Opening van het culturele, educatieve en sportieve seizoen tijdens Uitmarkt Open Dag Buk Buk en Tendenz tijdens Uitmarkt Nieuw theateraanbod van Stichting Vrienden van de Beun Zaterdag 1 september wordt van 10.30 tot 16.00 uur in jongeren centrum Buk Buk en Tienercentrum Tendenz voor de derde keer een Open Dag gehouden. Deze datum is bewust gekozen,omdat dan ook de jaarlijkse Uitmarkt wordt gehouden in de omgeving van de bibliotheek. Aangezien deze locatie op een steenworp afstand ligt van Buk Buk en Tendenz worden ook hier de deuren letterlijk open gegooid. Ook zal er een infostand op de Uitmarkt aanwezig zijn, waarbij verwezen wordt naar het feit dat de deu ren van Buk Buk en Tendenz (Pastoor van Muijenweg 12) de gehele dag open zijn. De stichting Jeugd en Jongeren Heiloo wil graag aan iedereen laten zien wat er zoal plaatsvindt in Buk Buk en Tendenz. In het gebouw kunnen de bezoekers een kijkje in de keuken nemen en zien wat voor activiteiten er zoal georganiseerd worden. Medewerkers van Tendenz zullen om 12.00 uur het programma openen met een speciale Jumpstyle-demonstratie Verder zal op het podium van BukBuk een pro gramma gepresenteerd worden, rond leerlingen electrische gitaar en bands van de Muziek Dansschool Heiloo. Het geheel staat onder lei ding van Edwin Ligteringen, docent gitaar en popschool. In twee blok ken van ongeveer anderhalf uur - aanvang 12.00 uur - zullen diverse bands optreden met muziek in verschillende stijlen. Een aantal bands is geformeerd rond leerlingen electrisch gitaar, die zichzelf hiermee pre senteren: zoals The One Timers rond gitarist Job Kneppers met stukken van Incubus, de band Saint Hunata rond stergitarist Friso Woudstra met eigen werk in het genre progressive metal, de band LoranA rond Loran Aelbers met muziek van Thin Lizzy en Die Artze, een band rond Ivan Eugster met stukken van de Red Hot Chili Peppers en een band rond gitarist/zanger/componist Ben van Halem, Stuck On The Metro. Verder speelt de popschoolband Zero Fortune eigen werk en de band TAFKAS soul, R&B en rock. Tussendoor zal A.S. Dance-crew twee keer een street- danceshow-optreden geven,- Bovendien is er buiten een podium ingericht waar lounge-muziek wordt gedraaid door onze huis-Dj Tim. Dj Sophie en Dj Bart zullen weer andere stijlen de lucht in knallen. Een en ander zal omlijst gaan worden met expositie en presentaties van activiteiten die het afgelopen jaar en van activiteiten die het komende seizoen op het programma staan. Naast de promotie van de activiteiten is het een doel voor zowel Buk Buk als Tendenz het werven van nieuwe vrijwillige jonge medewerkers en het aanbieden van allerlei workshops op het gebied van theater,muziek,techniek en dans. Zowel Buk Buk als Tendenz willen graag een voorproefje nemen op de festiviteiten die het komende jaar op het programma zullen staan, in het kader van respec tievelijk het 40-jarig en 15-jarig bestaan. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Buk Buk, tel. 072-5321048. HEILOO - Zaterdag 1 september wordt van 10.30 tot 16.00 uur de jaarlijkse Uitmarkt Heiloo gehouden rond de Bibliotheek Heiloo. Op de Uitmarkt Heiloo krijgt de bezoeker een goede indruk van wat hij of zij op cultureel gebied in het komende seizoen kan verwachten. Maar de Uitmarkt Heiloo biedt meer: namelijk een overzicht van de enorme verscheidenheid aan activiteiten in de gemeente Heiloo. Naast cultuur is er ook veel aandacht voor cur sussen en recreatie. Door de grote behoefte aan een officiële opening van het activiteitenseizoen in Heiloo kon de Uitmarkt Heiloo uitgroeien tot een jaarlijks terugkerend evenement. Dit is tevens mogelijk door een structurele subsidie van de gemeente Heiloo en de sponso ring van De Uitkijkpost en G.P. Groot. De Uitmarkt Heiloo wordt reeds voor het dertiende achter eenvolgende jaar georganiseerd door de Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg 250. Bibliotheek Heiloo hecht veel waarde aan haar culturele, educatieve, infor matieve en recreatieve doelstel ling. De Uitmarkt Heiloo vormt een heel goed middel om deze doelstelling inhoud te geven. Met 61 organisaties en verenigingen heeft de Uitmarkt Heiloo dit jaar een record aantal deelnemers. Zij hebben vrijwel allen een stand waar informatie wordt gegeven over de organisatie zelf en de acti viteiten in het komende seizoen. Bij de meeste kramen kunnen de bezoekers zich al tijdens de Uitmarkt Heiloo hiervoor opgeven. Naast een grote stroom informatie is er ook veel te zien en te horen. Op twee podia (één buiten en één in de Willibrorduskerk) wor den tijdens de gehele Uitmarkt Heiloo zeer diverse optredens ver zorgd vanuit het gehele Heilooër verenigingsleven: van koor tot orkest, van sportdemonstratie tot dans en toneel. De Uitmarkt wordt om 10.45 uur officieel geopend door burgemeester T.J. Romeyn op het podium op het parkeerter rein naast de bibliotheek. De ope ning wordt omlijst door een optre den van het Heilooër Harmonieorkest Ceacilia. De Uitmarkt Heiloo is er zeker ook voor kinderen. Een groot aantal deelnemers hebben een speciaal programma, voor deze leeftijds groep. Daarnaast zijn er voor hen ook een aantal speciale activitei ten, zoals knutselen met de Hobbyfarm (in de bibliotheek), veel optredens op de podia, een aantal sportdemonstratie, waarbij vaak ook meegedaan kan worden, informatie over eerste hulp, speci aal voor kinderen, en het aan laten brengen van nepwondjes bij de EHBO-stand, spelenderwijs muziek: een open les 'muziek op schoot' voor kinderen van 2 tot 4 jaar en hun ouders. Tijdens de uit markt geeft Falkland Toneel in de bibliotheek enkele Workshops Toneel (om 12.00, 13.30 en 14.30 uur). Geïnteresseerden zijn uitge nodigd hieraan deel te nemen. Onder de titel 'Kom op verhaal' worden drie vertelvoorstellingen gehouden in de bibliotheek. De verhalen van vertelster Marieke van den Houten (onder andereHeksensoep; toververhalen voor jonge dwergen en oude reu zen) worden muzikaal omlijst door Inge Siezinga. De voorstellin gen vinden plaats om 11.30, 13.00 en 14.00 uur. Voor koop lustigen vindt er evenals tijdens de voorgaande jaren weer een ver koop plaats van door de biblio theek, afgeschreven materialen zoals boeken, cd's en tijdschriften. De Vrienden van de Beun zor gen ieder jaar voor een geva rieerd theateraanbod met cabaret-, toneel-, muziek- en kindervoorstellingen door beroepsartiesten. Met de steun van sponsoren en de hulp van vrijwilligers heeft de stichting dit jaar het program ma samen kunnen stellen. Ook dit jaar heeft de pro grammacommissie een selec tie gemaakt uit het landelijk aanbod van de impresario's. Bijzondere voorstellingen zijn de openingsvoorstelling 'Ze bestaan echt' op 6 oktober door Ronald Goedemondt over vluch ten met je verbeelding. Over men sen die met beeld, fenomenen en verbanden alles kunnen en zullen verklaren. Op 30 oktober komt Wende Snijders met Franse chan sons, maar ook met een Nederlands, Spaans en Zuid- Afrikaans repertoire. Het aanbod van de Vrienden van de Beun en hei jaaroverzicht van het totale Beunprogamma, is te vinden in vernieuwde programmaboekje dat begin juni met de Uitkijkpost is verspreid of kijk op www.vrien- denvandebeun.nl. Een eventueel nieuw boekje is te krijgen in de kraam op de Uitmarkt, daar kunt u ook informatie vinden over de Vrienden van de Beun. Leden van de stichting hebben voorrang bij toewijzing van kaarten. Bel voor informatie naar Heieen Groot tel. 072-5321033. Kaarten voor voor stellingen kunt u reserveren via de intekenlijst in het boekje, www.vriendenvandebeun.nl of via tel. 072-5333156. Reeds bestelde kaarten kunnen vanaf maandag 3 september worden afgehaald aan de kassa.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 13