WAO groep Heiloo fietsend op pad Workshops bij De Natuurbron Pridini, de wereld in je voeten Heïlooër Salonorkest: Musica d'amore Franse Conversatieles in Heiloo door Jenny Cornelissen De Natuurbron is een praktijk voor natuurgeneeskunde en staat op zaterdag op de Uitmarkt met kraam 55 om meer uitleg te geven over natuurgeneeskunde. Bij De Natuurbron kunt u terecht voor natuurgeneeskundige consulten. Daarnaast geeft De Natuurbron het komend seizoen de volgende workshops: E.H.B.O. met kruiden. Stresspreventie en Energiek de winter door. „De Natuur is de bron van waaruit genezing ontstaat', ver telt Lia, natuurgeneeskundig therapeut van de praktijk. „Alleen al door in de natuur te zijn, ontstaat ontspanning waardoor genezing in gang wordt gezet. De natuur is onze groene apo theek. De fytotherapie (krui den) maakt gebruik van de gene zende werking van planten en bomen en is de basis van de natuurgeneeskunde.' Zowel bij chronische als acute klachten zet de praktijk kruiden in. Om men sen hiermee kennis te laten maken, heeft Lia een workshop EHBO met kruiden opgezet. Je vindt hierover meer informatie bij de kraam. Naast natuurgenees kunde heeft Lia zich gespeciali seerd in massagetherapieën als Voetreflexmassage, Rebalancing en Klassieke massage. Massage is een vorm van aanraken. Aangeraakt worden is essentieel voor onze gezondheid. De manier waarop aangeraakt, gemasseerd wordt is uitermate belangrijk. Respectvolle aandacht, in contact zijn met de ander en het invoelen van de ander staat centraal. Door massage wordt de doorbloeding bevorderd, afvalstoffen afgevoerd, de ademhaling verdiept zich, het houd je in beweging en er ont staat totale ontspanning. Ontspanning geeft je een ruim en relaxed gevoel. Je voelt je energie weer stromen. Van communicatie met de handen gaat Lia over op haar andere specialisatie, Psychosociale begeleiding, ook wel counseling of coaching genoemd. In een aantal gesprek ken wordt dieper ingegaan op iemands leven en omstandighe den. Hoe sta je in het leven en hoe weerbaar voel jij jezelf? Methoden die hierbij ingezet kun nen worden zijn: Visualisaties, Biografie. Bij biografie wordt je eigen levensverhaal door jezelf geschreven, geeft je inzicht in jouw manier van handelen. Werken met je eigen biografie werkt heel verhelderend en brengt je dichter bij jezelf. Voor meer informatie: Lia Lenis staat bij kraam 55, of bel naar 072-8505010 of bezoek haar open dag met korte workshop op zaterdag 22 september van 11.00 tot 16.00 uur aan de Westerweg 379 in Heiloo. De groep muzikanten van het Heïlooër Salonorkest beschrijft hun muziek als stijlvol, niet te serieus, aanwezig, maar niet opdringerig. Het repertoire bestaat uit lichtklassiek, operettemu ziek, evergreens en dansmuziek, zoals tango's, walsen, polka s, paso dobles en foxtrots. De optredens zijn veel voor instellingen, bedrijven en par ticulieren en ze treden regelmatig op bij recepties, jubilea, zorgcen tra en nieuwjaarsrecepties en kun nen in overleg, zowel overdag als 's avonds, waarbij de keuze van muziek kan worden aangepast. Nieuw toegevoegd aan het reper toire is het zangspel 'Bastien en Bastienne' van Mozart, met gastoptredens van zangers. Eind oktober zal er meer bekend wor den over het concert, inclusief dit nieuwe zangspel. De eerste viool is Lida Hoogvorst, Wieke Bismeijer Ik, als ervaren lerares Frans, werk met de beginners en tweedejaars leerlingen met de methode C'est bien ca, een vlotte methode voor volwassenen, gebaseerd op zin nen uit de normale omgangs spreektaal. Bij de andere niveaus werk ik met de boeken C'est ca, deel 1 of deel 2, maar absoluut geheel gericht op het leren spreken van de taal. Dit gebeurt in groepjes met een beperkt aantal leerlingen in een heel gezellige, ontspannen sfeer. U kunt zowel overdag als 's avonds les krijgen en natuurlijk hoort u ook thuis er enige tijd mee aan de slag te gaan. Voor gevorderden is er ook les zonder aanschaf van boeken, waarbij we in het Frans over heel gevarieerde onderwerpen discus siëren. Dus, wilt u ook, net als op tv 't roer omgooien, vraag dan info bij de lerares Jenny Cornelissen, Heiloo, tel. 072-5336878. en Robert de Jong. Tweede viool is Gea Bouma en Theo van Spanje. De fluit wordt bespeeld door Jeannet Pos en Ineke Fransen Daalmeijer. Klarinet wordt gespeeld door Ben Freriks, cello door Marcel Horsthuis en piano door Ton Reij. Dirigent is Teunis van der Zwart. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor violisten en een klarinettist. Bel voor meer informatie Wieke Bismeijer, tel. 072-5052690 of Ineke Fransen Daalmeijer, tel. 072- 5334013. De Internationale Dansvereniging Pridini brengt ook het komend seizoen weer de 'Wereld in je voeten'. Van Afrika tot Scandinavië, van Engeland tot de Balkan, alle dans, muziek en zang komt in de vereniging aan bod. Op een ontspannen manier maakt men kennis met de culturen van veel verschillende landen. Tijdens de Uitmarkt kunt voor alle informatie terecht bij de kraam van Pridini. Daarnaast zullen er verdeeld over de hele dag kostuums hows worden gegeven, en kunt u een portretfoto laten maken in een van deze kostuums. Bij Pridini wordt een internatio naal programma van dans aangeboden, voor alle leeftijden. Het enige waarover je moet beschikken is luchtige kleding, makkelijke schoenen en zin heb ben in een uitdaging. Op woens dag dansen jongeren vanaf 6 jaar van 19.30 tot 20.30 uur, onder lei ding van Marit de Jong, en volwas senen van 20.00 tot 21.30 uur onder leiding van Huub de Jong, beide groepen in het 'Open Huis', boven Winkelcentrum 't Loo. Naast het reguliere programma houdt Pridini door het seizoen heen nog diverse instuiven en specialisten avonden. Tijdens deze laatste avonden komt er een spe cialist lesgeven, in november zal dit waarschijnlijk een avond Iers worden. Omdat het altijd lastig is om van te voren te bedenken of je iets wel of niet leuk zal vinden, mag iedereen twee maal komen proberen of kijken. Vervolgens kun je voor drie maanden deelnemen aan de startcursus, alvorens je voor een heel jaar te binden. Voor informatie en opgave kun je con tact opnemen met Silvia Denneman tel. 072-5052287 of Marianne Schippers tel. 072- 5334110. Heb je enkel jaren dans ervaring- folklore, ballet of stijl dans-, ben je tussen de 12 en 65 jaar en wil je graag optredens ver zorgen, dan ben je welkom bij de demonstratiegroep. Deze groep oefent twee maal per maand, onder leiding van Maartje Ligthart. In zowel de dans- als de zang groep is plaats voor nieuwe enthousiaste mensen. Voor infor matie over deze groepen, maar ook voor het boeken van optre dens, kunt je bellen naar Nel Coolegem tel. 072-5335427. Er kan ook gemaild worden via de website www.pridini.tk. kringen, een bridgekring, een filo sofiekring, een wandelgroep, een beleggingskring en drie museum kringen. leder lid neemt naar eigen interesse deel aan een of meer kringen en kan ook op diverse niveaus organisatorisch actief zijn binnen de vereniging. Daarnaast vormt de organisatie met de circa 25 leden die in Heiloo wonen, de 'postcodegroep' Heiloo. Als postcodegroep is er zes keer per jaar een bijeenkomst, meestal bij een van de leden thuis. Hierbij worden ervaringen uitgewisseld, ook worden soms voordrachten gehouden over werk of hobby, of gaan naar het theater of uit eten. Laatst werd op de fiets gestapt voor een avondexcursie onder begeleiding van geografe Lia Vriend, die uitgebreid verteld heeft over de strandwal waarop Heiloo en Limmen zijn gelegen. Nieuw in Heiloo? Nooit geweten dat de WAO bestaat? Geïnteresseerd? Neem een kijkje op de website, www.wao.nl en bezoek de stand tijdens de Uitmarkt of zoek contact met de postcodegroep Heiloo via tel. 06- 29060617 of tel. 06-49692499. Onlangs sloot een aantal leden van de WAO groep Heiloo het seizoen 2006/2007 af met een gezamenlijke zomerse fietstocht. De WAO is een vereniging van en voor vrouwen met een hogere opleiding. Vroeger konden alleen vrouwen met een afgeronde universitaire opleiding lid van de WAO worden. Maar nu zijn ook vrouwen met een HBO diploma van harte welkom. De WAO telt in Nederland ongeveer 4500 leden. Met elkaar vormen zij een samenhan gend netwerk. De diversiteit aan opleidingen, leeftijden en maat schappelijk posities is groot. Wat al deze mensen bindt is de wens om gelijkgestemde vrouwen te Om nog veel meer van uw ver blijf in Frankrijk te kunnen genieten, of het nu gaat om uw vakantie of om uw tweede huis, is het een heel goed idee om dit komende seizoen een conversatiecursus Frans te gaan volgen. U kunt gaan star ten op beginnersniveau of op een wat hoger niveau, als u al enige kennis van de Franse taal heeft. ontmoeten, ervaringen uit te wisselen met elkaar en van elkaar te leren. En natuurlijk ook om de krachten te bundelen en zich samen in te zetten voor een bete re maatschappelijke positie van de vrouw. Want door hun oplei ding en maatschappelijke functie zijn hoger opgeleide vrouwen bij uitstek in staat om mee te denken over een beleid, dat vrouwen meer kansen biedt. De WAO heeft 32 afdelingen, verdeeld over Nederland. De afdeling Noord Holland Noord organiseert elk jaar een aantal afdelingsavonden en afdelingsuitjes. In de afdeling is een flink aantal thematische krin gen actief. Er zijn drie literatuur-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 16