Expositie Galerie Conny van Kasteel Ensemble Pétillant afsluiter in Witte Kerk H E I L O O kT#VJ DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop Das Leben der Anderen BOEK VAN DE WEEK De onschuldige gevangene Onschuldige gevangene Expositie in het Trefpunt Onschuldige gevangene door Ingeborg Bosch Vrijdagochtendgroep Crejat exposeert Expositie van Hendrik van Dam Expositie De Kapberg UITKIJKPOST 29 AUGUSTUS 2007 Oost-Berlijn, 1984. De Muur staat nog overeind en de bevolking wordt onder de duim gehouden door de Stasi, de Oost-Duitse geheime poütie. De Stasi wordt gezien als één van de meest effec tieve inlichtingendiensten ter wereld. Het doel van de Stasi: alles te weten komen. De toneelschrijver Georg Dreyman en zijn geliefde, de actrice Christa-Maria Sieland, zijn populaire intelecturele sterren. Maar him acties en gedachten zijn niet altijd in üjn met de ideologie van de socialistische heilstaat. De minister van Cultuur is érg geïnte resseerd in Christa-Maria en geeft agent Wiesier opdracht de twee af te luisteren. De bureaucratische Wiesier begint plichtsgetrouw aan deze taak. Boven hun appartement, op zolder, luistert hij dag en nacht hun leven af. Door het contact met kunst en de andere manier van leven worden langzaamaan de pij lers onder zijn bestaan weggetrok ken. Hij begint te twijfelen aan de rechtvaardigheid van zijn afluister- werk, de onkreukbaarheid van zijn meerderen, en de invulling van het socialisme in de DDR. Over opvoeden en overleven, Waarom klink ik steeds vaker als mijn moeder?' Heel eenvoudig, omdat we ons niet bewust zijn van onze bagage, waardoor we onze kin deren niet voelend vanuit een open hart kunnen begeleiden naar volwas senheid. Onze kinderen zijn volledig overgeleverd aan de zorg die we ze geven. Maar zijn we wel toegerust voor deze taak? Weten wij wat een kind echt nodig heeft? En wat ons eigen gedrag en emoties bij de opvoeding drijft? Opvoeden valt veel ouders zwaarder dan verwacht. In dit boek biedt Ingeborg Bosch een schat aan informatie, maar ook con crete handvatten die ons helpen bij het begeleiden van kinderen op weg naar volwassenheid. Op zo'n manier dat we niet alleen zelf steeds even wichtiger worden, maar vooral ook (onze) kinderen een goede start kun nen geven. Ingeborg Bosch is psychologe en verwierf bekendheid met de door haar ontwikkelde thera pie Past Reality Integration, beschre ven in De herontdekking van het ware zelf en Illusies. door Ingeborg Bosch voor 22,90 EGMOND - Van 15 september tot en met 7 oktober zijn bij Galerie Conny van Kasteel abstracte kunstobjecten van diverse kunstenaars te bekij ken. De vernissage vindt plaats op zaterdag 15 september van 16.30 tot 19.30 urn* en het openingswoord wordt gedaan door kunsthistorica Margreeth Ulm. Exposerende kun stenaars zijn onder andere Norbert Thomas, Julian Gil Inge Besgen, Ernst Hesse Igninio Balderi en Anthonie Sas. Openingstijden: vrijdag tot en met zondag tussen 14.00 en 19.00 uur en volgens afspraak. Noorderstraat 4 en 5, Egmond aan Zee, tel. 072-5067151 en 06- 10037425. HEILOO - In september en oktober exposeert Nel Castricum haar schilderijen in het Trefpunt. Nel heeft vele jaren teken- en schilderlessen gevolgd. De laatste jaren bij Artiance in Alkmaar. Haar werk is realistisch en omvat vele onderwerpen. Mensen, emotie, beweging en landschappen boeien haar. En altijd in haar eigen kleuren. Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 te Heiloo is dagelijks geopend van 8.30 tot 17.30 uur. Eigen foto HEILOO - Op vrijdag 31 augustus is in de serie zomer avondconcerten, in de aloude en akoestisch fraaie Witte Kerk aan de Heerenweg 32, alweer het laatste concert te beluiste ren. Dit concert zal worden verzorgd door het barokensemble Pétillant, dat momenteel op uitnodiging van het Museum of National History in Hillerpd en de Nederlandse ambas sade in Kopenhagen in Denemarken is. De leden van dit ensemble, te weten Jiska ter Bals op barokviool, Jan van Grootheest op clavecimbel en Diederik van Dijk op barokcello, zullen u in een programma onder de naam 'Connections' meenemen naar de tijd van barok. In wisselende samenstelling zullen zij muziek laten horen van onder meer J.P Sweelinck, J. Schop en van D. Castello, een vroege Italiaanse com ponist. Deze muziek uit de zoge naamde 'Fhntastic style', biedt veel vrijheid in de interpretatie van de muziek. De muziek zit vol verschil lende gemoedstoestanden en is een voorloper op de sonatevorm die een paar decennia later tot stand kwam en tot in de Romantiek is gebleven. Deze afsluitende concertavond begint om 20.30 uur. De toegangs prijs bedraagt 8,- (65+, CJP en kinderen tot 13: 7,-). Kaarten kunnen tevoren telefonisch worden gereserveerd via tel. 072-5334804, 072-5335852 of 072-5335747. Pist Reality Integration* EGMOND - Vanaf 3 september exposeert de 'vrijdagochtendgroep' van atelier Crejat haar beeldhouw werken. Het zijn uitingen van ruimtelijke vormgeving en verbeelden kracht, ritme, ontmoeting en 'baas en hond'. De variërende materialen en werkwijzen hebben tot unieke beelden geleid. De expo sitie vindt plaats in de zaal van de Abdij van Egmond, aan de Vennewatersweg 27 te Egmond aan de Hoef en is geopend tot en met 15 september van 10.30 tot 16.30 uur (behalve op zondagen). REGIO - In het weekend van 1 en 2 september exposeert Hendrik van Dam in het kerkje op het eiland De Woude. Centraal staat dit keer een meer dan zestig jaar oude clivia. Het betreft hier schil derijen op doek, ingelijst in blad zilver. Verder worden er figuur composities en abstract werk geëxposeerd. In Eetcafé Dë Woude, vind u zijn visie op de Westwouderpolder: boven een strakke horizon een vlucht gan zen, of meeuwen, het pontveer, of koeien by een hek. Ook is het ate lier te bezoeken op Woude 13. HEILOO - Van 1 september tot en met 7 oktober exposeren Jacob Boots, Jan Budding en Aad Hoetjes bij Galerie De Kapberg. De gouaches, collages, schilderij en en beelden in steen zijn te zien na de opening op zondag 2 sep tember vanaf 15.00 uur, wanneer de tentoonstelling wordt geopend door Hans Paalman. Openingstijden: zaterdag en zon dag van 13.30 tot 17.00 uur. Adres: Galerie De Kapberg, Slotweg 17, Egmond aan den Hoef, tel. 072-5062645 (tijdens openingsuren), www.galeriedekapberg.nl. Hattibtek* ad boek van psychologe Ingeborg Bosch, auteur «art <te twMwlier* Dt kir.mtMkklng ^n'htl Heerenweg 67-69, 1851 KL Heiloo HBn fMÊM naast Winkelhof 'tJLoo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.d3Utekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11