Ska zoals ska bedoeld is Marianne Mulder exposeert keramiek Joan Dirkson exposeert schilderijen in Bibliotheek Heiloo H E I L O O kfUVJ DEUTEKOM 11 Corso The Simpsons BOEK VAN DE WEEK Thuis door Anita Kaushal Thuis De Skatjes bestaat uit woest enthousiaste skamuzikanten Expositie 'Draadkunst' in Kapel GGZ NHN UITKIJKPOST 5 SEPTEMBER 2007 Amerika's meest populaire dis functionele televisiefamilie, The Simpsons, waagt eindelijk een sprong naar het witte doek. Alleen een bioscoopscherm kan Homers onnozelheid vastleggen en The Simpsons Movie doet het! In de langverwachte 2D animatie film gebaseerd op de populaire TV serie moet Homer de wereld redden van een door hemzelf gecreëerde ramp. Cartoonist Matt Groening is de grote man achter The Simpsons, 's werelds meest beroemde tekenfilm familie. De gele figuurtjes debuteer den eind jaren tachtig op tv in korte filmpjes tijdens de Tracy Ullman Show, en kregen met behulp van producent James L. Brooks in 1989 hun eigen serie. Het heeft maar üefst 18 jaar geduurd eer Homer, Marge, Bart, Lisa en Maggie de overstap naar het witte doek waag den. Het verhaal van 'The Simpsons Movie' is zo lang moge lijk geheim gehouden. Regisseur David Silverman deed ervaring op bij de tv-serie van The Simpsons en regisseerde ook al de animatiefilm 'The Road to El Dorado' (2000) en was co-regisseur van 'Monsters Inc.'. Voor data en tijden zie www.corsobioscoop.nl. Het woord 'thuis' roept beelden en gevoelens op. Er zijn honderden boe ken geschreven over het grootbren gen van kinderen en woninginrich ting. In Thuis zijn deze onderwerpen gecombineerd. Het is een verzame ling ideeën die voortkomen uit de overtuiging van de auteur dat je een thuis kunt creeëren dat niet alleen mooi is, maar waarin iedereen ook gekoesterd wordt. Uitgangspunt is de moderne opvatting dat kinderen een natuurlijk onderdeel zijn van ons leven en geen hinderlijke wezens of het middelpunt van het universum, geconcentreerd op de behoeften van ouders en kin deren als eenheid. Het boek is onder verdeeld in vier thema's. Elk thema is gericht op de activiteiten die in een bepaalde ruimte van het huis plaats vinden: 'Leef', 'Samen', 'Nest' en 'Buiten'. Thuis biedt enkele van de beste ideeen om van je huis een stijl volle en gastvrije omgeving te maken, die aansluit bij je dagelijks ritme. Het is bedoeld als inspiratie bron, met sprankelende voorbeelden. door Anita Kaushal voor 27,50 HEILOO - Vrijdag 7 september is het zover! Buk Buk presen teert een avond ska zoals ska bedoelt is, met De Skatjes en Magie Soundabite. Een hele boel blaasinstrumenten, vro lijke noten, waarop geskankt kan, mag en eigenlijk moet worden. Dit is tevens (voorlo pig) het laatste optreden van de drummer van beide bands. Hij gaat er een jaar tussenuit om in Manchester te studeren. De Skatjes bestaat uit zeven woest enthousiaste skamuzikanten, die samen vanuit Heiloo (bijna) het hele land doorreizen, van Groningen tot Eibergen en van Dordrecht tot Schagen. Sinds De Skatjes is ontstaan in 2000 is het uitgegroeid tot een volwaardige ska- band. Het eerste album is ontstaan in 2006: 'Rocketing into Space', waarop 12 nummers staan. Sindsdien is het repertoire flink uit gebreid, wat heeft geresulteerd in een nieuwe demo 'Samurai'De muziek van De Skatjes is ska in zijn breedste vorm, waarin zowel reg gae-, jazz- als punkinvloeden te vin den zijn. Enkele hoogtepunten uit de carrière van De Skatjes zijn optredens in De Melkweg, P60 en het Visbakfestival. Wat The Magie Soundabout betreft: Na jaren van noeste arbeid, vrolijke skamuziek en flauwe grappen wordt begin 2006 een samenraapsel van muzi kanten uit dezelfde band gegrepen, en zij komen onder de naam The Magie Soundabout nu de plaatse lijke dansvloer veroveren. Het podi um telt slechts vijf mensen, maar door de mix van relaxte reggae met snode funklijntjes en pompende ska lijkt er heel wat meer aan de hand te zijn. The Magie Soundabout bestaat uit Rutger (gitaar), Tonnie (bas), Peter (zang), Joris (drums) en Bart (trombone), en is bij UvA-publiek bekend door optredens op de Intreeweek, het UvA Cultureel Festival en het 'Jaren 30' feest van Natuurkunde, allen in 2005 (toen nog onder de naam PropelloRolleporP). Verder hebben ze podia onveilig gemaakt van Woerden tot Alkmaar, waar ze altijd een moe maar tevreden pubhek hebben achtergelaten. De deuren gaan om 21.00 uur open en de entree bedraagt 2,-. In haar atelier geeft Marianne ook workshops en kunnen kinde ren hun partijtje vieren. Eigen foto HEILOO - Van 3 september tot 5 november exposeert Marianne Mulder met beelden en ander werk in Keramiek in de vitrines van Bibliotheek Heiloo. Na een paar jaar cursussen gevolgd te hebben bij een potten bakster, heeft Marianne een eigen oven aangeschaft. De beelden sta pelden zich op en nadat iedereen in de familie een paar beelden had staan, is zij op creatieve markten gaan staan om ze te verkopen. Bij Crejat in Alkmaar volgde ze een opleiding om les te kunnen geven aan kinderen. Daarna was het zeker dat klei het ideale materiaal was om ruimtelijk mee bezig te zijn. Marianne böetseert zelf graag men sen of dieren, van voorbeeld een foto, uit eigen fantasie of naar model. Voor de expositie is gekozen voor het thema 'Mannen', gecombi neerd met fossiele schelpen, verwij zend naar de oerkracht van man nen. Daarnaast is er een kast gevuld met vrouwfiguren gecombineerd met bladermotieven met een kope- roxydeglazuur, wat verwijst naar de natuur, de vrouw als oermoeder. Marianne geeft momenteel les bij het Nivon in Heiloo. Bij haar thuis, in haar atelier, is er een mogelijk heid om kinderpartijtjes of work shops te volgen. Hierbij wordt iedereen gemotiveerd en gestimu leerd om een werkstuk te maken naar eigen kunnen en smaak. HEILOO - Joan Dirkson, gebo ren te Obdam en woonachtig in Heiloo, was al op jonge leeftijd geïnteresseerd in de schilders- kunst. Op haar 17de volgde ze de Famous Artists school, waar zij ver schillende technieken en vormen van de kunst aanleerde. Zij heeft in de loop der jaren veel kennis en ervaring opgedaan met het volgen van allerlei cursussen. Eén van haar docenten, Raffaëla Nigita, gaf haar les op de schilderclub 'Samen Doorgaan' en daar schildert ze nog steeds. Op de Kunstacademie te Haarlem volgt zij een HBO oplei ding beeldende kunst. Hiermee hoopt zy zichzelf verder te ontwik kelen. Joan Dirkson werkt soms in opdracht en heeft verschillende projecten voltooid, zowel binnen als buitenshuis, waaronder schilderijen, collages, grafiek en muurschilderin gen. Ze exposeert regelmatig öp verschillende locaties. De expositie in Bibüotheek Heiloo zal voorname lijk bestaan uit schilderijen geïnspi reerd door de cultuur van Afrika en de boeken van Corine Hoffman 'De blanke Masai'Er zullen ook een paar van haar collages te bezichti gen zijn. Dit is een techniek van geschilderde stukjes papier en kar ton gecreëerd tot een kunstwerk. Bent u geïnteresseerd in haar wer ken of een expositie? Neem dan contact op via tel. 072-5336538. Joan Dirkson exposeert tot 5 november in de bibüotheek. Inspiratie voor haar schilderijen kreeg Joan Dirkson door de Afrikaanse cultuur en de Masaï. Eigen foto HEILOO - Van zaterdag 8 tot en met zondag 23 september exposeren Judith Pieters en Ria de Ruiter in de kapel GGZ NHN, Kennemerstraatweg 464 (voorheen Wilübrord) in Heüoo. De expositie is geopend op zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur en is vrij toegankeüjk. Tijdens deze expositie is te zien dat je met kantklostech nieken meer kunt doen dan het maken van een kantje langs een zakdoekje. De werken zijn gemaakt van zeer uiteenlopende materialen, zoals plastic of koperdraad en gemaakt met veel precisie. Beide exposanten hebben veel prijzen gewonnen en deelgenomen aan ten toonstellingen in binnen- en buiten land. Judith Pieters heeft diverse kankosopleidingen gevolgd in Nederland en België. Vanaf 1989 startte zij met het kantklossen en richtte zich op het technisch goed leren klossen van oude kanten. In 1993 begon zij met het zelf ontwer pen van kant, waarbij de creatieve aspecten meer naar voren traden. Het lynenspel staat centraal in haar werk. Bron van inspiratie is voor haar de natuur, de architectuur en soms ook mensen en hun gedrag. Door aUes heen büjft kant spelen met draden, waarbij zowel de open als de gesloten delen een functie hebben binnen het ruimteüjke spel. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo WMÊÊÊ naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11