Familievereniging Ypsilon tien jaar Ook dit najaar internetcursussen in Bibliotheek Heiloo Groei en bloei Heiloo omstreken Scootmobiel look-a-likes Beat FM op herhaling Buurtbus Ontmoetingen H E I L O O 22 Extra tuinen reis naar Boskoop vanuit Noord Holland De Buurtbus is een uitkomst voor strandliefhebbers UITKIJKPOST 29 AUGUSTUS 2007 HEILOO - De vereniging voor familieleden van mensen met schizofrenie of psychose Ypsilon in de regio Noord- Holland-Noord bestaat tien jaar. Dat viert zij met een sym posium op woensdag 26 sep tember op de locatie van GGZ Noord-Holland-Noord in Heiloo. Onderwerp van het deze dag is de relatie tussen de patiënt, de hulpverlener en de familieleden, ook wel triade genoemd. De lande lijke familievereniging Ypsilon is actief op het gebied van zelfhulp, belangenbehartiging en voorlich ting. De vereniging telt ruim 7000 leden en vijftig afdelingen. Ze vormt daarmee de grootste consumenten vereniging in de geestelijke gezond heidszorg. Met ervaringen uit de eerste hand bieden leden van Ypsilon een belangrijk netwerk aan steun, vriendschap en advies. Elke maand weer komen vijftig groepen byeen waarin familieleden, partners, vrienden en kennissen him verhaal kwijt kunnen en ervaringen uit wisselen. De ervaring leert dat het grote publiek nog maar weinig ken nis heeft over schizofrenie. Op structurele wijze probeert Ypsilon via media, scholen en informatiea vonden bekendheid te geven aan schizofrenie. Het symposium ter ere van het tienjarig bestaan van Ypsilon Noord-Holland-Noord spitst zich toe op de triade. De triade gaat uit van de visie dat samenwerking van patiënt, familie en hulpverlener de beste zorg garandeert. Tijdens het symposium spreken professionals, familieleden en ervaringsdeskundigen over acceptatie of erkenning, de rol van familieleden en de mogelijkheid tot het vinden van betaald werk. Aanvang van het symposium is 10.30 uur. Aanmelden kan via GGZ Noord-Holland-Noord, Truus Pureveen, tel. 072-5312312. HEILOO - Ook in de komende maanden organiseert Bibliotheek Heiloo weer een aantal internetcursussen. Het gaat hierbij om eenmalige workshops van 2,5 uur voor beginners en een vervolgcursus voor hen die al wat meer erva ring met internet hebben. Deze wordt dit najaar vier keer gehouden, en wel op woensdag 12 september (van 09.30 tot 12.00 uur), donderdag 4 oktober (van 14.00 tot 16.30 uur) vrijdag 9 november (van 19.00 tot 21.30 uur) en dinsdag 11 december (van 09.30 tot 12.00 uur). De deelnemers aan deze work shop krijgen een korte, heldere inlei ding op internet, gevolgd door een aantal gerichte oefeningen, waar mee de mogelijkheden en onmoge lijkheden van het zoeken van infor matie op internet bloot worden gelegd. Voor het goed kunnen vol gen van de workshop is enige erva ring met de computermuis en Windows noodzakelijk. Workshop Internet vervolg De vervolgworkshop Internet wordt de komende maanden twee keer gehouden: op. donderdag 25 oktober (van 19.00 tot 21.30 uur) en woensdag 23 januari 2008 (van 09.30 tot 12.00 uur). Na de begin nerscursus gaat deze workshop ver der met zoeken met behulp van internetgidsen: dochters van Startpagina en geavanceerd zoeken met de zoekmachine Google. Ook wordt aandacht besteed aan: wat is de beste zoekmachine, welke woor den moetje kiezen, en hoe beoordeel je het zoekresultaat. De meeste tijd wordt besteed aan de oefenvragen. Kosten en opgave De kosten voor deelname aan deze eenmalige workshops zijn 15,- voor leden en 17,50 voor hen die geen lid zijn van Bibliotheek Heiloo. Er wordt gewerkt in groe pen van maximaal 8 personen (2 personen per pc). Opgave via de klantenservice van Bibliotheek Heiloo of via tel. 072-5330670, e- mail: bibliotheek@ bibliotheekheiloo.nl HEILOO - Groei en bloei, afde ling Heiloo omstreken orga niseert een extra excursie. Het idee hiervoor ontstond tijdens de als zeer geslaagd ervaren excursie naar West-Friesland op 6 juni van dit jaar. Deze dagreis gaat naar Boskoop, het mekka voor de boom- en plan- tenkwekerij. Deze excursie is ook toegankelyk voor mensen die geen lid zijn van de vereniging. Datum: dinsdag 18 september, om 08.45 uur verzamelen aan de voorzyde kerk Noordergeeststraat, nabij win- kelcelcentrum 't Loo. Vertrektijd is 09.00 uur. Het programma is als volgt: rond vaart met onderweg koffie met gebak, bezoek aan het Rosarium, met ca 160 rozenrassen; verder ook vaste planten, heesters en bomen. Hier kunt u op uw gemak rondkij ken en uw (meegebrachte) lunch nuttigen bezoek aan de Rozenkwekerij Jan Spek, één van de oudste rozenkwekerijen ter wereld; u krijgt hier ook gelegenheid, zelf rozen aan te schaffen, bezoek aan de sortimentstuin 'Harry van de Laar' van het praktijkonderzoek 'Plant en omgeving', een demon- stratietuin voor sierheesters, conife ren en vaste planten. De deelname kosten bedragen 30,- voor leden en huisgenoten, 33,- voor niet- leden. In verband met de korte tijd tussen de aanmeldingsperiode en de reis dient uw betaling (met gepast geld op de excursiedag zelf in de bus plaats te vinden. Aanmelding is definitief bij opgave. Indien dit in een enveloppe voorzien van naam en adres wilt doen is dat erg handig. Er is parkeermogelijkheid aan achterzijde van de kerk. Opgave voor deze reis naar Boskoop uiter lijk maandag 10 september telefo nisch of per e-mail bij Rinske Ackermann opgeven, tel 072- 5334365, e-mail rinske. acker- mann@hetnet.nl. Geeft u daarbij alstublieft aan of u lid bent. Theo Schut en Nico Koning, die regelmatig voor elkaar worden aangezien. Zoek de tien verschillen! Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Met enige regelmaat overkomt het Nico Koning uit Heiloo dat hij op de scootmo biel door Heiloo rijdt en iemand blij tegen hem roept: „Hé Theo!" Nico reageert dan meestal met „Hoi, maar ik ben Theo niet." Nico vertelt: ,,Dat lijkt me overi gens geheel zinloos want ik denk namelijk niet dat het gehoord wordt. Een aantal weken terug spreek ik een oud collega en daarin zeg ik iets over mijn booster. ,,Ja!", zegt hij. „Dus je hébt wel zo'n ding!? Dan denk ik dat ik je zie rij den. En dan haal ik je in, maar dan bén je het niet." „Nee, dat klopt. Dat is Theo maar die ken ik verder ook niet." En ik vertel hem wat mij overkomt. Drie dagen later ryd ik bij ons aan de voorkant van het huis. Achter mij rijdt een man op een brommer. Als ik stop, stopt hij naast mij, kijkt me aan en zegt: „Hé je bent het niet... Hans." „Hans? Heet hij geen Theo?" zeg ik. „Ja dat klopt, maar dat ben jij niet" ant woordt hij. „Woont Theo ook in Heiloo" vraag ik hem. Dat wordt bevestigd en hij noemt de straat naam. „En Theo is ook kaal?" vraag ik, in plaats van naar zijn achter naam te vragen. „Ja, maar dat ben ik ook" zegt hij, en hij neemt zijn pet af. Inderdaad dat is kaal. En hij vervolgt met: „Maar ik ken jou wel. Want jij woont hier ergens." Wij stonden op dat moment pal voor mijn huis. Als ik op 1 augustus de Uitkijkpost van de mat pak, zie ik een klein fotootje van een man op een scootmobiel en ik denk: Dat lijk ik zelf wel. Direct gevold door: Nee natuurlijk niet. Dit is Theo! En jawel hoor dit is Theo! Met naam en toe naam. Geweldig toch. Ik lees uiteraard direct het bybehorende artikel. En ik moet zeggen: ik kan me de vergissing voorstellen. Bovendien, als ik zélf die fout al maak." Inmiddels hebben de lookalikes elkaar ontmoet en heeft fotograag Mario Sacksioni ze samen gefoto grafeerd. Zodat u ze voortaan mis schien uit elkaar kunt houden! HEILOO - In het programma Heiloo Centraal kunt u op don derdag van 20.00 tot 21.00 uur een herhaling beluisteren van de uitzending van 29 maart. Daarin besprak mevrouw Rietje Terol haar afscheid als voorzitter van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. U kunt de uitzending ontvangen via de kabel op 96.5 Of via de ether op 106.3. Dat vindt Marian Bakker en zij kan het weten, want zeker twee tot drie keer per week reist zij met de buurtbus. Als ik in Ypestein halte Cl000 nader, zie ik haar staan met haar twee kinderen Julia en Luca. Julia stapt als eerste de bus in, overhandigt mij haar kaartje en zegt: „We gaan lekker naar het strand vandaag!" Marian vindt de buurtbus leuk, gemakkelijk, heerlijk dichtbij en erg goedkoop: „Het is echt een uitkomst voor strandlief- hebbers die geen eigen vervoer hebben, zoals ik. Maar ook is het goedkoper dan met de auto parke ren in Egmond, als je al een plekje kan vinden. Ik heb de bus leren kennen door het busbordje in de straat en via kennissen." Bij 't Loo stapt nog een klant in die boodschappen gedaan heeft. En bij het station staan er vier, waarvan twee vaste klanten met rollators en een zwart poedeltje, die ook naar de boulevard in Egmond willen. Een volle bak dus! En dat op de anders zo rustige maandag! Van andere chauffeurs hoor ik wel dat het vaker voorkomt. Dat is natuurlijk fan tastisch goed nieuws. In juli zaten we al op 516 passagiers en als het weer even mee zit, groeien we in augustus richting de 600 en bewyst de buurtbus steeds meer haar bestaansrecht. Het geeft mij in ieder geval een zeer voldaan gevoel, want hier doen we het tenslotte alle maal voor! Op de terugweg neem ik een paar dames mee die in Egmond gewinkeld hebben: mevrouw Van Santen en haar zus mevrouw Elbertse uit Houten. En ik verwijs een paar passagiers, die naar Bergen aan Zee willen, naar de Prins Hendrik Stichting, waar ze op bus 407 of 410 kunnen overstap pen. Al met al een geslaagde dienst met leuke ontmoetingen. Thuis gekomen heb ik nog genoeg ener gie over om dit verhaal te schrijven en .ook aan een nieuwe website van de buurtbus te werken. Het schiet al op en wordt geloof ik best leuk: Kijk maar eens op www.buurtbus- heiloö.web-log.nl (Tekst en foto: Tim van der Lans, chauffeur van de Buurtbus)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 22