GEEF Kamermuziekconcert in zorgcentrum Overkerck Expo 36 bij galerie Conny van Kasteel House Musik bij BukBuk BILL CLINTON HEILOO EN VERANDER DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop i Becoming Jane BOEK VAN DE WEEK Foto expositie in dorpshuis Flanswijk Geef en verander de wereld Geef en veranderde wereld door Bill Clinton Roemeens koor zingt in Abdijkerk UITKIJKPOST 12 SEPTEMBER 2007 Biografisch en fictief drama met Anne Hathaway, als een jonge Jane Austen die door haar romance met een jonge Ier geïnspireerd raakt om te gaan schrijven. Jane is de schrijf ster van onder andere Pride and Prejudice en Sense and Sensibility. Als de twintigjarige Jane Austen verliefd wordt op een straatarme, Ierse bokser (James McAvoy), raakt ze geïnspireerd om te gaan schrijven. Maar het geluk duurt niet lang, het grote verschil tussen hun afkomst en de status van haar fami lie maakt hun relatie onmogelijk. Het verhaal van Becoming Jane is gebaseerd op de biografie die Jon Spence over schrijfster Jane Austen schreef. In 2003 kwam hij met een opmerkelijke vondst. Austen zou een gepassioneerde relatie hebben gehad met de Ierse advocaat in opleiding, Tom Lefroy. Deze relatie wordt in andere Austen biografieën afgedaan als een affaire. De film toont ook hoe Austen vastbesloten was om te slagen in een tijd waarin geen rekening werd gehouden met vrouwen. Geregisseerd door Julian Jarrold, regisseur van onder andere The Canterbury Tales en Silent Witness. Te zien vanaf 13 septem ber. door Bill Clinton voor 19,50 Geef is een inspirerende oproep aan ieder van ons de wereld te ver anderen. Bill Clinton beschrijft wat voor buitengewone en vernieuwen de inspanningen door organisaties - en door individuen - worden gele verd om problemen op te lossen en levens te redden. Hij spoort ons aan te doen wat in ons vermogen ligt om mensen 'om de hoek of aan de andere kant van de wereld' te hel pen. Clinton laat de lezer delen in zijn eigen ervaringen en in die van andere gevers. Zo laat hij zien dat het geven van tijd, vaardigheden, dingen en ideeën minstens zo belangrijk en effectief is als het geven geld. Van Bill Gates tot een zesjarig meisje dat een campagne opzette om het strand schoon te maken, van klimaatbeheersing tot ziektebestrijding of verbetering van onderwijs. Hij schrijft over mannen en vrouwen die zich inzetten voor een betere wereld en over de vol doening die ze ervaren door te geven. HEILOO - Op dinsdag 25 sep tember, om 14.45 uur, vindt in Overkerck, Stationsweg 92 C te Heiloo een klassiek kamermu ziekconcert plaats, dat in nauwe samenwerking met Stichting Muziek In Huis wordt georganiseerd. Het ensemble Duo Satiere, bestaande uit Karin ten Cate - sopraan, Doroté Crijns - piano, zal een gevarieerd klassiek programma brengen met liederen van Stolz, Poulenc, Bizet en Korngold. Het programma duurt tweemaal dertig EGMOND - Op dinsdag 18 septem ber vindt in de Abdijkerk van de St. Adelbertabdij in Egmond-Binnen een concert plaats. Het Mira Koof uit Iafli, Roemenië brengt sacrale en traditionele liederen. Het concert wordt kort ingeleid door professor doctor Dan Sandu. In 1990, na een lange periode van gedwongen stil zwijgen onder het communistische regime, werd een muziekschool opgericht waar les gegeven werd volgens de eeuwenoude tradities. Jonge mensen werden aangemoe digd sacrale gezangen te leren en in de kerk te zingen op feestdagen. Zo ontstond het Mira koor. Het koor, bestaande uit ongeveer 25 leden, zingt zowel vierstemmige koormu ziek als Byzantijnse psalmen en typische Kersthymnen, gecompo neerd door grote Roemeense com ponisten. „Byzantijnse kerkmuziek is gebaseerd op het systeem van de acht kerktonen met mediterrane intonaties en is de natuurlijke uit drukking van het innerlijke gebed. Deze muziek drukt het geloof uit dat iedere mens uniek is en dat God hun aanroep kan horen", aldus Dan Sandu. Toegang gratis en na het concert is er een collecte. Entree via'de Abdijlaan 26. minuten. Pianiste Doroté Crijns en sopraan Karin ten Cate besloten in 199Ó tot de oprichting van 'Duo Satiere'. Net als de muziek van Erik Satie hoeft (klassieke) muziek in de ogen van de dames beslist niet saai en stoffig uitgevoerd te worden en uit de uitvoeringen van Duo Satiere blijkt dan ook dat muziek vaak veel meer humor bevat dan de meeste mensen denken. Zo heeft veel van de muziek van Erik Satie een hoge amusementswaarde, zonder afbreuk te doen aan de prachtige teksten die gebruikt worden. Met hun expositie geven Roland Stam en Peter Jonker in Hanswijk hun fotografische expressie van de Egmonden. Lees verder op de pagina 19. Eigen foto EGMOND - Kernwoorden zijn Abstract, Concreet, Minimaal en Monochroom gedurende de expositie bij galerie Conny van Kasteelk, die vanaf zaterdag 15 september is te bezoeken. Negen internationale kunstenaars tonen hun werken. Deelnemende kunstenaars zijn Peter Royen, Anthonie Sas, Ernst Hesse, Norbert Thomas, Inge Besgen, Julian Gil, Mauro Staccioli, Iginio Balderi en Umberto Mariani. Galerie Conny van Kasteel, Noorderstraat 4 in Egmond aan Zee. Openingstijden galerie: vrijdag tot en met zondag tussen 14.00 en 19.00 uur. Of op afspraak: tel. 072-5067151. Tijdens de expositie bij Conny van Kasteel tonen negen kunstenaars him werken. Eigen foto HEILOO - Op zaterdag 22 sep tember knalt de BukBuk Heiloo uit elkaar tijdens Hou2e Mu2ik. R2 Dance gaat dan voor een mega spektakel zorgen door daar The Alpha Twins, Equal Mindz, Trico vd Hagar, Veezz one vs the Vinyl Pimp hun favo riete hardstyle te laten draaien! R2 dance is een Limmer organisa tie gespecialiseerd in het geven van feesten met de hardere dancestylen. Jump, Hardstyle en Hardcore vind je vooral op hun feesten. In het ver leden organiseerde zij ook Seasiders op Strand Bakkum en Kickin' Beatz in Castricum. De avond word gevuld met grote namen en talen ten. The Alpha Twins zijn al jaren resident van de hardstylesound. Vanaf het moment dat Q-Dance (grootste organisatie in hardstyle- feesten, bekend van Defqon.l en Mysterylahd) hardstyle hun eigen feesten gingen geven, stonden deze broertjes op de line up. De liefheb ber geniet nog steeds van hun optredens op de vroegere Qlubtempo's en de laatste tijd ston den ze onder andere op de hoofdpo dia van Defqon.l, In Qontrol en Mysteryland. Talenten uit de omge ving krijgen ook een kans! Equal Mindz, producerend heel goed bezig staan achter de decks deze avond. Vanuit Limmen komen ras Dj's Trico en Hagar knallen. De voorverkoop voor House Musik is gestart. Via www.r2-dance.nl onder de noemer Tickets kunnen er kaarten besteld worden. R2 Dance neemt daarna contact met je op over hoe de kaar ten aangeleverd kunnen worden. Kaarten kosten 10,- in de voorver koop en 12,-aan de deur. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo rfiBB naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11