De actieve Vrouwen van Nu IJsclub Egmond-Heiloo The Yoga Company breidt uit Trainings Centrum Heiloo geeft Spinning lessen Stichting Unie van Vrijwilligers Heiloo De landelijke vereniging 'NBvP, Vrouwen van Nu' heeft in Heiloo een springlevende afdeling, waarvan het ledenaantal inmiddels de 200 gepasseerd is. NBvP staat voor de Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen, voor velen een oubollige naam, maar de toevoeging Vrouwen van Nu wil zeggen dat de leden met hun tijd meegaan. De dames zijn actief op allerlei gebied en zij kunnen uit een gevarieerd aanbod kiezen. Binnen het sportgebeuren in Heiloo, is The Yoga Company al jaren een opvallende verschijning. Dankzij de enthousiaste inzet van Wil Kooij, haar aanstekelijke manier van lesgeven en het succes van haar formule, namelijk veel persoonlijke aandacht in kleine groepen, zal ook nu weer het lesprogramma verder wor den uitgebreid. Het toch al omvangrijke lespro gramma van The Yoga Company wordt verder worden uitgebreid. Op de eerste plaats komt er een lesdag bij, ook op de vrijdag kun je nu bij The Yoga Company terecht voor de lessen Pilates Basic en een nieuwe les, Yoga Fit. Yoga Fit is een wat spor tievere manier van Yoga beoefe nen. Veel mensen hebben een zweverig gevoel bij Yoga", vervolgt Wil, „terwijl Pilates, wat veel weg heeft van Yoga dat bijvoorbeeld niet heeft. Ook bij Yoga wil ik die drempel nu verlagen, door op vlotte muziek Yoga oefeningen te doen, waarbij we dan de ademha ling, een van de belangrijkste aspecten van Yoga, niet uit het oog verliezen. Ook het programma voor de kin deren wordt wederom verder uit gebreid. Vanwege het grote suc ces komt er een uur kinderyoga bij op de donderdag. Kinderen tot 12 jaar werken binnen een groep met elkaar maar ook voor zich zelf. Ze komen tot rust, en hun zelfvertrouwen neemt toe. De peutergym en de kleuterdans blijven op de vertrouwde uren op de woensdag. Reserveer op tijd om niet buiten de boot te vallen. Regelmatig stromen de peuters en kleuters door en komt er een plekje vrij. Als laatste kun je bij The Yoga Company ook nog terecht voor een heerlijke ontspannende mas sage. „Ik geef diverse ontspan ningsmassages, stoelmassage, een heerlijke Hot Stone massage, en nieuw is de Sabaaydimassage, waarbij ik gebruik maak van krui denstempels. Er is altijd wel een massage die bij je past!" Voor meer informatie kun je het best contact opnemen met Wil, tel. 06-18741193. Ook dit jaar staat The Yoga Company weer op 1 september op de uitmarkt in Heiloo, het standnummer is 37. Het complete rooster staat in de advertentie van The Yoga Company, op www.theyogacom- pany.nl of loop eens binnen op de Westerweg 128a. Om te beginnen is er elke maand een avondbijeen komst met een thema, een spre ker of een activiteit. Een kleine greep uit het programma: een informatieve presentatie met film van de Hersenstichting, een lezing over vrouwen in de kunst, een bij eenkomst met een sociaal-geogra fe over onze eigen omgeving, een gezellige kerstbijeenkomst met muzikaal optreden, een boeiende toneelavond. Verder zijn er binnen de afdeling allerlei interessegroe- pen: er zijn wandelclubs voor lange en kortere afstanden, een Trainings Centrum Heiloo (TCH) is 25 jaar een begrip op Fitness, Aerobics en Spinning gebied in Heiloo. Begonnen als fitnesscen trum is het sportaanbod al geruime tijd geleden uitgebreid met verschillende aerobicsvormen zoals Body Shape, Steps, Body Work Out en Circuit training. Sinds ongeveer twee jaar verzorgt TCH ook dagelijks één of meer Spinning-lessen. Tijdens de Uitmarkt zal hiervan om 12.45 uur op het buitenpo dium een demonstratie worden gegeven. Spinning is een les in groepsverband waarbij je dankzij het trainen met hartslagmeters, kunt werken aan het verbeteren van de persoonlijke conditie. Je hoeft niet net zo veel weerstand bij te draaien als je instructeur of je buurman. Jouw hartslagmeter, eigenlijk je persoonlijke trainings assistent, vertelt je wanneer je genoeg weerstand hebt bijge draaid. Hoe fitter je bent, des te meer weerstand je moet bijdraai en om je hartslag te verhogen. Omdat je hartslagmeter je continu informeert over je lichamelijke toestand, zul je merken dat je maximale resultaten bereikt met minder kans op uitputting of over training. De instructeurs helpen met uitgebalanceerde lessen, ondersteund door opzwepende muziek om je lichaam alle prikkels te geven die het nodig heeft om je conditie te verbeteren. Voor meer informatie over Spinning of het trainingsaanbod van TCH of voor informatie over de tarieven; kom dan langs aan de Zevenhuizerlaan 116 of kijk op de internetsite: www.trainingscen- trumheiloo.nl. Natuurlijk kun je ook tijdens de Uitmarkt bij de stand om nadere informatie vra gen. Van zaterdag 1 september tot en met zaterdag 8 september geldt de Uitmarkt actie. Niet alleen is dan het inschrijven bij TCH gra tis, maar ook kun je dan gebruik maken van het aanbod om vier maanden te trainen en slechts drie maanden te betalen. Een Fitness abonnement is er dan vanaf 15,- euro per maand (18,75 euro voor volwassen) en een abonnement Aerobics/Spinning vanaf 13,50 euro per maand. fietsclub, vrouwen gaan samen naar theater, bezoeken musea en bijzondere tuinen. Er is een groep vrouwen die prachtige handwer ken maakt, er zijn vrouwen die samen bridgen, er zijn leeskringen en een gedichtenkring. Ook is het mogelijk om deel te nemen aan workshops of korte cursussen op creatief, cultureel of communica tief gebied. Zelfs een buitenlandse vakantie behoort tot de mogelijk heden. Veel vrouwen hebben het erg druk met vrijwilligerswerk, met kinderoppas of met een parttime baan naast hun huishouden. Dan is het fijn om soms wat tijd voor jezelf vrij te maken: voor een interessante avond, een leuk uit stapje of een wandeling. De sterke groei van het aantal leden wijst op de behoefte om anderen te leren kennen, jong en oud, en met elkaar dingen te ondernemen. De vereniging hoort vaak geluiden dat een vrouwenvereniging geen bestaansrecht meer heeft of geen bestuursleden kan krijgen. Dit geldt niet voor de afdeling Heiloo. Voor informatie over eefi lidmaat schap kunt u contact opnemen met Annemieke Woudstra, tel. 072-5336861, met Janke Hiemstra, tel. 072-5323241 of met Marijke Nijland, tel. 072-5117952. De Unie van Vrijwilligers (UvV) is een landelijke vrijwilligersorga nisatie met als doelstelling het bevorderen en verlenen van maatschappelijke hulp door vrij willigers, met menselijk contact en continuïteit in het werk als voornaamste kenmerken. De afdeling Heiloo bestaat al 27 jaar en heeft met een vrijwilli- gersbestand van ruim 200 vrouwen en mannen heel wat te bieden aan vooral de ouderen. Een greep uit de activiteiten zijn vriendschappe lijk contact, ziekenhuisbegeleiding, thee schenken in De Loet en Overkerck, bingo, instuifactiviteiten en huiskamerprojecten, hulp in de Amberhof, assistentie bij de dag verzorging, het runnen van de huis winkels en ondersteuning bij de watergymnastiek. Tijdens de Uitmarkt zullen de organisatie zich presenteren met een informatie stand. Als u denkt dat de UvV iets voor u zou kunnen betekenen, kunt u zich bij de stand laten infor meren over de mogelijkheden. Hoewel 200 vrijwilligers veel lijkt, is er toch regelmatig behoefte aan nieuwe mensen, onder andere om projecten uit te breiden of nieuwe te kunnen starten. Er is veel flexibi liteit in dit werk en De Unie is al erg blij met een paar uur per week of zelfs enkele uren per maand. Hoewel er geen betaling tegen overstaat, doet u het niet voor niets. Dankbare cliënten, contacten met medevrijwilligers, projectbij eenkomsten, jaarvergadering en nieuwjaarsrecepties. Voor bezoe kers aan stand 13 is een verrassing. Voor de eerste 25 bezoekers ligt er een sleutelhanger klaar, met een winkelwagenmunt met het vignet van de UvV erop. Nadere informa tie over het UvV-vrijwilligerswerk kunt u verkrijgen van Elly Rutjes tel. 072-5330574 en Ellen Kuijper tel. 072-5339736. Het begrip ijs is zomers natuurlijk heel anders dan in de winter, maar de basis van een goed schaatsseizoen op het ijs ligt, volgens IJsclub Heiloo, in de zomermaanden. De ijsclub heeft 180 actieve leden en deze zijn al volop bezig met diverse soorten trainingen zoals lopen, fietsen, duintraining en skeeleren. Dit gebeurt onder begeleiding van trainers, maar ook individueel. De leden trainen samen en wat de IJsclub opvalt is dat het met veel lachen gebeurt, schaatsen is volgens de club een pretsport. Kraam 14 staat bij de ingang van de bibliotheek en IJsclub Heiloo heeft voor alle kinderen en nieuwe leden een verrassing.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 14