mww'i Voor het zevende jaar Jeu de Boules toernooi Groot piratenfestijn in de Strandbibliotheek Gilde Castricum zoekt vrijwilligers REGIO 13 fe* :f &-v HNRSfeMl HlfiA Corso Bioscoo' Gezellige drukte tijdens Egmond op z' n Kop The Simpsons Historische zwijnenjacht Drukte en mooi weer op de kermis in Akersloot UITKIJKPOST 8 AUGUSTUS 2007 ^V<"- '"-"v Vr ?v CASTRICUM - De Strand bibliotheek van Castricum houdt op woensdag 15 augustus en op woensdag 22 augustus een piratenfeest voor kinderen van vier tot acht jaar. In de strandbibliotheek naast de reddingsbrigade, gaat het spektakel vanaf 11.00 uur van start. Kinderen die mee willen doen kunnen zich opgeven bij de Strandbibliotheek of de gewone bibliotheek aan de Geesterduinweg 1 te Castricum. De toegang is gratis. Schrijf op tijd in, want er kunnen maximaal 25 pira ten meevaren. Het piratenfeest wordt nog een keer gevierd op woensdag 22 augustus van 14.00 tot 15.30 uur. Bezoekers kunnen van 7 juli tot en met 2 september gratis lenen zonder pasje. Meer informatie op www.strandbibliotheek.nl. EGMOND - Het was een gezellige drukte tijdens het jaarlijkse Egmond op z'n Kop, mede door het prachtige weer. Zoals elk jaar begint Egmond op z'n Kop vrijdag met de grijze markt in het centrum, waar ook een aantal voetvolleybalvelden van zand waren gemaakt. Als speciale act werd er een wed strijd gehouden tussen de voetbalteams Oud Adelbert en Oud AZ. Nadat er op zondag een speciale kerkdienst was gehouden en er vervolgens gezamenlijk werd gebruncht op het Kerkplein, werd Egmond op z'n Kop afgesloten met en optreden van Bob And The Blue Band. Foto: Mario Sacksiom EGMOND - Petanquegroep Sjeu de Binder nodigt iedereen uit om op zondag 2 september naar het Kerkplein in Egmond te komen. Op die dag houdt de groep, in samenwerking met de Stichting Muziektent, al voor de zevende keer het jaarlijkse jeu de boulestoernooi van Egmond. Het toernooi wordt georganiseerd voor recreatieve spe lers maar ook diegenen die nog nooit gespeeld hebben zijn van harte welkom. Er is ruimte voor totaal 64 teams, opgeven kan op elke woensdagavond als er op het Kerkplein gespeeld wordt of telefo nisch bij Fred Valkering, tel. 072- 5070599. De inschrijving sluit op 24 augustus, het inschrijfgeld bedraagt 5 euro per koppel te vol doen op de dag zelf waar men zich voor 10.30 dient te melden. Het toernooi begint om 11.05 uur en duurt tot 18.00 uur. CASTRICUM - Het Gilde in Castricum zoekt nieuwe vrij willigers. Al bijna 15 jaar staan Gildevrijwilligers belangeloos klaar voor alle inwoners van de gemeente Castricum. De instroom van steeds nieuwe vrijwilligers is voor het Gilde heel belangrijk. Leeftijd speelt geen rol, wel de opgedane kennis en erva ring. Zo zyn er mensen die ervaring hebben met tuinieren, technische klussen, computers, handvaardig heid, talen, moderne apparatuur en reizen. Het Gilde koppelt deze vrij willigers aan mensen die er graag meer van willen weten. Vrijwilligers kunnen een individueel aanbod doen of de verschillende enthousi aste groepen komen versterken. Dan kan men kiezen uit de verschil lende projecten. Zo worden mensen geholpen met moderne apparatuur om te gaan, een anderstalige neder- landse spreekvaardigheid te leren, het ondersteunen by de bankzaken en andere administratieve werk zaamheden en worden mensen geholpen aan computerkennis, indi vidueel of in groepen. Er zijn in het hele land groepen mensen die her inneringen oproepen. Het Gilde Castricum heeft een team vrijwilli gers dat deze groepen wil begelei den. Ook dit team kan versterking gebruiken. Oök zoekt het Gilde bekwame mensen die inzetbaar zijn bij organisaties in de Gemeente Castricum, om vacatures te vervul len of om een lezing, muziekmid- dag, creatieve bijeenkomst te ver zorgen in het verzorgingshuis of bij non-profit organisaties. Vrijwilligers bepalen zelf wanneer het hen uit komt. Men kan contact opnemen met tel. 025Ï-656562, e-mail gilde@welzijncastricum.nl. Amerika's meest populaire disfunc tionele televisiefamilie, The Simpsons, waagt eindelijk een sprong naar het witte doek. Meen een bioscoopscherm kan Homers onnozelheid vastleggen en The Simpsons Movie doet het! In de langverwachte 2D animatie film gebaseerd op de populaire TV serie moet Homer de wereld redden van een door hemzelf gecreëerde ramp. Cartoonist Matt Groening is de grote man achter The Simpsons, 's werelds meest beroemde tekenfilm familie. De gele figuurtjes debu teerden eindjaren tachtig op tv in korte filmpjes tydens de Tracy Ullman Show, en kregen met behulp van producent James L. Brooks in 1989 hun eigen serie. Het heeft maar liefst 18 jaar geduurd eer Homer, Marge, Bart, Lisa en Maggie de overstap naar het witte doek waagden. Het ver haal van 'The Simpsons Movie' is zo lang mogelijk geheim gehouden. Regisseur David Silverman deed ervaring op by de tv-serie van The Simpsons en regisseerde ook al de animatiefilm 'The Road to El Dorado' (2000) en was co-regis seur van 'Monsters Inc.'. Vanaf 16 augustus te zien in Corso Bioscoop Petanquegroep Sjeu de Binder nodigt iedereen uit voor het Jeu de Boules toernooi. Eigen foto CASTRICUM - Met je eigen speer op zoek naar een zwijn. Op vrijdag 17 augustus kunnen kinderen vanaf 7 jaar tydens een middagvullend programma op een speelse manier kennis maken met de tijd van onze verre voorouders: De Friezen in de periode rond het jaar nul. De mid dag start met het maken van een eigen jachtarmband. Ook wordt een eigen speer gemaakt. Samen met X verklede personen uit vroegere tij den zoeken de kinderen takken om een speer van te maken. Nadat iedereen zijn eigen armband en zijn eigen speer heeft, begint de jacht. Al spoorzoekende, zal het zwijn waarschijnlijk worden gevonden en als een trofee mee naar het kamp worden genomen. Daar wordt de inhoud van het zwijn (marshmal lows) boven een vuurtje geroosterd en worden er boeiende verhalen uit vroegere tijden verteld. Meedoen kost 7,- per persoon inclusief lek kere hapjes. De middag duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Aanmelden kan via www.pwn.nl/activiteiten of bij het boekingsbureau van Bezoekerscentrum De Hoep: tel. 0900-7966288, bereikbaar op dins dag en donderdag van 12.00 uur tot 13.00 uur en op zaterdag en zondag van 10.00 uur tot 11.00 uur. Het complete overzicht van acti viteiten is te vinden op www.schattenonderjevoeten.nl. AKERSLOOT - De afgelopen dagen was het weer kermis in Akersloot. Naast zwieren en zwaaien was het ook lekker prijsschieten geblazen. In de Vriendschap kon muzikaal worden genoten van The Wico's Reckless en Harry Slinger, uiteraard onder het genot van een biertje. Foto. Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 13