers ligt. Pepping: „Het is echt zonde, maar het is niet anders. Het ligt absoluut niet aan financiële middelen. Geld en een locatie is er wel, maar als kweker heb je het zo druk met papierwerk en alle regels waar je je tegenwoordig aan moet houden als agrarisch bedryf. De meeste men sen hebben het gewoon te druk om zich nog vol in te kunnen zetten vóór de tentoonstelling." Ook de tentoonstelling moet aan hoge veiligheidseisen voldoen. De kwekers staken daar veel tyd in. „Iedereen heeft zich altijd voor hon- Marcel Zonneveld Q) en Thomas Pepping hebben goede hoop dat er binnenkort een nieuwe generatie kwekers opstaat om de tentoonstelling voort te zetten. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11