Nieuw cursusprogramma bij La dolce lingua Actie Zorg is verhuisd Het Mantelzorgcafé is weer open Jeu de Boules en muziek in Egmond-Binnen zomeravondwandeling IVN op de Bleek ■3XE3SESS I Activiteitenseizoen Limmer senioren Activiteiten in Egmond REGIO 29 INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Oproep KBO deelname klaverjassen Open Ochtend' in de Burgerij in Limmen JOC Conquista Agenda UITKIJKPOST 29 AUGUSTUS 2007 LIMMEN - Op 3 september start bij de Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) het nieuwe kla- verjasseizoen. Elke maandag en woensdagmiddag wordt er gekaart in de Vredeburg van 14.00 tot uiterlijk' 16.00 uur. Wy doen een oproep aan alle jongere senioren uit Limmen om eens te komen kennismaken. De middagen verlopen altijd in een gezellige sfeer en er zijn ook leuke prysjes. Verdere informatie bij V Groot, tel. 072-5052042. CASTRICUM - In de week van 17 september starten de taalcursussen weer by La dolce lingua, Italiaanse taalschool in Castricum. Er worden cursussen gegeven op alle niveaus van beginners tot vergevorderden. Alle cursussen bestaan uit 26 lessen van anderhalf uur. Er zijn drie beginners- groepen voor mensen die het Italiaans (nog) niet of een heel klein beetje spreken. In het eerste jaar wordt een basiswoordenschat opgebouwd waar mee de cursist gesprekken over dagelykse onderwerpen in het Italiaans kan voeren. In de lessen ligt de nadruk op 'het begrijpen en spreken van het Italiaans. De luister- en spreekvaardigheid worden actief geoefend, zowel klassikaal als in kleine groepjes. Naast de lesstof is er aandacht voor Italiaanse cultuur en gebruiken. Er wordt geluisterd naar Italiaanse liedjes en gekeken naar film- en televisiefragmenten in aansluiting op een thema in de les of de actualiteit. Er wordt gewerkt met de lesboeken van Allegro 1. Thuis herhaalt de cursist de lesstof met oefeningen uit het werkboek en op CD-rom. De oudere jaarsgroepen gebruiken de boeken en cd's van Buongiorno! en Buonasera a tutti! Alle lessen worden gegeven in basis school de Sokkerwei in Castricum. Op de website is uitgebreide cursusinfor matie te vinden, het volledige programmaoverzicht en Italiaanse taaltesten waarmee belangstellenden zelf het niveau kunnen bepalen. Inschrijven kan via de website www.ladolcelingua.nl of telefonisch 0251-674324. Italiaans 1 dinsdag 19.00 tot 20.30 uur, donderdag 19.00 tot 20.30 uur en 20.40 tot 22.10 uur. Italiaans 2 maandag 19.00 tot 20.30 uur en dinsdag 20.40 tot 22.10 uur, Italiaans 3 en 4 maandag 20.40 tot 22.10 uur, Italiaans 5 woens dag 19.00 tot 20.30 uur, Livello Avanzato woensdag 20.40 tot 22.10 uur. REGIO - Actie Zorg is verhuisd van de binnenstad van Alkmaar naar het veel ruimere pand aan de James Wattstraat 7 in Alkmaar. De thuiszorgorga nisatie neemt per 24 augustus haar intrek op de eerste en tweede verdie ping van hetzelfde pand waar de Huisartsenpost is gevestigd. Het telefoon nummer is niet gewijzigd: 072—5400400, maar kan wel rond de verhuisdatum slecht bereikbaar zyn. De geheel in nieuwe stijl uitgevoerde website www.actiezorg.nl, is ook per 24 augustus online. Actie Zorg is een thuiszorgorganisatie die diensten aanbiedt die mensen in staat stellen zo goed en zo lang mogelijk zelfstandig te functioneren in uw eigen, vertrouw de omgeving. De organisatie bestaat dit jaar 15 jaar en biedt AWBZ-zorg, hulp bij het huishouden (Wmö), zorg aan mensen met een Persoonsgebonden Budget (PGB) en particuliere hulp. Het enthousiaste team is werkzaam in de regio Noord-Kennemerland: de gemeenten Alkmaar, Bergen (Egmond en Schoorl), Castricum, Heerhugowaard, Heiloo, Langedijk, Graft-de Ryp en Schermer. Om gebruik te maken van de diensten van Actie Zorg is het niet nodig om lid te zijn van de thuiszorgorganisatie. Het kerkplein van Egmond-Binnen zal het middelpunt van actie zijn tijdens het Jeu de Boules-weekend. Eigen foto REGIO - De maandelijkse bij eenkomst van het mantelzorg- café Castricum vindt plaats op woensdag 5 september in het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade. Ingrid Wellen van de Stichting Welzijn zal deze avond te gast zijn. Zij zal veel kunnen uitleggen over de mogelijkheden om de mantel- zorgers te steunen en eventuele vragen beantwoorden. Aanvang 19.30 uur. Iedere eerste woensdag van de maand organiseren de vrij willigers van het Steunpunt Mantelzorg IJmond, tegenwoordig Tandem, en het Rode Kruis déze avond voor de mantelzorgers in het EGMOND - Het activiteitenpro gramma voor het najaar 2007 van de Stichting Welzijn Bergen, wijksteunpunt Hanswijk start met ingang van 27 augustus. U kunt onder andere deelnemen aan Meer Bewegen voor Ouderen in Egmond aan den Hoef en Egmond- Binnen op maandagmorgen. Nieuw is de groep die start in Egmond aan Zee op donderdagmorgen. Op 30 augustus vanaf 9.30 uur start een kennismakingscursus Nordic Walking vanuit Egmond- Binnen. Gedurende vijf lessen, kosten 20,-, wordt u bekend gemaakt met de techniek van het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade 61 te Castricum. Als uw partner, ouder of kind langdurig ziek blijft gaat uw leven veranderen en dan kan het prettig zijn met lot genoten en deskundigen ervaringen uit te wisselen. Er is altijd een con sulent van Tandem aanwezig. De bijeenkomsten van het café zijn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest et cetera. Er zijn geen kosten aan de bijeenkom sten verbonden. Wie deze avond wil bijwonen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuisblyver, kan bellen naar Tandem, tel. 023- 8910610. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. Nordic Walking. Indien u al enigs zins bekend bent met Nordic Walking start op donderdagmorgen een vervolgcursus van tien weken vanaf 09.30 en vanaf 11.00 uur. De kosten bedragen €40,-. Iedere donderdagochtend kunt u in Toren duin in Egmond aan Zee deelnemen aan het Tai Chi, een activiteit die geschikt is voor iedereen. Dit is maar een kleine greep uit het totale programma. Voor aanmelden of een totaal programma overzicht kunt u bellen naar de Stichting Welzijn Bergen, wijksteunpunt Hanswijk, tel. 072- 5065204 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur. EGMOND - Zondag 2 september om 10.30 uur is er op het kerk plein in Egmond-Binnen het jaarlijkse 'Open Egmond-Binner camping Jeu de Boules kampi oenschappen'. Op het kerkplein worden 16 banen aangelegd waarop 64 kop pels van twee personen strijden om de kampioensbeker. Mocht er nog plaats zijn in verband met afbe- richt, is aanmelden tot zondagoch tend 10.30 uur nog mogelijk bij de organisatie op het kerkplein. De organisatie is in handen van de Stichting Muziektent Egmond- Binnen in samenwerking met de EGMOND - Woensdagavond 29 augustus gaat de derde rVN-zomeravondwandeling van start. De IVN-gidsen Cocky van Engen en Peter Lassooy gaan weer met u zwerven door het duingebied van de PWN. De Bleek en de Westert behoren tot de oude duinen en zijn eeuw enlang door de mens in gebruik geweest. Voor het weiden van vee, voor landbouw, voor het bleken van linnen en voor de bollenteelt. Dat heeft geleid tot het kenmerkende open landschap. Door een juist beheer zorgt PWN er voor dat deze waardevolle restanten van LIMMEN - Traditiegetrouw begint het activiteitenseizoen voor senioren in Limmen met een 'Open Ochtend' in de Burgerij in Limmen, georgani seerd door de Activiteiten commissie Limmen van de KBO. Alle senioren uit Limmen en omgeving worden op woensdag 5 september vanaf 9.30 uur wel kom geheten. De ontvangst is met een kopje koffie of thee. In het bij zonder wordt een oproep gedaan aan jonge senioren om deze bij eenkomst te gebruiken om eens met het activiteitenpalet van Limmen kennis te maken. De bij eenkomst begint om 09.45 uur met een verslag over het seizoen 2005 - 2006 en een overzicht van de activiteiten in het nieuwe sei zoen 2007 - 2008. Jeu de Binders. Tijdens het evene ment kan er volop genoten worden van muziek in de muziektent. Om 13.30 uur treden op de Egmondse band: Nounog en het close harmo- ny/popkoor Delirious onder leiding van Olga en Wilbert Beukers. Voor de kinderen is er een springkussen waar ze gratis gebruik van kunnen maken. De toneelgroep Spiegel is aanwezig met een broodjeskraam. De ver koop van de broodjes komt geheel ten goede aan hun clubkas. Uiteraard is de buitentap open, wordt er koffie geschonken met cake en wordt er bij het wijntje een stukje franse kaas opgediend. de oude duinen in stand blijven. De gidsen vertellen u alles over dit landschap, over de flora en fauna, maar ook over de bedrei gingen voor de natuur. De wande ling zal in het teken staan van de bessen, die weer op grote schaal voorhanden zijn voor de talloze trekvogels die hier komen foura- geren tijdens hun trek naar het zuiden. Er kunnen maximaal 12 men sen mee, dus aanmelden is nood zakelijk. Peter Lassooy, tel. 06- 55370787. Het vertrekpunt is het PWN parkeerteerrein aan de Middenweg bij Egmond-Binnen om 19.00 uur. Er wordt een bij drage gevraagd van 2,-. Vervolgens een toelichting op de resultaten in Limmen van het Project Belastingteruggave voor Senioren met een laag inkomen. Dit is een samenwerkingsproject van de Ouderenbonden en de Belastingdienst. Ongeveer 55 aan giften werden verzorgd en er kon weer een behoorlijke som geld worden teruggevraagd. Toch zijn er nog steeds ouderen in Limmen met alleen AOW en eventueel een klein pensioen die de mogelijkhe den van teruggave ongebruikt LIMMEN - De zomerstop is weer voorbij en Conquista begint enthousiast met allerlei nieuwe activiteiten! Tijdens de zomerstop hebben ze niet stilgezeten; er is een nieuw podium en het dj-hok heeft onlangs ook wat aanpassin gen gekregen. Ga vooral eens langs om het resultaat te bekijken. Conquista heeft de komende weken de volgende leuke activitei ten voor jullie in petto: Conquista Kids (4 tot en met 9 jaar): Zaterdag 1 september: Muziek instrument maken Heb je een beetje ritmegevoel? Vandaag gaan de kinderen zelf een muziekinstru ment knutselen versieren. Geopend van 10.30 tot 12.00 uur. Kosten 1,- euro per kind. Club (9 tot en met 12 jaar) Iedere woensdag van 14.00 tot 17.00 uur: open inloop. Kom gezellig langs en draai je eigen muziek in het dj-hok, of duik achter de computer voor multiplay games! Club(9 toten met 12 jaar) Meidenclub (vanaf 9 jaar): In Conquista start een club alleen voor meiden. De officiële opening in op zaterdag 15 september van 13.30 tot 15.00 uur. Dan wordt er een naam en een logo voor de club bedacht. Heb je ideeën voor de meidenclub of wil je helpen bij de activiteiten, mail dan naar info@conquista.nl. Club X-tra! (12 tot en met 16 jaar) Vrijdag 31 augustus: Open inloop met Janneke en Sander. Zaterdag 1 september: Game-avond met Janneke, Achmed, Sander Gert. Deze aond wordt er gegamed in Conquista met de game-kube, Playstation en een Wii. Café (16 jaar en ouder) Het Conquista Café is iedere vrijdagavond open van 20.30 tot 01.00 uur. Vrijdag 7 zaterdag 8 september is Conquista gesloten in verband met de Limmer kermis. laten liggen. Meldt u daarom aan. Tel. 072-5054832 of 072 -5053702. Na het officiële gedeel te is er een pauze met koffie of thee en als bijzondere versnaperin gen spekkoek en sponskoek, als inleiding op het Indische gedeelte van het programma. Dat bestaat uit een bijzonder optreden van het KBO-koor, voor de gelegenheid omgedoopt tot 'sawa nonja's' met een Indonesisch programma, tempo doeloe. Tussendoor is er nog een optreden van een danse res. Daarna wordt de ochtend af gesloten onder het genot van een drankje, met als garnituur nasi balletjes en kleine loempia's. Voorafgaand aan deze bijeenkomst vindt om 09.00 uur een kerk dienst plaats in de parochiekerk H. Cornelius onder leiding van Pastor J.Oiling.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 29