contact Groente-, fruit- en tuinafval in de zomer! Hf 8 HEILOO GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Woonomgeving Raad en (raads)commissies 8 AUGUSTUS 2007 UITKIJKPOST Tijdens de zomerperiode vraagt de inzameling van GFT extra aandacht. GFT-afval kan gaan rotten als u geen rekening houdt met een paar aandachtspunten. Stankoverlast, fruit- vliegjes en in het ergste geval het ontstaan van maden is het gevolg. Ter voorkoming of vermindering hiervan geven wij u enkele tips. 1. -Deponeer producten/ resten die snel gaan stinken in de zomerperiode in de rólemmer die het eerst wordt geleegd. In de ene week is dat de rolemmer voor het restafval, in de andere week de GFT-rolemmer. 2. Leg onder in de rolemmer een krant om het aankoeken tegen te gaan. 3. Verpak vlees-, vis- en kipresten in een krant. Dit voorkomt de vorming van maden. 4. Plaats de rolemmer, indien mogelijk, in de schaduw. 5. De invloed van warmte en kou op GFT-afval beperkt u ook door het vocht er zoveel mogelijk uit te houden. Laat bijvoorbeeld koffiefilters en theezakjes goed uitlekken, en wacht met grasmaaien tot het gras droog is. 6. Spuit de GFT-rolemmer zelf af en toe schoon, zodat er geen afval 'aankoekt'. Gebruik hiervoor groene zeep of zogenaamde 'rolemmerfris'. Reinig de rolemmer nooit met bleekwater. Achterblijvend bleekwater doodt de bacteriën die juist hard nodig zijn voor de verwerking van GFT-afval tot compost. Twee keer per jaar (in april en september) worden de groene rolemmers schoongemaakt (zie hiervoor uw ophaalkalender reiniging 2007) Als u bijvoorbeeld bij terugkomst van vakantie extra veel tuin afval heeft, dan kunt u dit gratis kwijt bij de Afvalbrengplaats van de gemeente Heiloo, Rosendaal 2, telefoonnummer 072 535 68 68. Ook is het mogelijk om bij de gemeente gratis een aanhangwagentje te lenen voor het vervoeren van uw grof- huisvuil of tuinafval van uw huis naar de afvalbrengplaats. Wel vragen wij u een borg van 50,00, een rijbewijs en een kentekenplaat mee te nemen. Openingstijden van de Afvalbrengplaats Maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. De afvalbrengplaats aan het Rosendaal is uitsluitend bedoeld voor inwoners van Heiloo en de diensten zijn voor inwoners gratis. Om eventueel misbruik te voorkomen, moeten medewerkers daarom naar uw legitimatie vragen, waaruit blijkt dat u inwoner van Heiloo bent. Wij vragen hiervoor uw begrip en uw medewerking. Meer informatie Voor meer informatie kunt u bellen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 072 535 68 68. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 16.00 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Welstandscommissie Op maandag 13 augustus a.s. verga dert de Welstandscommissie. De ver gadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeente huis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is openbaar. Op verzoek van belangheb benden kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de wel standscommissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tij dens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goed gekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 30 juli 2007. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen: Ken nemerstraatweg 464, plaatsen waterreservoir (t.b.v. bestaande plantenkas; Oosterbosiaan 3, bouwen woning; Pastoor van Muijenweg 2, bouwen woongebouw (14 cliëntenwoningen); Rechte Hondsbosschelaan 19, bouwen woning; Westerweg 50, vergroten woning. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6 Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda - inclusief de ingeplande afspraken en de volgorde van de behandeling, en de daarop betrekking hebbende bouwplannen - staat vanaf vrijdagmiddag 10 augustus op de website van Heiloo en ligt op maandag 13 augustus a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeente huis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen en receptie. >Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Verkeersbesluit Het college van burgemeester en wet houders heeft tot het volgende beslo ten. - Het realiseren van een algemene invalidenparkeerplaats in de directe omgeving van Bosboom Toussaintweg 24. - Het realiseren van een algemene invalidenparkeerplaats in de directe omgeving van De Loet 1 - Dit kenbaar te maken door bij beide adressen een blauw bord met aan duiding invalidenparkeerplaats (verkeersbord E6 van het RW 1990) te plaatsen, inclusief onder bord met kenteken. Bezwaar Indien u het niet eens bent met dit besluit kunt u, binnen zes weken na de dag van deze publicatie, een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethou ders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Gezocht: bewoner die Heiloo vertegenwoordigt bij de CROS In de Commissie Regionaal Overleg Schiphol wordt onder andere nage dacht over hoe de overlast van het vliegverkeer van Schiphol het beste kan worden voorkomen of geregeld. Bent u inwoner van Heiloo en wilt u uw steentje hieraan bijdragen? Heeft u kennis van de luchtvaart of kunt u zich die snel eigen maken? Bent u bekend met bestuurlijke processen en besluit vorming? Heeft u een positief, kritische instelling, overtuigingskracht en doorzettingsvermogen? Dan bent u misschien onze nieuwe bewonersver tegenwoordiger voor de CROS. Kijk voor meer informatie op www.heiloo.nl. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 8