Falkland Toneel Medewerkers van Actie Zorg staan voor u klaar Vereniging Oud Heiloo Dojo 't Loo, meer dan alleen judo Zangkoor 'The Fifty singers7 Judo Wist u dat? Veel inwoners van Heiloo passeren wekelijks het Witte Kerkje en de daarnaast gelegen Willibrordusput. Wist u dat, vol gens de overlevering, Willibrordus in het jaar 695 deze put op die plaats heeft geslagen? We horen vaak dat de historische achter grond van het landgoed Nijenburg of van Ter Coulster, de geschie denis van de Kapel Onze Lieve Vrouw ter Nood en de literaire Kring van Heiloo vele mensen aanspreekt. Om deze en nog vele andere onderwerpen te bestuderen, de kennis daarvan te versprei den en levendig te houden is er de Vereniging Oud Heiloo. Wat is de historische Vereniging Oud Heiloo? De Vereniging Oud Heiloo heeft meer dan 400 leden. Om de geschiede nis van Heiloo onder de aandacht te brengen en belangstellenden te ontvangen beheert de vereniging sedert 1979 een oudheidskamer 'De Oude Pastor/, aan de Nicolaas Beetsweg 94, Heiloo. Hier zijn een permanente en een regelmatig wisselende tentoon stelling ingericht. Tevens wordt een collectie beheerd die bestaat uit bijzondere, op Heiloo betrek king hebbende, documenten. Zo heeft de vereniging een bijzonde re collectie foto's, waardoor het mogelijk is de ontwikkeling van onze woonplaats Heiloo te volgen, ook in de recentere historie. Voor verdere studie is voor de leden van de vereniging een kleine bibli otheek en een archief beschik baar. Tijdens de Uitmarkt presen teert de Vereniging Oud Heiloo zich in de Willibrorduskerk. Daar zullen PowerPoint-presentaties gegeven worden, waardoor u een blik kunt werpen in de geschiede nis van Heiloo en een beeld kunt krijgen van de veranderingen die in onze woonplaats hebben plaatsgevonden. Misschien bent u nog geen lid van de vereniging. Dan kunt u antwoord krijgen op vragen met betrekking tot dit lid maatschap. Men begroet graag meer leden om het werk van de vereniging een bredere basis te kunnen geven. Misschien wilt u zelf een bijdrage leveren aan het werk van de vere niging. Tijdens de Uitmarkt bestaat de mogelijkheid om ook daarover met bestuursleden van de vereni ging van gedachten te wisselen. Nadere informatie over de Vereniging Oud Heiloo is te ver krijgen op tel. 072-5321404 (Wim Buwalda en tel. 072-5339736 (Piet Kuijper). Actie Zorg is een thuiszorgorganisatie die diensten aanbiedt die u in staat stellen zo goed en zo lang mogelijk zelfstandig te func tioneren in uw eigen, vertrouwde omgeving. De organisatie bestaat sinds 1992 en biedt AWBZ-zorg, hulp bij het huishouden (Wmo), zorg aan mensen met een Persoonsgebonden Budget (PGB) en particuliere hulp. Het enthousiaste team kan u, vanuit het hoofdkantoor in Alkmaar, goed van dienst zijn in de regio Noord-Kennemerland. Al jaren verzorgt amateurtoneelvereniging Falkand, opgericht in 1924, met veel plezier voorstellingen in de Beun. Zij spelen vier producties per theaterseizoen. Twee keer per jaar is er een voor stelling voor volwassenen en hetzelfde geldt voor een stuk geschikt voor kinderen. Voor de spelers is het repetitieproces een leuke en soms ook spannende periode. Hoe breng je een rol zo goed mogelijk over? Falkland houdt zich naast de reguliere voorstellingen ook bezig met uitdagende projecten. Afgelopen juni speelden zij het stuk Welkom in het Bos van Alex van Warmerdan tien keer op de meest uiteenlopende locaties; Heiloo, Egmond, Bakkum, Heemskerk en zelfs op Texel. Op dit moment zijn er voldoende spe lers en er is zelfs een wachtlijst, maar enthousiaste vrijwilligers zijn altijd welkom. Benieuwd hoe het met uw toneeltalent is gesteld? Tijdens de uitmarkt verzorgt Falkland enkele workshops in de bibliotheek. Op 13 en 14 oktober spelen zij het kinderstuk 'Het bad van de zandloper' van Rindert Kromhout. En voor de volwassenen staan ze 2 en 3 november op de plan ken met de toneelklassieker 'Hedda Gabler' van Henrik Ibsen. Ga voor meer informatie naar www.falklandtoneel.nl. Dojo 't Loo is een sportvere niging met eigen ruime accommodatie met bijna 400 leden uit Heiloo en omstreken. Onder vakkundi ge begeleiding wordt een breed scala aan sporten aangeboden: Judo is een sport van vallen en opstaan waarbij je leert een tegenstander onder controle te brengen en te houden. Het beoefenen van judo werkt zelf vertrouwen verhogend en leert je agressie te kanaliseren. Judo is er al vanaf 4 jaar. Jiu Jitsu Jiu-jitsu is de zelfverdedigings- port bij uitstek. In een tijd waar bij agressie op straat, en zelfs in eigen huis, jammer genoeg geen uitzondering meer zijn, is het jezelf leren verdedigen geen overbodige luxe meer. Karate Het karate komt uit Japan. De stijl die bij onze sportvereniging gedoceerd wordt is Shotokan. Hierbij staan effectief bewegen en het goed gebruik maken van de mogelijkheden van het - lichaam hoog in het vaandel. Zo leer je middels basistechnieken verschillende vormen zoals kata (vorm) en het kumite (het vrije gevecht). Taekwondo In de volksmond ook wel eens Koreaans karate genoemd. Het heeft een heel eigen sfeer en eigen technieken ten opzichte van het 'Japans' karate. Taekwondo is zeer spectaculair om te zien, maar zeer zeker ook om te doen. Nunchakudo Door een veelheid aan technie ken leer je omgaan met het 'wapen', de nunchaku, (twee stokjes met een koordje ertus sen). Ook bevat deze sport een soort show element, wat deze behendigheidssport ook voor toeschouwers zeer aantrekkelijk maakt. Aikido Aikido is een pure verdedigings- sport en kent geen aanvalstech- nieken. Aikido gaat niet uit van alleen spierkracht, maar van ademhalingskracht. Dit wordt bereikt door de aanval te gebruiken voor een techniek. De bewegingen zijn vloeiend, rond en harmonieus. Bodyshape Een vorm van bewegen op muziek waarbij de nadruk ligt op het versterken/verstevigen van allerlei spiergroepen in het lichaam. Hierdoor vindt automa tisch een versteviging/vorming van het lichaam plaats. Kom de sporten bekijken op de Uitmarkt, of probeer twee gratis proeflessen. Inlichtingen: 06- 23057940 of www.dojotloo.nl. Actie Zorg is in het bezit van het ISO 9001/HKZ-certificaat. Dit certificaat toont aan dat Actie Zorg alle voorwaarden heeft gecreëerd om kwalitatief goede zorg te ver lenen. Bij deze voorwaarden kan onder meer worden gedacht aan scholing voor medewerkers, het uitvoeren van zorgevaluaties en het werken met een zorgdossier waarin alle informatie over de zorg en over Actie Zorg zijn gebundeld. Om gebruik te maken van onze diensten is het niet nodig om lid te zijn van de-thuis zorgorganisatie. Waarom Thuiszorg? Zelf opstaan, ontbijten, het huis schoonmaken en de boodschappen doen. Zomaar enkele voorbeelden van dagelijkse bezigheden die door de meesten van ons als vanzelfspre kend worden ervaren. Voor som mige mensen is dit echter hele maal niet het geval. Er zijn allerlei redenen te bedenken waardoor iemand behoefte heeft aan zorg. De medewerkers van Actie Zorg kunnen u deze zorg thuis bieden, in uw eigen vertrouwde omgeving en zelfs 24 uur per dag! De erva ren medewerkers van Actie Zorg bieden u ondersteuning en zorg, Ruim zes jaar alweer bestaat het seniorenkoor 'The Fiftysingers'. Het koor groeide in die tijd uit van circa 70 leden tot maar liefst ruim 130 leden nu. Gevolg was dat het bestuur zich begin dit jaar genoodzaakt zag voor dames een tijdelijke ledenstop af te kon digen. Heren zijn dus nog steeds welkom. Het gevarieerde repertoire bestaat voornamelijk uit lied jes uit de zestiger en zeventiger jaren van allerlei groepen (of zan gers en zangeressen) die in die tijd zeer populair waren. Daarnaast worden ook geliefde moderne nummers gezongen: het koor gaat natuurlijk wel met zijn tijd mee! Het zijn niet alleen Nederlandstalige maar ook Engelse, Franse, Italiaanse en Duitse liedjes die met groot enthousiasme ten gehore worden gebracht. Dat gebeurt niet alleen tijdens de wekelijkse repetities en op de Uitmarkt maar ook enkele malen per jaar in verzorgingshui zen voor ouderen in en rond Heiloo. Voor de bewoners ervan een welkome afwisseling in de dagelijkse sleur. Sinds zijn bestaan staat het koor 'The Fiftysingers' onder leiding van Lonneke Lute, een Heiloose, die ook dirigente is van 'Dat Koor', een ander bekend dameskoor in Heiloo. Het koor zal op zaterdag 1 september tussen 15 en 16 uur optreden op het podium van de Heilooër Uitmarkt. Het bestuur van het koor weet bijna zeker dat alle banken en stoelen bij het podium van de Uitmarkt weer bezet zullen zijn. op een manier zoals u die wenst en nodig heeft. Zij gaan niet uit van een standaard 'zorgpakket', maar spelen professioneel in op al uw wensen. Of het nu om huis houdelijke, verzorgende, begelei dende en/of verpleegkundige taken of om een andere vorm van zorg gaat, de vakbekwame en enthousiaste medewerkers van Actie Zorg staan voor u klaar. De mogelijkheid bestaat om aan vullend op de AWBZ-zorg, Hulp bij het Huishouden of uw PGB, parti culiere zorg te kopen. Ook als uw geen indicatie van CIZ of gemeen te krijgt, kunt u de benodigde zorg zelf inkopen bij Actie Zorg. Bezoek voor meer informatie ook onze vernieuwde website: www.actiezorg.nl Actie Zorg, James Wattstraat 7, Alkmaar, tel. 072-5400400.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 17