Eensgezindheid bijna 110 jaar actief Houdtu van Bach? Willibrordusparochie ook weer op de Uitmarkt Alkmaars Symfonie Orkest treedt op Atelier Marina Ruper geeft cursussen Dit jaar presenteert de R.K. Willibrordusparochie zich wederom op de Uitmarkt. De Willibrorduskerk fungeert die dag als podium voor een aantal orkesten. Mevrouw Ted Herkes is de presentatri ce van dit alles. U vindt een overzicht van alle optredens elders in deze krant. Bij de ingang van de kerk is een kraampje ingericht met infor matie over allerlei activiteiten van de parochie. In een folder die spe ciaal wordt uitgebracht voor de Uitmarkt, vindt u een korte rond leiding door het kerkgebouw. Inmiddels is het Oecumenisch Leerhuis 'rond de waterput' een begrip geworden in Heiloo en omstreken. Met trots presenteert de commissie 'rond de waterput', namens de gezamenlijke kerken van de regio Heiloo, Akersloot, Limmen en de Egmonden (HALE) het nieuwe programma voor het seizoen 2007-2008. Het blauwe programmaboekje is op de Uitmarkt voor het eerst gratis ver krijgbaar. Het zal daarna ook af te halen zijn in de kerken van de regio HALE. In het boekje worden verschillen de activiteiten aangeboden: lezin gen, voordrachten, films, muziek, drama, cursussen en leesgroepen. Afgelopen seizoen is het Oecumenisch Leerhuis verder gegroeid, alle activiteiten zijn goed bezocht en de deelnmers waren enthousiast. Er was ontmoeting en gesprek. Er is veel verteld, maar ook heel veel geluisterd. Het aanbod is wederom uitgebreid en we hopen op veel belangstelling. Bij aankomst op het kerkplein van de Willibrorduskerk zult u zien, dat er een patroon is aangebracht in de straatstenen voor de ingang van de Kerkstraat. Het figuur stelt een labyrint voor. Het is dit voor jaar (2007) aangelegd als cadeau van en voor de parochie ter gele genheid van het 25 jarig priester feest van pastor Herman Helsloot. Wanneer u tijdens de Uitmarkt het labyrint wilt lopen, is daar alle gelegenheid voor. Er is een folder voor beginnend labyrintlopers en een historische uitleg over labyrin ten. Tevens is er gelegenheid vra gen te stellen over het labyrint aan een deskundige. Kortom, tij dens de Uitmarkt is er veel te doen in en rond de Willibrorduskerk! Er zijn grote veranderingen dit jaar binnen Oratoriumkoor Heiloo. Zo is er een nieuwe dirigent, Paul Waerts. Hij staat bekend om zijn vakbekwaam heid, maar vooral ook om zijn bevlogenheid en enthousias me, maakt van elke repetitie avond een feest. Daaraan dankt het koor ook de instroom van nieuwe leden sinds zijn aanstelling dit jaar. Ondanks de omvang van het koor van ruim 70 leden, nemen zij nog steeds nieuwe zangers aan. Voor het komende concert in maart 2008 staat de uitvoering van De Mattheus Passion op het program ma. Dit werk van J.S. Bach wordt uitgevoerd door een groot orkest solisten, een dubbel vierstemmig koor en een kinderkoor. De Mattheus Passion is niet het enige concert in 2008. In december dat jaar zullen de eerste vier cantates uit gevoerd worden van het Weihnachtsoratorium van Johann Sebastian Bach. Heeft u zin gekregen om te mee te gaan zingen? U kunt vrijblijvend luisteren of meezingen op de repetities. U kunt de sfeer proe ven en rustig bekijken op dinsdag avond van 20.00 tot 22.15 uur, in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg. Of misschien voelt uw zoon of dochter in de leeftijd van 10 tot 12 jaar er voor om mee te doen aan het kin derkoor van de Mattheus Passion. (vijf maal een uur oefenen, vanaf januari 2008, onder leiding van de dirigent). Voor meer informatie kunt u terecht bij de stand op de Uitmarkt. Het Alkmaars Symfonie Orkest telt 40 amateur-musici uit Alkmaar en wijde omgeving. Het orkest speelt muziek uit het klassieke, romantische en soms uit het hedendaagse repertoire. Het orkest biedt aan jonge musici de mogelijkheid om als solist op te treden. Voorbeelden hierven zijn onder andere Pauline Oostenrijk met de hobo, Christine van Oerle met de Hoorn, Nander Cirkel op de cello en Merel Junge op de viool. Niet alleen beginnende solisten zijn bij het orkest te gast geweest, ook bekende musici zoals bijvoor beeld de cellist Jean Decroos en de althoboïst Ton van de Kieft hebben bij het orkest gesoleerd. In de twintig jaar van het bestaan is het orkest uitgegroeid tot een hechte groep enthousiaste musici en is het niveau van musiceren naar een steeds hoger plan gebracht. Momenteel staat het orkest onder leiding van Albert van Eeghen, die naast rechten en filosofie viool studeerde bij Janos Konrad en orkestdirectie bij Joop van Zon. Het Alkmaars orkest heeft in het recente verleden samengewerkt met diverse koren waaronder het Volendams Vocaal Ensemble en het Toonkunstkoor uit Den Helder, beiden onder lei ding van de bekende dirigente Marlie Durge. Ook heeft het orkest in de periode van 25 tot en met 29 juli medewerking verleend aan het Theaterproject 'Alma Mahler' naar een boek van Anna Enquist van de rondtrekkende theater groep De Karavaan, met Anita van Soest als hoofdrolspeelster. Alle uitvoeringen vonden plaats in Heiloo. Het eerstvolgende concert vindt plaats op 27 oktober in de Vrijheidskerk te Alkmaar, waarbij de Hoornist Teunis van der Zwart als solist zal optreden in het Hoornconcert van Mozart. Verder staan werken van Haydn en Rosetti op het programma. De wekelijkse repetities vinden plaats op dinsdagavond van 20.00 tot 22.15 uur in Het Open Huis in Heiloo. Tevens houdt het orkest Open speeldagen waarbij ook niet-leden van harte welkom zijn een dagje mee te komen spelen. Kijk voor meer informatie op www.alkmaars-symfonieorkest.nl Veelvuldig worden voorbeelden van kunstenaars besproken waardoor er een verwantschap mee gevoeld wordt en ook daar staat het leren kijken voorop. Komend cursusjaar starten op maandagmiddag en avond en op dinsdagochtend en avond vier ver schillende cursussen van ieder tien bijeenkomsten. Alle cursussen zijn geschikt voor zowel beginners als gevorderden. Iedere cursus bestaat uit 10 lessen van 2,5 uur en wordt afgesloten met een pre sentatie van al het geproduceerde werk. Het afgelopen jaar is een expositie gehouden in de kerk aan de Noordergeeststraat in Heiloo. Kosten van iedere cursus zijn 120,- euro inclusief papier,exclu sief materialen. In overleg schaf fen de cursisten na de eerste les zelf hun tekenmaterialen aan. De cursussen tekenen, schilderen en druktechnieken worden op de volgende dagen gehouden: Op Maandagmiddag 24 september van 13.00 tot 15.30 uur en 's avonds van 19.30 tot 22.00 uur. De dag erna in de ochtend van 10.00 tot 12.30 uur, 's avonds van 19.30 tot 22.00 uur. Kijk voor meer informatie op www.marina- rupert.nl of bel tel. 072-5332839 of tel. 06-27553885 of mail naar info@marinarupert.nl. Eensgezindheid heeft het dit seizoen weer een muzikaal vereni gingsjaar gehad met een groeiend aantal leden, donateurs en enthousiast publiek. De wekelijkse repetities werden goed bezocht en er werden veel activiteiten georganiseerd die de kwa liteit en continuïteit van de muziekvereniging ten goede zijn gekomen. In het atelier van Marina Rupert op de Spoorlaan 21 in Heiloo starten voor de derde keer in september schilder- en tekencur sussen. Omdat de groepen niet groter zijn dan zes personen is het mogelijk om zowel individueel als naar opdracht te werken, op elk niveau en na een uitgebreide kennismaking met de ver schillende materialen. Er kan ook gewerkt worden met verschil lende druktechnieken. Het atelier werkt vanuit het zorgvuldige waarnemen, of vanuit de fantasie geholpen door beelden of tek sten uit de werkelijkheid. Ook voor het komende seizoen 2007-2008 staan er veel acti viteiten op het programma. Zo zal de muziekcommissie weer vele muziekstukken aandragen welke door dirigent Cees Brugman met zowel het leerlingenorkest als het groot-orkest ingestudeerd zullen worden. Samen met de even ementencommissie zullen er vele gelegenheden worden uitgezocht waar de ingestudeerde werken door onze orkestleden gespeeld kunnen worden. Zo wordt er tij dens het jubileumjaar in 2008 een concertreis naar Schiermonnikoog gehouden en een concert waarbij alleen orkesten aan deelnemen met de naam 'Eensgezindheid' De toegangsprijs van de concerten kan dankzij het vele publiek, de vrijwillige inspanning van de eigen leden en de sponsor relatief laag blijven. De leden betalen contribu tie van maximaal 98,- euro Hiervoor krijgt men wekelijks een ruim twee uur durende repetitie aan geboden, evenals een instrument, een uniform, een muziekstan daard en bladmuziek. Eensgezindheid verwacht van haar leden dat zij zich actief inzetten binnen de vereniging of een com missie. Hierdoor wordt het bestuur ontlast en worden de leden gemotiveerd een vrijwillig steentje bij te dragen. Dat kan zijn in de vorm van het ophalen van oud papier, het uitzoeken blad muziek, het draaien van bardienst of het organiseren van een con cert of evenement. Tijdens de Uitmarkt verzorgt Eensgezindheid van 13.25 tot 14.05 uur een optre den op het buitenpodium. De offi ciële concerten dit jaar zijn het Najaarsconcert tezamen met Excelsior Limmen op zaterdag 27 oktober vanaf 20.00 uur in het ontmoetingscentrum van GGZ Willibrord te Heiloo en het Kerstconcert op zaterdag 15 december. Inschrijving van nieuwe leden kan plaatsvinden bij het secretariaat via tel. 072-5334851 Uitgebreide informatie is te verkrij gen via www.mv-eensgezind- heid.nl. De wekelijkse repetities zijn bij Ko Hartog op De Oude Werf 18 op de donderdagavond vanaf 19.00 uur (leerlingenorkest) en 20.00 uur (grootorkest).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 15