fö intratuin Opheffingsuitverkoop! De iNFO PlusBus komt op 23 augustus naar Heüoo Toneel, lcunst en dans tijdens uitwisseling Stichting Skork H E I L O O 3 Nu 60% korting op het gehele assortiment, aanbiedingen uitgezonderd. Genieten van het mooie weer Jongeren uit vijf landen wisselen culturele verschillen uit in het Julianaklooster Ik vind Nederland anders, maar wel heel leuk' UITKIJKPOST 8 AUGUSTUS 2007 60% HEIL00, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond, www.intratuin.nl Iedereen die vakantie heeft en dit in Nederland viert kijkt er al wekenlang reikhalzend naar uit: De Zomer! Dit weekend was het eindelijk zo ver (en waarschijnlijk blijft het daar voorlopig weer bij), dus werd er volop van genoten! Foto. Mario Sacksioni HEILOO - Het Nationaal Fonds Ouderenhulp toert door Nederland met de iNFO PlusBus. Deze 12 meter lange bus met aan hanger van zes meter lang, bevat alle mogelijke informatie voor vijf tigplussers. Zo is er informatie over de lokale ontmoetingsactiviteiten, ontspanning, gezondheid, mogelijk heden op het gebied van thuiszorg, mobiliteit, wonen en tips om oplich ting tegen te gaan. Ook is er aan dacht voor tal van financiële rege lingen waar ouderen aanspraak op kunnen maken. Daarnaast is het mogelijk kleine reparaties aan rolla- toren of scootmobiels gratis te laten verrichten of nieuwe modellen van scootmobiels zelf te testen. In samenwerking met de Stichting Ouderenwerk Heiloo, komt de bus op 23 augustus vanaf 10.00 uur naar Heiloo. De bus staat naast het Trefpunt geparkeerd. Er kan zelf standig, maar ook onder begelei ding, kennis genomen worden van alledaagse producten 'en diensten. Niet alleen voor vijftigplussers zelf maar ook voor hun kinderen is het interessant. Zo ook voor diegenen die werkzaam zijn binnen welzijn of gezondheidszorg. Er is een terrasje aanwezig waar een kopje koffie of thee gedronken kan worden. Tevens kan deelgenomen worden aan een gratis workshop jeu de boules. De workshop vindt plaats op de daar voor bestemde baan welke naast de bus gelegen is. Er kan op de dag zelf aangemeld worden. Voor meer informatie belt u met de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297, Monique Kleijnen. Of ga naar www.ouderenwerkheiloo.nl. ADVERTENTIE Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos d rukproces HEILOO - Slapstick, dance en art. Onder de naam Cultural Differences zijn 1 augustus zo'n 40 jongeren uit vijf verschillen de landen bij elkaar gekomen in het Julianaklooster. Stichting Skork heeft de uitwisse ling georganiseerd. De jongeren komen uit Nederland, Polen, Italië, Litouwen en Frankrijk. Afgelopen zaterdag hielden de jongeren zich bezig met workshops. Rüta is 17 jaar en komt uit Litouwen. ,,Dit is de eerste keer dat ik aan zoiets mee doe en ik vind het echt fantastisch." Rüta is bezig met een workshop schilderen. „We De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voorinformatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.001m 16.00 uur vrijdag 11.001 m 13.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.00 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdago8.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijkvoor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175» fox 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Tijdens de uitwisseling van jongeren in het Julianaklooster schil deren zij zichzelf. Foto: Mario Sacksioni moesten eerst op de foto met als thema 'Express Yourself'. Nu schil deren we die foto van onszelf op hout. Dat hoeft niet een kopie te zijn, maar zoals we zelf gezien wil len worden. Ik wüde groene ogen dus schilder ik" ze groen, maar ik kan ook iets dunner zijn of ander haar hebben dan in werkelijkheid." Rüta ziet de culturele verschillen en ik ben nu niet meer zo verlegen. Ik vind Nederland anders, maar wel heel leuk." De vijf vrijwilligers van Skork, afkomstig uit Heüoo en Alkmaar, zijn samen met veel andere vrijwüli- gers hard bezig geweest. Nanne Blom is mede oprichter van de organisatie: „We zijn erg tevreden. Het is wel veel werk om dit te orga niseren, we konden bijvoorbeeld eerst geen onderdak vinden. Gélukkig konden we hier nog terecht, maar dat was dan echt de laatste optie. Skork is een non-profit organisa tie en heeft subsidie bij de EU aan gevraagd, om dit te organiseren. „Het plan van aanpak moet echt heel goed in elkaar zitten. Als het programma goed in elkaar zit en het financiële plaatje er goed uitziet, krijg je geld en pas dan begin je met het organiseren, dan begint het pas." Naast de locatie was het vinden van vrijwilligers ook een probleem. „Omdat het zo ontzettend veel werk is, heb je veel mensen nodig. We hebben het uiteindelijk gered en zijn erg tevreden over de uitkomst. Ondanks de culturele verschülen, werken de jongeren erg goed samen en zie je vriendschappen ontstaan." in de groep niet als een nadeel. „Ik vind het erg interessant en het is leuk om zoveel verschiüende men sen te ontmoeten." Marja Schoonheijm begeleidt de kinderen tijdens een workshop slap stick. „Ik zie ze zoveel lol hebben en de workshop. Het is ook echt mooi om te zien hoe ze in een paar dagen veel beter worden." Loïc (16) komt uit Frankrijk en speelt de prins tijdens het toneel spel. „Ik ben al eerder mee geweest met een uitwisseling in Litouwen. Ik heb toen heel veel mensen ontmoet

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 3