Ondernemend Heiloo voor landgoed Nijenburg 'M. Mary Zonneveld leert Lassie Spaans Overname De Deel Delicatessen in Heiloo Blue World jeans en casuals komt naar Heiloo Verbouwde Willibrordschool feestelijk in gebruik genomen H E I L O O 9 INGEZONDEN MEDEDELING OUD PAPIER KERK DIENSTEN UITKIJKPOST 29 AUGUSTUS 2007 HEILOO - Ondernemersvereniging Ondernemend Heiloo (OHO), met 160 leden, komt maandelijks bij elkaar en afgelopen vrijdag was dat op landgoed Nyenburg. In samenwerking met Natuurmonumenten was de bijeenkomst er op gericht kennis te nemen van de plannen die Natuurmonumenten heeft met dit gebied. Natuurmonumenten wil deze historische parktuin herstellen en terugbrengen naar zoals de verschillende landschapsarchitecten het in de 19de eeuw bedoeld hebben. Dat gaat uiteraard nogal wat kosten en Natuurmonumenten is dan ook op zoek naar sponsors en donateurs. De OHO komt hier graag aan tegemoet en na een amusante toespraak van voorzitter Henk Morsch, werd een cheque van 1000,- aangeboden. Enthousiast geworden sloot een aantal Ondernemers zich hier spontaan bij aan en werd elk voor 100,- sponsor van een boom. Zo bracht deze avond maar üefst 4000,- op voor het herstel van de parktuin. HEILOO - De Lassie rijstfabriek in Wormer is vorig jaar overgenomen door een Spaans bedrijf, Grupo SOS. Grupo Sos is ook eigenaar van Carbonell, bekend van de olijven en aanverwante producten. Beide bedrij ven zijn gevestigd in het pand van Lassie aan de Zaan. Om te kunnen com municeren met de collega's in Madrid, was het voor de staf noodzakelijk om de Spaanse taal te leren. Mary Zonneveld van het Spaanse taaiinstituut Campo del Sol twijfelde geen moment toen ze haar daar voor vroegen. Campo del Sol heeft de benodigde ervaring in huis, zowel met bedrijfscur- sussen die speciaal zijn ontworpen op zakelijk taalgebruik, als met het 'standaard' Spaans, en was daarom het aangewezen bedrijf. Met veel enthousiasme is de groep, bestaande uit managers en directie, in maart gestart. ,,Het tempo ligt hoog", zegt Mary Zonneveld, ,,maar de mensen zijn intelligent, en het gaat erg goed. Inmiddels kunnen ze zich aardig uitdruk ken. Ze kunnen zelfs al grapjes maken in het Spaans!" De docente Spaans vindt het iedere week leuk om naar de fabriek toe te gaan. ,,Na dertig lessen zullen ze in staat zijn op niveau A2 te kunnen spreken met him collega's in Spanje. Ik heb er alle vertrouwen in!", aldus Mary. In september start Campo del Sol weer met de cursussen in Heiloo. Iedereen kan zich hier voor opgeven en er wordt les gegeven op alle niveaus. Kijk voor informatie over Campo del Sol op www.campodelsol.org of via tel. 072-5669956. HEILOO - Per 1 oktober neemt Kaashuis Tromp De Deel Delicatessen in Heiloo over van de familie Boerlage. Kaashuis Tromp zal op eenzelfde wijze de winkel en assortiment in de huidige vorm voortzetten. Ook de medewer kers zullen de overstap maken naar Kaashuis Tromp! De nieuwe eigenaar Wim van den Berg heeft binnen Kaashuis Tromp jarenlange ervaring en ziet het als 'n grote uitdaging om het succes van de Familie Boerlage, samen met zijn medewerkers, op hoog niveau voort te zetten. Kaashuis Tromp voert en presenteert een onderscheidend assortiment kaas - en zuivelpro ducten. Vanaf 1960 is Kaashuis Tromp de trendsetter op het gebied van kaas en zuivel, niet alleen waar het assortiment en presentatie betreft, maar ook met producten uit eigen keuken, kaascadeaus, kaas-wijn proeverijen en bijzondere broodsoorten. De winkel in Heiloo wordt de 13de Kaashuis Tromp vestiging. Kaashuis Tromp heeft onder andere winkels in Amsterdam, Haarlem en omstreken en Alkmaar. Huidige eigenaar Paul Boerlage van De Deel delicatessen zal zijn werkzaamheden voortzetten in De Deel Wijnkoperij Relatiegeschenken, Boekei 31 b in Akersloot. HEILOO - Blue World jeans casual zal voor het eind van dit jaar haar deuren openen aan de Heerenweg 144 in Heiloo. Blue World brengt een mix van jeans- en casual kleding, in het midden-hoog segment. Merken welke bij Blue World verkocht gaan worden zijn onder andere G-Star, Replay, Diesel, J.C. Rags, Pall Mall, Cast Iron, DEPT, No-Lita, Object en Ra re. Voor het nieuw te openen Maal in Heiloo en het bestaande Maal in Castricum, zoekt Blue World Maalmanagers en parttimeverkoopmedewer kers. Zie de personeelsadvertentie elders in deze krant. Zaterdag Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg- Ewisweg- Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rol- emmer-verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tydens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSV container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw - De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds R.J. Blaauw. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds. E J. van der Wind, Gemeentedag. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: Woord- en" Communieviering mmv Zanggroep, voorganger pastor Marie- Jose van Bolhuis. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistievie ring met Cantores, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: woord- en com munieviering met dameskoor, olv parochianen. 12.00 uur Kleuterkerk. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Priesterzaterdag Kapel: 11.30 uur Biechtgelegenheid, 12.00 uur H. Mis Latijnse viering ism Ver.Lat.Liturgie, 14.15 uur Stille aanbidding, 15.00 uur Sluitingslof. Zaterdag 12.00 uur Eerstezaterdagbedevaart Zondag 10.30 uur: Eucharistie viering met Bedevaart WLTO, 15.00 uur Vespers. Maandag, dinsdag, donderdag en zaterdag 12.00 uur Eucharistie viering. Woensdag en vrijdag: 08.30 uur Eucharistieviering, 16.00 uur aanbidding/vespers. Doordeweekse dagen 16.00 uur aanbidding/vespers. H. Comeliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: geen viering. Zondag 10.00 uur: Woord- en Communievierng met gemengd koor. Liturgisch koor, dameskoor, Kinderkoor en Jeugdkoor. Jubileumviering 25 jaar pastor Johan Oiling. Voorgangers pastor I. Leemput en pastor J. Oiling.- Koffie, thee en limonade na de viering. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan de Westerweg 263, Heiloo. Voor kinde ren is er een aparte dienst. Info: 06- 14041520. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Aglow Nederland, afd. Heiloo Interkerkelijke wereldwijde organisa tie yoor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand (behal ve juli en augustus) bijeenkomst om 09.30 uur in het Open Huis, tegen over de Witte Kerk, 't Loo 22. Info: 072-5335455. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: communievie ring. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met St. Caecilia. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: communieviering met Hoeverture. Zondag 10.00 uur: communieviering met Soli Deo Gloria H.Agnes Egmond aan Zee Zaterdag 19.00 uur: geen mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. Afscheidsdienst pastores H. Munch en M. Liebler. Woensdag 09.00 uur: mis. Protestanse Gemeente-Egmond Egmond Binnen, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Qssewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Wij kwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072- 7510700/ www.ekvriendschap.nl. Hervormd/Gereformeerde Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Geen opgave ontvangen St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: geen viering. Zondag 10.00 uur: communieviering- met herenkoor, voorganger mevrouw Y. van Stiphout. HEILOO - Woensdag 22 augustus was het feest op de Willibordschool. Vanaf januari was de school en het schoolter rein een bouwplaats. De patio's werden overkapt en diverse plakken werden aangepast. Nu, na de zomervakantie mag het resultaat er zijn: onder andere nieu we, moderne ruimtes voor directie en leraren en een grote studieruimte voor de leerlingen. Daar kan ook gebruik gemaakt worden van moderne ICT-apparatuur. Alle reden dus voor een feestje met de hele school, 's Morgens werd de opening van het gebouw officieel verricht door twee leerlingen: Ashley uit groep 1 en Jip uit groep 8. Zij knip ten een prachtig lint door. Daarna stond in alle gangen een lekker ont bijt klaar. Het weer werkte mee, waardoor de vossenjacht die volgde, een succes werd. Het viel niet mee om alle vossen (juffen, meesters en enkele ouders) in de wijk te vinden, maar een aantal groepen kreeg het toch voor elkaar. Na de prijsuitrei king van een ballonnenwedstrijd werden met het zingen van het schoollied de nieuwe naamborden onthuld, één met de naam van de Stichting Flore en één van de school met het nieuwe logo. Met alle veran deringen kan de Willibrordschool de komende jaren zeker modern, aan gepast onderwijs bieden. De opening van het gebouw werd officieel verricht door Ashley uit groep 1 en Jip uit groep 8. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 9