Handballen bij De Foresters Dance Fitstudio 7 75 bestaat 10 jaar Zenit, Centrum voor Bewustzijn Kids for Animals verzamelt handtekeningen Teken- en Schildervereniging Tintoretto M 06-46 095 143 Kids for Animals is de landelijke jeugdclub van de Dierenbescherming en heeft tot doel kinderen respect en verant woording bij te brengen voor alle dieren. Dat gebeurt eerst in de directe omgeving door te leren hoe ze dieren moeten verzorgen, hoe leven de dieren in de natuur en wat kunnen wij als mensen verbeteren. Later komt daar het echte 'Dierenbeschermen' bij met onderwerpen als bio-industrie, bedreigde diersoorten en het houden van exotische dieren. Acht keer per jaar krijgen de Kids een tijdschrift thuis gestuurd met allerlei informatie en spelletjes. Niet alleen over 'lieve' dieren, maar ook een berichtje van de Inspecteur of een verhaaltje over een asieldier, die Voor iedereen die graag tekent of schildert en daarin ook nog een stapje verder wil komen, is Tintoretto de aangewezen vereniging in Heiloo. Het lidmaatschap geeft recht op deelname aan de wekelijkse clubavond en een cursus naar keuze van 15 lessen. Iedere don derdagavond van 19.30 tot 22.00 uur wordt er vrijgewerkt naar model, portretmodel, stilleven of eigen onderwerp, altijd onder des kundige leiding. De cursussen - in diverse technieken - worden eens in de twee weken gegeven. Het spreekt vanzelf dat de cursussen door bevoegde docenten worden gegeven. In het zomerseizoen worden ook buitenschilderdagen georganiseerd. Bij enkele cursussen is nog plaats voor nieuwe leden, bij voorbeeld op de maandagoch tend van 09.30u tot 12.00 uur (aquarel) op dinsdagavond van 19.30 tot 22.00 uur (diverse technieken) en woensdagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur (grafi sche technieken). Wilt u meer weten over Tintoretto kom dan naar de stand op de Uitmarkt, waar leden van de vereniging u alles kunnen vertellen over de diverse mogelijkheden. Daar is ook werk van verschillende leden te zien. Secretariaat: Marlo Boots, De Vlei 46, Heiloo, tel. 072-5331120, e- mail: marlo.theo@quicknet.nl. op zoek is naar een nieuw baas. Ook wordt er vijf keer per jaar een activiteit georganiseerd. Op de kraam tijdens de Uitmarkt liggen de plakboeken van Ode afgelopen jaren ter inzage. Daar is te zien welke activiteiten er zijn geweest. Zo was er in het voorjaar een Wateronderzoek in de sloot, ook is er langs het strand rommel opge ruimd en hebben de Kids for Animals daar een Schand(e)paal van gemaakt. Ook was er de nachtwandeling in het Heilooërbos en gingen de kinde ren op zoek naar vleermuizen. Afgelopen jaar hebben de Kids zich ook ingezet voor vogelasiel De Strandloper dat moest verhui zen van Bergen naar Broek op Langedijk. Bij allerlei supermark ten hebben de Kids lege flessen ingezameld en de opbrengst van deze actie was voor het vogela siel. Ruim 1800 euro hebben de Kids mogen overhandigen aan de beheerder. Ook zamelen de Kids regelmatig handtekeningen in tegen of juist voor een situatie waarin het voor de dieren niet zo leuk is. Zo heb ben de Kids een aantal jaren handtekeningen verzameld tegen het couperen van de staartjes bij lammetjes en nu is dat per 1 januari 2008 verboden. Kids For Animals probeert zoveel moge lijk kinderen te laten zien dat dieren ook gevoel hebben en graag een fijn leven willen heb ben, net als zij. Daarom komt een Dierenbeschermings-docent graag op school vertellen, waarom de Dierenbescherming ook nu nog zo hard nodig is. Lid worden kost 1 euro per maand en daar voor mogen kinderen vanaf 6 jaar met alle activiteiten gratis mee doen. Op de Uitmarkt verzamelt Kids for Animals handtekeningen tegen het leed van de proefdie ren. Voor meer informatie kunt u bellen met Hinke Geutskens, tel. 072-5336180. Vanaf maandag 3 september begint Dance Fitstudio 115 aan alweer haar tiende seizoen. Al tien jaar lang dansen en sporten leerlingen van 4 tot 80 in de gezellige studio aan de stationsweg in Heiloo. Volgens Monique Elgin, de drijvende factor achter de studio, is het deze gezellig heid en ongedwongen sfeer die de mensen aanspreekt. „Men kan hier volledig zichzelf zijn. Bij ons ben je geen nummer, maar we weten wie je bent. Door onze kleinschaligheid, sta je niet in overvolle lessen en daarom mogen wij ons keer op keer verheu gen op enthousiaste en trouwe klandizie." In de loop der tijd zijn er al een aantal leerlingen doorgestroomd naar diverse dansacademies. Om talentvolle kinderen nog meer te stimuleren en beter voor te bereiden op het volgen van een dansopleiding, is men enkele jaren geleden begonnen met een selec- tiegroep. Deze groep krijgt per week twee uur les in klassiek ballet en jazz/showmusical. Nieuw dit seizoen is de jongensles ADV(algemene dansante vorming Deze les is bedoeld voor jongens van 4 tot en met 6 jaar. Dus alle jongens die gek zijn op dansen zijn welkom. Woensdag 5 september gaat men weer van start met de Flamencodanslessen. De lessen zijn te volgen in twee niveau's. Er is een Flamencoles voor echte beginners, deze les is geschikt voor iedereen die nog niet eerder flamenco gedanst heeft. De beginners II les is een les voor mensen met ongeveer een jaar ervaring in het Flamenco dansen. Overigens heb je voor Flamenco geen partner nodig. De overige lessen die u kunt vol gen in de studio vindt u in het les rooster, te verkrijgen op de uit markt en binnenkort te lezen in de Uitkijkpost. Kom ook kijken tij dens de Uitmarkt, of bel voor meer informatie naar Monique Elgin, tel. 06-22498872/ www.danceenfitstudiol15.nl. Bij de stand van De Foresters-Handbal leert men meer over dat leuke maar ook snelle en intensieve balspel. De handbaltak van De Foresters bestaat 60 jaar. Met 60 a 70 leden is De Foresters zeker niet een van de grotere verenigingen. Maar wel een met pit. Met uitzondering van de schoolvakanties wordt er nagenoeg elk weekeinde gespeeld. De vijf teams van De Foresters nemen deel aan een regionale competitie (poules van 7 a 8 teams). Dat bete kent spelen tegen verenigingen uit de omgeving; soms dichtbij, zoals Akersloot, en soms wat verder weg bijvoorbeeld Schagen. Het damesteam is afgelopen seizoen gepromoveerd en speelt nu tegen verenigingen uit de hele provincie. Tijdens het veldseizoen (april tot oktober) wordt gespeeld op een asfaltveld op de Egelshoek en tijdens het zaalseizoen in een sporthal.' De thuishal is het Vennewater. Elk team beschikt over een trainer en één of soms twee begeleiders. Bij de jeugdteams wordt de rol van coach meestal ingevuld door een van de ouders. Vervoer naar de uitwedstrijden is nauwelijks een last. De ervaring leert dat belang stelling van de ouders groot is. Als - lid wordt men ingedeeld bij leef tijdsgenoten en wordt gespeeld in competitieverband. Er is meer dan alleen handbal bij De Foresters. Je kunt meedoen aan twee soms drie toernooien, het jeugdkamp, het hotdogtoernooi, bowlen met jouw team en het sinterklaasfeest. De jongere jeugd speelt toernooi en bij verenigingen in de omge ving. De oudere jeugd trekt er een weekeinde op uit. Als afsluiting van het seizoen 2006-2007 werd mee gedaan aan het beachhandbal- toernooi op het strand bij Julianadorp. De Foresters timmeren Ook dit jaar is Zenit weer aanwezig op de Uitmarkt. Het Centrum, waaraan 16 docenten en ongeveer 10 therapeuten verbonden zijn, bestaat ruim 20 jaar. Dit cen trum is een ontmoetingsplek waar inzichten verkregen kunnen worden en kunnen groeien. Om dit te ondersteu nen biedt Zenit cursussen, workshops en lezingen aan. Zenit verhuurt ruimtes aan docenten en therapeuten. flink aan de weg. Dit seizoen komt de vereniging handbalclinics geven op de basisscholen in Heiloo. Een aanmeldingsformulier kun je nu al downloaden van de website. Wil je eerst eens uitproberen wat hand bal is? Dan mag je best een aantal proeftrainingen volgen voor je een keus maakt. Bezoek de stand of neem contact op met Marja van IJzendoorn tel. 072-5331958 of mail naar deforesters@quicknet.nl. Dit najaar krijgt ieder nieuw lid een handbal cadeau. Het Centrum wordt vormgege ven door een team van tien enthousiaste medewerkers die zich hiervoor belangeloos inzet. Op 2 september start om 09.00 uur de halfjaarlijkse open dag met 16 workshops. Hieraan kan men gratis deelnemen. Om 17.15 uur eindigt de laatste workshop. De cursussen die worden gegeven zijn: Hatha-Yoga, Tai Chi Chuan, Zen meditatie, geweldloos com municeren, gemak in houding en beweging, Alexandertechniek, ver sterken van je eigen kracht, Je bent tussen de dertig en vijfitg jaar en je zit op de bank en denkt. Mandala tekenen, Touch for Health, Erkende beroepsopleiding tot voetreflextherapeut(e), Erkende opleiding Medische vak ken MBO, naar HBO niveau, Opleiding tot Counseler-Coach, Feldenkrais-Yoga, Ontspanningsmassage, Cursus in Wonderen, Een subtiele ontdek kingsreis naar jezelf, Dialoog met je Gids en Universele meditatie. Op www.centrum-zenit.org vindt u uitgebreide informatie over alle activiteiten en het programma van de open dag. Zenit is geopend op maandag, woensdag en vrijdag van 10.30 tot 13.00 uur. Het pro grammaboekje is verkrijgbaar op de Uitmarkt, de bibliotheken, natuurvoedingswinkels en op Zenit, Spoorstraat 62 in Alkmaar (recht tegenover het station). Tel. 072-5111311, e-mail: postbus@centrum-zenit.org.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 19