Stichting De Hobbyfarm weer van start 75-jarig jubileum Oogstdankdagen Heiloo Jasper Teule start nieuwe popkoorseizoen in de Buk 'Poëzie schrij'ven, lezen en bespreken' door Margreet Schouwenaar Gratis orgelles kinderen H e I l o O 7 Groeten uit Heiloo Collecteweek KWF Kankerbestrijding De bijeenkomsten worden gehouden in Bibliotheek Heiloo Rond de Waterput DIERENBESCHERMING UITKIJKPOST 29 AUGUSTUS 2007 HEILOO - Het was 30 jaar geleden dat de familie Klug uit Duitsland voor het laatst in Nederland was. Ze staan op een cam ping in Egmond en waren afgelopen zaterdag aan het winkeln in winkelcentrum Het Loo. Alhoewel de zomervakantie in Nederland zo goed als voorbij is, begint het voor de familie nu pas. Het is hun tweede dag in Nederland. „Wij hebben dit jaar laat vakantie, dat verschilt in Duitsland per provincie. Het komt ons goed uit, want nu zijn de prijzen erg laag." De plannen van de familie liggen nog open. Naar het strand zijn ze al geweest en verder ligt Amsterdam en Rotterdam in de planning. „We doen het rustig aan, eerst maar even winkelen in Heiloo en ik zag dat er buiten een feest aan de gang is. Lijkt me gezellig", aldus moe der Klug. Eigen foto HEILOO - Jasper Teule, oprich ter van de popkoren Heiloo, Schagen en Noord-Scharwoude is al jaren nationaal actief als bassist maar ook leider en arrangeur van diverse popkoren in de regio. In elf jaar tijd heeft Jasper duizen den mensen aan het zingen gebracht. Hij deed grote gezamen lijke optredens met zijn koren in onder andere Paradiso en de Melkweg in Amsterdam, het Zaantheater in Zaandam, de St. Laurenskerk en de Vest in Alkmaar, HEILOO - De collectant van KWF Kankerbestrijding komt in de week van 3 tot 8 september weer bij u aan de deur. Het thema van de collecteweek 2007 is 'Je kunt iets doen tegen kanker'. Met het geld dat wordt opgehaald, kan hun mis sie worden waargemaakt: minder kanker, meer genezing en een bete re kwaliteit van leven voor kanker patiënten. Elke collectant kan zich legitimeren. KWF Kankerbestrijding is te herkennen aan het rood-wit- blauwe logo met de krab en aan het* Keurmerk van het Centraal Bureau Fondsenwerving. Wie de collectant mist, kan een gift overmaken op giro 26000. Wie vragen heeft over kanker en kankerbestrijding, kan bellen met de KWF Kanker Info Lijn (gratis): 0800-0226622, of surfen •naar www.kwfkankerbestrijding.nl. openluchttheater Caprera in Bloemendaal en ettelijke optredens in jongerencentra in Noord-Holland. Teule: „Mijn drijfveer is om elke keer weer het gevoel over te bren gen van de eerste keer dat ik met een bandje speelde. De magie van het samen muziek maken. Samen iets moois maken. Het maakt mij eigenlijk niet zo veel uit met wat voor soort muziek, met gevorder den of beginners, als er maar een hart in zit. Niet te veel pretenties, en vooral veel lol. Dat maakt het voor mij leuk. Zolang muziek mij blijft inspireren en de mensen blijven HEILOO - Een enthousiaste groep mensen, die poëzie een warm hart toedraagt, is dit jaar - in een wisselende samenstel ling - op een aantal momenten bij elkaar gekomen. Als vervolg hierop wordt dit najaar een drietal bijeenkomsten georganiseerd rond het thema 'Poëzie schrijven, lezen en bespre ken'. Het geheel staat onder leiding van Margreet Schouwenaar, docente en dichter. De poëziebijeenkomsten worden gehouden op vrijdag 21 september, 26 oktober en 23 november van HEILOO - De jeugdgroepen beginnen weer op woensdag 5 september van 13.30 tot 15.00 uur en van 15.00 tot 16.30 uur (vanaf 7 jaar), vrijdagavond 7 september van 19.00 tot 20.30 uur (vanaf 9 jaar) en zaterdag 8 september van 09.30 tot 11.00 uur (vanaf 7 jaar). Om de kinderen goed te begelei den zijn zij op zoek naar vrijwilli gers. Bent u handig en vindt u het leuk om creatief bezig te zijn dan bent u welkom. Voor meer informa tie en/of opgave: Ineke Hoekstein, tel. 072-5336052. Ook dit seizoen worden er kinderworkshops op zaterdagmiddag gegeven. Na de succesvolle workshops speksteen en schilderen op doek, staan er nu ook druktechnieken (etsen/linosne de) op het programma. Voor meer informatie/opgave voor deze work shops kunt u onder andere terecht bij Truda Tervoort, tel. 072- 5336717. Tevens gaat kuristenaars- HEILOO - Op 2 en 5 september houden agrariërs uit Noord- en Zuid-Holland voor de 75e keer de LTO Noord Oogstdankdagen in Heiloo. Thema dit jaar is '75 jaar! Wat houdt ons gaande, wat houdt ons staande'. De activiteiten vinden plaats in en rond de bedevaartska pel van Onze Lieve Vrouw ter Nood, kapellaan in Heiloo. Voorganger op beide dagen is oud-vicaris Geukers. De muzikale begeleiding wordt op komen, dan blijf ik dit nog wel een tijdje doen!" 'The Seventies!' is het nieuwe swingende thema van popkoor Heiloo. Teule heeft een keuze gemaakt van een tiental juweeltjes uit het legendarische decennium, zijn favoriete rock- en popbandjes- periode. Historische bands als Chicago, The Eagles, The Faces, Supertramp en The Who. Rasartiesten als Simon and Garfunkel, Joe Jackson, Kate Bush en Crosby, Stills, Nash and Young.... allen onderworpen aan drie tot zes stemmige arrangementen exclusief 19.00 tot 21.00 uur in Bibliotheek Heiloo. De kosten voor deelname aan deze drie bijeenkomsten bedra gen 30,- Omdat er een minimum aan het aantal deelnemers is gesteld, is opgave (inclusief betaling deelna mekosten) alleen mogelijk tot vrij dag 14 september. Opgave bij de cursus voor kinderen en schilderen voor volwassenen van Anneke Hemelrijk van start. Ook starten voor volwassen de volgende cursus sen: Beeldhouwen met speksteen (open ateüer), Schilderclub Samen Doorgaan, Teken-, schilder- en beeldhouw-cursussen van Trudy Keijzer en de patchworkcursussen van Jobina de Boer. Ook nemen Gered Gereedschap en Houtbewerking voor ouderen de hamer weer ter hand. De lokalen van de Hobbyfarm zijn op verschil lende dagdelen te huur, bijvoorbeeld om zelf een workshop te organise ren. Voor informatie over de verhuur: Antoinette Bontje, tel. 072- 5338968. Informatie over alle acti viteiten kunt u vinden in de folder, tijdens openingstijden te verkrijgen en te bezichtigen op www.heiloo- online.nl/hobbyfarm. Stichting de Hobbyfarm is gevestigd in het gebouw de Hofdijk, Marienstein 178a in Heiloo. zondag 2 september verzorgd door ritmisch koor 'Heilig Hart" uit De Noord en op woensdag 5 september door koor 'Corona' uit Wateringen. Op beide dagen is de aanvang van de Heilige mis om 10.30 uur. Karakteristiek zijn de Oogstgaven, agrarische producten, die na de vie ring worden geschonken aan de minderbedeelden.Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met: RA. van der Hoeven, verenigingsad viseur LTO Noord, tel. 023- 5162313. voor zijn inmiddels vier popkoren! Een spetterend optreden van het koor met liveband, vormt de afslui ting van deze 20 lessen durende cursus waaraan iedereen boven de 13 jaar kan meedoen. Ervaring is niet vereist, noten lezen niet van toepassing. Enthousiast geworden? Kom dan naar de gratis proefles op woensdagavond 5 september om 20.00 uur in de Buk-Buk, Pastoor van Muijenweg 12, Heiloo, en beleef de seventies opnieuw! Voor meer informatie en aanmel dingen bel 06-22937592 of mail naar jasper29@xs4all.nl. klantenservice van Bibliotheek Heiloo of telefonisch via 072- 5330670 en e-mail bibliotheek@ bibhotheekheiloo.nl. HEILOO - Kinderen tussen de 8 en de 12 jaar krijgen de gele genheid om gratis tien orgelles sen te volgen. Dennis van der Wijk, orgelstudent aan het conservatorium van REGIO - Het leerhuis 'Rond de waterput' is een initiatief van het interkerkelijk Pastores Beraad Heiloo en wordt gesteund door de kerken van de regio HALE en is bedoeld voor alle belangstellenden in de regio.Op woensdag 2 septem ber zal 'de spiritualiteit van het labyrint' worden toegelicht. Het labyrint is een oeroud universeel symbool voor de sociale zoektocht naar onze sacrale kern en onze innerlijke bron. In tegenstelling tot een doolhof, waarin je keuzes moet maken tussen verschillende paden, heeft het labyrint een enkel pad, dat de loper langs een aantal wendin gen leidt naar het centrum en weer terug naar buiten. Selma Sevenhuijsen zal ingaan op de geschiedenis en de spirituele bete kenis van het labyrint, als mede op de plaats die het kan hebben in de Christelijke liturgische kalender. Zij is parttime hoogleraar Zorgethiek in Utrecht en organiseert work shops en reizen over en met het labyrint. Datum: woensdag 12 sep tember van 20.00 uur tot 22.00 uur. Plaats: Willibrordushuis, Westerweg 265, Heiloo. Kosten: 2,- per persoon. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingalkmaar.nl, www. dierenbeschermingalkmaar, nl Vogel-/ egelopvang De Strandloper: 0226-343495 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 (E 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e- mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info vissenbeschermingnlinternet www. vissenbeschermingnl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Vermist Grijscyperse gec. kater, witte bef en buik, 4 witte kniekousen, 6 jr, Kishmo, Het Plantraam Limmen. Lapjespoes, wit/rood/grijs, ca. 10 weken, Poes, Hoogeweg/Kapellaan Heiloo. Zwarte gec. kater, slank, plui zig haar, ca. 1 jr, Misty, van der Feen de Lilleweg Heiloo. Blauwe parkiet, Het Zandstuk Heiloo. Gevonden Lichtzandkleurige kleine hond, Visweg Limmen. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Amsterdam heeft een nieuwe audi tieve orgelmethode ontwikkeld, spe ciaal gericht op kinderen. De lessen worden gegeven in Heiloo. Voor meer informatie: Dennis van der Wijk, info@dennisvanderwijk. nl, 072-5333441/06-11226885.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7