"Het Licht" www.het-licht.net Jubileumseizoen badminton vereniging 't Vennewater Het Lichtpraktijk voor bewustzijnsontwikkeling EHBO een noodzakelijk kwaad Kijkenluisteren en blazen bij Harmonie Caecilia Spelenderwijs muzikale vorming voor kinderen praktijk voor bewustzijnsontwikkeling Open dag Plusactiviteiten Badmintonvereniging 't Vennewater is één van de grootste bad mintonclubs van Nederland. De vereniging heeft de beschikking over een eigen hal aan Het Zevenhuizen 46 op het Vennewater sportcomplex in Heiloo. Bij 't Vennewater Badminton hebben badmintonners vele mogelijkheden om de sport te beoefenen. Jeugdigen en senioren kunnen zich, in competitieverband of recreatief, uitleven. Vanwege het gebruik van een eigen hal, kun nen de leden bijna elke dag spelen. Op de Uitmarkt biedt praktijk 'Het Licht' de mogelijkheid kennis te maken met Holistic Pulsing massage. Tijdens deze massage ligt u gekleed op een massagetafel en wordt u zachtjes heen en weer gewiegd. Door deze zacht ritmische beweging wordt het lichaam uitgenodigd zich te ontspannen en worden eventuele blokkades in het lichaam uitgenodigd zich te openen. Inschrijvingen kunnen bij stand 31Ook wordt er bij de stand aandacht geschonken aan de ove rige activiteiten die Het Licht dit seizoen te bieden heeft. Zowel voor kinderen, jongeren als vol wassenen zijn er verschillende activiteiten. Zo staan, door de bij eenkomsten van de vorige seizoe nen, de kindermeditatie bijeen komsten en de volle maanmeditaties weer op het pro gramma. Verder is er aandacht voor de cursus Awakening your light body; een cursus die je meer in contact brengt met je ziel en de kwaliteiten van je ziel. In de cur sus Holistic Pulsing leert u de basistechnieken van de Holistic Pulsing massage. Voor de kinde ren is er op het gebied van massa ge de cursus Massage voor én door kinderen. Door middel van spel leren de kinderen elkaar te masseren. Nieuw bij Het Licht is de begeleiding op talrijke terrei nen die wordt gegeven met behulp van de Liquid Light Remedies; hoge lichtenergieën geweven in vloeistof. De hoge lichtenergieën trillen de lagere energieën die verbonden zijn aan bijvoorbeeld blokkades in het lichaam, vastgeroeste patronen of oude emoties los en lossen het op in licht. Licht is bewustzijn. Bezoek de website: www.het-licht.net. Het woord EHBO is in deze tijd wel zo n ingeburgerd begrip dat een ieder wel weet wat de betekenis daar van is: Eerste Hulp Bij Ongelukken. Een ongeluk is zo gebeurt en kan overal plaats vin den. Zoals thuis, op school, op het werk, in het verkeer et cetera. De verwondingen kunnen divers zijn vanaf een simpele schaaf wond tot een levens bedrijgende situatie, ledereen kan in princi pe helpen, als deze maar weet wat hij/zij wel of niet mag doen in zo'n situatie. Als u er zeker van wilt zijn dat er een EHBO'er in de buurt is als er wat gebeurt, dan zou u zelf een cursus kunnen volgen. EHBO - cursus kan in vrijwel elke plaats in Nederland worden gevolgd. In Heiloo kan dat bij de EHBO Vereniging Heiloo. Deze bestaat sinds 1946 en heeft ongeveer 100 leden. Zij weten wat ze moeten doen. Zij zorgen dat het allemaal niet nog erger wordt, dat snel professionele hulp wordt ingeroepen, dat het slachtoffer zich niet zo vreselijk eenzaam en hulpeloos voelt. Zij kunnen zelfs levens redden. In minimaal 15 lessen van twee uur leert u wat u moet doen, maar ook wat u vooral moet laten. De cursus wordt gegeven door een arts en een kaderinstructeur. De nadruk ligt op de praktijk, maar er wordt ook aandacht geschonken aan de theoretische achtergronden en kennis van het menselijk lichaam. Om het oefe nen zo 'echt' mogelijk te maken, worden Lotusslachtoffers inge schakeld. Na deze cursus hebt u het EHBO diploma met de aante keningen reanimatie en verband leer. Jongeren van 11 tot 13 jaar kunnen aan de slag voor het certi ficaat Jeugd EHBO - A. De EHBO Vereniging Heiloo verzorgt de cur sus Jeugd EHBO-A op enkele basisscholen in Heiloo. Naast de cursussen verleent de EHBO Vereniging Heiloo ook assistentie bij diverse evenementen en sport wedstrijden in Heiloo. Voor nadere inlichtingen opgave kan men contact opnemen met Martin Vogelsangs, tel. 072- 5338645 martin.j.g@kpnplanet.nl. De vol gende cursus start bij voldoende deelname op dinsdag 8 januari 2008 en wordt gegeven in de vergaderzaal van de badminton- hal op sportpark Vennewater aan Het Zevenhuizen 46 te Heiloo. Dit seizoen is er alle reden tot feest, want dan bestaat de badmintonhal 25 jaar. Dat wordt gevierd met een jubileumfeest en een jubileumtoernooi. Nieuw dit seizoen is de winkel met Yonex badmintonspullen. De vereniging vindt het altijd leuk om nieuwe leden te verwelkomen, het maakt niet uit of u nu een ervaren of beginnend speler bent. Er zijn ver schillende mogelijkheden om ken nis te maken. Kom langs bij de stand op de Uitmarkt, daar vertel len verschillende spelers, zowel recreanten als competitiespelers, hun ervaringen met de sport en de vereniging in het bijzonder. U kunt ook een bezoek brengen aan het Open huis op zondag 2 sep tember vanaf 10.00 uur. U kunt dan meteen een partijtje meespe len, voor rackets wordt gezorgd. Er lopen trainers rond om tips te geven, bijvoorbeeld hoe het beste het racket vastgehouden moet worden. Daarnaast geven de com petitiespelers een demonstratie, ledereen kan die dag voor het eerst een kijkje nemen in onze winkel. Ook kan vanaf 4 septem ber drie keer gratis meegespeeld worden om te ontdekken of bad minton echt iets voor u is. Ook is het mogelijk twee maanden op proef te spelen voor 30,- euro. Dit is de ideale manier om badmin ton uit te proberen en de sfeer op verschillende dagdelen te proe ven. Meer informatie over 't Vennewater Badminton kunt u vin den op www.badmintonvennewa- ter.nl. Hoe klinkt dat eigenlijk, zo'n trombone of klarinet? Kom voor een ant woord naar de Uitmarkt en loop eens langs bij de stand van Harmonie Caecilia. Die kunnen alles vertellen over blaasmuziek. Verder wordt infor matie gegeven over opleidingen, meespelen (jeugd en volwassenen), repetitie-avond, bruikleen of aankoop instrument. Ook worden spelletjes gespeeld zoals Wie blaast de langste noot en Wie heeft de hardste adem? Het orkest speelt zelf tussen 10.30 en 11.30 uur. Dan speelt het A-orkest van Caecilia. Meer info via Corine Burger, tel. 072-5338239 Spelenderwijs Muziek is gespecialiseerd in het geven van leuke en leerzame cursussen voor baby's, dreumesen, peuters en kleuters. Deze worden gekenmerkt door een gezellige sfeer waar de kinde ren samen met ouder, of grootouder, op muziekinstrumenten spe len, zingen en dansen. Plezier en ongedwongen bezig zijn met de ontwikkeling van het kind staan voorop. Kleuters krijgen bij 'Spelen met muziek' een goede muzikale basis op een speelse manier. Naast het zingen van liedjes waarbij ze zichzelf begeleiden op eenvoudige instru menten en vrolijke dansjes leren, maken ze zelf een instrument en werken toe naar een uitvoering. Als u mee wil maken hoe het is om met uw kind muzieklessen te volgen, kom dan op de Uitmarkt naar de kraam, tegenover de bibli otheek. Daar zullen om 11.30 en 13.30 uur open lessen 'Muziek op Schoot' zijn voor de dreumesen en peuters. Ook zullen er op ieder gewenst tijdstip lesjes 'Muziek met jonge baby's' worden gege ven, bij belangstelling van twee of meer baby's (oftewel kindjes die nog niet zelf lopen). Voor meer informatie kunt u terecht op www.spelenderwijsmuziek.nl of belt u Daniëlle de Ruijter tel. 06-18360486. Na een heerlijke zomervakan tie zijn veel mensen op zoek naar een leuke studie of hobby voor de komende wintermaanden. Tijdens de Uitmarkt Heiloo presenteert Plusactiviteiten Bonhoeffercol- lege zich in een informatie stand om te helpen een goede keuze te maken. Op zondag 2 september 2007 houdt Plusactiviteiten in het Bonhoeffercollege te Castricum aan de Pieter Kieftstraat 20, een Open Dag van 11.00 tot 14.00 uur. Docenten geven persoonlijk informatie over de cursus(sen) voor het seizoen 2007-2008. Plusactiviteiten is bereikbaar op tel. 0251-671837 op werkdagen van 09.00 tot 16.00 uur. Het programma boekje 2007-2008 is gratis ver krijgbaar bij de bibliotheken en op www.plusactiviteiten.nl kunt u alle informatie vinden. Naast de cursussen die vorig jaar al verzorgd werden zijn er weer vele nieuwe geprogram meerd. Op culinair gebied is er keuze uit de Franse, Italiaanse en Japanse keuken. Wijnen, port en kaas en whisky zijn gezellige en leerzame proefavonden. Om op een feestje of gala stralend voor de dag te komen leert u bij Visagie de basistechnieken voor de juiste make-up en haarstyling. De cursus Haarknippen wordt al enkele jaren met succes door een vak docente gegeven. In diverse schrijfcursussen kunt u levens verhalen of reisverhalen, columns leren schrijven. Als u van lezen en literatuur houdt kunt u in een van de Leeskringen mensen ontmoe ten met deze interesse. U leert uw mening over een gelezen boek te onderbouwen en naar het oordeel van anderen te luisteren. Verder is er een groot aantal cursussen om creatief bezig te zijn: Tekenen, Schilderen, Beeldhouwen, Edelsmeden en een uitgebreid aanbod creatieve workshops met onder andere Japans papier maken of Chinees schil deren. Sportief aangelegd kunt u terecht bij jazzfit, power yoga, pilates of weerbaarheidstrai ning voor vrouwen. Om te ont spannen zijn de cursussen Tai chi, ontspanningmassage, meditatie, stressbeheersing en voetreflexzonemassage uiter mate geschikt. Dit is een kleine greep uit alle mogelijkheden. Het cursusboekje 2007-2008 bevat alle informatie over het uitgebreide cursusaanbod op gebied van computercursus sen, talen, cultuur, dans, edu catie, gezondheid, hobby en vrije tijd, kunstzinnige vorming, mens en samenleving, muziek, recreatie, sport, typen, Windows en vele andere cur sussen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 20