50-plus yoga in Limmen Ronde van Limmen promotie wielersport Dodelijk verkeersongeval met fietser NIEUWS UIT DE REGIO www.corsobioscoop.nl Programma 30 aug t/m 5 sept 2007 "Harry Potter: The order of Jhe Phoenix" "Das Leben der Anderen" "Fantastic Four: rise of the silver surfer" "The Simpsons" (NL) "ZOOP in Zuid-Amerika" "Ratatouille" (NL) Het afgelopen weekend in Akersloot bol van activiteiten Skeelerronde een schot in de roos Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.00 uur zondag, maandag dinsdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur vrijdag 19.00 uur zaterdag 14.00 19.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur woensdag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur AKERSLOOT - Het afgelopen weekend stond Akersloot bol van de muziek, rock 'n roll, motoren en solexen. Liefhebbers van gezelligheid konden tevens heerlijk struinen tussen de kramen op de nachtmarkt. Het weer speelde een positieve rol en maakte het mede voor de organisatie en het publiek tot een groot succes. Vooral de rijders in de ludieke klasse van de solexrace zorgden voor grote hilariteit. Foto; Mari0 Sacksioni ADVERTENTIE LIMMEN - In Limmen worden wekelijks vanuit de SWOL in Vredeburg Hathayogalessen voor 50-plussers gegeven.Yoga helpt bestaande klachten te beperken en lichamelijke en mentale krachten en souplesse op te bouwen. Op deze manier bevordert yoga de gezondheid en ontwikkelt men het lichaamsgevoel. De lessen bestaan uit staande, zittende en lig gende oefeningen, evenwichtshou- dingen en verschillende ontspan ningstechnieken. Tijdens de oefe ningen wordt er veel aandacht besteed aan de adem en de concen tratie zodat de drie-eenheid adem, lichaam en denken ervaren kan worden en in balans kan worden gebracht. De lessen vinden vanaf maandag 3 september plaats op maandag en dinsdagochtend. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor info: Carien van Bleisem, tel. 072-5052757 of Els Tiers, tel. 0251-658736. LIMMEN - Zondag 26 augustus werd de zesde Ronde van Limmen gereden. Met een zon netje en weinig wind waren de omstandigheden ideaal voor renners en publiek. Het par cours was uitgezet in de kern van het dorp met start en finish op de Kerkweg. Vooral op de Kerkweg en in de bocht bij de Burgerij hadden de toeschou wers een goed stekkie gevon den. 's Morgens om 11.30 opende de jeugd met hun skeeler-prestatieron de de wedstrijddag. Het skeeleren voor de categorieën 'basisschool- jeugd' en 'jongeren en volwassenen' was dit jaar voor het eerst in het programma opgenomen, en dit bleek een schot in de roos. De orga nisatie kon de aanmelding maar net verwerken om de toegestroomde jeugd om 11.30 uur op tijd van start te laten gaan. Op het uitgegezette parcours volgde een prestatieronde van twintig minuten en de deelne- mertjes ontvingen een fraaie her- inneringsmedaille. Ook bij het skee leren voor de jongeren en vol wassenen was grote belangstelling in de prestatie/wedstrijdronde. Bij de jongens bleek Menno Koot de sterkste, gevolgd door Rik Kaptein en Bart Pepping. Bij de meisjes was Tirza Pronk de sterkste, op de voet gevolgd door Daphne Twisk en Irene Klaver. Bij de dames eindigde Ellen de Waard als eerste, met Marjo Broedersz en Joke Tijseling op nummer twee jen drie. Na een felle eindsprint mocht Arie Groot zich winnaar noemen, die André Starreveld en Ton Veldt in zyn kiel zog had. Gedurende de dag stond de veilig heid hoog in het vaandel. Bochten commissarissen stonden gereed om het pubüek veilig over te laten ste ken en verleende het Rode Kruis medische bijstand. Vanaf 13.00 uur zag het pubhek de renners met grote snelheden in een imposant schouwspel aan zich voorbijrazen. Het parcours was goed te rijden. Zo vertelde Wouter Lips, winnaar bij de Amateurs B: „Slechts by één bocht moesten we een beetje uitkijken, maar het peloton kon de ronde gro tendeels goed door blijven ryden. Op de rechte stukken reden we zo'n vijftig kilometer per uur. In de eind sprint gaat het natuurlijk nog wat harder." Bij de recreantenwedstryd, waar veel Limmers aan deelnamen, mondde de eindsprint uit in een spannend duel. De jonge Jeroen Verlaan uit Limmen legde het nipt af tegen de ervaren en drievoudig win naar Danny Rijk uit Castricum. De eütekoerswerd gewonnen door Tino Haakman uit Enkhuizen, die de betere sprinter Gerard Windhouwer te slim af was. Robin Koot uit Limmen werd knap derde. Alle winnaars werden gefeliciteerd door de de 19-jarige Rondemiss, Suzanne Kaandorp uit Limmen. De dag kenmerkte zich door een geslaagde wisselwerking tussen serieuze sport en een gemoe delijke dorpsfeer. De organisatie benadrukte, dat zo'n schitterend evenement alleen mogelyk is met behulp van vrijwilli gers en enthousiaste sponsors. Vanaf 18.00 uur vond het Wielerbal plaats in de Burgerij, waar een 'roeiwedstryd' en optredens van het popkoor 'The Limbeats' plaatsvon den. HEILOO - Op vrijdagmiddag omstreeks 14.45 uur vond een verkeersongeval plaats op de Lagelaan in Heiloo waarbij een 80-jarige man uit Limmen dode lijk letsel opliep. De man fietste met zijn broer op de Lagelaan. Op het viaduct met de A9 raakte hy uit balans en kwam ten val. Juist op dat moment kwam vanuit tegengestelde richting een 42-jarige man uit Alkmaar in een personenauto aangereden. De fiet ser viel vlak voor de auto op de grond en werd geraakt door de lin- kervoorzyde van de auto. Het slachtoffer werd met ernstig hoofd letsel overgebracht naar het Medisch Centrum in Alkmaar. Hier overleed hij in de loop van de avond aan zyn verwondingen. By de behandeling van het slacht offer ter plaatse werd assistentie verleend door personeel van een traumaheli. De voorbijrazende wielrenners zorgden in Limmen voor een imposant schouwspel. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 27